policija prisluskuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Tačno sve se dešava zbog drukanja, u 80% slučajeva ljudi padnu, jer imaju nekog ortaka ili nekoga koji zna šta ko radi. Šta se dešavalo, padali su ljudi tako što ih uhvate za razbojništvo, a ovaj da sebi olakša situaciju drukne nekoga što ima neki jadan grow ili bilo šta i tako ljudi padaju. U 95% slučajeva, kad ti uzmu fon, ako se baš nisu nameračili neće ga nešto posebno ni pregledati, naravno zavisi od težine dela, i od čoveka do čoveka, da li potiče iz kriminogene sredine je bitniji faktor za neko praćenje. Tako da ono, imati grow, maks 2 čoveka da znaju i to ako baš imate poverenja (što se tiče growanja), a uostalom i sve ostalo. Pratiće vas ako ste nekome baš stali na žulj, a taj neko je neki govnar koji ima keša, ili mu je neka politička baraba prijatelj.
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
muma^^ je napisao(la):
Tako je, netko je naveo ono kad se spomene riječ droga, tuča, ubit cu te i tako nesto plavima samo dođe izvješče ko je poslao kad je poslao kome itd)
da ziher!

u 90% slučajeva ekipa je drukana, 8% padaju sami, 2% slučajno

ovo slučajno je , kad tresnu ekipu u prometu,kafiću, i tak to...

što se tiče bube(danas postoje aparati koji mogu slušat sve mobitele oko sebe) i slušanja, broj koji ima dnevno preko 20-30+ poziva(i više)(poslovni mob, i nije tak sumnjiv al ovi pre paid sigurno i jesu), i takav broj se sigurno stavlja pod veći nadzor, pa je onda i lakša situacija za past....
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ja sam se bezbroj puta susreo s njima,u djetinjstvu sam bio zlo a i dan danas me nerviraju pa mogu pridonjet ovoj temi kolko god hecete.
Sto se tice pracenja preko interneta,mobitela,kucne veze,to je sve i dalje ilegalno ukoliko im sudac nije dao nalog.U vecini slucajeva policija svakodnevno spijunira net i mobilni promet na ilegalan nacin kad prikupe dovoljno dokaza odu do sudca da traze nalog za premetacinu ili neki drugi nalog zavisi na koji ce nacin pristupit.Recimo da se radi o growu uzet ce nalog od sudca doci u premetacinu ako ste od prije poznati razvalit ce vam vrata jer ocekuju ako ste paranoicni da se na brzinu rjesite dokaza.Kad naprave pretres vode vas u stanicu ako je tesko djelo u pitanju odmah idete u istrazni zatvor i cekate sudenje.Ako su pronasli biljke u kuci na sudu ce se u vecini slucajeva prikazati preko fotografije a biljkama vise ni traga.Ako nadu vecu kolicinu vec upakirane trave odmah se optuzeni i za dilanje zato nikad nikake paketice nemojte pakirat iz bilo kojeg razloga.Ja znam par drotova koji su popadali sa hedovima i slicno a znam njih dosta koji se ogrebu za plijen pa duvaju oduzetu robu.
U zadnje vrijeme prate preko kamera trafike tko koliko cesto kupuje rizle pa ga startaju na cesti,imaju one vojne sonare pa iz auta mogu prisluskivat razgovor koji je udaljen par metara.A bube vam trpaju u mobitele iako ni ne treba im buba da vas slusaju.
Sve u svemu klonite se rije,ako vas startaju na cesti imate puve kod sebe ne smiju vas pretrazivat,ako ste u autu ne smiju vam pretrazivat auto za sve trazite nalog,jedino vas mogu vodit u stanicu a za to vrijeme se rijesite hedova,zato nije pametno duvat vani.
Onda imate posebne cipelice koji vam hodaju cesto sa tekom i doslovno mirisu od kuce do kuce gdje se osjeti hed i zapisuju adrese,koriste i nocnu optiku i kampaju po noci ako imate grow zato uvijek oprez.Vjerovatno ce i ovo procitat a i da procitaju eto porucujem im da se naduvaju kite jer dok oni dodu ja cu ih namirisat i nece nac nista u mojoj kuci jer ja sam uvijek spreman na najgoren i poznajem ih ko majka svoje djete.
A da ne govorim kakve sam traumatoloske tragedije prolazio u stanice,od dvodnevnog utjerivanja zakona sa sakam i pendrecima pa kad mi je visilo par godina robije radi gluposti na sudu sam se zalio i reko sta su mi napravili,fotografirao se cim sam izasao iz postaje i prijetio sudu da cu prilozit forografije kao dokaz i traumatoloski list iz hitne.Znate sta je sudac napravio?
Rekao mi je da odbacim tuzbe i da cu dobit uvjet sto se i dogodilo.Ako dozivite neko lose iskustvo sa njima iskoristite to protiv njih jer kad tad ce vam zatrebat.
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
Big L je napisao(la):
sve je to klasična drukerija i onda se ljudima prodaje priča o hakiranju fejsa itd itd, mislim ok, ali SVAKI drot će rađe imat jeftinog drukera nego skupi aparat i to je tako
ne kažem ja da nije bilo drukerije...sad se sve već dobrano otpetljalo zna se i ko i šta je sve reko,to bez daljnjeg...ali da liku dođu i ćitaju razgovor s lerdijem,znaći toćno od rijeći do rijeći,kažu ti datume i sve...to ne može ni jedan druker...zna se da drukera uvjek ima,neki ćak ni ne padnu a drukaju,neki iz ljubomore neke bolesne bacaju priću...ljudi ima svakakvih... :)

over za tebe imam 4 slova A.C.A.B. ili ti ga šifrirano 1.3.1.2. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
0Owerdoze0 je napisao(la):
Sve u svemu klonite se rije,ako vas startaju na cesti imate puve kod sebe ne smiju vas pretrazivat,ako ste u autu ne smiju vam pretrazivat auto za sve trazite nalog,jedino vas mogu vodit u stanicu a za to vrijeme se rijesite hedova,zato nije pametno duvat vani.
Pa ne bih se baš složio sa tim, interventna te ubaci u džip skine golog i dok ti ne nađu ne puštaju te, ako imaju neku informaciju. Zatim te odvedu u krimilastičku službu na slikanje i zavedu te zajedno sa svim otiscima svih prstiju, dlana i brida dlana. Uostalom evo korisna informacija hvataju i preko ušne školjke po tačkama koje upoređuju sa zavedenim licima čisto onako informativno. Kola itekako mogu da ti pretresaju, i samo ti kažu rutinska kontrola, jedva čekaju da im tražiš nalog samo se povećava stepen sumnje. Samo kažu rutinska provera. Ne znam da li si iz Srbije ili iz Hrvatske, ali čik reci kad te četiri buldoga uvedu u džip da nećeš da se skineš do gole kože zbog pretresa. Ali da sve ostalo je tako, nisam znao ovo za zle, ali sam pretpostavljao da je tako. Ne znam kakvo je stanje u ******* šteku, osećam da tek tamo prate, ali dobro neću zalaziti u to.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Rolam po kraju nije istina!Ako de dzepaju tj.pretresaju na cesti mez dozvole iliti naloga ti ako to kazes na sudu oni moraju odbacit tuzbu jer su na ilegalan nacin te tresli.Isto tako ti njima moras reci da si upoznat sa pravom i ukoliko na ilegalan nacin ti pristupe da ces se obratit medijima a vjeruj mi da novinari jedva cekaju da nabave pricu pogotovo u crnoj kronica.A druga stvar ako te dzepaju prisilno sve tuzbe na sudu su automatski odbacene ako znas sta im trebas reci.Isto tako kad te startaju ti mozes doslovno trazit papire od inedifikacije da su oni zapravo policajci koji su evidentirani u pp.Mozes im reci cim te startaju da tebi njihova znacka ni uniforma nista ne znaci svaka budala moze to nabavit,ti se osjecas zrtvom jer su ti pristupili bez ikakve indefikacije osim njihove znacke koju svaki tokar moze napravit.Automatski zovi novinare i sud za ljudska prava i reci da su ti neidificirani ljudi prisli u policijskim uniformama naoruzani sa vatrenim oruzjem nepristojni i na prvi pogled se nisu cinili kao cuvari zakona.Ti se osjecas ugrozen po zivot radi njihovog vatrenog oruzja...A to sto si spomenio da trazis nalog sa pretres kuce ili sebe bi svaki normalan covjek napravio,istina je da si vise sumljiviji al sta gubis kad ce te iovako trest?To ti je samo glupa neciviliziranih idiota kojima je najvaznije da zejebavaju ljude i ispunjavaju svoje kungfu fantazije i saketaju te kad imaju priliku.Nikad ih se nemoj bojat ma sto god da ti kazu i rade,jer ipak na kraju nisu oni bitni uopce bitan je sudac koji odreduje kazno,policija moze najvise te privest ako su te priveli ili bilo sto drugo napravili na ilegalan nacin izgorit ces na sudu i ti i oni ako si pametan ili ce tuzba biti odbacena.Vjeruj mi.
 
11.05.2013
22
29
0
0Owerdoze0 -
Evo dobro da si to napisao, znaci imam sud kroz mjesec, dva, jos nisam dobio poziv al ga čekam..

Narušavanje javnog reda i mira , uopce nisam bio kriv.. ali da ne ulazim u detalje, interventa dolazi radi pretres nabacuje svakakve uvrede ulazim u džip i tad sam poludio, pitao sam policajca jedno 10,15 puta mogu li dobiti njegov broj znacke no nisam je dobio.. Pa se pitam ima li koristi ako to kazem na sudu? bezveze privođen, verbalno maltretiran ajmo tako to reč haha, i jos uz to nisam dobio sto sam trazio a on je duzan mi dati broj ..
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
No dobrovoljni pristanak za pretres stana njih onako oduševi, pak u drugu ruku kad dođu pretresati rade to preko hurca. Pogledaju samo površno i odhebu i vrate se u kućicu :ridinghorse: . Kažem ovo jer sam baš dobro upoznat sa zakonima, nego oni prave iznimke pa malo i prebace, a tužilac jadan ni ne zna. Svakako kad te privedu i krenu ispitivati, možeš insistirati da dođe tužilac, ali oni koliko znam ponekad na odobrenje tužioca mogu te ispitati vrlo pristojno. Šta više, to su gomila majmuna koji šamaraju i traže iskaze na prisilan način. Neku su pak toliko retorički nesposobni da uspeju navesti osumnjičenog da progovori da ga samo šamaraju i cepaju strujom, ukoliko ovaj baš ništa ne kaže samo ode kući, a nastane tajac u policiji da ga ni žalba ni tužba ne mogu oprati. Najgore od svega što su tek sada besni novi ZKP im ne dopušta ta iznuđivaju iskaze, čak i ako to uspeju, mora se imati materijalni dokaz, čak i ako prizna ne mogu mu ništa ako nema dokaza da to potkrepe. Tako da je jedan dečko prošao havariju u stanici bukvalno su ga mučili, 8 sati i na kraju ga pustili misliš da je ovaj smeo da podigne neku tužbu. Uhvate klinca jbg nit zna svoja prava ništa. šta je glavni problem pitaju te hoćeš da pričaš. Ti kažeš neću hoću advokata, dobiješ batine smaraju te 4 čuke da nešto kažeš. Na kraju ti kupe da jedeš daju ti cigaru i onda fino opet ne kažeš opet te peglaju. Na kraju kada zovu tužioca da pitaju mogu li oni obaviti saslušanje, on im odobri onda malo jebu pa tek onda zovu advokata opšta havarija. Osim ako si jako dobar i elokventan, a za njihov nivo i ne treba puno da si pametan, pošto jako malo inspektora su oni pravi i inteligentni spektori koji su završili akademiju, većina su prašinari sa Megatrendom.. Ja ti kažem kako je vamo sa 90% ljudi koji padnu, onih 10% smo mi koji znamo skoro sve, šta i kako. Nisam te osporavao, već sam samo naveo kako ljudi završavaju.. Jbg :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nisam sad procito sve vase postove al sam 3-4 stranice procito.Sto se tice bubica nemaju potrebe svaki tvoj razgovor ide kroz centralu tako da samo tamo posalju zahtjev nemaju potrebe ulazit u kucu al bubice nisu problem,problem su mobiteli ako vas vec počnu pratit vaš mob u svakom trenutku govori preko gps-a gdje ste(sve dok ima 3 radio tornja zna u metar gdje si ) i sto je jos zanimljivo kod ovih novih mobitela(za sad 100% sam siguran u apelove proizvode iphone... kad slikas sliku odma u nju ugravira i gps kordinate tako da ako objavite sliku vase mezimice na net i neko skine sliku moze točno vidjeti gdje je slikana slika :/ iako postoji opcija da se to izgasi nedavno je dokazano da iphone u pozadini i dalje prikuplja podatke bez vase dozvole.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pa GPS možeš onemogućiti na svakom mobitelu i onda ako te žele pratiti mogu samo preko tvog telekomunikaciskog providera od kojega trebaju dobiti dozvolu za tak što, a da bi dobili dozvolu moraju imati nalog od suca, a da bi dobili nalog od suca moraju imati osnovanu sumnju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
To ste upravu za te mobilne i to,i ja se toga bojim i znam da mogu locirati sve preko mob..pogotovo ovi nasi noviji telefoni,kako ih jos i zovu pametni telefoni..ja licno necu sigurno nositi mob na sajt a necu ni slikati sa njega..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Bem ti misa, forum je pun paranoidnih privrednika.
Posumnjaju li u vas da se bavite dilanjem nema te sheme koja ce vas zastititi od pracenja na sve moguce nacine: nadgledanje, prisluskivanje, pracenje..
Covjek je najranjiviji u trenutku kada se osjeca najsigurniji! Dok je na oprezu logicno je da je oprezan :)

Koliko ste aplikacija za mobitel skinuli sa interneta a za koje ste morali sloziti sa svim mogucim uslovima da ih instalirate pocevsi od omogucavanja istoj da pristupa vasem imeniku, porukama, gps lokaciji, pozivima.
Sta vrijedi iskljuciti gps kad ga aplikacija sama moze pokrenuti kada god hoce jer ste na to pristali. Zasto bi vam postavljali nekakve bubice po kucama, kad vec imate mobitel u kuci!?

Nisu inspektori blesavi, zaboga, zavrsili su fakultet i valjda to nesto treba da govori o kakvim osobama je rijec, isto kao sto napisani postovi govore o nama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gazimir and irieman

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Moj mobitel ima GPS na zahtjev, makar i preko aplikacija ja ga moram osobno odobriti tako da zajebite tu priču. Imao sam priliku čuti kako zvuči 6 mjeseci slušanja telefona od strane policije preko davatelja usluge, imam još taj CD sa suda za uspomenu i često slušam i smijem se :) Čuju te i kad zvoniš, nemoraš se ni javiti na zvonjavu.
Ne dilam tako da me libo taki, mogu da me slušaju koliko god hoće. I vjerujem da growanje nije za one koji su paranoični niti za one koji nisu dobro razmotrili moguće posljedice. Ako će me trpat u zatvor za par biljki koje su prvenstveno moja medicina, mogu slobodno. Nije ni zatvor strašna stvar, ima dobre ekipe, karta se, igra se šah, yamb, veselo bude i vrijeme prođe. Ima mnogo gorih kazni od zatvora.
Znači bitno je razmišljati na način: "Aha, počinjem saditi vutru, moguće je da me ćope, moguće posljedice zatvor od godinu do dvije. Ok prihvaćam moguće posljedice i idemo u sadnju."
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
Pa evo, prije par dana 2 moja drugara su pala, drzali su ih 25 sati, jednog su tukli skoro citav dan, 6 ljudi je dalo pismenu izjavu protiv njih(drukali), pokazane su im fotografije na kojima se vidi kako preuzimaju ture, takodje listing smsa i poziva imaju i takodje facebook su im otvarali, tako da sto se tice naloga, to ne jebu ni pet posto. Najpametnije vam je menjati brojeve svakih par sedmica, ako vec sumnjate da ste na zentu, facebook, brisi chat skroz, takodje ponekad i mail posjeti pa obrisi i odatle sve poruke. A sada jedan primjer: FACEBOOK, kako klinac od 13 god moze upasti nekom na profil staviti mu status da je ***** il mu sprdati djevojku ili nesto... isto tako i ins koji ima bar 2 ciste u glavi vam isto tako moze uci na profil i sve detaljno procitati. Sto se tice pametnih telefona, ko ima android, neka ga rutuje, promjeni mu softver i to je to, ja licno nemam tel sa ugovorom sa provajderom tako da me libo taki... A sada, malo novija tehnlogija koja ima, mogu da izaberu jedno podrucije grada npr tribine neke nesto, i putem nekih programa mogu naci SVE brojeve mobitela koji su tu(iz licnog iskustva govorim). Sto znaci ako zele da padnes, pasces. Ali budite pametni, drzite jezik za zubima, preko tela ne pricajte ofirno, koristite mastu da nadjete zajednicki jezik sa lerdiem, brisite chat, pazite s kim varite s kim poslujete. Ne trebate se bojati, izazivate sami sebi paranoju, budite na oprezu toliko da vam to navika postane. :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gazimir