pomoć, ne znam šta da im dam?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Samo ti to presadi,to je više kao dodavanje zemlje,gotovo je nemoguče po tom pitanju nešto zaiebati,a to čeim sigurno dobro doči!
I ne igraj se puno s korjenom,od zemlje nesmi do zraka a kamoli do tebe:)
 
24.03.2009
32
0
0
43
Greenpower1 je napisao(la):
Samo ti to presadi,to je više kao dodavanje zemlje,gotovo je nemoguče po tom pitanju nešto zaiebati,a to čeim sigurno dobro doči!
I ne igraj se puno s korjenom,od zemlje nesmi do zraka a kamoli do tebe:)

ok
pogledaj moj zadnji post...prije ovoga... editirao sam ga, obrati pažnju na ovu compo sanu u linku to je izgleda to što ja imam a to nije dobro?
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Neznam momci ja i dalje ostajem na svom: nedostatak kalcija i magnezija!, valjda i općenita glad. Zemlja je ok. Tako nešto sam i ja imao prije zbog zaljevanja dest vodom. Kalcij je tu kritičan jer je nužan za normalnu ionsku razmjenu između zemlje, vode u zemlji i korjena. Riješenje: neprokuhana odstajala voda, naravno s podešenim pH. Možeš čak i dodat mrvicu gašenog vapna ili krede u vodu....
Zašto organska gnjojiva najčešće nisu kompletna? Zato jer bi to pogodovalo rastu bakterija i gljivica koje su u njemu pa bi se pokvarilo. E sad dolazimo i do druge stvari kod organskog gnjojiva se NE KORISTI H2O2, jer pobiješ te dobre bakterije koje u zemlji razlažu org gnjojivo na komponente koje biljka može unjeti korjenom.


PS: i moji hedovi su organic ;)
 
24.03.2009
32
0
0
43
evo mene opet...

ovako napravio sam presađivanje lemona jučer...dost sam se izmučio zbog razvijenog korijena, a sigurno sam ga malo i oštetio, uglavnom već danas mi izgleda malo bolje barem se zaustavilo ono po listovi...one nekrotične listove sam odstranio, pa će se valjda izvući...
Još mi je jedna stvar nije jasna, super angel je rekao kako organskim gnojivima treba malo više da prošljakaju...pa me zanim kada će ovo gnojivo za vege što sam dao hawaiianu i white rhinu početi da djeluje, jer su već do sada dobili solidnu dozu a žutilo donjih listova uopće se ne povlači već je na neki način isto...?

hvala svima na dosadašnjoj pomoći!
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ja bi ti reko da je to krivi ph pa biljke nemože povlačit mikro i makro elemente,probaj ispirat zemlju kod zatečenih biljaka,sve dok ti ph na onoj vodi koja ističe na dnu nebude 6,5 onda polagano daj komplentu hranu s mikroelementima i to pola doze a ove listove izreži do zdravog rasta i makni suhe listove da nebi došlo do inficiranja nekog ili pljesni,mislim da če to riješiti dosta tvojih problema!javi se kad riješiš i javi kako je flašing prošo!pozz i sretno