Pomoć oko previsoke temperature u boxu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.05.2013
12
0
0
uspio sam snizit temp na 29°C preko dana sa unutarnjim ventom i otvorom za izlaz zraka, za 10ak dana uzimam ct i onda nece biti problema nadam se...

moje vec imaju 40-50cm, moze li temp znatnije utjecat na njih kroz 10ak dana dok mi ne dodje ct?

edit: u slo sam nasao ct u shopu koji ima dostavu u hrv i nije tolko skupiđbe iznad 100€ je besplatna dostava, tako da ako se uzme gnojivo ct i ostale stvari skupi se i za 100€ si miran tak da imam namjeru uzeti od tamo opremu.
 
10.12.2013
8
0
1
Imam samo jedno pitanje , temperatura mi u boxu ne prelazi 28 °C ali se niti ne spusta , biljka je tek izašla iz zemlje , jel joj može bit nekaj?
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Lovac.u.žitu je napisao(la):
jer poceo sam primjecivat da mi se od te topline kondenziraju kapljice na listovima sto prije toga nije bio slucaj.
Pitanje je staro ali cisto edukativno da odgovorim: nema kondenzacije na toplom - topla para se kondenzuje na hladnoj povrsini u growu, gradjevini i bilo gde. To znaci da je vlaga prevelika sto znaci da je slaba ventilacija. Verovatno mnogo biljaka, mali prostor, mnogo zalivanja i losa ventilacija.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
S obzirom na vanjske temp. ,30+ Neznam kako izvesti da u boxu bude hladnije ako cirkulira isti vreli zrak iz prostorije...otvoris prozor unutra siba zrak koji je isto vreli, imam CT 2 venta velika,2 pasivna i jedan ven unutra i 30 31 je temp s tim da s klimom rijetko spustim ispod 30... A uragan je u boxu plus hladim ga ledom lool.. Jbga ljeto je :) K@j ne?
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Moj sistem: hps 250w, bez CT, blauberg 125 radi na manjoj brzini za ispuh, mali vent na stipaljci puse unutra po boxu, lampa radi od 21h do 9h, predvece otvorim prozor i ujutro ga zatvorim, temp max bila 32C
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
11.01.2014
1
0
1
Postovani!
Sve je to super! ali ja imam drugi problem!
Uvece kada zadje sunce,desava se da temperatura napolju padne ispod 10C. kako bi bilo najbolje da stvorim optimalnu temp za rast u box-u. ako usisava hladan vazduh! a pritom da ne preterujem sa zaruljama od 1000w HPS ili MH! :) A ako smanjim vent. Bice manje svezeg vazduha! :) Mozda da se stavi neko grejno telo kod vent-a koji ubacuje svez vazduh! pa da se tu malo greje! ili da zagrejem prostoriju oko boxa na neku optimalnu temp! pritom je problem u tome sto necu biti konstantno pored boxa svaki dan! nego ce sve raditi automatika. mozda napravim obilazak 2x sedmicno. Hvala unapred! :D A i da dodam preko dana je malo veca temp! :) radi se o godisnjem dobu ili septembar-rujan ili oktobar-listopad :D hvala! :D
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Hej hej hoj, kolike su dimen tvog boxa ? Možda da ciklus dana prebacis preko noći ? Da ga izoliras eventualno ? Zatvoren ili otvoren prostor ? Kakvi ventovi ? itd
Mislim da ti je 400w sasvim dovljno da fino ugrijes box ako nemas CT, eventualno ako je tako extremno hladno, i ako ti struja nije problem grijano tijelo hm...ako neces bit tamo..uvijek postoji sansa da grejano tijelo pregori tako da bi se oslonio na HPS/MH,smanjis eventulno protok zraka ali sada...tesko za rec, neka fotka ? Budi specifičniji :)