Pomoc oko prepoznavanja vrste

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.08.2016
2
0
1
44
Pozdrav svima.

Pre svega da se zahvalim svim clanovima jer sam mnogo toga korisnog i zanimljivog procitao. Posecujem forum oko godinu dana a registrovao sam se pre par dana. Uglavnom jer me muka naterala - znam da zvuci sebicno ali ni u kom slucaju nisam mogao da doprinesem nekim savetima pa nisam hteo dzabe da pisem, ali eto, imam nedoumicu i hteo bih da mi pomogne neko ko ume i moze.

Dakle, rekreativno pusim travicu, ponekad sa ekipom, ponekad sam zbog opustanja posle posla i tako to. Nikada nisam sam gajio, uvek sam kupovao. I onda je cena skocila bas dosta (oko 10e za gram, a u "ketu"nikad preko 0.7) i resio sam malo da progooglam i tako naleteo na ovaj divni forum. Tu sam nasao neki tutoriale i objasnjenja kako krenuti u solo akciju sa semenkama koje nadjemo u kupovnom paketu. Nasao sam 2, proklijale su (sve radjeno po tutorialima sa sajta), zasadjene u kupovnoj zemlji u saksiji i kad su dostigle oko 10cm presadio sam ih napolju. To je neki plac, dalje od grada, izolovan, imaju sunce od svitanja do sumraka. Polivao sam ih, djubrio nekoliko puta kupovnim stvarima a i nekoliko puta sipao pepeo od bukve i obe su dostigle visinu od oko 2m (mozda malo preko). Pre nekoliko dana sam video da jedna ima mnogo manje grancica i lisca i shvatio da je muska - odmah sam je odsekao i bacio. Ova zenska mnogo lepse izgleda, gusta je, ima mnogo grancica i vidi se da cveta (bar ja mislim da se vidi). E, sad, pitanje je - da li je ova moja visemesecna ljubav prava stvar ili sam uzalud gubio vreme? Tek sam ovih dana video na forumu da postoje i vrste koje nemaju ona divna svojstva. Ove dve slike sam slikao malopre, pitanje koliko je blic odradio posao ali verujem da ce poznavaoci znati da li da secem svoju ljubav (i vene) ako je industrijska ili kako se vec zove. :) Posto se ne vidi cela, evo kratkog opisa - visoka 2+, siroka u sredini oko 1m, od korena do prvih listova ima oko 40cm, kad se pridje do nje mirise jako lepo. :)

Hvala svima, izvinite zbog preopsirnog posta. Unapred se zahvaljujem svima koji procitaju i pokusaju da mi pomognu. Naravno, nadam se da cu postati regularan clan, grower i da cemo saradjivati.

Evo slika - 2 komada.

http://imgur.com/a/Or7MG
Brate, ista nam je situacija. Dvije imao, jedna jos prije sva mjeseca pocela izbacivati sjemena, i odmah je eliminisao, a ova sto je ostala ima buble ali i malo sjemena, pa ne znam sta da joj radim. Jel hermafrodit ili sta... Sama je ostala,ne moze nijednu drugu zeznut pa neka je. Ne vidim dobro na tvojim slikama jel ima ikakvih sjemenki kod tebe
 
20.08.2016
65
187
33
44
Pre svega da se zahvalim svima na odgovorima i savetima! Hvala vam od srca! :D


Brate, ista nam je situacija. Dvije imao, jedna jos prije sva mjeseca pocela izbacivati sjemena, i odmah je eliminisao, a ova sto je ostala ima buble ali i malo sjemena, pa ne znam sta da joj radim. Jel hermafrodit ili sta... Sama je ostala,ne moze nijednu drugu zeznut pa neka je. Ne vidim dobro na tvojim slikama jel ima ikakvih sjemenki kod tebe

Ista stvar, buraz, pravi lepe cvetove ali tu i tamo ima i po neku semenku. Izgleda sam prekasno maknuo musku. :( Citao sam da to u sustini ne steti previse, al ne znam tacno, ovo mi je prvi rodeo. :)

Stipe,Tamara...svi su ti rekli da je ok.Samo uzgajaj,cuvaj'gnoji i biti ce ogromna sativcuga puna cvijeca,a vrlo vjerovatno da ce udarati kao ta iz paketa.Zato,no sikiriki..he,he..:thumb::thumb:

Hvala druze. :) Okopao sam je malo oko korena pre par dana i nasuo jedno 2kg kupovnog djubreta za biljke (6.8% pH, ili kako vec). Pocela je da se "goji" jako, grane gde su cvetovi su postale jako debele i cim se pridje "smrdi" na lepo. :D


@michael10 Prva stvar je da nikome ne pokazajuš gdje je biljka. Sajt je mjesto za koje samo ti treba da znaš. Razloge je suvišno govoriti. Kažeš kako godinu posjećuješ forum a osjekao si i bacio biljku sa manje grančica i lišća jer si tako procijenio da je muška. Uradio si to brzopleto jer to veze s vezom nema. Tako da ti je i ta biljka možda mogla biti ženska. Trebao si čekati da pokaže šta je. Kao što su ti i ostali rekli ako je sjeme iz keta ni tvoja biljka ne može biti lošija. Može biti čak i bolja ako je odradiš do kraja kako treba. A to što je velika 2+ m treba da budeš sretan jer ćeš imati količinski dosta, a neće zaostajati u kvaliteti u odnosu da ti je biljoza bila manja. Ja sam prošle godine imao biljku od 2m i to je sasvim normalno. Ako si detaljnije pregledavao forum (a vidim da nisi) mogao si vidjeti biljke preko 3 metra. Ostavi je i pazi. Bićeš na kraju zadovoljan. Da sad otkineš nešto i probaš nema smisla. Ako ti se to baš radi za možda mjesec dana možeš otkinuti grančicu i probati. ;)

Hvala na odgovoru. ;) Mesto gde je ovo posadjeno je vikendica koja je okruzena zidovima i napustenim kucama, a lik kojem sam pokazao je drugar sa kojim uglavnom i pusim, i koji kao pokusava da i sam uzgoji (bez uspeha). U svakom slucaju, shvatam poentu i zahvalan sam na savetu, ako bude OK ova i nastavim da se bavim time samo cu ja znati gde, sta i kako. ;) Ta druga biljka koju sam fiknuo je sigurno musko, jer je bila prepuna jajasaca, jako malo vegetacije u odnosu na drugu i u svakom delu pravi okrugle stvarcice, i to sam kasno video izgleda... :( Pregledavao jesam, bas sve nisam stigao. :( Ali cu svakako procitati sve. Naleteo sam na neku temu bio gde je ova moja gospodja licila na neku koja je prozvana industrijalkom pa sam zato jako nesiguran. :D Jos jednom - hvala, nadam se da ce biti OK kad dodje do berbe. :)

za slučajni uzgoj ti je bilja ispala super
možeš komšiji slobodno reč da si je posjekao prema njegovom "stručnom" svjetu pa da i njega skineš s vrata.....a ti ju još malo mazi i pazi dok ne bude skroz zrela i bit ćeš zadovoljan s rezultatom
bolje da sad još ne probavaš pušit jel je još vrlo nezrela i sigurno ne udara kako bi ti htio ili uopče još ne udara....ali bude.....zato strpljenje i diskrecija i sredinom/krajem desetog mjeseca bude prava stvar
sretno dalje

Hvala, druze, na savetu. :) Rekao sam mu da sam je seknuo tako da vise nemam pricu oko toga s njim. ;) Ko sto vec rekoh, kupio sam neko kao dobro djubrivo i lepo je nasuo oko korena - blista. :D Ali stvarno, za par dana su se sve grancice sa cvetovima udebljale jako, i pocelo da mirise jos jace kad se pridje. :) Necu da probam nista posto vecina kaze da nema vajde, hteo sam da znam da li moze da ne ispadne da se nadam bezveze. :) Al sta bude bice. :) Sutra cu da uslikam par slika, bio sam malo na odmoru i nisam stigao postujem ovde... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Imbra Presvetli
20.08.2016
65
187
33
44
Pozdrav sestre i braco po dimu. :) Najzad sam stigao da uslikam nekoliko slika pa koga ne mrzi neka pogleda - http://imgur.com/a/9zQj6

Svakog dana je sve veca biljka, raste u "sirinu" - goje se cvetovi i grane uopste, mislim da vise ne ide u visinu... Vide se po njoj one mlecne i bele stvarcice, kad se prodje pored nje kida kako mirise :D a ja sam joj se radujem k'o detetu. :) I tako je juce ja mazim i pazim i "slucajno" otpade vrh jedne grancice (malo sam mu pomogao makazama :D ) i metnuo sam ga na "izduvnu granu" kompjutera. Danas dosao s posla a on onako prilicno suv i ja sve to lepo smrvim i ubacim o OCB sa malo duvana, odem na terasu i udri. Prvo nista a onda onako lepo krece neka nemoc u nogama, sav sam usporen, pa onda pritisak u ocima... RADI! Ili se tripujem? :D Sve u svemu, taj lepi osecaj me drzao nekih 50-60 minuta i onda sam nastavio s pivom (i dalje mi je extra). Anyway, nadam se da ne smaram previse, nesto me izbija da pisem i opisujem, mozda do jutra i neku knjigu sklepam... :) Zanima me vase misljenje, jos koliko bi ova biljcica trebala da zivi? Volim je ko sestru rodjenu i hteo bi da zauvek zivi napolju ali mislim da ce joj uskoro doci vreme da mi se pridruzi u kuci. :) Hvala svima!
 
20.08.2016
65
187
33
44
@Kanabis_kid, hvala. :)

@Moderatori, zasto u Graveyard? Tema koja moze mnogima (koji kao ja nemaju pojma) da pomogne? Tema koja je imala lepe odgovore i lepe update-ove u vidu slika? Svaka cast. ;)
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Da si čitao forum, vidio bi da tema za početnike ima, samo treba čitati a ne biti gotovan...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.