pomoc oko spajanja ventilacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.12.2010
102
34
28
ljudi zanima me da li postoji opasnost od pozara ako se spoaja ovim redosljedom filter-crijevo-wc vent-crijevo-cooltube-crijevo
strah me da se ne bi zapalio ventilator od wc-a
 
28.07.2011
6
4
0
40
Ako ces ga vec koristiti spoji ga ovako znaci da puse u ct ulaz-wc vent-crijevo-cooltube-crijevo-izlaz bez filtera jer takvi ventovi nisu napravljeni da rade pod teretom mislim na filter.Ako ga koristis s filterom nakon nekog vremena mogao bi izgorjeti lak na zavojnicama u ventu sto bi moglo dovest do zapaljenja,kratkog spoja i zapaljenje ostale el.instalacije.


:ridinghorse:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....zlo zasto nerado....ja sad slazem neki novi box i umjesto turbine sam se odlucio za 2 cijevna wc venta al mi jos nisu stigli i nije slozeno pa da mogu odustat na vrijeme....:)
 
19.12.2010
102
34
28
treba mi vase misljenje. Ovako kao sto sam rekao box je 1x1x180 sad kad bi stavio In Line Turbo Ventilator 325 m³/h unutar boksa spojio ga sa onim iso zvucno izoliranim crijevima i sve to zatvorio u kutiju i napuno staklenom vunom tako da mi je vent negdje na sredini boxa, bi li to imalo smanjilo buku ventilatora.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....odlicno ce to bit........slazes profi box kao sa nekog film iz kolekcije dr.smok......:)
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
mozak na pasu je napisao(la):
bi li to imalo smanjilo buku ventilatora.

*Bi,dosta bi smanjilo buku al računaj da će se opet čuti,
ne strašno al ćeš znat da je tamo jer ipak je to zvjer od venta.
I ako ti opet smeta buka, uvijek možeš to sve stavit u još veću kutiju ;)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Ima i jako tihih ventilatora do 30db a to nije nešto bučno.
Največu buku radi strujanje zraka kroz cjev a tu ISO cjev radi poso.
 
19.12.2010
102
34
28
ljudi evo samo da vas obavijestim da je vent dosao kao i ostatak opreme, danas sam ga upalio i mogu reci da se full malo cuje (mozda sam nesto krivo spojio pa nevrti onako koliko bi trebalo :) ) uglavnom mislim da cek necu ni morati raditi kuciste za izolaciju (kad spojim cijeli sistem vidit cu.
Zaboravio sam napomenuti ventilator je VENTS vk 125, 355m3/h i 2800 okr/min.
Da ne postavljam posebno pitanje zanima me sljedece kad radim usis sa komp. ventovima da li oni moraju biti naslonjeni na rub boxa. Mislio sam napraviti tako da odostraga izbusim 3 rupe za 3 vent i napravim svakom light trap ali da ventove stavim na kraju (sredini boxa) kako bi ubio i njihovu buku i naravno sva 3 trapa proci jos sa silikonom da nigdje neprousta zrak. Sto mislite?

ljudi imam problem sa ventilatorom kad ga upalim nakon pola sata se toliko zagrije da se sam ugasi i smrdi po zapaljenoj plastici, u cemu bi mogao biti problem?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nešto si krivo spoji.. doći će zlo&naopako ili Sekach pa će ti odgovoriti.. daj samo napiši kako je spojeno, i neka slika nebi bila na odmet..

KORISTI EDIT nemoj pisat post za postom
 
19.12.2010
102
34
28
ljudi imam problem sa ventilatorom spojio sam ga na strujni kabel i kad ga pustim da radi u roku pola sata mi se pregrije, iskljuci i smrdi po plastici.
Zanima me da li sam mozda nesto krivo spojio.
Kad sam odvidao kuciste tamo se nalaze 2 kabela bijeli i crveni. Iz bijelog kabela idu 2 zice (debele crna i crvena) a iz crvenog tri (crna plava i smeda).One su spojene na zabice ovim redom


crna- i crni kabel iz crvene zice
(bijeli kabel) crvena - i smedji kabel iz crvene zice

(crveni kabel) plava (je sama spojena)

Sad ovak ima oznaku na ventu da je crna N, tu sam spojio plavu zicu iz strujnog kabela
na crvenoj nema nikakve oznake, tu sam spojio zeleno-zutu zicu iz str. kabela
na plavoj mi je oznaka L, tu sam spojio smedju zicu iz strujnog kabela
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Druže nemoj da imaš uvjek mozak na paši ;)
Ko šta ti kolega SiD kaže ne piši post za postom nego se ljepo organiziraj i uslikaj taj vent.
Kad budeš postavio slike sa sklopkom di se spaja čemo ti odgovorit.Ovako te može neko i krivo naputiti pošto nevidimo u čemu se radi.A ovako po tvom objašnjenju se može čovjek lako zeznut.Za tvoje dobro slika govori 1000 rječi druže!
 
19.12.2010
102
34
28
evo spojio sam bio na ovaj nacin i nije valjalo tj, radilo je 15-stak minuta full se zagrijalo prestalo raditi
123ro.png
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]i smrdilo po zapaljenoj plastici. Ako netko moze pomoci !!!!
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Ovu u sredini zutu ne spajas.to je uzemljenje.al vent je plasticni i netreba.plava na plavu.N Ti je nula.zutu nigdje ne spajaj.hm poznat mi je taj vent.
 
19.12.2010
102
34
28
Ma probao sam i okrenuti zice tj, zamjeniti smedju i plavu ali to nema nikakve veze, jednostavnije mi je okrenuti uticnicu i opet sam doio isto. Uglavnom vratio sam ga u ducan pa sam im rekao da mi posalju novi pa cemo viditi.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Igrate se električara i onda kad spalite opremu, brže trčite u dučan i kao ne valja.
Da si odmah uslikao i pitao kako treba, nebi ga spalio.Kako je spojeno smeđa/plava u ovom slučaju zaista nije bitno (kod lampi je druga priča), ali ovo sa ž/z žicom si shebo totalno.To što ima 3 kleme ne znaći da na sve 3 idu žice iz napojnog kabela. U srednjoj su spojeni kond. i motor (da sad ne kompliciramo-kondenzator služi za pokretanje el. motora) i na srednju klemu nemaš šta spajati, kako ti i piše na naljepnici.
Ps.
Kako si spojio na utikaču?

Ovako treba biti:
 
19.12.2010
102
34
28
Ovako utikac (kabel sam kupio gotov) tako da neznam kako je spojeno tamo, uglavnom ventilator bi se zagrijao i sam iskljucio. Kad se ohladi opet normalno radi. Uglavnom zvao sam u ducan i jos ga nisu vratili tako da cu ici popodne do njih i probati ga spojiti bez zeleno-zute zice pa cu viditi da li se zagrijava i gasi. Sorry sto nisam prije postao slike jer nisam bio u mogucnosti. Nego reci mi ako on radi kad se ohladi onda onda znaci da je s njim sve OK osim te zeleno zute zice?