porod

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.02.2012
15
12
3
50
dali tko ima saznanja, informaciju ili iskustvo o uzimanju bilo ulja bilo dima za vrijeme poroda?
kao sredstvo za smanjenje bolova....
 
20.02.2012
15
12
3
50
kontrakcije ili "tiskanje" nema veze sa voljnim stanjem zene. a nije neuobicajeno da izmedu dva truda se i malo odspava.
smatram da od ulja nece biti "sedirana".
probao naci na netu no govore samo o dobrobiti ulja od sjemenki.
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
mislim da bi mnogo pomoglo ali samo osobi koja inace koristi ili je koristila kanabis :)
porodjaj je delikatna stvar za psihu svake zene,uplasene zene znaju sebi celu pricu samo da otezaju
mada telo ima sve predispozicije da sve prodje brzo i ok
Nekome ko inace zapali i kapira to, moze pri porodjaju samo da pomogne
a inace moglo bi da pogorsa stvar :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.204
358
Meni ne bi palo na pamet radjati na travi, doduse kad malo bolje razmislim, sad cak mozda i bi, ali zubaru definitivno nikad napusena, to sam si vec razmisljala. Istina je to sto SensiJana kaze za delikatnost situacije i samu psihu. I zato mislim da zena koja nije, kako da kazem, recimo suzivljena s travom, ne bi trebala o tome uopce razmisljati. A ona, koja je recimo iskusna, trebala bi itekako razmisljati. Ali bi svakako bilo zanimljivo cuti jedno takvo iskustvo.
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
prvi porodjaj + prvo ozbiljno razbijanje vutrom = paranoja na kvadrat

sta znam, jednog sam rodila na nekim bolnickim narkoticima, a drugog bez i jednog leka, i oba puta je bilo ono da odlepis od muke, do vutre mi nije ni bilo
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
nikako bilo kakav dim u pluca dok je zena trudna prvo ulazi u pluca pa preko sitnih kapilara thc ide u krvotok sa kojim je povezana beba vrpcom i takode se hrani tom krvlju

pa nek razmisli sta ulazi u detetov organizam.bez ljutnje kad vidim trudnu zenu sa cigarom da je moja jako lose bi se provela ako nemoxe da se suzdrzi za zdravlje deteta onda no coment
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
WEEDetix je napisao(la):
ja mislim da ti to nije dovoljno jaki sedativ i da ti nece pomoc na nacin koji ti mislis..

šta ulje nije dovoljno jak anestetik? Vjeruj mi može riješiti i narkomansku krizu.... Sve ovisi o kojoj je dozi i vrsti ulja riječ:dada
Ja ne znam puno o trudničkim sedativima, znam da mi je žena rodila drugo bez ikakvih sedativa a isto tako i problema....
Mislim da i ona epiduralna što je daju ženama isto bespotrebna, čak sam od više žena čuo tako, da sve ide svojim tokom pa prime epiduralnu i onda cijeli porod stane.
Mislim da nema potrebe ni za uljem ni za travom u slučajevima poroda, ali to je moje mišljenje...:vb_wave:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ne valja se igrati s vutrom kod ovako nekih specifičnih bolova, zubobolja, glavobolja, trudovi(porod)...;
Osim ako ne znaš koju vrstu točno konzumiraš i u kojim količinama i kako djeluje na tebe dok si "normalan".
U suprotnom je to čisti rizik; što ako te okrene pa kao što su ti spomenuli krenu te šibati paranoje, niski/viski tlak,
mučnine ... itd ... A da ne spominjem ako vutra djelovati tako da pojača osjećaje, pa umjesto ogromne
boli intenzivira ti se na ogromnu bol x100 i osjećaj iste u svakom dijelu tijela, u svakom mišiću i svim dlakama na glavi =))).
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
mazar je napisao(la):
šta ulje nije dovoljno jak anestetik? Vjeruj mi može riješiti i narkomansku krizu.... Sve ovisi o kojoj je dozi i vrsti ulja riječ:dada
Ja ne znam puno o trudničkim sedativima, znam da mi je žena rodila drugo bez ikakvih sedativa a isto tako i problema....
Mislim da i ona epiduralna što je daju ženama isto bespotrebna, čak sam od više žena čuo tako, da sve ide svojim tokom pa prime epiduralnu i onda cijeli porod stane.
Mislim da nema potrebe ni za uljem ni za travom u slučajevima poroda, ali to je moje mišljenje...:vb_wave:

je mazar jebes nakomansku krizu ovo su bolovi zesci jos ako te i rezu dole to treba biti jako jako jako jako sredstvo da ublazi te bolove zato i epiduralna ne pomogne uvjek jenostavno neke zene lake radjaju a neke teze i bolnije to je tak ali ulje nije dovoljno jako da ponisti takve bolove a sta se narkomanske krize tice normalno da pomaze kad se urokas uljem mozes se isto tako narokat alkoholom do iznemoglosti ili se jednostavno cekicem onesvjestit isti je efeka
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
WEEDetix je napisao(la):
je mazar jebes nakomansku krizu ovo su bolovi zesci jos ako te i rezu dole to treba biti jako jako jako jako sredstvo da ublazi te bolove zato i epiduralna ne pomogne uvjek jenostavno neke zene lake radjaju a neke teze i bolnije to je tak ali ulje nije dovoljno jako da ponisti takve bolove a sta se narkomanske krize tice normalno da pomaze kad se urokas uljem mozes se isto tako narokat alkoholom do iznemoglosti ili se jednostavno cekicem onesvjestit isti je efeka

za porod nisam baš kompetetan, ali za ulje jesam:dada...
i na svojoj koži sam vidio da ne osjećaš bol nikakvu (ali ovisi od ulja, na nekima nije bilo suzbijanja bola),
a što se tiče narkomanske krize, ni tu nisam kompetetan, ali znam da ulje ne izaziva ovisnost za razliku od dopa...
I ne bi rekao da je isti efekat s alkoholom i čekićem, bar kod mene nije bio:vb_smash:
il se možda tješim:vb_wave:
 
20.02.2012
15
12
3
50
da pojasnim...
pitanje je vezano za treci porod.
drugi je bio pkk (porod kod kuce). klinci nikada nisu uzeli neku kemiju, cijepivo, antibiotik ili sl.
zelenjava je iz vlastitog organskog uzoja ;) radio bi ulje od toga.

nasao na netu da se spominje pri bolovima u porodu kao normalnu opciju kao i kod drugih jakuh bolova no ne i vise od toga.
nisam nasao neko osobno iskustvo ili sl.

ako bi isli dimom onda bi to bio od ciste biljke bez duhana.

hvala na razmisljanjima...pratim dalje :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Moje misljenje je da su zene tisucljecima radale bez kojekakvih lijekova i slicno pa ne znam zasto bi ovo bila iznimka. Par sati ce izdrzat, ni prva ni zadnja, cemu posve nepotreban rizik. Zene radaju po autima, avionima, na cesti.... uglavnom mislim da imas premalo ili zapravo nista informacija o ucincima i posljedicama da bi bilo vrijedno riskirat. Zasto uopce i razmisljas o tome?

Ustvari, nije li prvi dan zivota malo prerano za vutru? Heh.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
EdDeen je napisao(la):
da pojasnim...
pitanje je vezano za treci porod.
drugi je bio pkk (porod kod kuce). klinci nikada nisu uzeli neku kemiju, cijepivo, antibiotik ili sl.
zelenjava je iz vlastitog organskog uzoja ;) radio bi ulje od toga.

nasao na netu da se spominje pri bolovima u porodu kao normalnu opciju kao i kod drugih jakuh bolova no ne i vise od toga.
nisam nasao neko osobno iskustvo ili sl.

ako bi isli dimom onda bi to bio od ciste biljke bez duhana.

hvala na razmisljanjima...pratim dalje :)

Moje osobno iskustvo sa bolovima i uljem kod drugih koji nisu baš probali travu, nije baš najbolje, neki su i zvali hitnu jer nikad nisu probali travu i bili pod utjecajem thca, pa je bilo malo panika - a kad se to jednom desi teško se odlučuju na ponovnu konzumaciju, ma kolika god bila jaka glavobolja. BTW glavobolja nakon konzumacije je prošla, ali pola zrna i zrno se ne čini pretjerana razlika, ali tih pola zrna viška napravi kaos. I to se dešavalo nakon par puta što im je pomoglo, pa onda su slučajno uzeli malo više - to je u ljudskoj čudi - da pretjerujemo. I meni se koji je već toliko toga prošao s uljem, i meni se desi da koji put pretjeram:ludaci_lol:.
A i razlika je od ulja do ulja, za bol najbolje će ti snježana1971 reći, njegova žena je isto različite vrste ulja probala, tako da još savjetujem da ukoliko se odlučiš na tako nešto, probranu vrstu nabavi, nemoj bilo koju domaćicu, potroši love za neko vrhunsko sjeme s pedigreom. Tako da savjetujem oprez prilikom konzumacije ako se odlučite na suzbijanje bola uljem...:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Deepforest
20.02.2012
15
12
3
50
Napušena Vjeverica je napisao(la):
Moje misljenje je da su zene tisucljecima radale bez kojekakvih lijekova i slicno pa ne znam zasto bi ovo bila iznimka. Par sati ce izdrzat, ni prva ni zadnja, cemu posve nepotreban rizik. Zene radaju po autima, avionima, na cesti.... uglavnom mislim da imas premalo ili zapravo nista informacija o ucincima i posljedicama da bi bilo vrijedno riskirat. Zasto uopce i razmisljas o tome?

Ustvari, nije li prvi dan zivota malo prerano za vutru? Heh.

zasto razmisljamo o tome? po mojim uvjerenjima i iskustvu...zelenjava te vraca sebi. losi i dobri filmovi su samo eho raznih nasih turbulentnih stanja, to svi znamo. no ako si svoj onda sa dimom jos vise mozes biti u trenutku.
porod nije ista drugo nego cin bivanja u trenutku. govorim o urednoj trudnoci i prirodnom porodu. kada je zeni dano da u suradnji sa svojim tijelom, vodstvom jednostavno bude tu i sada.
porodi koji se interpretiraju kao laki su upravo oni kojima je zajednicki nazivnik- svijesnost zene u trenutku.
po nasim razmisljanjima zlenjava tu moze potpomoci.

app vutre u prvom danu zivota...paaaaa slazem se donekle. mada kada pod normalno nerodeno i tek rodeno dijete ispune putem dripa, antibiotika, cijepiva, epiduralnih i sl veselja, sa takvim groznim stvarima...tada mi thc zvuci kao dobra ideja ;)

ovdje pitam i raspitam se...prizemni smo i odgovorni...ali i otvorenog uma i srca te neopetecini normama, predrasudama ili indoktrinacijama....to se do sada pokazalo kao najbolji odabir

zelenjava je iz maroc sjemena, vlastiti uzgoj, bez umjetnih gnojiva i sl. samo dobra zemlja, puno sunca i kisnica. sada se djeve suse pa onda u izradu ulja....
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.204
358
A sta ja znam, mislim ipak, jeste da ste oboje, ali samo jedno radja, pa ono...samo pitam, nekak onak profesionalno.