Posjet iz Elektre

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Pred 2 godine bracni par je kod mene pao zbog kradje struje,no oni su imali 4 x 1000W te su vec odradili jedan grow prije toga.Zamisli onda tu potrosnju,a ovih 400W te ne treba zabrinjavat.:D
 
16.02.2016
9
7
3
30
Ne znam. Meni je samo to bilo cudno posto je jedan grow normalno prosao bez toga. U svakom slucaju zahvaljujem se na utjesnim postovima
Deraxor sretan grow zelim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
@east Procitao sam i prvi put podcrtano. Sve 5. ;)
Neznam zasto ste se tolko uzjapurili oko te priče i događaja.
To je svakodnevna pojava i praksa da HEP dolazi u kontrolu zbog njima sumnjive situacije. Al to ne znaci da sumnjaju na "proizvodnju opojnih droga", pa nisu oni agenti koji njuskaju okolo di se trava sadi, nego ljudi koji rade u poduzeću koje prodaje struju. Samo rade svoj posao, brinu se o ispravnosti i kontroli brojila.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and xcx

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@baobab nije nikakva provokacija, pročitaj podcrtano
@Sensi Star nebitno je što i kako si pisao već ta elektra u datom trenutku, jer to može bit i da joj je došla stvarno 'ekipa' ko što dolaze starcima prodavat madrace, uređaje za zdravlje doktora Oz-a.
Nadam se da su imali obilježja Hep-a.:)
Brojilo je na stubistu pa nije bilo potrebe da ulaze u stan. Ali da, bila je to ekipa iz HEP-a, u radnim mondurama i iskaznicama....i sa sendvicima sa parizerom pod rukom. Ne mos fulat, HEP-ovci garant. Sendvici ih odali. :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Koliko znam HEP ima ponekad rutinske kontrole radi krađe el. energije. By the way meni su prošle godine bili, ispitali su onim spravama 3 utičnice u tri različite sobe. Jedan je zabadao taj aparatić u utičnice dok je drugi pratio okretanje brojila i štopericom neš mjerio. Imam brojilo u kući tako da sam pratio šta rade ;) . Uglavnom rekli su mi da rutinski obilaze domove tokom zime kad je povećana potrošnja struje, jer je onda i više "strujokradica". Imam frenda koji radi u HEPu pa sam ga baš pitao nakon toga zašto su baš mene izabrali i jednog susjeda prek puta mene. Veli mi da uglavnom rade jednu rutinsku kontrolu godišnje na određenom broju kućanstava, i da svake godinne obiđu stotinjak domova radi provjere. Tko odlučuje koje će se kuće obići kaže da uglavnom izaberu na random, čisto da odrade normu, ali nekad i uz to dobiju popis određenih potrošača kod kojih je potrošnja mnogo niža nego što je uobičajeno po njihovim izračunima na kvadraturu u kojoj borave. Tako da opušteno i bez živciranja ;) , živciranjem i paranojom možeš samo naškoditi sama sebi i svojem zdravlju, a nećeš si pomoći.
Peace :joint2:
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Pred 2 godine bracni par je kod mene pao zbog kradje struje,no oni su imali 4 x 1000W te su vec odradili jedan grow prije toga.Zamisli onda tu potrosnju,a ovih 400W te ne treba zabrinjavat.:D
Nisu pali zbog krađe struje, več zbog velike potrošnje.Kad ti trošiš puno struje to nije krađa, več potrošnja ;)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
On je samo tu potrosnju usporedio sa 400w,a pali su zbog krade.Mislim da nitko nije pao zbog povecane potrosnje struje(3-6kw) vec iskljucivo radi ulaska u kriminalne vode.Jednostavno je;dok god ti placas nitko ti nece stvarati probleme.Citao sam u novinama kako je jedan tip tamo negdje prije pet godina zasadio 3 600 stabiljka u unamljenom skladistu od Zg holdinga.Prijavio je povecanu potrosnju struje i vode jer navodno ima obrt sa gljivama.Imao je oko 60 lampi.I nije imao problema dok mu se nije zapalila stabiljka,klinci zvali vatrogasce i onda sranje.Tako da mi koji u svome domu sadimo sa jednom lampom za ljek,rekreaciju nemamo razloga za brigu.Iako uvijek na oprezu do legalizacije.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Pusti sta novinari pisu kada pisu da je zbog struje.Pa sta onda ljudi koji imaju radnje,grijanje na struju,dobijes bebu i evo struje gore.Pali su jer su dilali i htjeli biti krimosi.Ako mi netko pokaze papir gdje pise da ga je struja rusila onda...a neznam..ja ne vjerujem.Pa znas koliko ima kucanstava,samo neprodanih stanova ima 5000-10000 u Hr.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
netripajte, 400ka koja radi po danu nema šanse da te otkrije.....a viša i noćna po meni već ima nakana, no pilići recimo ako imaš 50 komada udaraju po noći i po danu 200-600 W,zavisi...u kuči je lakše, cirkular, kombinirka, ja imam garažu samo 50 kvadrata, u njoj imam halogenki oko 500 W, napred senzor lampa 400, ali ipak ni ja nepalim svoju 400ku..jako rijetko..
čini mi se da ekipe padaju u kučama jer pretjeraju malo s industrijom, za vlastite potrebe smatram da nitko nije maltretiran.....
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
potrošnja struja im može pasti u oči ako već sumnjaju.
Al da će oni ić samo to gledat i po tome se ravnati, pogotovo sad u ovo prelazno doba kad svi počnu više trošiti.
Nije lako ćutiti, ali ja sam bez nekog straha, pazi na detalje.
Zemlju sam prestao kupovati u lokalnoj trgovini.
Tu me znaju a i ovo što sam kupio uvjek je trebalo "babi".
Pazi, ja sam bio u zatvoru više puta nije bilo strašno ali premator sam više za to.
Sudstvo,advokati, okolina. nemogu, rađe ću paziti.
Nije lako ćutiti ali zato spavaš mirno.
Eto ideja za novu temu: "kako krijete svoj hobi od okoline"
Da vidimo ko šta poduzima u vezi sigurnosti svog hobija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Sutis i ne pricas nista nikome! Moj najbolji frend ne zna sto radim. S obzirom da je zivot moje supruge u pitanju (radim iskljucivo medicinski grow), ne mogu si dozvoliti da netko negdje izlaje nesto. Ljudi su babe, progovorili bi na guzicu, a to za ovaj hobi nije dobro.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Moguće je da moraju doći da provere ako se noćna potrošnja uvišestruči odjednom. Negde u nekoj proceduri piše da oni moraju izaći na teren da provere koja je situacija.
Mislim da je najbolji odgovor na to da im date razlog zašto se to desilo, jer je tako najlakše da ih skinete sa vrata.
Ja bih rekla da sam uzela računar koji kopa bitcoin-e. Onaj ko je čuo za to znaće da oni troše dosta struje, onaj ko je načuo praviće se da zna o čemu je reč pa će učtivo klimnuti glavom, a onaj koji nema pojma shvatiće da su to neki računari i neće mu biti bitno šta tačno.
 

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
pozz....a prvenstveno DAMI...
imao sam slican bed...znaci dosli popisat struju,a ja vidio tipa sa autom samo kod mene,inace je potrosnja visa od 1kw,sav sam se usrao...
medutim na kraju sam saznao da popisuju obracunsko radoblje sta rade bsvakih 6 mjseci...

sto se tice potrosnje kao sto ti je netko gore naveo a sta da imas dva tijela od po 1,5 kw i bojler od 7kw sta bi onda?
pizdarija je jedino tamo gdje su limitatori onda moras zvat itd....
samo opusteno....:thumb::puuuh::