Postoji li alternativa ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ima li nekih ideja o nekom drukčijem načinu života, postoji li alternativa ? Da li ima mogućnosti i smemo li da se usudimo da sve okrenemo naglavačke i kažemo zbogom kompjuterima, bankama, trci za novcem...


Razmišljam nešto, i tako se polako otudjujemo, život u većim gradovima, ljudi koji se ne poznaju a žive u istoj zgradi, ljudi koji se poznaju ali sve manje vremena imaju jedni za druge, trka za poslom, ni svoju decu više ne vidjamo kako treba. Zašto onda ne bi prekinuli sve to i započeli nešto drugo, prirodnije, bez stresa, normalnije.

Nervira me licemerje, glupost, povodljivost, sto puta sam sebi zacrtao da neću da budem deo toga. ali džabe, u mašini smo. Baviti se povrtarstvom, voćarstvom, stočarstvom, samo za svoje potrebe, pobeći negde.

Ne znam... Nema više normalne komunikacije medju ljudima. Možda je i glupo što sve ovo pišem, znam da se deca moraju školovati, znam da ne može čovek da se odvoji od svega, znam da je to nemoguće...

Ali možda i nije ... Možda...

Vi ste moja alternativa, pobegnem ovamo ponekad, naduvam se, pa sve izgleda nekako lepše...i prodje...

[video=youtube;mA1rcIOQ9zg]http://www.youtube.com/watch?v=mA1rcIOQ9zg[/video]
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
Inace slicno razmisljam, gledam sinoc na History-u Mountain Men, i kazem kako je njima (uslovno receno) do jaja....Ni kompa, ni telefona, ni ventilatora, znaci minimum elektrike i tih pomagala.....Maksimalno zdravo zive, jedino sto se stvarno moraju mucit da prezive

Valjda takvo misljenje krene kad vidis da je sve prolazno, i da su ljudi sve gori i gori...A i sve ovo sto imamo, ove tzv. olaksice (telefoni, kmpovi i picke matyerine) samo zaglupljuju i sto kaze Hooker jos vise te vezu za tu jebenu masinu....

Ne znam nisam pametan, ali kakvo je vrijeme i kakvi su ljudi, najpametnije bi i bilo otici negdje u neku cuku, napravit sebi kucu i odjebat sve u pm
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
Ili nebjezati nigdje vec stvoriti svoj svijet i oko njega kineski zid............
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
cuj...
sve je moguce,ako se covek potrudi,i napregne vijuge...
u Srbiji je sve vise tih koji oteraju sve u qrc,i zapale negde na planinu,posvete se sebi i prirodi...
da ne nabrajam sad,ali ima ih,cak i poznatih-disidenata iz Slobinog perioda,koji su pobegli,i nikad se nisu vratili..
sve je moguce...
ali,pazi
kad neko to uspe MEDJU NAMA,u civilizaciji da izvede...e to je STVARNO za pohvalu...
dakle,da ne kaze ZBOGOM ljudskom rodu uopste-vec prihvati svet oko sebe,a ostane skroman i veran toj tezi,antimaterijalizmu i sl.
e to je,burazeri moji,prava stvar...

evo i primera,ovaj lik me RAZDUSEVIO svojim poduhvatom-a upravo ovako se takva 'stvar' i pocinje

Slovenac


EDIT- e da,sad se setih....pricao sam skoro sa jednim matorim hipikom,i on ima VRLO zanimljivu teoriju kako srusiti sistem.
ali ne ovaj,onaj,njihov,nas ili slicno vec SISTEM.celokupni,sveobuhvatni,sveprisutni SISTEM politicki/monetarni/religijski..
nazovite to kako god..
uglavnom,
on kaze-SVI NA SVETU BI OVOG TRENUTKA,ALI OVOG TRENUTKA TREBALI DA PRESTANU DA KUPUJU.odnosno trose pare.ali,zaista,KOMPLETNA civilna neposlusnost,svuda na svetu
aj sad,skontajte,
kada bi SVI odbili da UDJU u bilo kakvu radnju,na samo 48h-znaci nista hleb,novine,karte,pic'e materine-NISTA
autobusi,avioni,vozovi-NISTA
dakle,da se svuda u svetu na 48h prestane trositi novac,BUKVALNO da sve(t) stane
sistem bi se sam od sebe urusio..

vrlo zanimljiva teorija,i sklon sam da poverujem da je tacna-ALI,ubediti 6,5 milijardi ljudi(dobro,ne budimo bahati,vise od pola njih ni NEMA nikakve prihode da trosi..) da na 48h PRESTANU sa 'potrosackim mentalitetom'-to je u stvari caka,usudio bih se da primetim-neizvodljiva...iako vecina nas MOZE da izdrzi da 48h NISTA ne kupi/tj ne potrosi nikakav novac nigde...postoje oni kojima,mozda,i zivot zavisi od toga(lekovi,operacije..itd)
no,dobro..
vazno je mastati..
mozda se nekad i stvori neka kriticna masa ljudi koji tako razmisljaju,pa budemo videli ,)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
to je to loop, potpuno se slažem. a i nije problem samo u materijalnim stvarima, jako je bitno ne trošiti vrijeme na beznačajne stvari poput televizije, fejsbuka i sličnih sranja. nema se vremena za prijatelje, djecu i susjede, a gledaju se sve turske sapunice i ostale "moderne" serije, ljudi se prepiru po raznoraznim forumima, a o sranjima po fejsu da i ne govorim. za virtualne prijatelje i neprijatelje se uvijek ima vremena, ha? krivo su postavljeni prioriteti i to je najveći problem današnjeg načina života. ne treba bježati u planine ni u sela, već se samo treba probuditi u vremenu i mjestu u kojem stvarno živiš
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ili nebjezati nigdje vec stvoriti svoj svijet i oko njega kineski zid............[/QUOTE

taj ključ treba imati i no sikiriki,slažem se u potpunosti...
bude i tu povremenih prodora neprijatelja:icon_lol:al' štitnici su ko' na enterprise-u...bzzzzzzzzz,i nemože te mi ništa trenutno :)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Permakultura « Priroda ili ljudi

Ideja permakulture podrazumeva obradu zemlje na tradicionalan način, stvaranje domaćinstava koja mogu sebe da prehrane ali i da recikliraju sopstveni otpad. Principi permakulture sažeti su stavom da stanovništvo treba do hrane da stigne u koracima, a ne u miljama. Ljudi se vraćaju drugačijem, manje potrošačkom a više održivom načinu života, što zbog krize a što zbog spoznaje da treba promeniti način života i sistem organizacije društva.
Permakulturu danas možemo označiti kao metodu dizajniranja samoodrživih ljudskih zajednica prema uzorcima iz prirode. Temelj promene je u shvataju da čovek nije vlasnik prirode, nego jedan njen mali (mada najkompleksniji) deo.




REKLE ZBOGOM CIVILIZACIJI 'Ne bi nam bilo mrsko da nam se pridru

"...ne bi nam bilo mrsko da nam se pridruži koje muško..." EVO REŠENJA...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ako pod pojmom alternative smatramo "plan B" onda alternativa kao takva postoji, jer smo osmislili drugaciji, alternativni, nacin da neku ideju sprovedemo u djelo i obicno se primjenjuje tamo gdje plan "A" zakaze, a koji je za razliku od alternativnog rjesenja donekle prakticniji, jer bi u suprotnom alternativa bila primarni nacin.
Zasto bi okretali ledja primarnim stvarima, koje nam uveliko olaksavaju zivot i okrenuli se alternativnim, onim tezim?
Uproscavanje problema evoluira zajedno sa principima pomocu kojih se problemi rjesavaju. Neko je rijesio nekakav bitan problem po jednom principu, neko je drugi isti problem rjesio po drugom, neko treci po trecem, a samo je jedan od tih principa najlaksi i njega danas koristimo, ako smo zdrave pameti.
Sudeci po ovome, mozemo zakljuciti da nama ne predstavlja problem moderno uredjenje drustva, zivot u zajednici i civilizacija, naprotiv, uveliko nam olaksava zivot.

Nikom nije zabranjeno da obradjuje zemlju, ukoliko je ima. Ukoliko nema vlastitu moze da zakupi zadruznu, da uzme kredit za poljoprivredu, nabavi masine i pristroje za obradu zemlje i da se posveti takvom zivotu. Sve ovo podrazumijeva da osoba zeli da se obaveze, da sebi zada obavezu, a to vecina ljudi uradi na pogresan nacin - gleda iz pogresnog ugla. Obaveza je neminovna i njeno sagledavanje iz pravog ugla je najbitniji faktor koji nas cini sretnima.
Ukoliko uzmemo kredit za kupovinu stana, znaci da nemamo novac da isti kupimo, pa smo se odlucili na alternativu - kredit. Ukoliko nam je zelja stan, onda visina kamate ne smije da bude nesto sto ce da nas gusi u zivotu, jer nam kredit sam po sebi omogucava da ostvarimo cilj, a ostvarenje cilja podrazumijeva obavezu.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ne znam zašto se nešto alternativno smatra i težim?

Ako želim vrtnu garnituru imam opciju A i B. Opcija A mi je da odem u banku, podignem novac, na koji ce mi se udariti postena kamata, i tim novcem kupim garnituru. Opcija B mi je da od odbačenih materijala uradim vrtnu garnitu...ako nesto i potrosim to je za nekih 10 puta manje u odnosu na opciju A.

Koji je način teži? Apsolutno način A jer stvara psihološki teret. Opcija B je puno jednostavnija a čovjek razvija svoju kreativnost. Na kraju ej zadovoljan urađenim i ponosan na sebe.

I dalje neću, jer filozofija mi iritira želudac iskren da budem.

Kao ljudski rod nikad naprednije nismo živjeli (barem tako povjest kaže za koju smatram da je večina toga pošteno izmišljena i izmanipulirana) a nikad nam teže u životu nije bilo. Neimaština, bolesti, netrpeljivost itd itd itd!

Stoga zajebite Opciju A i pređimo na opciju B - Alternativa!

Opcija A je izmišljena od strane onih koji žele moć, vladavinu, i olakšanje prosto jednostavnih stvari. To tak one ide!

EDIT:
Hooker je napisao(la):
REKLE ZBOGOM CIVILIZACIJI 'Ne bi nam bilo mrsko da nam se pridru


"...ne bi nam bilo mrsko da nam se pridruži koje muško..." EVO REŠENJA...
Pa ovo tek sad vidim...svaka čast curama!
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Meni je priroda primarna, sto ce reci u prvom planu, zatim ide drugi plan, drugi nacin ili da to jednostravno nazovemo "alternativa"
Druze Tripi, da prostis, kada me napadne dijareja na kampovanju onda skuvam caj od Pogledajte prilog 2618 pa ako kojim slucajem ne bude stavelja onda cu umiksati mljevene kafe i limuna, a ako kojim slucajem nema ni toga onda cu, po sili prilika, otici do apoteke po linex, a to ispada da je danasnja primarna sluzba zdravlja meni na trecem mjestu, jer se bave medjusobnim mesetarenjem izmedju doktora i farmacije, umjesto o zdravlju ljudi.
Ono sto se danas zove primarna sluzba zdravlja za mene je tek tercijalna, cak nije ni alternativna, za koju mozemo reci da je na drugom mjestu, drugaciji nacin od primarnog.

Eto jos malo filozofije, cisto da se razumijemo po pitanju alternative :D
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Postoji li alternativa?

Rekao bi da i ne postoji ništa osim alternativa - samo mijena stalna jest - život je izobilje mogućnosti. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Podsjetio me Tripov post na ovo:
tumblr-capitalism-comic-tree.jpg


Živjeti na svojoj zemlji od svog rada i uživati u vlastitim plodovima, samodostatan.

Mislim da nemože bolje, zvali vi to alternativa ili zdrav razum sasvim nebitno...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Alternativa, plan A, plan B itd itd itd...nebitno kako cemo zvati...dovoljno je uvidjwti da smo danas vise manje jednostavne i proste stvari kategorizirali u alternativu i svrstali u sekundarni "sektor" a umotvorine u primarni. kazem rijeci nisu bitne kad se govori iz "srca" pa ce me tako i eskim skuziti bez obzira na jezicnu barijeru.

znanje dolazi iznutra, i kao takvo ne triba ga traziti izvana....sva mudrost je u nama samima i zato smatram da je danasnji sustav obrazovanja teski bullshit kao i sve drugo sta prati ovo doba....

U biti cijeli obrazovni sustav je sranje jer je obicna iluzija...fasciniraju me juznoafricka plemena koja nemaju pojma sta je knjiga iz prirode ali razumiju je bolje nego cili zapadni svijet....

(ma *ebem ti mentalno talassanje odman izjutra :p)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and No Joke