Prejako sunce?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2013
9
1
3
Stavljene na klijanje 10.05. u terramagmu,posle par dana krenule,neke dan dva kasnije.Pocele sa izduzivanjem,sto zbog vrucine(bile na terasi) sto zbog nedostatka svetlosti,jer kad su krenule nisam bio doma 24h.Trudio sam se da budu sto vise na suncu(GRESKA).Pre 4 dana prva bukvalno pala kao pokosena,listici ostali svezi i intakta.Sledeci dan druga,treca,i jucer,shmrc,shmrc i cetvrta.Peta,koja je prva nikla,buduci najjaca jos uvek stoji.Ja u medjuvremenu mogao do neta samo preko nekog budjavog mobitela obzirom da sam trenutno u Srbiji nisam imao kome ih pokazati a ni postati ovde.Inace su u casama od 2 dcl pa u zardinjeru jer su susedi zahebani (PUNO SVINJA).Planirao sam da presadim u nesto dublje npr u polovicu flase od dve litre i da stavim zemlje do prvih listica.Interesuje me da li ce ih ovo spasiti,i da li ce pustit korjencice iz stabalca u slucaju da se prekinu gde su najtanje...Napominjem da su listici svezi i normalni uprkos tome sto je stabalce skoro prekinuto,izgleda da kroz tu pokozicu jos uvijek teku sokovi.Rekoh sebi u jednom trenutku mozda je damping off te truli ali to bi brzo ubilo klice? Nisam pametan sto da radim,ovo mi je prvi grow.
seme je Crimea blue dakle fem.Zaista bi ih zelio spasiti
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    25,7 KB · Pregleda: 27
  • 2.jpg
    2.jpg
    22 KB · Pregleda: 30
  • 03.jpg
    03.jpg
    67,3 KB · Pregleda: 32
  • 3.jpg
    3.jpg
    23,8 KB · Pregleda: 33
  • 4.jpg
    4.jpg
    48,4 KB · Pregleda: 36
  • 6.jpg
    6.jpg
    55,5 KB · Pregleda: 34
  • 7.jpg
    7.jpg
    68,9 KB · Pregleda: 34
  • 8.jpg
    8.jpg
    52,8 KB · Pregleda: 35
  • 11.jpg
    11.jpg
    48,1 KB · Pregleda: 31
  • 12.jpg
    12.jpg
    47,9 KB · Pregleda: 30
  • 013.jpg
    013.jpg
    46,3 KB · Pregleda: 23
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pozdrav,ako su sjemenke regular zasadi ponovno ako nisu probaj s presađivanjem do listova možda i pusti korijen,ja sumnjam,sunce nije krivac to sigurno,prije da joj smetaju žardinjerski uvjeti zemlje,tu ima sigurno nakupljeno razno razne soli u zemlji...svašta može bit al nedavno sam vidio ovdje temu sa ovakvim slikama i dijagnozom koje se ne sjećam pa sačekaj nekog od glavonja koji bi mogli dat točnu dijagnozu... ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
sunce nema puno veze sa tim, u pitanju je gljivica "damping off"

"This is usually caused by a fungal disease called "damping off". The cause is infected soil, waterlogged substrate, high humidity...any conditions that promote fungus. The fungus attacks the soft tissue in the stem which withers at the base or midway. The seedling collapses and dies. Another possible cause is that the seedlings died from lack of water or a high salt level in the substrate (which basically has the same effect of drying out the plant). Seedlings have only a small amount of roots and few leaves. They cannot retain much water and quickly dry out. High humidity in the grow space does not compensate for a desiccated substrate. Your soil/rockwool has to be moist enough to sustain healthy roots and provide water to the plant."

2v0y1q9.jpg