Prepoznavanje muske/zenske biljke i hermafrodita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
na osnovu poslednjih fotki ne mogu da procenim kolika je biljka, al' nebitno u celoj prici, ako vreme posluzi i ti je bar malo prihranis, zasto da ne... ima jos vremena, sative se u outdooru obicno skidaju sredinom il u drugoj polovini 10og meseca, a ako je u tvom slucaju dominantna indica u tom strain-u sto imas tim bolje, tj. nekih 45~50 dana joj treba, bar na osnovu licnog iskustva. nikako ne odustaj i nadji neko gnojivo, nesto sto pospesuje cvetanje, pa da vidis, tj. da vidimo fotke kroz mesec dana
 
27.07.2011
24
0
0
33
a hranim je plantellom za list, ne znam sada koji omjer npk, a kupim sutra prekosutra za cvjetanje iste marke :p visoka je 50ak cm nesto iznad koljena odsjekao sam joj vrh prije malo vise od pola mj tako da se grana ja mislim da se za to kaze hst ili kako vec :p ima mozda 5 h direktnog sunca :p itd...... posjecujem je svaki dan :p msm kad sam u svom gradu :p
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ne volim bas da seckam vrh, time sklanjam najveci hed na biljci, no nekad nema druge. sto si seko, preupadljiva za mesto na kom je. pola metra bas i nije neka visina, al' mozda nesto izvuces na bocnim granama. i da je bar 8 sati sunca, al' to ne moz da montiras, tako da samo strpljivo, i predji na nesto sto pospesuje cvetanje, good luck.
 
27.07.2011
24
0
0
33
da iskren budem ova biljka je slucajno nikla :p i meni predstavlja kao neki prvi grow :p na njoj sam eksperimentisao,i ucim se na njoj kako gnjojiti i tako to :p a upravu si s tim seckanjem :p slj put necu tako. nadam se da ce biti nesto :p vozdra cujemo se javim sta kako :p
 
31.08.2011
3
0
0
46
Evo ovako:

Na istom sajtu je bilo 15-ak biljaka razlicite starosti (razlicite i do 40 dana), samim tim su neke mnogo ranije pocele da cvetaju u odnosu na ostale.

Pre 4 dana sam ih prihranio (neki preparat za cvece, ne znam naziv), naredni dan su hedovi "poludeli", bukvalno su se udvostrucili, ali su se pojavile ove semenke ili stagod. Mislim da su to hermafroditi al` bih voleo da cujem misljenje od nekog iskusnijeg.

Inace, muzjaci su odstranjivani dan ili najvise 2 dana od pojavljivanja, ali sam ih bacao relativno blizu, 2 su se zakacila na obliznji orah na visini odprilike nekih 4 metra. Sad ne znam da li su oni mogli nekako da oplode ostale biljke pa su zato ovakve ?

I sta bi bilo najpametnije sa ovim biljkama uraditi, valjaju li za pusenje sad itd, itd ? Evo slika:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Bas kao sto kaze Ven, picture019fg.jpg je sigurica hermic, druge izgledaju super. nego bro, kako su ti dospela ta dva na 4 metra oraha :icon_question: ako si muske pobacao u okolini uvek ima sanse da ti oprase ove lepe devojcice, savet: rascisti to sto pre
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
kad kacis fotke prvo ih malo sredi i kropuj, prikazi ono sto je bitno, npr.
meni ne lici na mudonju, na levoj fotki se u vrhu naziru pistile, ako dobro vidim, ovo dole ne znam ni sam, u najgorem slucaju herm. na desnoj fotki se slabo sta trenutno vidi sem vrha sa mladim listovima. ali ajd, cujemo jos nekog.

i evo ti kasican Female (gore) i Male (dole)
 
23.07.2011
10
1
0
57
Do sada sam uspevao,bez nepotrebnih pitanja, da izadjem na kraj sa uzgojem samo citajuci pitanja i odgovore vezana za probleme growa. E, sad ne mogu da odlucim sta da radim! :( pa molim za pomoc. Da li su biljke pokazale pol i ako jesu koja je koja i da li sad trebam da prebacim svetlo na 12/12 ? evo slika: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hoske sting
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ima jaja, znači ili hermić ili muški, ne vidi se dobro.
Reži i baci. Osim ako ti je cilj skupljanje polena, u tom slučaju uzgoji do kraja.
 
23.07.2011
10
1
0
57
He-Man je napisao(la):
Ima jaja, znači ili hermić ili muški, ne vidi se dobro.Reži i baci. Osim ako ti je cilj skupljanje polena, u tom slučaju uzgoji do kraja.
ovo je bas bilo brzo, hvala.a druga, cinimi se da je zensko, sta mislis, i dali da prebacim sad svetlosni rezim na 12/12?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ne znam sta je prva a sta druga ali se vide muski cvetovi, radi kako hoces

he, he, i ja kao i he-man, mislio da je jedna biljka u pitanju, moras nekako naglasiti sta je sta, vidis da nas dovodis u zabunu, ovako mozda imas musku i zensku, pa ako covek misli da je jedna prirodno da je proglasi hermicem, mora se dati detaljniji opis i bolje fokusirane fotke
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ja mislio da je to jedna biljka, uglavnom na prvoj fotografiji se čini da ima pistile, ali fokus je u banani.
Uslikaj ponovo i pregledaj fotke da je dobro fokusirano pa ponovo okači.
Za bolju fotku stavi je uz zid/bijelu pozadinu da ne luta fokus.