Prepoznavanje muske/zenske biljke i hermafrodita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.07.2011
10
1
0
57
PowerSeed je napisao(la):
ne znam sta je prva a sta druga ali se vide muski cvetovi, radi kako hoceshe, he, i ja kao i he-man, mislio da je jedna biljka u pitanju, moras nekako naglasiti sta je sta, vidis da nas dovodis u zabunu, ovako mozda imas musku i zensku, pa ako covek misli da je jedna prirodno da je proglasi hermicem, mora se dati detaljniji opis i bolje fokusirane fotke
Izvini.Velika je zbrka kad sam hteo da editujem post. Ni sam nisam znao gde je kraj jednog, i pocetak drugog linka.Ev, sad uploadujem druge slike. Nadam se da ce biti bolje.

evo je. To je ta "druga" za koju sam pitao. Nisam siguran da li je zenska:ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 
23.07.2011
10
1
0
57
PowerSeed je napisao(la):
moze lako da bude, ali stvarno je fotka ocajna, ne drzi me za rec
nije mi jasno , postavio sam tri fotke ali se samo jedan link, i to od najgore slike, pojavio. Edit je uzas, neupotrebljiv.Nema veze. Hvala vam anyway.
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
Anonymous je napisao(la):
Ptanje:eek:vako...mislis da mi svetlo HPS bude jako 500w na m2...OK..Ali sta znachi ako sam pochetnik da uzmem manje sisteme...mislis da bude po 300 na m2 ili ne razumem te najbolje...drugo ima li sijalica vec gotovih sa staklom odnosno onom zastitom za toplotu...da ne moram da pravim vec kupim..trece..sta mislis koliko ce biljki biti u 25 m2...a da ne bude preterano vec normalno za pravilan rast i dobre prihode???pozdrav .HVALA...


hmm dečki malo ste se zafurali mislim ono 25 kvadrata pa tu stane drača za čitavo selo a dobro znamo da se na ovom forumu radi samo o tome za osobne upotrebe.
Neka nadležni organi foruma odluće....
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
na 25 kvadrata stane 100 biljaka, i to je "malo" previše za osobnu upotrebu, tj. to je komercijala teška tako da o ovome nema daljnje rasprave, molim modove da se svi postovi koji se toga tiču pod hitno obrišu...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
obratite pozornost na datum posta... taj post je iz 2005.

misha11 je napisao(la):
Edit je uzas, neupotrebljiv.Nema veze. Hvala vam anyway.

o čem ti pričaš ?? edit ko edit,... nema to veze sa slikama!
 
12.10.2011
8
0
1
35
poz ljudi evo i ja se reg na ovaj forum, nisam bas iskusan u gajenju biljke par puta sam samo sadio napolju, posto nisam imao uslove za unutra. I konacno sam dobio uslove za unutrasno sadjenje pa se bacio na ovaj forum da prostudiram, uglavnom mi je sve jasno sto se tice sadjenja, zemlje, vode, svetla, cvetanja i branja.

koliko sam skontao biljku mozemo drzati u vegetaciji koliko hocemo, e sada mene interesuje ako ja na primer biljku drzim u vegetaciji 30-40 pa i vise dana dali ja da bih ustanovio pol te biljke moram da je prebacim na cvetanje ili mogu videti njen pol i u vegetaciji?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Welcome Dorijan!Moraš prebaciti na cvijetanje da bi vidio spol,ako nemaš fem sijeme ja bih ti svijetovao da odradiš 3 tijedna vegetacije pa prebaciš 12/12 par dana da se uvijeriš da je biljoza cura jer bilo bi nezgodno da nakon 2-3 mijeseca kurenja struje shvatiš da imaš mudonju,pa kad se uvijeriš da je cura vrati 18/6 režim rada i imaj vegetaciju koliko te volja,po mom iskustvu 2 mjeseca ti je dovoljno.
 
12.10.2011
8
0
1
35
poz blade da ali ako vratim posle cvetanja u veg vazu koliko sam skontao moze biljka da dozivi sok i da bude hermafrodit, ja sam samo pitao dali ima neki nacin da se pre cvetanja odredi koja je muska a koja zenska pod uslovom da govorimo o normalnom semenu, u svakom slucaju hvala na savetu, vec sam to znao ali se bojim da necu videti hermafrodita i da ce mi oprasiti i upropastiti rad.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Nakon nekih 50-ak dana i u vegetaciji one pokazuju spol, obično nakon četvrte ili pete internode. ;)
Ali ako ih želiš držati duže u vegetaciji, za brže otkrivanje možeš uzeti klonove čim biljka dovoljno poraste.
I klonove staviti na 12/12.
 
12.10.2011
8
0
1
35
e to he-man brate to sam trazio da mi neko kaze znaci moze i u veg fazi da se vidi pol ako dovoljno dugo ostavim, visina biljke mi nije bitna posto imam oko 2,7-8m visok prostor al isto koliko sam skontao da ce u fazi cvetanja narasti isto toliko koliko je narasla u veg vazi. Znaci ako sam je pustio da raste 50cm u feg do kraja cvetanja narasce 100cm a ja je onda mogu komotno pustati oko 90cm u veg pre nego ih stavim na cvetanja, vreme mi nije bitno apsolutno dal ce veg biti 2-3-4-5 meseci, hvala ti jos jednom...

a kloniranja cu raditi kada budem kupio neko extra seme, glupo mi da se jebavam sa klonovima od neke domaje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
Dorijan je napisao(la):
e to he-man brate to sam trazio da mi neko kaze znaci moze i u veg fazi da se vidi pol ako dovoljno dugo ostavim...

jedino jos ostaje da nam objasnis kako ces to, na osnovu datog komentara, prepoznati musku ili zensku biljku u vege fazi
 
12.10.2011
8
0
1
35
to moze da objasni he-man jer je on rekao da biljka nakon 50-ak dana pokazuje pol i u vegetaciji. Sad jedino ako me nije zezao... ja sam postavio pitanje da li je moguce nekako utvrditi pol i pre cvetanja? a he-man je rekao da je moguce...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ne, nisu, jer inače po toj logici ne bi mogle postojati majke u konstantnoj vegi.
To su tzv. "pre-flowers-i" i biljka neće ulaziti u fazu cvjetanja dok god je na 18/6.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
da se vise ne guzvam po ovom pitanju, sve stoji he-man, samo sam hteo da kazem da nije postavio dobro pitanje, umesto "da li je moguce nekako utvrditi..." trebao je pitati "kako je moguce utvrditi...", jer ti mu jesi odgovorio na pitanje sa da ali on fakat i dalje ne zna na sta da obrati paznju u tom periodu, tako da sumnjam da ce moci da prepozna, a to mu je bitno, peace

dakle