Presuseni hedovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.08.2013
3
0
1
Pozdrav,zanima me samo da li moze nekako da se hed vrati u stanje pre nego sto je presusio,da li moze nekako da primi vlagu ili tako nesto,ako me razumete :D Da bude mastan :D
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Ne može. Uvijek se može dodatno osušiti, ali ne i navlažiti. Optimalna vlažnost treba biti oko 60 %. Tek onda počinje proces curinga. Pročitaj si malo o tom.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
cula san da neki stavljaju komad mrkve ili jabuke u kesu .. neki ga zakopavaju u zemlju.. hahah.. nezz koliko to ima smisla..




Edit: nenash - :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gagiba

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
nenash je napisao(la):
Mozes ubaciti koru jabuke ili narandže u teglu na neko vrijeme. Povući će vlagu, provjereno.
Imaće i šmek toga što ubaciš...
Ovo sam i ja radio i funkcionira sto kaze Nenash cak i šmek povuće :thumb:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
vanja1993 je napisao(la):
Pozdrav,zanima me samo da li moze nekako da se hed vrati u stanje pre nego sto je presusio,da li moze nekako da primi vlagu ili tako nesto,ako me razumete :D Da bude mastan :D

List kupusa svežeg, naravno. Nema šmeka, vraća vlagu sto posto. E sad, to važi za duvan ... A za hedove i masnoću , ebem li ga, namam pojma ... Nikako ...

Nego ti to motaj i pali, neće da škodi ...

Ja sam jednom prilikom pronašao hed u jakni koja je stajala od prethodne zime u ormanu, slučajno, ostao zaboravljen, nisam ni morao da ga mrvim, raspao se sam, otreslo me ko majmuna ...
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Kubanske cigare se cesto ljudima osuse i moze da im se vrati vlaznost. One moraju da budu 65 - 70% vlazne pa ako nemas hjumidor one se osuse i izgube aromu, dobiju "ljut" jak ukus i td. Ako ti se to desi mozes da ih "ovlazis" ali proces mora da bude postepen i dugo traje (nekad i do 2 meseca). Sad kod cigara mora da ide sporo ovlazivanje da ne pukne vraper (list duvana kojim je zamotana cigara). Kod heda nema sta da pukne pa mozda ide brze. Sad nikad nisam to radio sa hedovima i ne znam da li uopste moze al mozda ti pomogne. Za cigare ja koristim mesavinu propilen glikola i vode i pocnem u odnosu 30/70% u korist propilena pa povecavam procenat vode dok ne dodjem do 50-50%. U principu moras da pazis da ne bude odmah mokro da se ne ubudja i da svakodnevno provetravas - cak i nekoliko puta dnevno. Isto cigare kad su u hjumidoru (od drveta) ne budjaju ali ako su u metalnoj ili plasticnoj kutiji oce da se ubudjaju. Ne moras da koristis propilen mozes i obican sundjer da navlazis - to znaci da ne curi voda iz njega nego da bude vlazan. Nekad se koriste listovi svezeg kupusa i td. Eto mozda ti pomogne.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
stavi hedove u teglu i ubaci unutra nešto od gore navedenog (koru jabuke ili slično), ali samo na nekoliko sati (nikako preko noći), zatim izvadi i provjeri vlažnost higrometrom. po potrebi ponovi više puta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: alex@

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Kad iz hermetički zatvorene tegle izvadiš presušen hed i staviš npr par dana u neku kutijicu,tabakerici koja ne dihta,hed se popusti na sobnoj temperaturi sam...tj,upije malo vlage iz okoline,bar sam ja to tako primjetio :) i bude dobar :)
Kod presušenog heda je jedini nedostatak taj,bar meni ...što se rasipa te otpadaju dragocjeni kristali s njega dok kod normalno vlažnog toga nema.
A što se tiče rada,ubije te i suhi i normalni ,hehe......suhi lakše smrviš u rizlu prstima,hehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Bilo sta vlazno ce ispustit vlagu u atmosferu da se pokusa izjednacit. Cilj je da u zatvorenoj posudi vlaga zraka bude 60% to mozete napraviti sa korom narande komadom jabuke komadom kruha sve radi ima sanse da se ubuda naravno. Cak radi i ako vam je soba 60% blage cisto da otvorite svako par sati teglu tako ce head povuc vlagu u sebe. I svaki put kad otvorite teglu ude nova vlaga.

Problem sa svim ovim je sto kad se head presusi izgubi terpentine oni ispare i daba koliko god vracali vlagu ukus i miris vise nisu tu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: alex@
07.08.2021
29
47
13
34
Kontam da ga u ovo vreme kad je vlazno ostavis preko noci napolju i pokupis ujutro da bi povukao vlagu.
Tako se obicno radi sa duvanom koji se prirodno susi....kad zhladni i krenu kise i vlazniji dani, onda povuce vlagu i moze se balirati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: alex@