Previse vode

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Pozdrav vutroljupci,nedavno sam imao problem sa previse vode u kaljevima.Odradio sam dupli flus da bi narikto ph vode na kraju se ispostavilo da je to bilo previse vode i biljka je tjedan dana pocela dobivat kalcij burnove po liscu,pocela se ufrckavat na topovima a lisce je bilo objeseno.
Sta sam ucinio?
Uzeo sam biljku i izbusio sa vilicom desetak rupa u zemlji skroz do dna saksije pazeci da ne pokidam korijenje,na taj nacin sam dovodio barem nekakav kisik do korijena.
Poprskao sam je folijarno sa mlakom vodom u koju sam umjeso espson salt jer je falilo malo mgea,uzeo sam kalic i poceo ga lagano udarat od pod da zemlja omeksa.Upalio sam grijanje i stavio ventilator da raspuhuje vlagu iz zemlje.
Vratim ja biljku pod hps nastimam vent da i dalje dere i evo ga uspjesmo sam je spasio.
Pocela je dizat lisce prema gore i uvrtanje se znatno smanjilo.
Prva bitna stvar je biljci osigurat dobru zemlju i dobru drenazu.
Ako vec nemate gdje perlita kupit uzmete par vecih kamencica i stavite na dno kalica i onda sipate zemlju.
Razmisljao sam cak i dodat hidrogena malo da korijen dobije kisik da ne bi doslo do truljenja ali to bi znacilo jos vode pa nisam to ni napravio.
Eto mali vodic za overwaterane biljke,za pocetnike i iskusnije.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Znao sam LSD itekako sam znao ali nisam pridonosio veliku vaznost tome.Sad sam siguran da i one osnovne stvari ako se ne odrade dobro npr.flush moze unistit nase bilje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fourtwenty

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
nabaci ti koju slikicu biljoze sa previše vode,vodić bez bar jedne slike,npr.iz dnevnika?,inače neznam kome treba vodić za takvo što...haha :127fs4573872:
 

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Velik je covjek koji prizna svoje greske.Svaka cast! Ja sam ih napravio more pa cu se povesti tvojim primjerom i napisati sta ne treba raditi(tj sve svoje greske staviti na jedno mjesto):D
Dobro je znati sta treba uraditi u slucaju da za****s.Sve u svemu,treba djelovati preventivno.Nikada nije dovoljno previse rupica na dnu saksije i nije lose postaviti glinene kuglice (na dno i na vrh) i malo sljunka umijesati u zemlju ili ko voli stiropora i zaljevati po 2-3 dl max.Sve to nije skupo i jako je dostupno a ustedi dosta muka i osigurava dobar usjev.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX