prigusivac zvuka koristiti kao carbon F???

Hesi Canna Mills Nutrients

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
146
15
0
mene zanima opće misljenje moje teoretske ideje...jer neznam dal da to slozim...

prigushivach mi je metar dugachak i ima sa obe strane otvore za cirkulaciju zraka....ako napunim cijeli prigusivac aktivnim ugljenom i zatvorim sa metalnim sitima(da ogljen fixno stoji..full napresano)sa obe strane...znaci da cirkulira zrak kao obicno kroz prigusivac ali sad i kroz aktivni ugljen....to bi trebao biti filter----sta ne...u orginal filteru se isto nish drugo ne deshava...sta ne?cirkulacija zraka kroz ugljen ?!?!

poz
SM

24.08.2007
26
0
0
52
Mislim da to nece raditi, jer:
-treba veoma jak vent da progura vazduh kroz to chudo o kome bi mogao napisati kako si ga napravio :) (check your pm)
-i ako nadjes tako jak vent, opteretices ga u slucaju da guras vazduh kroz njega, u drugom slucaju da vuces vazduh iz njega, treba ti veliki pod pritisak da bi izvukao vazduh kroz filter

Mislim da sam donekle pomogao. ovo sam saznao sinoc :)

Ja sebi pravim jedan "carbon scrubber", i mogu ti rci da nist nije komplikovano, kako sam to mislio na pocetku. Dovljno je naci samo limara i dati mu dimenzije.

btw pogledaj nesto o samogradnji jeftinih ali najefikasnijih karbon-filtera:

Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

OP
OP
Smokemashine HR

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
146
15
0
imam jeben ventilator...usis 160mm...za 500 kubika...on meni radi na pola znage i vakuum mi je u ormaru...hehe
moram te iznevjeriti d.f.....to se kupi u ducanu:)....izradjen ti je iz dva sloja vrste flexcijevi 2 debljine i izmedju je postavljena staklena vuna od 5 cm....otvori su cjevski navoji od 160mm...

24.08.2007
26
0
0
52
Probaj ovu varijantu odozgo, mislim da se neces pokajati. Ljudi po nekim stranim forumima koji imaju 6000W iznad svoih biljaka kazu da home made carbon scrubber ne omasuje :)
poz

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
428
4
0
38
Za toliki vent. ti treba mnogo veca povrsina ugljenog filtera od povrsine 2*160cm kruga!
Samo je to problem! mislim da bi ga gusilo i izvlacio bi i deo mirisa jer je brzo prosao vazduh kroz malu povrsinu!

OP
OP
Smokemashine HR

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
146
15
0
u tu cijev stane 4kg carbona....nisi dobro rachunao doc...160mm *1000mm je prostor za punjenje...4 put vishe karbona nego u normalnom filteru...ali chu ipak slozhit onaj jedan filter sa liste brdo filtera....thnx za link-->df...fora...

poz
SM

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
950
1.521
163
Al smoke kolko si platio taj prigusivac venta....

mene zanima nesto slicno bi si uzeo....

ja mislim da mozes stavit ugljen unutra i da ti koristi kao filter ali protok zraka ce biti manji....... mozda bi mogo stavit ugljen ono ne preg cjele cjevi neg malo, naguras ugljena u najlonku i stavis nutra al neznam oce ti zacepit cijev ; )

OP
OP
Smokemashine HR

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
146
15
0
da...doom...o tome sam i razmislao......da ga naguram unutra...moze se napravit da zacepi...nemora biti cijela cijev puna...i mislim da cu stimpostic jos nesto...da barem ustedim 50euro za carbon f i 50 euro za dimmer venta...jel imam neki regulator od struje na vent priklucen i kad reguliram da sporije ide pocme mi vibrirat i fuckati...a ako mi vent radi punom snagom mi stvara usisni zvuk kao da imam "reaktor" u poslovnom prostoru...tako da kad napunim ugljen ce biti usisna snage manja jel je ugljen koci...ako sam teoretski u pravu..dve muhe jedan potez?!?
ja sam platio 120eura prigusivac...imas ga u firmi nekoj blizu rotora na veleseimu...fakat sam ime zaboravio od firme i nemogu je vise ni na netu naci...ona ima sve...carbon f,prigush,ventice do milju kubika,flexcijevi...svesve...
ali sta che tebe taj prigusivac...sta nisi rekao da nes vise growat...stara itd:)??hehe(ja imam srece da su mi starci dopustili u firmi 2 biljke postaviti:))

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
950
1.521
163
Nemam place za growat smoke, al mozda fore radi napravim 2 boxa flower i vege i nek budu prazni ebem im misa, paradajz cu growat ak treba ; D

Fali mi od opreme, vent za Ct, Ct za 600w, prigusivac zvuka ventra, one cijevi i neke pizdarije, carbon filter ?

oko 200 - 300 euro opreme, mozda prodjem jeftinje budem vidio....

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
428
4
0
38
Probaj druze mmada na svim kupovnim a i hom made filterima je deblina aktivnog uglja od 2.5 do 5-6cm pa sve to odredjene povrsine a kod tebe bi bilo odredjena povrsina sa 100cm debelim slojem uglja!
Zamisao je dobra!
Probaj pa javi kako si prosao jer to znatno stedi prostor u box-u!