Problem - Greenhouseseeds BigBang - 250W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2007
6
2
3
36
Pozdrav svima ...

Imam pitanje za iskusnije growere koji su voljni pomoći :) ... Naime Big bang je sada u 6om tjednu cvjetanja, vega odrađena pod CFL-kama a prije dva tjedna u box je stavljena 250w HPS sylvania grolux. Box je dimenzija 0,6x0,6x1,8m ,prekjucer 24.02. je bilo sve uredu i zagnojena je sa HESI-jevim gnojivom za cvat međutim jučer 25.02 listovi su užasno požutjrli kao na slici1 i strašno su krhki i pucaju, mislio sam da je pregnojavanje, napravio flush međutim jutros nema promjena nego je još više listova požutilokao na slici 1. Ako itko zna što je i kako popravit isto molio bih za pomoć ... Unaprijed hvala ...

Slika 1 : http://imgur.com/UvlK6ZQ
Slika 2 : http://imgur.com/BGmpFKj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
pH?
Zemlja?
Zapremnina posude?
Režim zaljevanja i prihrane?

Treba više informacija da bi ti mogli dati konkretan odgovor.

Sudeći prema slikama, rekao bih da je gladna. Kažeš da je u 6. tj. cvjetanja? Ako sam dobro razumio, ovo je bila prva prihrana?
 
03.07.2007
6
2
3
36
Pozz, hvala na odgovorima ...

@ Zlo&naopako : PH metar nemam još ,Nije prva prihrana ... gnojena je otprilike svakih 5 do 6 dana sa HESI gnojivom ( sad sam na poslu kad dodjem doma napišem točno kojim i koj omjer NPK ), Zaljevana svaki treci dan kada se odvoji zemlja od saksije i lagano lišće pusti prema dolje, znaći svako drugo zaljevanje je bilo i gnojenje ... posuda je između 15 i 20L, zemlja je terra brill ... prema slikama iz vodića Marca Pola u temi unutarnjeg uzgajanja ja mislim da je u pitanju manjak dušika al voljeo bih drugo mišljenje nekog sa više iskustva :)

@ Sem : Mislim da nema baš cvjetova jer je pod HPS-om tek dva tjedna, prva 4 tjedna je cvala pod CFL-kama 2kom 25w 6400K i 2kom 18w 2700k zbog neimaštine :) ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Growao sam B.B. i koristio Hesi. U cvjetanju sam ih trpo sa full dozom blooma i fosfora svako zaljevanje i bile su još gladne. Imao sam i problem sa pH, jer beng voli nešto niži pH (pogledaj si na yutjubu ghs-ov video o bengu). Zato mislim da si dobru dijagnozu postavio. Nemoj pojačavati sad dozu gnojiva zato što si isprao, nego radije stavi preporučenu (vjerujem da imaš tablicu). Mislim da bez brige možeš svako zaljevanje davati gnojivo.
Svakako bi trebao mjeriti pH! Ako nemaš pare za pH metar, uzmi u pet shopu pH test za akvaristiku u obliku kapi. Nije full precizno, ali barem okvirno znaš na čemu si.
[sharedmedia=core:attachments:1531]
Evo ti tabela, za slučaj da nemaš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and rKj420
03.07.2007
6
2
3
36
Zlo hvala ti na odgovoru, jel bi mi mogao samo reč na koj način povečat dušik i kroz kolko vremena bi se mogla počet oporavljat , kad dodjem doma poslikat cu je i postat slike zajedno sa imenom i NKP vrjednosti gnojiva pa da vidimo šta dalje ...
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Jesi siguran da nemaš nametnika? Mislim da vidim i tragove overheata...Kolika je temperatura na vrhovima biljaka,ako je preko 31,možda je problem i u tom?!?! Sam prelazak sa CFL-a nakon dva tjedna 12/12 na HPS 250w je za toliki prostor za biljku veliko iznenađenje ;)
 
03.07.2007
6
2
3
36
Mičurine ima tragova overheata ali na donjim listovima i to su stare rane , malo se popalila jos dok je bila pod CFL-om, poslje flusha jednog je narasla 4-5cm preko noci i yaljepila se na lampe pa je bio spaljen vrh no oparavila se od tog ... sada od kada je pod HPS-om stalno je razmak izmedju lampe i vrha 40cm ... u boxu se nalaye i grijac i termostat tako da temp ne prelayi 29 stupnjeva i nespusta se ispod 22 ...