problem kise

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
kisa je najmanji problem kod svega toga... temp je pala na 10 stupnjeva tijekom noci kod mene -.- ( a biljke mi vec imaju slabo mjesta u box-u jer sam ih planirao vec presadit ali necu ih stavljat van jer ce propast ili postat hermici :/ )

al danas je vec bolje vrijeme i navodno ce od nedjelje pa nadalje bit cisto sunce :sun2:
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
ovako dosao sam da postavim neke slike, nezelim otvarat novu temu, ali doslo je do problema, dal mi mozete pomoc, strah me da nije to zbog kise mozda.... ovako oni prvi listovi koji su izasli su pozutjeli i jedan ili dva lista gore su poceli zutit i sad neznam sta da napravim evo vam malo slike....
i odgovorio sam na neka pitanja sta sam nasao:
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 2 mjeseca
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 16 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? promjer 10cm
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) crna zemlja nisam mjesao sa nicim
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? prije sam ju zalijevao kad je zemlja bila suha a sad je bilo dosta kisno vrijeme jedno 3-4 tjedna samo kisa...
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? kisa ju je zalijavala, neznam PH kise
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? nisam gnojio jos
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? biljka je vani i ima jedno 5 sati sigurno direktnog sunca(imala je dok nisu dosle oborine)
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? sunce koristim
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? vani je
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? temperatura od 15-22, a vlaga neznam
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? nisam
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 1. grow

slike:
http://img231.imageshack.us/i/p2205101730.jpg/

http://img138.imageshack.us/i/p2205101729.jpg/

http://img12.imageshack.us/i/p2205101726.jpg/

zamolio bi vas za odgovor...hvala unaprijed...

p2205101730.jpg
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
biljka ti je izduzena pa se moze pretpostavit da svjetlost pada visoko, a donji listovi dobivaju jako malo svjetla pa zato zute... a oni baby listovi trebaju pozutjet jer sluze kao izvor hrane za tek niklu biljku
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
525
557
113
balkan
sknk je napisao(la):
aha, ajde puno ti hvala na odgovoru, ja se zabrinuo da ju nije nesto napalo ili da joj fali neceg....


vjerovatno od kiše, previše vode jednostavno ima.
Valjda imaš dovoljno dobru drenažu ( rupice na dnu te tegle)...
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
da, imam rupice na dnu teglice, mislio sam je nekako zastit od kise,ali svi tu govore da kisa nije problem tako da nisam...a vidit cem osad sta ce bit, najavili su da ce ovaj tjedan bit kao toplinski udar, bit ce jako toplo i puno sunca, pa cemo vidit dal ce se oporavit.... e i imam jos jedno pitanje kako da je sad zalijevam isto ko i prije, kad bude zemlja suha ili? i dal mogu vec ako ima 2 mjeseca dodat malo gnoja ili ne?
 

grudva

Aktivan Član
24.09.2008
80
6
0
46
Ako ti je ta mala saksija bila na kisi svo vreme postoji mogucnost da je voda sprala iz zemlje dosta hrahljivih materija , preporucio bi ti da dodas malo glistenjaka ili ako ne mozes da ga nadjes moze i obicna zemlja za cvece , dodaj jedan sloj ali pre toga malo iskultiviraj zemlju (procackaj je olovkom ili viljuskom ali pazi da ne ostetis formirano korenje ispod povrsine)
Mislim da su listovi pozuteli zbog prevelike vlage i manjka N P H (ne svidjaju mi se one crne pege po njima).
Sto se temperature tice kod mene se spustala i do 4 C tako da se da ocekivati jedna stresna situacija koja ce malo usporiti rast a mozda malo i uticati na pol biljke.
Preporucio bih growerima da udare na blago djubrenje (najlakse je naci floravit za listanje)ali vrlo razblazeno zbog toga sto su biljke sada nezne posle ovih shokova ma kolike bile.
Cak bih ti preporucio da biljku presadis u vecu posudu ali sa kupljenom zemljom da ona moze malo i da se opusti posle ovolikih stresova.
Sacekaj da jos malo ojaca pa je poprskaj bio stopom da je zastitis od insekata
ufff tolko od mene
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.685
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) crna zemlja nisam mjesao sa nicim
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? prije sam ju zalijevao kad je zemlja bila suha a sad je bilo dosta kisno vrijeme jedno 3-4 tjedna samo kisa...
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? kisa ju je zalijavala, neznam PH kise
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? nisam gnojio jos

Zemlja je loša i trebao bi presaditi u veće saksije sa svježom kvalitetnom zemljom
Makni ih sa kiše kada pada , palo je više od 50cm kiše na 1m2 , saksije su ti pune blata ako su bile na kiši .
Ph kišnice treba mjeriti , pogotvo nakon ovih vulkanskih *****rija i kiselih kiša ...
Nakon 2 mj. si već trebao hraniti , a te biljke bi trebale izgledati bar 3-4x veće od sadasnjeg stanja .

Uglavnom imas dosta za popravit ... ali bit ce bolje , samo im daj malo veće posude i malo kvalitetnije zemlje ...oporavit će se.

Sretno
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
evo upravo danas sam dao novu zemlju(crnu zemlju kupovnu), presadio sam ju u vecu posudu, dodao malo gnojiva koje sadrzi NPK(nisam htio previse pa sam uzeo malo vise od pola sake toga, i prijatelj mi je dao stajskog gnojiva i te neke vode od tog stajskog gnoja, tako da sam malo i tog stavio i zalio biljku i vratio ju na mjesto, sad cekam par dana da vidim sta ce bit.... zna ko mozda otprilike kad bi se trebala oporavit dal njoj treba puno ili malo da se oporavi??? i kako vi dozirate to gnojivo mene zanima i dal ga pomjesate u zemlju? razmutite sa vodom ili stavite na zemlju?
i jos jednu stvar sam napravio, uzeo sam od frenda pepeo od drva i stavio oko biljke za puzeve, to sam procitao na forumu pa sam stavio...
 

grudva

Aktivan Član
24.09.2008
80
6
0
46
Trebao si samo malo na dno zatvaraca od floravita da pomesas sa pola litre vode i da zalijes posle presadjivanja .
Posto si bacio pola sake necega u zemlju , mogu da pretpostavim da je to urea ili neko djubre za njivu i to si trebao da rastvoris sa vodom ali za toliku biljku samo 1 kafenu kasiku na litru .
Pregorelo stajsko djubre se uvek pokazalo kao odlican outdor dodatak zemlji .
Ako biljka ne izgori od tolike prihrane onda ce biti na steroidima i izrasce 3 metra .
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
evo da vam se opet obratim sa novim pitanjem, opet su najvaili kisu, kako se moa biljka sj*bala malo i onda taman sunce par dana i onda opet ksia, sta da radim da ju pustim ili da je zastitim od kise, ili sto?
 
17.05.2010
40
3
0
33
ja bi na tvom mjestu, ako je ikako moguće prebacio malo u kuću, ako ništa drugo pod neko drvo da ne bude skroz na kiši, mislim da bi najbolje bilo da ju staviš negdje u kuću do prozora, tako da će imati kolko tolko svjetla, a bit će zaštićena, i od hladnoće i od kiše, tak da ak je moguće stavi ju u kuću dok kiše ne prođu
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Eto,danas led pade na nekih 5 minuta,i kisa i vjetar.....nisam mogao nikako da ih sklonim, i biljke su "oklemusile"....dirat ih necu,valjda ce se oporavit nekako za par dana....trenutno sunce sija,pa se nadam da ce se oporavit.......