Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
pozdrav svima! :vb_wave:

evo konacno i sam i ja nakon dosta vremena prelistavanja foruma krenuo u svoj stealth grow. koristim zvucnicku kutiju dimenzija 40/37/65 sa tri CFL-a (20w svaki)
rado bi vodio dnevnik uzgoja, ali sam kratak sa vremenom, pa ako nije problem da sa vremena na vrijeme postavim koje pitanje iskusnijima.

e sad, na starijim listovima su mi se pojavile smedje fleke i listovi kao da izbljedjuju. izgleda kao nedostatak mangana?










ako nije, sta bi moglo biti i kako rijesiti, gnojim vec neko vrijeme

hvala unaprijed
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Prvo isprika za dupli post, neznam kako ga obrisati. Jedan sam stavio ja nakon što sam zamolio admina da mi omogući postanje, jer mi prvi put nije uspjelo, a drugi je vjerovatno automatski stavljen kada sam dobio dozvolu od admina.

Što se tiče gnojenja, u to vrijeme sam koristio "Vita" tekuće gnojivo omjera 6/7/8. Dozu sam pripremio pola od popisane i stim zaljevao svako drugo zaljevanje.
Ti listovi što su bili zahvačeni, ostali su takvi, ali novi izrast je zdrav (stavim sliku čim stignem), vjerovatno jer sam promjenio gnojivo taman poslje toga. Neznam točan omjer jer mi boca nije trenutno dostupna, ali napišem prvom prilikom. Znam samo da ima veći udio N-a.

Svejedno me zanima šta bi moglo biti?

Hvala na komentarima
 
06.12.2011
13
0
1
42
Pozdrav,imam mali problem sa liscem pa bolje da pitam

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjeme je unknown zadnje sto sam pusio
2.Koliko su stare vaše biljke ? 11 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? cca 7cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) composana za ruze + stiropor
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? 2-3 dana prokuhanu
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? 6,1
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? jos nisam gnojio
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 150w hps
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? cca 30cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 40x40x80 dxsxv
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? dan-temp 30 vlaga 20-30, noc temp 20 vlaga 50-60
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? pocetnik



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Posto je biljka jos mala glupo mi je da ju zaribam pa bolje da pitam Vas iskusnije.Citajuci po forumu mislim da joj fali dusika al nebi gnojio kad pise da bi u zemlji trebalo bit svega 2-3 tjedna,sad jedino ak je zemlja losa al composana bi trebala bit dobra.A mozda sam samo panicar posto mi je prvi grow. :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Vlaga ti je dosta niska kroz dan... Barem ju probaj drzati oko 30-40... I probaj ne zalijevati po sabloni, tako mala biljka ne treba toliko cesto vodu, korijen ce ti se udaviti...
 
06.12.2011
13
0
1
42
neznam kako vise da podignem vlagu,imam unutra dvije krpe u koje puse vent i zamrznutu bocu i nikak nejde prek 30,jel mozda greska kaj vent puse po njima,a sto se tice zaljevanja budem smanjio iako gurnem prst u zemlju pa ak je suho zalijem,hvala na odgovoru
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Imao sam slićnih problema sa žutilom baš s tom zemljom, samo kod mene su donji listovi na već velikim biljkama požutili. Koliki je NPK omjer u njoj? Ako se dobro sječam, N je nešto niži. To bi mogao biti problem. Ubuduće uzmi univerzalnu compo. Malo je skuplja od ove, a idealna-provjereno.
U potpisu kolege born_to_be_green ti je link na koristan post ;)
 
06.12.2011
13
0
1
42
da n je nizi,N-289/mg/l P-322,5/mg/l K-450,0/mg/l,procito sam to zato i nebi gnojio jos jer je malo prerano,da se strpim onda jos 5-6 dana pa da lagano pocnem gnojit da se poveca N ili da vec sad lagano pognojim gnojivom za cvjetanje di je veci N ili mozda da presadim u universal compo al to ce onda bit stres za biljku,stvarno nije lako bit pocetnik :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Treba ti valjda gnojivo za vegetaciju, ne za cvjetanje. Bojim se da ćeš morati malo više truda i vremena uložit, jer vidim da brkaš osnovne stvari. Ako sada sipaš gnojivo za cvjetanje, stvorit ćeš si problem sa pre visokim P i K.
Što imaš od gnojiva? Jesi već pripremio ili tek planiraš kupnju?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
COMPO SANA® Universal Potting Soil, to i samo to, zasto sadite u namenski prevljene mesavine, pa koja je slicnost izmedju vutre i ruza ili palmi, kaktusa, orhideja il rododendrona, manite se eksperimenata, te mesavine su za naznacene vrste i svaka je specificna po necemu. nedavno sam pisao kolegi koji je sadio u Potting Soil for Rhododendrons, da je ta zemlja kisela, s druge strane, ruze zahtevaju mesavinu sa najvecim procentom fosfora, tako da je zlo u pravu, u njoj je nizi N... i slicno... drugim recima, izbegavajte mesavine ako je na njima naznaceno za cega su konkretno "mesane" ;)
 
06.12.2011
13
0
1
42
zlo&naopako je napisao(la):
Treba ti valjda gnojivo za vegetaciju, ne za cvjetanje. Bojim se da ćeš morati malo više truda i vremena uložit, jer vidim da brkaš osnovne stvari. Ako sada sipaš gnojivo za cvjetanje, stvorit ćeš si problem sa pre visokim P i K.
Što imaš od gnojiva? Jesi već pripremio ili tek planiraš kupnju?

pardon mislio sam napisat za vegetaciju,jedno mislim drugo pisem,nisam jos nista kupio tek trebam
 
06.12.2011
13
0
1
42
ok,fala na pomoci,problem je kaj smo mi pocetnici vrlo brzopleti i sami sebi stvaramo probeme,procito sam da je compo sana dobra zemlja i cim sam vidio u ducanu da pise compo sana uzeo sam ju jbga nisam cito dalje da treba bit universal al na greskama se uci,jos jednom hvala
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Sve pet, istu grešku sam i ja napravio prvi puta :rofl: Samo malo žešći zaheb je bio kod mene, tako budi sretan što si zapravo dobru zemlju, samo malo slabu za vege, uzeo :icon_wink:
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
...da odmah počnem...već u par pokušaja ovako počinju problemi, a završi katastrofom :(

...iz semenki, stare par dana, zemlja TeraMagma, pot 13L, sijalica MH400W, udaljenost od reflektora 30cm, još na 24/0 (mislim držati još bar 3-4 dana) pa na 18/6....voda destilirana pH 5 (ne ispod i ne preko 6).
....evo još fotki da bude jasnije:

....molim za pomoć sve koji žele i znaju pomoći...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Uvijek koristiš destiliranu vodu? Ja uvije običnom, kontroliram ph(6.5-6.9) i nikad problema. Hebeš destiliranu:)
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
Greenpower1 je napisao(la):
Uvijek koristiš destiliranu vodu? Ja uvije običnom, kontroliram ph(6.5-6.9) i nikad problema. Hebeš destiliranu:)
....ovaj put sam išao sa destiliranom, jer sam predhodne "bobice" sjebao pa eto,
da "isključim" prokvanu vodu :)
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
PowerSeed je napisao(la):
moz malo pojasniti, koji je u stvari ph, 5 ili 6? u svakom slucaju:"pH values below ~6 cause the solubility of phosphoric acid, calcium and magnesium to drop."

pH i zemlje i vode je 5.5...evo kako je mereno: