Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
jao jao di si to procitao xD :knockknock:

ja gnojim sa super vitom od hesija svaka 4 dana... to jest ne svaka 4 nego zadnja 2 puta sam zalio i oba gnojio, jer ide 1 kap na 4.5 litre, ja jos stavim na 5 litara i ja sam stvarno procitao od nekog da gnoji svakim zalijevanjem (znaci kad se skroz posusi zemlja) i da odlicno ide, ja isto reko da probam :D i evo je, nije normalna raste ko luda :D samo umjereno, stavi sebe u poziciju biljke pa vidi sta bi ti pasalo sta ne :) nadam se da sam pomogao :)


peace out !
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
gnoji sa vecim intervalom od 7 dana i sa pola doze pa vidi kako se ponasaju :) a ako ti se zemlja susi brzo, jednostavno zaliji vodom :) normalnom :D

peace out !
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
Bastarajmz je napisao(la):
pa zemlja mi se susi brzo...da ostavim suhu ili?

u koliko litara je ta biljka, zasto to nisi napisao tamo kada si opisivao uslove... napisao si da si presadjivao, ali ne i u koliku posudu... ako cveta koristis pogresno djubrivo... ne valja zalivati sa 2 dana starom vodom, garant ti je zeznut i ph zemlje nakon toliko djubrenja i takve vode...
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Bastarajmz je napisao(la):
moguce da je zbog previse gnojiva? jer sam prije gnojio svaka 2 dana...imam ovakvu plavu od plantele. idem sutra do apoteke po ovu crvenu...da uzmem jos nes kad sam vec tamo? :D
definitivno previse gnojiva list jagode.
ja sam spricao obicnu travu ali ne s otrovom nego jednostavno sam ju pregnojio. trava se osusila, dok su ove jagode bile na granici di je zavrsavala trava a pocinjala jagoda. normalno malo su dobile i one
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
S time da si ostavio da voda iz vodovada odstoji dan-dva?! Voda iz vodovoda ima ph oko 7 (negdje i 8), nakon dok odstoji jos vise se podize ph! Tebi je zemlja sad luznata i koliko god gnojiva stavljao, biljka ga nece primiti zato ti i zute listovi... NPK ne dolazi u biljku zbog previsokog ph.

EDIT: sta ste se razbacali postovima... A nitko ne vidi najvecu pogresku od svega... PH!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
Kali je napisao(la):
... EDIT: sta ste se razbacali postovima... A nitko ne vidi najvecu pogresku od svega... PH!

pa napisao sam mu jos nocas: "...garant ti je zeznut i ph..."

a da bi ga popravljao moras biti prvo u mogucnosti da ga izmeris, tako da... nabavi neki ph metar pa vidi na cemu si uopste
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Bastarajmz je napisao(la):
8.2 je..kolko treba biti?


Ph 6 do 6.5 bi bilo idealno kolko sam i ja sam skužil.. prijatelju ima na forumu tema i postova vezanih za vodu ph i nutrijente pa listaj malo i bookmarkaj si stvari koje su ti potrebne za optimalan grow. Zemlja, voda,bolesti, nutrijenti, rasvjeta, ventilacija za indoor a za out brate ima isto toliko priručnika...
 
27.04.2011
21
0
1
32
kupio sam neki test 3 u 1...mjeri ph, alkalitet(ch) i tvrdocu vode(gh)
cito sam tamo u rasporedu hranjenja i skuzio da mi fali kalcija i magnezija ali ovaj mjerac mi kaze da ima previse kalcija i magnezija...neznam, malo sam zbunjen
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
mikro nutrijenti (Fe, Mn, Zn, Cu) bivaju "zakljucani" za biljku ako je pH previsok - preko 7,0 (luznato), dok glavni nutrijenti (N, P, K, Mg) bivaju manje dostupni u kiselom tlu ili vodi (ispod 5,0). Voda iz slavine cesto je preluznata.

PH zemlje ti je sigurno previsok jer si več duže vrijeme zaljvao sa vodom PH preko 8. Ja bi osobno zalio vodom koregiranog ph i usput provjerio koliki je ph vode koja iscuri dolje a onda jedan flush koregiranom vodom plus na kraju bi dodao 1/4 prepisane doze gnojiva i pošto bi se od flushanja zemlja slegla dodao bi friške zemlje u teglu. Neznam dal bi bilo pametno presađivat cijelu biljku u frišku kvalitetnu zemlju sad kad je u cvijetanju ali i to je jedan od načina...
Sad nemoj me uzimat zdravo za gotovo , ovo je moje mmišljenje i tako bi ja napravio da sam u tvojoj situaciji mada ne znam dali bi tako dugo zaljevao nekontroliranom vodom.. Ja nisam imao ph mjerač kad su mi bile biljke unutra pa sam kupovao vodu jer sam jedino tako znao s čim zaljevam...
Sretno...
:ludak

 
27.04.2011
21
0
1
32
za sad cu zaljevat kontroliranom vodom i drzat cu ph na 6.0 cijelo vrijeme pa cemo vidjet sta ce bit...ako ne pomogne dolazim po pomoc...
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Bastarajmz je napisao(la):
za sad cu zaljevat kontroliranom vodom i drzat cu ph na 6.0 cijelo vrijeme pa cemo vidjet sta ce bit...ako ne pomogne dolazim po pomoc...


Svakako provjeri ph vode koja ti iscuri iz tegle poslje zaljevanja pa javi koliki ti je ph te vode