Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.01.2013
7
0
0
44
za zemlju nisam siguran ,posuda 5l,temperatura je oko 25 c,vlažnost između 50-60%, lampa hps 400w dualspektrum, a gnojim sa sensi bloom kojeg ima 2 boce part A in part B,i zalijevam s time 2 puta tjedno.

stavio bi sliku s cime gnojim ali neće ju upload DSCI0028.JPG uspio...
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
josojosin je napisao(la):
imam jedan problem,pa bi molio za pomoć.ovo mi je prvi grow biljka mi je u 20 danu cvjetanja vrh i grane koje izlaze iz stabljike su ok ali lišće koje raste direktno iz stabljike počeelo mi se polako sušiti odozdola prema gore mislio sam da će samo prva dva velika lista se osušiti ali sad se počinju sušiti svi listovi koji rastu iz stabljike pa sam se već uplašio. a vrh i ovo drugo ne izgleda loše.molim za pomoć.

Citat iz knjige "cannabis Grow Bible:

From its vegetative cycle to its flowering
cycle the cannabis plant develops in three most
noticeable sections. The top cola, the mid-section and the base. The top cola will develop
a large amount of bud and generally is a very
flower-full part of the plant. The mid-section
contains bud and stems along with old and new
leaves. This section will fill with buds that
grow in between the nodes near the stem.
Although these buds will generally be smaller
in size to the main cola they should be just as
potent. The bottom section of your plant will
contain the large fan leave sand a small amount
of bud. Also towards the bottom of the plant
you will see some dead leaves that are about to
fall away and may look yellow.

...
The bottom fan leaves are generally not smoked and are
used only to gather light for your plant. If
your plant is growing under an artificial light
source and you do not think that these fan
leaves are receiving much light then you may
think about cutting them away. This is NOT a
good idea. Fan leaves produce sugar that is
used in bud production.If you cut away the fan
leaves you may cause your bud growth to stunt
causing you to finish up with a smaller
harvest. Leave fan leaves alone where and when
you can.
The only times when you should remove a fan
leave is when it is either dying, badly burnt
or covering a large bud mass. In a SOG or a
ScrOG set-up you may want to remove a fan leaf
or two because it is covering the bud mass of
another plant. Light is the probably the most
important factor in bud development and if the
fan leaf is preventing light from reaching the
bud, then you may want to remove it.
You should remove any dead leaves from the
bottom of your plant and throw them away. Never
leave the dead leaves on your soil as a
fertilizer. These dead leaves tend to attract
unwanted pests.

Ovo bi bila dobra vijest, ali na žalost može biti i to da biljka ima neki problem, to bi trebao neko iskusniji prokomentarisati...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
josojosin je napisao(la):
biljka mi je u 20 danu cvjetanja a vrh i ovo drugo ne izgleda loše
Krasna biljka u cvjetanju. Ono što primjećuješ je sasvim normalna stvar, biljka povlači hranu iz starih listova u hladu koji su odradili svoje i usmjerava energiju prema gornjem dijelu koji je bliže lampi. Pusti neka radi svoje ona najbolje zna. :thumb:
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
mislim da si pregnojio.
nije ni čudo kad gnojiš 2x tjedno. Inače je 1x tjedno.
To treba flushat iako je već kasno, šteta je napravljena.

Inače evo rasporeda za sensi


Flower Production Stage

(u vegetaciji svaka kvalitetna zemlja tipa composana ima dostatno za mjesec dana vegetacje hranjiva)



Week 1 – 1000 ppm: Sensi Bloom A/B apply @ 3ml/L of part A and part B (6ml in total) + Voodoo Juice at the rate of 2ml/L + 0.3 grams/L Piranha/Tarantula (each) + Bud Candy @ 2ml/L

Week 2 – 1200 ppm: Sensi Bloom A/B @ 3.8 ml/L + Voodoo Juice at the rate of 2ml/L + 0.3 grams/L Piranha/Tarantula (each) + Bud Candy @ 2ml/L + Big Bud 2ml/L

Week 3 – 1400 ppm: Sensi Bloom @ 4.5 ml/L + Bud Candy @ 2ml/L + Big Bud 2ml/L + B-52 @ 2ml/L

Week 4 - 1600 ppm: Sensi Bloom @ 5.5 ml/L + Bud Candy @ 2ml/L + Big Bud 2ml/L + B-52 @ 2ml/L

Week 5 – 1400 ppm: Sensi Bloom @ 4.5 ml/L + Bud Candy @ 2ml/L + B-52 @ 2ml/L + Overdrive @ 2ml/L

Week 6 – 1200 ppm: Sensi Bloom @ 3.8 ml/L + Bud Candy @ 2ml/L + B-52 @ 2ml/L + Overdrive @ 2ml/L

Week 7 – Flush!

If plant needs longer than 6 weeks of feeding (7 week strain, the 7th week is a flush week), repeat week 4 for each extra week.




Između tjednog dodavanja gnojiva se zaljeva 1-2 x tjedno občnom vodom.

 
21.12.2011
16
15
3
33
josojosin je napisao(la):
puno hvala na odgovoru,sad cu mirnije spavat...
Imas li ph merac?
Ako nemas mozda je to problem.
Ako imas proveri koji je ph one vode koja iscuri na dnu saksije kad zalivas. Tako ces videti odprilike kolika je ph vrednost zemlje sto je isto jako bitno...
Ja sam licno imao taj problem, hranis ko lud a ona izgleda gladno...
Na kraju krajeva udari jedan flush sa ph korigovanom vodom, pusti je da se osusi par dana pa tek onda pognoji.
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Hmm, da li je ovo alarmantno?
75951841.jpg

92284232.jpg

Možda sam samo istripovo ali mi se čini kao da listovi malo gube pigment, a i nešto su mi se uvili prema gore.
Nije mi još stigao ph mjerač, gnojio sam samo jednom Plantelom prije desetak dana.
Zalijevam 24h odstojalom vodom svakih 4-5 dana.
Temp. regulisana sada od 13 - 26.
img2444nk.jpg

img2442o.jpg

Prelistao sam teme o lišću i tlu, malo sam se zapetljao iskreno.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Nevezano za tu pojavu...ne znam kakva je zemlja, al mislim da je nije trebalo još pognojit, pogotovo što ne znaš gdje si sa pH.
Generalno bi rekao isto što i Creative, listovi se rado "sfrkaju" kad je vruće i kad je suh zrak, a mlađi listovi su osjetljiviji od većih po tom pitanju.
Kažeš da je sad temperatura OK, drži je takvom i dalje i postavi nove slike za par dana. Mislim da (zasad) nije ništa alarmantno. :)
 

Styx

Aktivan Član
13.12.2012
78
141
0
100
♪ Believe or not I'm not home ♫
pozz svi eo problem: listovi se frcu gore i dolje s nekrozom na rubovima

sto sam zaj**o?

> white russian 30 dana star
> pod CFL 125W na nekih 15cm (vent hladi), pH vode 6,5
> temp 27° hum. 28%
> zaljevana sa ph izbalansiranom vodom, zadnjih tjedan dana dodan root complex, supervit, N... (nije pregnojena)



Meni izgleda ko nedostatak cinka...sto vi mislite?


1366491486660.jpg

1366491544304.jpg

1366491653842.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
3) Rubovi lisca su uvijeni prema gore, a vrhovi lisca mogu biti umotani. Listovi zute (mogu postati smedji), ali vene lista su i dalje zelene
-> nedostatak Magnezija(Mg)

A ostatak mozes pronaci u mojem potpisu. Posto nisu pregnojene onda ti je ph zemlje razmrdan... U svako slucaju, nedostaje ti neceg...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.385
2.598
Da evo moram se nadovezati.......Đorđ Magnezije vrlo efikasno mozes rijesiti sa Epson soli...tri spricanja po noci i rjeseno...folijarno znaci;)Medutim ako nisi siguran da je ph kako treba ,onda je folijarno zaljevanje lose...trebalo bi ga dodavati vodom.Frkanje listova prema gore...gotovo u svakom slucaju znaci da biljka nesto pokusava sacuvati..skupljanjem pora na listovima upravo to i radi bilo da se radi o visokoj temperaturi pa cuva vlagu ili neznam,nedostatku Magnezija.Kada ima necega viska onda radi kandje,siri pore...bilo da ima viska vode ili" Plantele"....Svakako se uvjeri u PH vode pa onda vuci poteze.Epson sol u svakoj apoteci ..10-ak kuna