Problem sa tjeskobom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ali bojim se da smo skrenuli s teme.Taj neko ko je već ozbiljno "bolestan" teško da je u stanju pokrenuti jednu temu i posložiti normalan post.Kontam da na Vutru dolaze normali ljudi,koliko toliko,hehe.kad počnem od sebe,ali po ničem dosad ne zaključujem da treba otvoriti jedan "sedative thread" i davati preporuke.Slažem se s tobom i cijenim tvoje znanje,ali to šta misliš je več daleko od pitanog.
Edit-
Samo da se zna ima i pokret u svijetu koji prohibiraju cjepljenje djece jer su tako fanatični za svoj čisti lifestile
Smatram da je cijepivo samo početak manipulacije, možda da te štite od onog s čim te truju.Opet mislim da je taj pokret ludost jer je vjerovatno ravan samoubistvu,ili ubistvu.Oču reči samo da treba podvuči granicu,i početi misliti svojom glavom.I mene su davno davno cijepili,ali mene praktički nisu pitali.Misliš da bi sad mogli ubrizgati u mene cijepivo protiv svinjske gripe tek tako da kažu "da se mora"?
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
jedan hint : probajte totalno izbaciti alkohol iz upotrebe na neko vrijeme (i bez opijanja vikendom), izbjegavanje filmova sa ljubavnom tematikom, sapunica, , trabunjanje politicara....
pa onda frulica, neki summer house(veselica), dubioza kolektiv , S.A.R.S - debeli lad i slicno ili radite nesto sto ste voljeli kao djeca, voznja biciklom, voznja autom (to sad mozete, kao klinci ste imali samo autice),modelarstvo (growbox), filmic tipa glup i gluplji , kevin and perry go large, mucke,u novije vrijeme instruktor sa rtla- uglavnom cisti humor bez preseravanja, ljubavnih gluposti,ubijanja i slicno a za one koji su usamljeni i one koji nisu preporucujem WorldOfWarcraft jedno predivno iskustvo za cijeli zivot.... i vecina razloga crnih misli je otklonjena, a najveci uzrok tih svih crnih misli(uz nezaposlenost, rad za novac-izmisljotina tzv.odraslih ljudi) je taj sto Vas od malih nogu uvjeravaju da morate odrasti, biti odgovorni, da se morate prestati igrati a onda pocinju problemi tzv. odraslih ljudi ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Degen erick

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Ne nego mislim na bolesti koje su harale svijetom i ostavile milijuna mrtvih kao što su boginje tuberkuloza dječija paraliza .
Gripe osim Španjolske su samo prenapuhana sporadična pojava koja bezveze izazivaju paniku.
HiV , alchajmerova, multipla skleroza,te rak maternice bi htio da se u budućnosti ako budu proizvedeni stave među obvezno cjepljenje s ostalim cjepivom.
eto :/



cjepivo za rak grla maternice je već proizvedeno
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
need_weed je napisao(la):
U zadnjih mjesec dana kad se napusim postanem totalno anksiozan i tjeskoban,sve gledam crno,sve mi je bed radit, najradije bi bio sam u nekoj sobi,izoliran od svega.Kad je oko mene vise ljudi i ja sam u centru paznje, srce mi pocne lupat ko ludo kao da ce mi iskocit iz tijela, dlanovi mi se znoje za poludit, crvenim se u licu.Nesto nevjerovatno.
Pusim vutru oko 4 god i nikad mi nije bilo tako.Uvijek sam bio skuliran, spreman na zajebanciju s ljudima, osjecao se dobro.Znao sam bit u bedu ali to samo kad sam se naduvo, a imao sam neke vazne obaveze za obavit, sta nisam radio cesto.

Pozdrav.
100 ljudi...100 teorija.
Evo moje;Čitam tvoj post i pokušavam zamisliti tvoj 'profil'.Znaš šta vidim na momente? ...Samoga sebe :)
Na takve periode u životu ćeš naići trošio ti vutru ili ne.Predlažem ti da porazgovaraš sam sa sobom,da vidiš gdje si,koje su ti mogućnosti i na koju stranu bi se trebao okrenuti.
Situacija danas, u kojoj svi manje-više živimo, dodatno opterećuje psihu sa stvarima o kojim u normalnim uvjetima ne bi trebali uopće razmišljati...zaposlenje,besparica,lopovluk,društvo puno izopačenih likova...a ti u centru svega toga !
Moraš naći način kako da se izvučeš iz svega toga.Neznam koliko imaš godina,(predpostavka 22-25),ali mogu ti reći nešto iz osobnog iskustva.U tim godinama sam otpočeo 'graditi' svoj život, da bih danas uživao u njemu.Bilo je svakakvih iskušenja,pritisaka,borbi...i čega sve ne.Jednostavno se moraš sam izboriti za svoj status u društvu u kojem živiš.Ne prihvaćaj tuđe ideje ako su loše,makni se od lošeg društva,od zli ljudi...
To neće biti bijeg od problema u potpunosti,ali pokušaj prepoznati dobre stvari oko sebe i drži se samo njih.
Budeš li samo gledao u sve to...bit će ti sve gore.
Tako je lagano biti promatrač a ne u centru pažnje...nemaš pojma:),samo moraš naći način na koji način ćeš to ostvariti.
Najbitnije od svega; Nema predaje...
I vidjet ćeš jednog dana kako je to bilo lagano za rješiti :) Drž' se.
 
14.05.2010
45
5
8
37
Evo moj osvrt....recimo dok sam imao puno vutre i po cijele dane pušio na momente sam se osjećao beskorisno..no sada manje pušim i radim cijelo vrijeme diplomski i super mi je.

Poanta je da dok se puši treba nešto raditi ponekad, neki hobi, čištit kuću, igrat igrice ak ništ drugo. Naduvati se, nakapat oći visinama i ić van među ljude, zajebavat se s frendovima i to!

joy to the world :D
 
23.07.2009
7
2
0
33
svi ti strahovi koje spominjete, imate vec u sebi,samo su oni negde zakopani.to da je svet pun svakakvih ljudi,da je besparica,da je nepravda i opasnost oko nas.vutra je samo isterala na povrsinu.ponavljam,svi to prodju tako da, sto kazu neki ovde, joy to the world. i da, bitno je i ovo sto je nightpianist napisao,radite nesto,ne dajte da vam vutra bude jedina aktivnost.covek ima smisao ako radi ono sto voli,problem s vutrom je sto se mnogima toliko dopadne da prestanu da se bave drugim stvarima.treba iz iskustva sa vutrom izvuci najbolje,npr neko ko se bavi muzikom moze uz pomoc vutre poboljsati svoj kreativni rad,jer su razmisljanja i opažanja na vutri jača itd.
sigurno da bi bilo najbolje da mi smokeri zivimo na nekom tropskom ostrvu, uzivamo u prirodi, sviramo,pevamo,volimo lepe devojke,a ne da brinemo brige materijalisticke civilizacije.do tad iskulirajte ta sranja i uzivajte u vutrici :)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ja to nemogu...
ja sam zabijen.. slabo mogu s ljudima.. previše druženja stvara mi tjeskobe.. ne podnosim velike hrpe ljudi, ne volim glasna mjesta, ne volim izlazit i opijat se i radit budalu od sebe..
imam par frendova koje jedva vidim, previše druženja s njima također mi stvara tlaku.. imam curu, s njom se osjećam sigurno i jedina je osoba s kojom mogu bit..
Ne smatram to problemom nego moralnim izborom.. Ljudi sami po sebi su životinje, što ih više poznaješ tolko imaš materijala za upijanje negativnih stvari kojima te zaraze ti ostali ljudi"

Slabo mogu komunicirat s nekim novim ljudima, osjećam se šugavo, koda me svi gledaju i samo čekaju da neš krivo kažem ili napravim... neznam, malo me to sve nervira, ali kad je danas sve to u banani, svi se druže preko fejsbuka, što ja osobno ne podnosim i ne shvačam takve ljude, ima 400 prijatelja a nema niti 12 godina.. razumijete o ćem ja pričam.. to sve ide u *****... sami sebe ćemo pojest s glupostima, primitivnim stvarima i jadom koji nam se pruža danas... realno gledajući. zar nije?

jako sam frustriran i depresivan, jer nemogu nać ljudsko biće s kojim bih se ugodno osjećao u razgovoru, svi su neki forseri i neki kvazi brijači i veliki frajeri... daj se makni i pusti me na miru sa glupostima...

Dali sam u krivu što ne volim večinu ljudskog roda?
Možda sam lud? možda je to sve ok, pa bih se i ja trebao spustiti na taj nivo?
Šta kažete? Možda trebam napravit Facebook account i imat 500 virtualnih prijatelja za koje me iskreno boli pimpek!

Dal da se upucam il ne?? :icon_lol:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ma nisam depresivan samo radi toga, nego sve stvari kad se poklope imaju najveći utjecan navedenog primjera!
radi ovoga sam najviše frustriran...

fuck people stoji, istetovirat ću si to na čelo :icon_lol:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
diste vas dva :sun2: evo da se i ja prikljucim klubu :icon_lol:,
jebaleih kave i malumne spike, priblezgavanja i pretakanja iz supljeg u prazno.
I onda kad me netko zove za izac na opet isto misto di ce opet zavrtit jednu te istu pricu od proslog puta.
Tlaka stari :eek:hno: radije vozin skejt ili biciklu, sist kraj mora i promatrat kako se valovi razbijaju o kamenje, gledat travu kako raste i ostale zabavne stvari :icon_mrgreen:

Ali zaboli mene, nit me puca depresija niti tuga ma nista brate :costumed-smiley-027
Znate onu :sun2:
[YOUTUBE]WlBiLNN1NhQ[/YOUTUBE]
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
welcome he-man :)
bio sam ja prije u mlađim danima dosta zabrinjavajuće depresivan, potkraj osnovne i srednja, baš zbog ljudi, zračenja njihove idiotske energije i svega što ste naveli već. tješio sam se slušajući slipknot, kataklysm i sl. :)
http://www.youtube.com/watch?v=R3lRn58AhtI
stvarno su te frenkve djelovale pozitivno na mene jer su izbacivale svo to sranje iz mene
i smatram da je ta mladenačka depresija dosta normalna stvar koju jednostavno treba prerast i nije nešto posebno zabrinjavajuće, jer što te ne ubije ojača te
a u danima vrtića mi je bilo kronično heh, doživljavao sam ljude kao demone, ne sve naravno.
Ali danas mi je uglavnom kul, imam svoju ljubav koja mi podosta ispunjuje život i na ljubavnim i na društvenim nivoima, ali odrastući čovjek nađe vrijednosti života koje ga ispunjuju

[video=youtube;KCHvCJp35vU]http://www.youtube.com/watch?v=KCHvCJp35vU[/video]
:p

CAM je napisao(la):
HiV , alchajmerova, multipla skleroza,te rak maternice bi htio da se u budućnosti ako budu proizvedeni stave među obvezno cjepljenje s ostalim cjepivom.
eto :/

cjepivo za rak grla maternice je već proizvedeno
evo ovo je cam samo za tebe http://www.youtube.com/watch?v=y86p7y0Abgs
što dalje od cjepiva to bolje, i nemojte zaboravit da su ljudi govna hehe, pogotovo oni u farmaceutskim korporacijama i jedino što žele je novac, a da bi generirali novac potrebna im je bolest, što više bolesti to bolje, lijek koji trajno izlječuje je zadnje što žele
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Malo oftopika:
Stara mi radi ko medicinska sestra na pedijatriji(bebe i dica do srednje škole) i uglavnom ona obavlja sva ta cjepljenja, i baš mi danas kaže kako je sve više roditelja(večinom visoko školovanih ljudi) koji zabranjuju ikakvo cjepljenje svojih beba i da za to moraju potpisat izjavu da se odriču svakakvih pomoći u slučaju sranja.Tako da i ta "obavezna" cjepljenja nisu obavezna, šta je jako dobra stvar da znaš da ti niko neće cjepit djete dok ne gledaš, bar ne još.

Malo topika:

Ajde čitam malo vas i drago mi je vidit da nisam lud, iako bit lud mi djeluje
super kad vidin kakvim se sve filmovima ljudi pucaju i od kakvih gluposti pate,
al opet se trudim gledat samo pozitivno u ljudima.
jebaleih kave i malumne spike, priblezgavanja i pretakanja iz supljeg u prazno
:thumb:
a ja zadovoljan kad legnem na stablo i gledan oblake, još bacit par
kamenja u more, pa di ćeš veće divote od toga.:hippy:

Bilo je svakavih faza i to je sve dio odrastanja al bitno mi je da mi
je sad u glavi konstantno stanje sanšajn regea

[YOUTUBE]0lDTWMkdn14[/YOUTUBE]

Ljudi pis ;) držte se:sun2: i let d gud vajbs gir a lat strongr
 

Bolt

Aktivan Član
01.10.2011
52
6
8
Death Row
CAM je napisao(la):
Jesus fuckin krajst
21mt9wk.gif
, imao si jebeni napadaj panike, pokušaj živjeti s tim cijeli život ili imati bipolarniporemećaj ličnost
21mt9wk.gif
, koji freakshow , imas sintetičke lijekove jedna prekrasna molekula sertralin hidroklorid ili halea antidepresiv - anksiloiti, bromocepane , xanaxe, clonazapame.. samo biraj , wtf?
21mt9wk.gif
, ja pušim iz tvojih razloga jer su mi tablete uzrokovale katasrofične poslijedice, nepostoji nikakva veza između kanabisa i napadaje panike, nit može bit poslijedica toga.

Imaš 2 opcije, kognitivna psihoterapija kombinirana s lijekovima ili sam riješi problem aka usamljen si i nađi partnericu-partnera i ispunjavaj svoj život i motaj lagano, uff odluke

gOoD lUcK

vep6w7.gif



i ja ponekad imam takvih problema,al to tie život...zapalim pljugu i popijem helex i nema toga...sve ravno u glavi,a ti sposoban za bilo što....no worry ;)))) ima jos takvih samo nitko nije skroz otvoren da to prizna....
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
needweed - U bedu naduvani smo bili svi, gle osjecaji skacu znas i sam, ako na to nadovezes neki los dogadaj eto ti pizd... , ali sve je to normalna stvar. No citajuci tvoj post sam "instiktivno "dobio osjecaj da problem stvaras sam sebi jer MOZDA (ovo je samo moje misljenje na temu, te se ispricavam ako grijesim :) ) previse razmisljas sto ce drugi misliti o Tebi dok si okruzen ljudima, pa te obuzme osjecaj nesigurnosti i osjecas se ugrozeno. No to nije prevelik problem i vjerujem da ces ga vrlo lako rjesiti, kao sto VenloNL kaze, tako da porazgovaras sam sa sobom, skontas na cem si i ides dalje. Mozda to glupo zvuci, ali popricat sam sa sobom s vremena na vrijeme (iz svog iskustva) je vrlo dobro za psihicnko zdravlje. No mozda sam ja samo :flamed: ko ce ga znat..hhahahaha
 

Smeh

Aktivan Član
09.08.2011
91
8
0
31
citam sad prvi post od need_weed i vidim sebe do nedavno...imao sam problema nisam znao di da se okrenem..rastava matorih..najmlađi 2 godisnji brat jadnik sam nezna sta bi vidids da se i on muci...sa zarucnicom problemi da se useres ovi me na poslu jebu...dodem doma zamotam si jednu odem u k....c neznam di sam sve me mori sve mi brige se natovare na vrat doslovno vristim u sobi...i onda jedne nedelje poslije rucka odem na nasip na Dravu zapalim jednu i setkuljim i razmisljam ako ova voda moze bezbrizno da tece sto ja nebi mogo da setam i tako lagano setajuci me mane ti problemi i jedno vrijeme je to palilo onda sam se jedno vece smorio od problema puko sam oso sa posla bilo *****rija i sljedeceg dana sam se naso sa jednim drugom tako osli na cugu zapalili iskreveljio sam se s njim ko nikad u zivotu...bilo mi ravno sve odavde do gorija karpata ...Tako da shvatio sam da je dosta i do okoline kako ce te vatat to sve ako se zadubis sam u sebe jos ti je gorije...treba naci nekog s kim mozes duvat da ste svoji da se mozete upustit u neku ozbiljnu raspravu ali bolje ono da je sve ravno pa ludiranje do koje doba na terasi i tako...al sve u svemu bino DA SE RIJESI SVAKI PROBLEM NIJE BITNO KAKO I S KIME -----Ps
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
treba naci nekog s kim mozes duvat da ste svoji da se mozete upustit u neku ozbiljnu raspravu
I tako nakon izvjesnog vremena pronađoh ja jednog i još jednog ,zapalimo pa nam se poklope razmišljanja i priči nikad kraja,teme ne nedostaje...nije mi bilo problem izvaditi iz tegle svaki puta čičak,hehe
Pa se meni onda nešto desi...pa ja upozorim jednog od njih da se malo pripazi....pa njih dvojica malo porazgovaraju...pa uključe u priču i žene...pa polako vidim da znaju i drugi....
Uhhhhhh,baš dobro:icon_lol:
Već sam pomislio da ćemo se družiti do penzije,hehe
Zato ključ u bravu do sljedeće probe:).....stojim ipak radije po strani.
Tjeskoba...i like it,hehe LACUNA COIL - I Like It (OFFICIAL VIDEO) - YouTube
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Kad netko boluje od anaksioznosti treba se pronaci srž problema. Ja sam jedno godinu i pol bolova od depresije i tjeskobe, razlog mojih depresija i tjeskobnih razdoblja je bija taj sta je negdi u dubini mene postoja strah da ne ostanem sam...na kraju sam osta sam i puca sam iz dana u dan itd...nikakva trava mi tu nije pomagala, jedino kod spavanja...ono sta mi je pomagalo su zolofti i helexi...na kraju krajeva sam sa sobom sam rijesija neke stvari....shvtija da je sve to sastavni dio zivota i krenija dalje...osoba kakva sam bija prije godinu i pol i sad je neusporediva... Zaključak: nikakve trave, ljekovi i čakre vam nece pomoci ako ste vi u glavi labilni. Pronađite srž problema i naučite se nositi s tim. Radite ono šta vas veseli, šta vas čini sretnim, od čega ste "high2 a ne ono sta vam stvara depresiju i tjeskobu!

[video=youtube;pX-9JjJMNsw]http://www.youtube.com/watch?v=pX-9JjJMNsw&feature=related[/video]

SiD je napisao(la):
ne podnosim velike hrpe ljudi, ne volim glasna mjesta, ne volim izlazit i opijat se i radit budalu od sebe..

Potpisujem!
 
06.11.2010
35
6
0
121
Isti problem crvenila sam imao, ali onda sam krenuo malo češće pušit i izlazit u krugovima schillanih ljudi - tzv. stonera. Mislim da ti je to najveći problem - viđaš se s krivim ljudima. Razmisli malo o tome, potraži druge ljude i ako ih nema preseli se, promijeni posao. Jednom se živi.
Eh sad problem je to što ako si cijelo vrijeme u okružju kulnih ljudi i onda dođeš negdje di su glupi forseri s inteligencijom manjom od makovog zrna malo padneš u depru. Ali eto, nekad se mora malo i deprimirat, šta se može.

A sljedeći put kad se zacrveniš i ljudi ti se počnu smijat - počni se smijat i ti. :)

Chill.
 

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
tema je mozda stara ali uvjek covjek ima istih problema, novi sam na forumu ali recimo da imam nekog iskustva prije 15god. sam posadio prvu bila je visine oko 4m, jednom mozda i slikicu dam, sto se tice tjeskobe ima par ljudi oko mene koji su i prestali da konzumiraju upravo radi toga, paranoja i tjeskoba, i u par navrata je i mene oprzilo, pa sam skontao da je problem u tome sto se covjek precjeni te pocne stavljat pola kile u doint, to vise nije to, kada imas problema sa paranojom lagano smanji kolicinu da budes lagano haj, da si hvatas misli i svojih sugovornika, i tako neko vrijeme i vidjet ces da ce te proci, to je jedan od normalnih procesa kod zike
 
24.09.2008
18
2
0
35
Ja mislim da vutra općenito, osim što kad se uduvaš počneš razmišljati o tome i time potakneš anksioznost,nema previše povezanosti s poremečajima anksioznosti i napadajima panike. Ja sam te napadaje znao dobivati i kad bi mi se tlak previše spustio ili podigo, neovisno bio high ili ne. Nema to stvarno veze ni sa time ni alkoholom ni ićime, to je stres, traume koje čovjek doživi a ja sam ih doživio dosta. Jednostavno život. I dobro mi je poznat taj osječaj panike, ljudima kažeš imam napadaje tjeskobe oni kažu da i ja isto al to nije to, ljudi obično pojma nemaju šta je zapravo napadaj panike. Neda mi se detaljno opisivat ali neki govore da je "najbolnije životno iskustvo" jer stvarno nije ugodno. Uglavnom ko god to doživi i proživi neka zna da je to lagani psihički poremečaj uzrokovan stresom, nije odma duševni bolesnik, taj poremečaj nije bolest, ne može se manifestirat u ništa teže, NIJE LUD, i najutješnije od svega, NE MOŽE MU SE AMA BAŠ NIŠTA DOGODITI. (ovo zadnje podcrtavam jer je činjenica). A ja osobno inaće nikad ne pijem tablete ali uvijek imam uz sebe onaj normabelčić od 2mg koji obavezno čvaknem ako osjetim da će me to uhvatit. Da se s tim živit ;))) Eto, toliko od mene.