Problem sa tjeskobom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Nebi ti preporučija naduvan među ljudima biti,a komunikaciju s "bistrim" svijetom treba održavati,možda nas puno najradije nebi ali mislim da je postalo potrebno znati i kako dišu stvari okolo nas.

Nikako naduvan medju ljude......al i treba nekad cisto da vidis onda neke stvari koje ne bi primjetio da nisi naduvan.....al kako sam par puta tako naduvan bio medju ljudima,sve sam vise poceo zatvarati komunikaciju s ljudima,ali drzim i dalje koliko mogu tu komunikaciju,cisto da ne bi bio odsjecen od svijeta kako kaze Greenpower1.....uglavnom,kad nemas obaveza,lagano muzika i zapalis kdzo i super.....preporucujem ti da zapalis preko dana jednom,kad je onako fin dan suncan (naravno kad nemas obaveza),sjednes negdje u hlad i flasu vode ili soka kraj sebe i lagano....ma uzivanje,vidjet ces i sam....aj da ne serem vise,uglavnom samo pozitiva i sve je kul ! peace
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
ej braco, nisam ja njemu zahtijevo alkohol da zamijeni za vutru, nego da malo prestane na cca 1mjesec, i u meduvremenu ak mu bude zelja da smiri tu zelju s malo alkohola, 2 pive ili kako njemu pase PEACE :ludaci_lol::bananabang::hehe::fishing:
 

need_weed

Aktivan Član
16.10.2008
149
0
0
32
Ja idem dosta cesto medju ljude jer sam u takvom drustvu i nije mi bas bed ako nas 4,5 napusenih pa sad idemo negdje zabrijavat, nego mi je bed kad sam sam ili s jos jednim napusen i onda idem na neku cugu u bar.A pogotovo kad sam u centru paznje.Znate kako je u ekipi uvijek neke zajebancije i sprdnje padaju pa se neki put ne snadjem bas. Shvatim to totalno drugacije nego kad sam normalan.Kod mene je najveci bed sta se zacrvenim.Znam se neki put zacrvenit za neku obicnu glupost i kad sam normalan isto, i to mi dize zivce jer me onda frendovi sprdaju.Pa tako kad sam napusen u centru paznje vec razmisljam o tome kako cu se zacrvenit i onda mi je bed.

Znam da se uopce nebi trebo zamarat s tim glupostima ali to mi se automatski desava kao navika. Jednostavno oduvijek tako jos otkad sam bio klinac, ali ne kuzim zasto.Samo mi krv šikne u lice i jos ako me ljudi cijelo vrijeme gledaju jos vise se crvenim.
Ful bi se htio rijesit toga jer me nervira, sprjecava me u puno stvari.Brijem da bi bez toga bio potpuno druga osoba, ali jbg mislim da to necu nikad rijesit.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
need_weed je napisao(la):
Ja idem dosta cesto medju ljude jer sam u takvom drustvu i nije mi bas bed ako nas 4,5 napusenih pa sad idemo negdje zabrijavat, nego mi je bed kad sam sam ili s jos jednim napusen i onda idem na neku cugu u bar.A pogotovo kad sam u centru paznje.Znate kako je u ekipi uvijek neke zajebancije i sprdnje padaju pa se neki put ne snadjem bas. Shvatim to totalno drugacije nego kad sam normalan.Kod mene je najveci bed sta se zacrvenim.Znam se neki put zacrvenit za neku obicnu glupost i kad sam normalan isto, i to mi dize zivce jer me onda frendovi sprdaju.Pa tako kad sam napusen u centru paznje vec razmisljam o tome kako cu se zacrvenit i onda mi je bed.

Znam da se uopce nebi trebo zamarat s tim glupostima ali to mi se automatski desava kao navika. Jednostavno oduvijek tako jos otkad sam bio klinac, ali ne kuzim zasto.Samo mi krv šikne u lice i jos ako me ljudi cijelo vrijeme gledaju jos vise se crvenim.
Ful bi se htio rijesit toga jer me nervira, sprjecava me u puno stvari.Brijem da bi bez toga bio potpuno druga osoba, ali jbg mislim da to necu nikad rijesit.

Samo mojne mislit o tome....jest tesko to,al eto samo ti to mogu reci,i razumijem sve sta si rekao,jer mi se znalo desit cesto.....al to tako naleti nesto,posle nekog vremena sve bude normalno.....tako da ne brigaj ! ziv bio
 
22.02.2010
28
1
3
49
http://www.steadyhealth.com/Marijuana___permanent_anxiety_-t82453-0-asc-0.html
http://www.anksioznost.net/

Brate, evo ti par linkova - meni su dosta pomogli. Ja sam u slicnom sosu kao i ti, sa tim sto je kod mene mara "uzrokovala" anksioznost. Odnosno, da se bolje izrazim - izvukla je napolje to za sta sam imao predispoziciju, tako da nije problem u travi nego u trenutku kada sam je pusio. Ako vam nije sve u zivotu bas naj naj, mislim da marihuana nece pomoci nego cak odmoci. Bar je tako bilo u mom slucaju... Zato sam i batalio.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
need_weed,gotovo san siguran da tvoj problem nema veze s marihuanom.
Po prirodi smo svi različitih karaktera,netko je komunikativan i ne gasi se,netko je potišteniji,sramežljiviji pa je i mirniji.
Pretpostavljam da nemaš više od 20-22 godine,i vjerujem da če kroz koju godinu tvoj problem nestati,ili češ ga naučiti kontrolirati.
Ne gledaj to kao lošu stranu karaktera,jer iskreno zvučiš kao neko sasvim ok,i vrijedniji od onog ko se sprda s tuđim manama,a neče da pogleda i prizna svoje,a svak ih ima.
Poradi na svom karakteru,poradi na svojem JA koje če doči s vremenom,i da budeš odlučniji o svemu,ali ako se ipak malo potrudiš.Biraj ljude koji ti pašu,i koji cijene druge ljude i prihvačaju ih.Društvo ti može pomoči,al im nekako napomeni da ti ne odmažu.
Opet kažem,izbjegavaj biti napušen među "bistrima" i isticati se takav,kuliraj radije u smirenim,mračnijim atmosferama,ako se i očituje tvoj problem pokušaj da je atmosfera takva da se ne primjeti,a ti nemoj iči za tim i bedirati se,jer brzo to nestane,i onda si samo jači,i hvataš kontrolu nad sobom.Uglavnom,nemisli na to i jednostavno ignoriraj samog sebe s tim!
Trudi se svim silama da se ne okupiraš šta drugi misle o tebi,netrebam ti pričati kakvi su ljudi sve danas,i sam znaš,jer jedva čekaju,da upiranjem u druge bježe od samih sebe.
Jbga,sve je to povezano s djetinjstvom,odrastanje,odgojem,i ponekad sami moramo učiti neke stvari koje nam možda roditelji nisu mogli ili znali pokazati.
Život je jedan,nije vrijedan opterečivanja problemima,naravno da problema uvijek ima i treba ih riješavati,samo smireno,smireno...
I savjetova bi ti da biraš kad češ pušiti,jer ipak mislim da ti u nekim slučajevima vutra može odmoći:(
Ovo je sve nekako iz mog iskustva,a tebi sretno:)
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
need_weed je napisao(la):
Ja idem dosta cesto medju ljude jer sam u takvom drustvu i nije mi bas bed ako nas 4,5 napusenih pa sad idemo negdje zabrijavat, nego mi je bed kad sam sam ili s jos jednim napusen i onda idem na neku cugu u bar.A pogotovo kad sam u centru paznje.Znate kako je u ekipi uvijek neke zajebancije i sprdnje padaju pa se neki put ne snadjem bas. Shvatim to totalno drugacije nego kad sam normalan.Kod mene je najveci bed sta se zacrvenim.Znam se neki put zacrvenit za neku obicnu glupost i kad sam normalan isto, i to mi dize zivce jer me onda frendovi sprdaju.Pa tako kad sam napusen u centru paznje vec razmisljam o tome kako cu se zacrvenit i onda mi je bed.

Znam da se uopce nebi trebo zamarat s tim glupostima ali to mi se automatski desava kao navika. Jednostavno oduvijek tako jos otkad sam bio klinac, ali ne kuzim zasto.Samo mi krv šikne u lice i jos ako me ljudi cijelo vrijeme gledaju jos vise se crvenim.
Ful bi se htio rijesit toga jer me nervira, sprjecava me u puno stvari.Brijem da bi bez toga bio potpuno druga osoba, ali jbg mislim da to necu nikad rijesit.

A jo koda smo se dogovorili! I ja imam taj problem sa crvenilom, joj koji uzas. Nekad kad sam iso u srednju skolu to mi je bio citav problem oko toga, pogotovo kad sam bio u centru paznje, odgovaro nesto, onda prijatelji primjete da mi to smeta, pa sprdanja i tak! Vjerujem da je to zbog manjka samopouzdanja, jer alkohol podize samopouzdanje nakratko, pa tog problema nema kada si popijem! i tako da nije bilo alkohola da se malo opustim bar 1 tjedno ni sam neznam di bi bio! to je strasan problem rade bi da imam neku drugu bolest makar i tezu pa bi iso na operaciju i rijesio , a ovo se neda tako lako :(
 

need_weed

Aktivan Član
16.10.2008
149
0
0
32
weberjohn2 Je slazem se s tobom brate,isti problem nas muci.A cuj valjda ce i to proci.

A Greenpower1 ne ja sam 100 % siguran da moj problem nema uopce veze s travom.Uopce ne krivim travu za to jer to mi se desavalo dok jos nisam ni znao sta je trava.

I jos nesto : bas mi je drago da ste svi tako ful ok i moze se normalno pricati s vama o bilo cemu.
Tako da jedan veliki RESPECT od mene:)
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.458
163
Nekad davno :) , sam imao fazon da necu da duvam sam nego samo sa drugarima . Kad mi se desilo da duvam sam uglavnom se nisam dobro osecao , nisam mogao dovoljno da se opustim .
Vremenom ,drugari otisli svojim putem , ja napravio svoje bilje pa je sad situacija sasvim drugachija :)
Sad se retko desi da se poduva sa drugarima , ali evo ovde postoji dosta novih dobrih drugara i pozdrav svima !
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
need_weed je napisao(la):
weberjohn2 Je slazem se s tobom brate,isti problem nas muci.A cuj valjda ce i to proci.

A Greenpower1 ne ja sam 100 % siguran da moj problem nema uopce veze s travom.Uopce ne krivim travu za to jer to mi se desavalo dok jos nisam ni znao sta je trava.

I jos nesto : bas mi je drago da ste svi tako ful ok i moze se normalno pricati s vama o bilo cemu.
Tako da jedan veliki RESPECT od mene:)

A cuj ja znam da kad sam se jednom jace napusio, i od trave sam se sav zacrvenio i oznojio, a bilo je minus 5, a ja mislim vidim po sebi da trava dosta jako dize krvni tlak, i otkucaje srca koji pomozu crvenilu sto su po meni jedni od vecih mana vutre
 
31.01.2010
1
0
0
37
Što se tiće krvnog tlaka kod konzumiranja marihuane ovako to ide; porast krvnog tlaka je u ležećem položaju, a smanjenje u stajaćem (preuzeto sa medicina.hr).
Nisam pušila već godinama i zadnjih godinu dana pušim kontinuirano i da se nadovežem na temu tjeskobe moram priznat da se i ja već neko vrijeme borim s time,
iako mislim da je to više rezultat raznoraznih problema,svakodnevnog stresa,rokova,posla itd.
Kako navodi jedan članak na netu ; "Uobičajena loša reakcija na marihuanu je “aktuna panična tjeskoba”, izniman strah od gubitka kontrole koji uzrokuje paniku. Iako ovi simptomi nestaju nakon nekoliko sati, dugogodišni uživaoci marihuane mogu postati psihički ovisni"


Što znači da imaju veće predispozicije za razvijanje tjeskobe i eventualnih ostalih psihičkih,duševnih poremećaja,ali ne zabrinjavam se time,mislim da je to kod manjeg broja ljudi,odnosno kod tipa ljudi koji su karakterno neizgrađeni,labilniji,podložniji nekom psihičkom
poremećaju.
Uglavnom treba se znati nositi sa time,nije sve za svakoga i ne znam kako je kod vas ali kod mene se ne javljaju ti trenuci "tjeskobe" samo kod konzumiranja,u principu mi marihuana više pomaže nego što mi odmaže u takvim situacijama.
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Ma kaj oni znaju na medicini.hr, pa ja govorim iz osobnog iskustva, znam da mi se desilo to sa tlakom, imo sam ga bar 200, po njihovom da sam lego nebi to sada piso :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
 
16.07.2010
42
3
0
38
www.štagledaš.com
Uf, šta da ti kazem druze jednostavno biti ću iskren. Ali bih te zamolio da moje mišljenje uzmeš sa velikom rezervom, jer ti sledeće pričam kao laik.

Te simptome koje ti imaš su verovatno rezultat poremećaja nečega u tvojoj glavi. Samim duvanjem dovodiš do alternacije svoje percepcije i svesti, neko može to da radi ceo zivot i da mu nije ništa, a neko se sjebe. Da ne zalazim dublje u mape uma koje ionako niko od nas ne poznaje ni 1%. . . Moj iskren savet ti je da iskuliraš svaku vrstu narkotika, a kad kazem sve ne mislim i na one kao što su kafa, pljuge, tj one koje manje ili više ne menjaju tvoju svest i dovode do virtuelne stvarnosti.

Na prvom mestu neka sportska aktivnost, a ako budeš imao frku sa tim da ne mošeš bez džeje, poželjna bi bila i neka devočica koja će da bude tu da te podrzi. Ako pak tebi ne treba nikakva pomoć da bi iskulirao još bolje. Okreni se malo sebi i ne pitaj se šta nije u redu sa uzimanjem vutre, već šta to trenutno nije oke kod tebe. A takav odgovor sigurno nećeš pronaći ovde. . .

Zelim ti brz oporavak i još mnogo naduvanih dana bez paranoje :)

[video=youtube;wvbdth2tXDU]http://www.youtube.com/watch?v=wvbdth2tXDU[/video]
 
17.08.2010
1
0
0
42
evo i mog iskustva, imam 28 god, bavim se informatikom
duvam vec 5,6 godina, ispocetka povremeno, s drustvom, s vremenom se pretvorilo u svakodnevnicu, sam ili u drustvu. uz vutru ide i alkohol i cigarete, obilno, losa prehrana... i tako godinama, pa uza to i blagi anksiozni poremecaj, nedostatak samopouzdanja, strah od ljudi, javnog prijevoza, nervoza, pa tako s vremenom nastade monotonija, pokusaji bjega od sveg toga ali bezuspjesni, ljutnja na samog sebe, nezadovoljstvo samim sobom, teško pronalaženje sreće... i tako jednog dana BAM napad panike nakon dvodnevnog pijančevanja, uz mnogo nikotina, al bez vutre, zapalio joint prije spavanja i tad be okinula panika, na pad tlaka, osjecaj nesvjestice, strah od smrti, uzas, ne dogodilo se nikom! bio na hitnoj, dali mi nesto za smirenje, to se stišalo, prošlo za dan, dva uz podosta spavanja. za par dana opet žešće pijančevanje, trovanje duhanom, (ovaj put bez vutre) nakon čega me okinulo opet preskakanje srca, tjeskoba, depresija u neopisivim napadima. nemajući pojma o tim stvarima i imajući prirodnu averziju prema svim ljekovima nisam htio piti ništa, a prepisan mi je xanax još prvi puta na hitnoj, po potrebi... no prvo sam mjesec dana potrošio da bi obišao sve moguće doktore i preglede i kad sam vidio da je sve fizički uredu, čak i jetra, otišao sam kod psihića gdje smo zaključili da to treba ipak lječit tabletama, točnije benzodijazepinima, alprazolamom iliti xanaxnom. pio sam to mjesec dana u najmanjoj mogućoj dozi koja mi je bila dovoljna da relativno mirno spavam, 0,25 svaku večer prije spavanja. odmah je krenulo nabolje, al se najveća promjena osjetila kad sam totalno izbacio alkohol (znao bi popit pivo, dva tokom dana s društvom) i cigarete (pušio sam oko pol kutije dnevno).
s vremenom stanje se popravilo, mogao sam relativno normalno funkcionirati, razmišljati pa sam počeo pokušati shvatiti što mi se točno događalo...
počeo sam trčati, vježbat yogu, bavit se više sportom, stolnim tenisom i nogometom, više se družit s ljudima i drugačije im pristupat, ne bojat ih se i ne stvarat predrasude. kako sam stvarno puno tekstova pročitao o tim famoznim ljekovima, benzodiazepinima, svašta sam naučio, stvari koje mi nitko nije htio reći o njima ili nije znao, uglavnom, da moram ponovo drugačije bi se lječio.
moje stanje se moralo lječit tabletama, to sam siguran, jer sam ih MORAO uzet tek kad više nisam imao drugog izlaza, napadi su postali prebrutalni, imao sam osjećaj da ću izgubit kontrolu totalno, kolko god se trudio promijeniti stvari prirodnim načinom - nije išlo, depresija je kurva, hrani samu sebe.
sad ne pušim cigare, ni vutru, ne pijem alkohol, ne pijem kavu ni kofein općenito, kolu... ništa gazirano, promijenio sam način življenja i način prehrane, puno više voća, povrća, tjelesne aktivnosti. osjećam se zadovoljno. vutru kao i alkohol namjeravam još ponekad konzumirat, ali isključivo u malim količinama i u društvu, kad je veselo, a ne kad sam sa sobom se ubijem pa kontam o problemima i dubokoj zečijoj rupi ;) ako netko treba savjet kako s xanaxom izać na kraj, ili koliko sam ga ja koristio i kako nek se javi
pozdrav
 
23.07.2009
7
2
0
33
za need_weed-a, a i ostale koji imaju loše osećaje kad se navare, jedan savet. prvo.budi iskren prema sebi! ako imaš problem, problem je u tebi, marihuana ga je samo ispoljila. ako ti je teško da pohvataš misli, batali neko vreme, jer vutra poremeti metabolizam serotonina u mozgu i ne mozes jasno da razmotris situaciju. mnogi dozive slicnu situaciju u toku svoje karijere sa gandzom,samo neki to nece da priznaju. najbolje, ali najbolje je da pricas sa nekim o tome, najbolje sa psihologom, psihijatrom, mozda nekim ko je imao slicna iskustva sa vutrom. postoje mehanizmi psihe kojih nisi svestan, a koji se desavaju, psiholog/psihijatar ce ti pomoci da ih postanes svestan i savladas.ti mehanizmi dovode do anksioznosti,nesvestica,paranoje,stida,crvenjenja u drustvu itd. oni se nalaze u podsvesti, tako da ih ne mozes savladati na svakodnevnom-svesnom nivou. ako odete kod lekara, ne dajte da vas olako stave na lekove, navucicete se na antidepresive (mozda) i na sedative (gotovo sigurno), jedino u slucaju da je to bas neophodno (ako ne mozete da funkcionisete-radite, spavate, komunicirate itd). anksioznost-teskoba-sve je to u sustini strah.strah nema uvek objektivno pokrice,to je prirodni mehanizam koji omogucava da prezivimo kloneci se situacija koje nas ugrozavaju,samo sto su nekad te situacije umisljene.tako da, samo opusteno i lagano,sve se da prebroditi. nadam se da ce moja poruka pomoci.sve najbolje ;)
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
svi oni koje misle da imaju ili slute da imaju F40 trebaju se javit svojoj liječnici/ku opće prakse za uputnicu kod psihijatra koji će prepisat zadane antidepresive uz anksiolitike , koje će s vremenom izbacit

-uz dodatak kognitivno behevioralne psiho terapije ako čovjek ima novaca-

weed nije za preko dana , zapalit joint navečer da lakše zaspeš je ok i da se deanksioliziraš

mnogi niti ne znaju koje prednosti imaju antidepresivi kod anksiozng pacijenta, ogromna razlika za pozitivu, ogromnu pozitivu
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Fulao si forum po ovom postu,bez uvrede.Znam ljude koji su iste stvari prošli bez psihijatra i antidepresiva.Treba samo stati na loptu i S VREMENOM posložiti kockice.Naravno da kljukanje sve rješava ali otvara nove stvari za druge posljedice.
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Sorry ali ja znam ljude koji imaju kronične napadaje koje su rezultirale kompletnom ksenofobijom i izolacijom, pa su 5 godina živili u sobi i jedini im je put bio izlazak na wc , kad bio imao teške napadaje ili šizofreniju volio bi vidijet tebe kako validiraš svoju tvrdnju. Samo da se zna ima i pokret u svijetu koji prohibiraju cjepljenje djece jer su tako fanatični za svoj čisti lifestile , zar i to odobravaš?

Ono stvarno nemoj pričat o nečemu što i sam nisi iskusio i djelit pamflete "ti sebi sam moraš posložit kockice" ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Continuum