problem sa viskom AZOTA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.02.2012
26
2
0
43
Punosam dodao azota , tj napravio mesavinu sa 2 djubriva , ima neka for a da to izbacim iz zemlje ... tipa voda voda ili tako nesto ili zemlju da menjam ... listovi su kao kandze savijeni na dole samo vrx , I za cvetanje mozeli kombinacija COOL WHITE I WARM COMFORT LIGHT?
 

Prilozi

  • 30062013925.jpg
    30062013925.jpg
    202,7 KB · Pregleda: 37

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
ta fora ti je flush... isperes sa 3 do 5 puta vecom kolicinom vode od posude koliko zemlje ima znaci i to ti je to, zadnje 2 litre pazi da ti je reguliran ph i biljka bi se trebala oporavit ako na vrijeme odradis flush...

primjer. ako imas vazu od 10 litara ... flushas sa 30 litara vode...
ako je 3 litre vaza onda sa 9-12 litara...

ovo zadnje majstore te nisam skuzio nikako :)

edit: fine biljcice btw :)

peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pikiSHA
22.02.2012
26
2
0
43
DJFlyHigh je napisao(la):
ta fora ti je flush... isperes sa 3 do 5 puta vecom kolicinom vode od posude koliko zemlje ima znaci i to ti je to, zadnje 2 litre pazi da ti je reguliran ph i biljka bi se trebala oporavit ako na vrijeme odradis flush...

primjer. ako imas vazu od 10 litara ... flushas sa 30 litara vode...
ako je 3 litre vaza onda sa 9-12 litara...

ovo zadnje majstore te nisam skuzio nikako :)

edit: fine biljcice btw :)

peace out !
buraz ok skontao zaakot .... xvala ... to iradim2 dana ali nebas tako agresivno , negosa vise vode , odradicu tu varijantusto sirekao,,,, a za cvetanje pitam ove dve vrste sijalica da li daju ok spektar oko 4,500 lmima na 50 x 50 , znam da je maloali prvi grow pa vezbam jos .... kontassada?

2x po 30 waticool white poi 1910 lm I 3 x po 24w warm comfort light 1200 lm , mislim de liik na sajtu da ima tako nesto u grow boxu i da mu je ok raslo ali za cvetanje neznam ..
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
neznam ne kuzim se bas u te lumene tako da ti nebih znao tu precizno odgovoriti...
znam samo da je dovoljno da jednom flushas da se rjesis problema a sad mozes i vise ko neki groweri da dobije korijen kisika i da se ocisti zemlja od soli i nekih ostalih elemenata...
stvarno mi te je tesko za razumjeti u potpunosti pa barem razmak da stavis kako treba :p

peace out !
 
22.02.2012
26
2
0
43
neznam ne kuzim se bas u te lumene tako da ti nebih znao tu precizno odgovoriti...
znam samo da je dovoljno da jednom flushas da se rjesis problema a sad mozes i vise ko neki groweri da dobije korijen kisika i da se ocisti zemlja od soli i nekih ostalih elemenata...
stvarno mi te je tesko za razumjeti u potpunosti pa barem razmak da stavis kako treba :p
peace out !
xD tastatura mi je sjebana tj SPACE ... upadalo mrvica I granja pa nece svaki put xaxaxaxa,ok nwm tnx u svakom slucaju...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Hocu da kažem nemaš problema sa azotom...nisi ni imao....što se cvijetanja tice..preporuka je toplija boja i 40 000 - 50 000 lumena po kvadratu...
 
22.02.2012
26
2
0
43
Jack-Sparrow je napisao(la):
Hocu da kažem nemaš problema sa azotom...nisi ni imao....što se cvijetanja tice..preporuka je toplija boja i 40 000 - 50 000 lumena po kvadratu...
sada su se oporavile pre 5 6 dana sam imao, bas problem ... pa mi je ovo jos malo sa listovima frka .... neznam da li da isperem vodom....a zaz cvetanje, I rast,znam da treba 10 x vise LM , ali pitam da li mnoze I ovako za pocetak 1. grow.... video sam decko na vasem sajtusate dve vrste sijalica je od pocetka do kraja imao ...pa pitam da li je mogucee iili da nastavljam da vezbam ... :(
TNX
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Druze pikiSHA slusaj pazljivo..... :)
Flash ili ti ispiranje vodom se vrsi u redovnom grow procesu prvi put pole 2 sedmice cvetanja a drugi put izmedju 4 i 6 nedelje.Na taj nacin dajes korenu i biljci dodatan kiseonik i prostor za nesmetano funkcionisanje a budovi postaju veci,jaci i tvrdji.ILi ti prostije receno biljka se preporodi!
Usled nekog tezeg,balzeg ..eba kada zelimo najbolje za nasu biljku a ustvari je dotucemo viskom ili manjkom koje cega najpouzdaniji lek ti je FLASH....to ti je kao kad igras igricu mdal of honor onaj te cepene aniperom u glavu a ti opet posle nastavis ziv i zdrav odande odakel si stao :)
Druga stvar oko tvojih biljki...sto rece kapetan iznad ovde problema nema a i ako si ga imao to je jako zanemarljivo....tesko da neki nedostatak koji je uocljiv i vidljiv na biljci nestane tek tako a da ne ostanu bar mali znakovi predhodnog stanja.
Oko sijalica i lumena ...imas na forumu u ask toolbar opciji sa skroz u vrhu desne strane da napises SVETLO,LUMENI i izacice ti tema u kojoj mozes da pogledas sve...ama bas sve vezno za svetlo i ono sto ti je potrebno.Ne znam kako mislis da biljku izguras a da imas ono sto zelis na nacin koji si opisao...ali cuda su moguca pa zato i verujemo u njih :)

Kazes da ti je vezbanje...iskreno nasao si veoma zahtevan,...ban i rizican hobi a ako vec zelis da vidis sta znas i umes uzmi i radi po PS (pravilu sluzbe)opremu do nekle odgovarajucu,prostor adekvatan itd...itd...tada ces znati sta i kako mozes jer pod coollight stednim i pod HPS nije isto raditi.Probaj pa ces videti.
Polako skupi opremu,izaberi sortu,snage,zivaca i srece....forum ti je uvek tu kad sta treba....pa da vidis sta je growanje.Pozdrav i sve najbolje!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pikiSHA and nenash
22.02.2012
26
2
0
43
cane corso winer je napisao(la):
Druze pikiSHA slusaj pazljivo..... :)Flash ili ti ispiranje vodom se vrsi u redovnom grow procesu prvi put pole 2 sedmice cvetanja a drugi put izmedju 4 i 6 nedelje.Na taj nacin dajes korenu i biljci dodatan kiseonik i prostor za nesmetano funkcionisanje a budovi postaju veci,jaci i tvrdji.ILi ti prostije receno biljka se preporodi!Usled nekog tezeg,balzeg ..eba kada zelimo najbolje za nasu biljku a ustvari je dotucemo viskom ili manjkom koje cega najpouzdaniji lek ti je FLASH....to ti je kao kad igras igricu mdal of honor onaj te cepene aniperom u glavu a ti opet posle nastavis ziv i zdrav odande odakel si stao :)Druga stvar oko tvojih biljki...sto rece kapetan iznad ovde problema nema a i ako si ga imao to je jako zanemarljivo....tesko da neki nedostatak koji je uocljiv i vidljiv na biljci nestane tek tako a da ne ostanu bar mali znakovi predhodnog stanja.Oko sijalica i lumena ...imas na forumu u ask toolbar opciji sa skroz u vrhu desne strane da napises SVETLO,LUMENI i izacice ti tema u kojoj mozes da pogledas sve...ama bas sve vezno za svetlo i ono sto ti je potrebno.Ne znam kako mislis da biljku izguras a da imas ono sto zelis na nacin koji si opisao...ali cuda su moguca pa zato i verujemo u njih :) Kazes da ti je vezbanje...iskreno nasao si veoma zahtevan,...ban i rizican hobi a ako vec zelis da vidis sta znas i umes uzmi i radi po PS (pravilu sluzbe)opremu do nekle odgovarajucu,prostor adekvatan itd...itd...tada ces znati sta i kako mozes jer pod coollight stednim i pod HPS nije isto raditi.Probaj pa ces videti.Polako skupi opremu,izaberi sortu,snage,zivaca i srece....forum ti je uvek tu kad sta treba....pa da vidis sta je growanje.Pozdrav i sve najbolje!
takodje druze , ovo mi je prvenac tako da vezbanje, mislis da necu izgurati urod , znam da treba 55000lmh sve sam citao ali pitam za moje uslove .... oki TNX puno
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Pogresno si me shvatio....nisma rekao da neces izgurati sa biljkom vec sta ces dobiti i kakvu ces praksu steci.
pogledaj ovako....sada radis sa stednim i sa njim da kontrolises temperaturu u ovo doba godine je lako....protok vazduha i kontrola ventilacije ...
Sve je lepo,lako,klizi kao po puteru u situaciji u kojoj ti ''treniras'' posle tog treninga ces reci ma idi ovo je pesma a ovi na forumu napravise nauku.Skupis kes kupis opremu bar priblizno dobru onoj profesionalnoj i onda sledece leto temperatura napolje 26-27 stepeni a ti sa HPS...pa te pitam sta ces da iskoristis od tog ''iskustva'' sa tvoje dve stedne sijalice?Protok vazduha vlaga se ne dize iznad 20% a tebi treba u vege bar 60%....vlaga ti 70% a tebei treba 40-45 u cvetanju u strahu od budje cupas kosu sa glave i pitas sta da radis,usled niske vlage i visoke temp pojavila se gamad i ne mozes da isteras....itd...itd.....A ovo je tek 2% problmea sto te moze zadesiti a ti u tim uslovima koje imas od toga ne mozes da iskusis ama bas nista.
Eto to je poenta mojeg pisanja a ne da ti ubijem moral i zelju vec da te ''nateram'' da predjes na level 2 :)
Mozes ti i uz vostanu svecu da iscupas vutre sa biljoza ali pitanje je:Kako,koliko i kakvog kvaliteta a uz mnogo muke.
Pozdrav i sve najbolje!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pikiSHA
22.02.2012
26
2
0
43
Pogresno si me shvatio....nisma rekao da neces izgurati sa biljkom vec sta ces dobiti i kakvu ces praksu steci.pogledaj ovako....sada radis sa stednim i sa njim da kontrolises temperaturu u ovo doba godine je lako....protok vazduha i kontrola ventilacije ...Sve je lepo,lako,klizi kao po puteru u situaciji u kojoj ti ''treniras'' posle tog treninga ces reci ma idi ovo je pesma a ovi na forumu napravise nauku.Skupis kes kupis opremu bar priblizno dobru onoj profesionalnoj i onda sledece leto temperatura napolje 26-27 stepeni a ti sa HPS...pa te pitam sta ces da iskoristis od tog ''iskustva'' sa tvoje dve stedne sijalice?Protok vazduha vlaga se ne dize iznad 20% a tebi treba u vege bar 60%....vlaga ti 70% a tebei treba 40-45 u cvetanju u strahu od budje cupas kosu sa glave i pitas sta da radis,usled niske vlage i visoke temp pojavila se gamad i ne mozes da isteras....itd...itd.....A ovo je tek 2% problmea sto te moze zadesiti a ti u tim uslovima koje imas od toga ne mozes da iskusis ama bas nista.Eto to je poenta mojeg pisanja a ne da ti ubijem moral i zelju vec da te ''nateram'' da predjes na level 2 :)Mozes ti i uz vostanu svecu da iscupas vutre sa biljoza ali pitanje je:Kako,koliko i kakvog kvaliteta a uz mnogo muke.Pozdrav i sve najbolje!
jos jednom xvala na savetu, VEZBAM I dalje ... LVL 2 sledinazimu ili sledece leto ... sada ide ok ... obe su pokazale pol I sa stednim I rastu .... napolju na terasi sto imam 4 komada nisam tako zadovoljan TJ od 5 komada 2 su muzijaka .... 3 neznam josh danas je jedanleteo napolje , napravio sam problem sto sampustio da narastu u jednoj saksiji vecoj jedva samiscupao sa korenomi to pola korena pola ostalo .... tako da kontam sve sta pricas ...zagrebao sam vrxsamo:(