problemcic

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sitnica ali, mislim da bi moglo rezultirat odumiranjem..

ovako...ne znam koji mi je vrag bio da sam isla radit klijanje u maramici..i mislim da je tu nastao problem sa jednom biljkom.
naime.jadnica je izglavinjala iz zemlje pred 4-5 dana a josh nije uspjela odbaciti kapicu-od sjemenke kozhicu..
jadna.ne mogu ju gledat kako se muchi.a znam kako che to zavrshit-kada potroshi zalihu hane iz sjemnke i okruglih listova-jadna che riknut..jer neche imat razvijenih listova koji bi stvarali hranu..
mislim da znam kako i zashto je doshlo do toga.ali, ne znam kako joj pomoch..
problem je nastao,navjerojatnije, zbog klijanja u mokroj maramici. proklijala je unutar 24h i odmah je preshaltana u zemlju..vec sutradan je izletila ( a nisam ju preplitko uvalila u zemlju )..i mislim da je tu problem. jer, da je duzhe bila u vlazhnom okruzhenju ( da sam sijala dritto u zemlju kao uvijek )..pokozhica sjemenke bi se vishe namochila i lakshe bi pukla tj. biljka bi ju lakshe odbacila..

zhao mi je gledat ju kako se muchi...a opet mi je zhao ne pruzhiti joj priliku..imate li ideju kako bi se mogla -najnjezhnije moguche-skinuti kapica-sjemenka???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nema to veze sa maramicom, desi se (ima u jednom mom dnevniku kako mi je propao auto ak47 zbog toga)... pincetu u ruke i pomagaj ako nije kasno, samo pazljivo, kako to zenske ruke vec znaju ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
to mi se nikada nije dogodilo...zato sam povezala sa maramicom+nekako mi je i bilo logichno... to sa vlagom-prskalicom ili slichno sam i ja kontala...jer,precvrsto se drzhi i presuha i prechvrsta je ljuskica da bi ju ovako skinula..pokushala sam sa uzhasno spicastim vrhom sharica za nokte precvikati jedan maleni dio ljuske-koji mislim da je moguche cvaknut bez da se oshteti biljchica...do veceras ili sutra cu dat vremena da vidim dali je uspjelo..ako ne...hm..ne znam..bojim se da se prechvrsto drzhi d bi uspjelo isthta dovoljno njezhno da se ne oshteti biljchica-stara je 4-5 dana i uzhasno tanashna. hm..mozhda da ju i pokusham navlazhit pa stavit pod nekakvu kupolu...da se povecha vlazhnost do maximuma..ali tada ju ne mogu ostaviti na svjetlu..jer bi se skuhala..

to jemoj problem-uvijek se najvishe posvetim i vezhem za nekakvog underdog-a.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Nemas sto cekati rekli su ti decki uzmes i skines...i meni se to par puta desilo nista strasno uzmi pincetu i lagano uhvati i polako svuci dolje...onako ce uveniti sigurno a ovako joj mozda 2put das zivot pa ti bude jos draza :)
"to jemoj problem-uvijek se najvishe posvetim i vezhem za nekakvog underdog-a." a meni ovo znaci da imas dobro srce i volis pomoci kad je neko u nevolji...nevidim nista lose u tome :vb_wave:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
nakon sinocnjeg, manjeg "kirurshkog zahvata"...shanse su joj povechane.jutros sam uspjela izvuchi dva 1.lista (koji su josh bili vrhovima zataknuti pod "kapicu"-sjemenku)


Uploaded with ImageShack.us

valjda che prezhivjeti..mislim da sam stigla u zadnji chas.
(+ sjemenke ove sorte mi imaju prilichno losh % klijavosti 50% paaa...)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Meni se to dogada u omjeru 1:30, znaci od 30 proklijanih imam jednu koja je zapela.
Ako je ljuska bas jako uhvatila i ne mice se, ostavim dan dva, pratim je i kad vidim da se pocela savijat jer joj smeta ljuska, onda ljusku potrgam milom ili silom. Imao sam jednu bas jako jako zapelu pa sam uzeo skare da je lagano prerezem al nisam nista postigao, samo sam odsjekao biljku.

Ali kod ovih stvari nema razmisljanja, ako joj ljuska smeta ljuska mora ici dolje, najbolje rukama ako mene pitas (noktima). Ako ne prezivi, nije joj bilo sudeno i kraj price.
Sudbina... to ti je to...


P.S. Bilo bi bas jako jako zgodno da promijenite naslov teme, forum postaje nepregledan.