Projekt Johnny Appleweed

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
41
Ideja projekta dolazi od istoimenog filma o mladiću kojem je ideja rasijati sjeme trave koliko je moguće.

Ideja je pretvorena u projekt i širi se.

Imate sjemena iz vrhova?. Skupljajte ih do proljeća a onda se uputite na zapuštena mjesta i pikajte sve u zemlju. To ne dirate nikada više. Ostavite da priroda odradi svoje. Cilj je da se same rasjemene.

Na jedan način potkopavamo zakon a da nismo direktno povezani sa njim. Ponavljam. Tamo više ne idete do na godinu.

Jednom kad priroda uzme maha odradit će to sama a prije ili kasnije bit će je teško kontrolirati od strane prohibicijskih sila.

Idete na put? Ista fora. Par komada i pikajte. Pikajte što dalje što više. Gdje god stignete.

Gerila style. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Malawi

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Zanimljivo si to pretstavio,svidja mi se ideja...ali prevazidjena rabota. Ne bih se nikad vise svesno pozabavio time,a ako zaluta neka semencica u dzepu,rado je zabacim na prikladno mestasce u prirodi :)

U growerskom svetu,takvo seme moze da upropasti urod. Smatra se podlim cinom i zlonamerom..heheh
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
meni se sviđa projekt i svakako ću ovo uradit!! što ne bi mogao da ubereš malo vrhića tu i tam kad si u prirodi, ako možeš jabuke, šumske jagode, kupine, maline itd itd zašto ne bi mogao ovo? ovo se jedino ne sviđa dilerima i onima koji imaju novčani profit.
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
41
Ovo sam prenio slobodno prevedeno sa drugih foruma. Ima puno zainteresiranih. Ova biljka je prirodna za svako podneblje. Ne šteti prirodi nikako. Ne dira druge biljke. A čujte ideja postoji. Tko hoće hoće.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
crobigg je napisao(la):
... ovo se jedino ne sviđa dilerima i onima koji imaju novčani profit.

I onima što vole da im outdoor bilje nije puno sjemenja :icon_lol: Već se o tome pisalo, samo ne kao o "projektu".
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
znači u centru grada je do prije nekih mjesec - dva dana rasla jedna biljka i nitko je nije primječivao do tada....osim iskusnih :)
 

pljuga2

Aktivan Član
23.10.2012
111
5
0
36
samo ubadat tako treba a ja sam imo ovog ljeta ubodeni a nisam digo zato sto su provaljene a vidio sam da je bilo i muski a ustijano 3X3 m sredjeno cemo vidimo dogodine trebalo bi nesto izviri ;)
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
41
Cilj ovoga je da se te ne beru nego da ih se pusti da budu dio prirode. Na žalost ljudska pohlepa nema granica i većina da i vidi jednu takvu biljku u prirodi pokidat će je cijelu umjesto da pokupi jedan vrh.
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Od toga nema nista, biljke bi sigurno bile pocupane i pre nego sto pocne cvetanje a one koje izdrze do cvetanja verovatno ih nece niko ni primetiti tokom cvetanja.
 

pljuga2

Aktivan Član
23.10.2012
111
5
0
36
meni su ljudi cistili palili i nasli i zvali policiju i policija me cekala ganjala kad sam doso kod njih i za muda ufatila to je bilo u maju oni su i dalje cekali al mene nije bilo i kasnje u 9 mj sam bio radoznao i i otiso vidio da su zive neke su prezivile ovu ljetnu susu nisam vjerovo nisam sve mogo ni vidit posto nisam prilazio skroz da mogu pedalat ako sta bude :D al bilo mi je drago kad sam ugledo :D tako da su ostale tim slucajem neobrane ;)
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
41
023FACA je napisao(la):
Od toga nema nista, biljke bi sigurno bile pocupane i pre nego sto pocne cvetanje a one koje izdrze do cvetanja verovatno ih nece niko ni primetiti tokom cvetanja.

TO stvarno ovisi o tome gdje bi se ubole. Nema smisla postavljati tamo gdje ljudi prolaze. A ima ljudi koji se kreću i putovima gdje ljudi slabo zalaze. sve ostalo će odraditi sama priroda.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
chitala sam o toj inicijativi i svidja mi se..
cilj je uvesti biljku u okolish i na taj nachin ju uchiniti pristupachnijom...a kada to uzme maha + biljka se pochne shiriti..policija i zakon nebi mogli nishta uchiniti..bio bi to sizifov posao..nemoguche bi bilo chupati biljku koja je toliko rasprostranjena.
e sad..problem je onima koji zhele outdoor bez sjemena...ali...mislim da bi se ta zhrtva mogla podnjeti...obzirom da bi , u sluchaju da akcijA uzme maha i ostvari svoj cilj, bilo bi puno manje rizichno uzgajati outdoor jer...kada bi biljka bila rasprostranjena...teshko bi se moglo dokazati da ste upravo vi posijali odredjenu biljku/e..
a za sensimiliju uvijek ostaje varijanta indora
( + shto je u nekim krajevima iovako vec teshko uzgajati out bez oprashivanja-obzirom da ima industrijske * pelud lako prelazi kilometre i kilometre )
 
25.12.2012
10
4
0
43
Prije par godina sam dosao na slicnu ideju. Moj oblik "revolucije u malom".

Uzeo sam 500 kn i isao do ekipe od kojih sam kupovao... Dok sam ih častio sa njihovom (tek kupljenom) travom sam odvajao sjemenke i govorio im kako ih micem jer ubijaju potenciju, spermu a niti nemaju neki okus (jedino sta je istina da nevolim okus).
Tako da je skipa brze bolje od svoje zalihe pocela vadit sjemenke van iz svoje zalihe.
Rekao sam im za "projekt" (ugrubo) i dao svakome od njih 100 kn sa kartom regije na kojoj je obiljezena svaka lokva, stari bunar i slicno... 100 kn za benzinu jer ce se do tamo vozit pa neka se i pocaste na moj racun jer su mi "bas super ekipa" (da,bas...).

Rezultat je da su oni svako tjedan-dva odlazili do SVIH tih mjesta (cca 50) i gledali ako raste i slicno. Pobrali su ali prije toga su "otresli" sjemenke van jer "ovako i onako ih nezelim pusit". Sad imamo cca 30 mjesta gdje to samo od sebe raste :)
Jedan je isao na godisnji, napravio istu stvar... Sve u svemu... znam za 4 mjesta u Istri gdje raste pored CESTE i nitko ne dira nego pokupi kad procvjeta i naravno...otrese sjemenke da ima i za drugu godinu.

Najbolji projekt ikada!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Malawi

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Ovakva "revoulcija" privlači sranja svim poštenim outdoor growerima . I da ....oni misle brati a ne žele biti nadgledani . :p

Po meni revouluciju treba započeti u urbanim sredinama . Po gradskim parkovima , šetnicama , vrtovima i gradskim šikarama . To bi bila prava stvar .

Da u svakom gradu , u svakom parku na balkanu nikne 10, 20 , 100 malih ljepotica .... A NE pikati ih po šumama , gdje ljudi sade svoj ljek . I tako kontaminirati njihovu medicinsku genetiku škiljavim genima .

Tko je sadio vani zna o čemu govorim . Nema ništa gore nego kada sav tvoj trud i muku opraši "nepoznati" mudonja . Ako niste znali pelud od biljaka koje su puštene da " odrade svoje" putuje i nekoliko kilometara .
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Slažem se sa hazeom, to bi trebalo raditi isključivo u gradovima i na gradskim površinama.
Jer tako nešto bi polučilo bolje rezultate od gomile biljaka po šumama i gorama, osim ako vam je cilj razvoj vječnih osjemenjenih
outdoor grow-ova a ne skretanje pozornosti javnosti na kanabis.
Sjećate se da ste mogli u novinama vidjeti članke "otkrivena stabljika marihuane u parku među cvijećem" ili u tegli pored kafića i sl.
No, poanta je da bi mediji a i javnost više reagirala na vijest "diljem gradova u zemlji niču stabljike marihuane", nego što bi to bio
slučaj s nasadima gdje nema protoka ljudi i koje bi policija okarakterizirala i predstavila u javnosti samo kao outdoor uzgoj.