prvi grow, par pocetnickih pitanja .

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.03.2015
3
1
3
33
Pozdrav svima dobri ljudi, citam forum 2 nedelje i skidam vam kapu sto se tice saveta i svega, nisam do pre 2 nedelje znao da postoji forum sa ovakvim detaljim objasnjenjima.
Potpuni sam laik sto se tice bilo kakvog uzgajanja, ali sve se da nauciti . Nije mi tesko procitati, trudim se (iako dosta pojmova jos ne razumem) da procitam detaljno, i sada vec imam NEKE smernice sto se tice prvog grow-a koji hocu da napravim .
Procitao sam Vodic kroz unutrasnji uzgoj by MarcoPolo i tu je sve dosta objasnjeno .
Naime planiram uzeti 250w grow komplet dimenzija :90 x 50 x 160cm sa:
1) 2 sijalice (Sijalica MH 250W i Sijalica HPS 250W) - prva je u fazi vegetacije, druga u fazi cvetanja.
2) prigusnica 250w
3) Ventilator Turbo φ100 ( u nekoj temi na forumu o kompletnom vodicu sam procitao da bi mi trebala jos 2 ventilatora) . jedan bi isao na dno, ovaj sto dobijam uz komplet grow bi isao na vrh i jos jedan da simulira vetar.
4) Carbon Filter φ100 - ovo bi trebalo da neutralise mirise (koliko je ovo efektivno zna li neko ? )
5) tajmer za svetla i ventilator .
Ostaje mi uzeti PH metar ( da li je dovoljan uzeti 3 u 1 merac tla ? meri vlažnost zemljišta, pH vrednost i količinu svetlosti) ,
Zemlju ( odlucio bih se za substral terra magma)
Sto se semena tice jos nisam odlucio, ali citam po forumu da dosta hvale Mandala semena tako da cu se verovatno odluciti za njih , ako neko ima neku preporuku sto se tice semena koja daju malo jacu "kolicinu" :)

Sad.. ceo box me izadje 27.000 din (izvinjavam se unapred ukoliko ne smeju da se pisu cene) + semena + ova prateca oprema sto sam nabrojao (jos 2 ventilatora) . Da li je komplet isplativ? To me prvo zanima jer ne planiram jednu biljku staviti a koliko sam procitao (ispravite me ako gresim) trebale bi mi jace sijalice od ovih sto dobijam uz box za recimo 7,8 biljaka?

Drugo sto me zanima jeste koliko ja uopste mogu biljaka staviti u ovaj moj box, sa obzirom na dimenzije i jacinu sijalica ( u opisu boxa stoji da mogu stati 5-10 biljaka )

Trece sto me zanima je koliko mogu da se oslonim na ovaj Carbon filter ? Nebi komsijama da se oseti, ipak sam u zgradi . Negde sam cuo/procita da posipanjem lavande po boxu ubijam taj jak miris, pa me zanima koliko je to tacno?

Ostaje mi jos citati i citati i mislim da cu polako praviti svoj dnevnik , sve prvo na papir pa polako i detaljno ..

Za pocetak to je to, imam tih par pocetnickih pitanja, izvinjavam se ako sam "malo" udavio, stvarno se uzdam u ovaj prvi grow dosta mi je vise cimanja sa probisvetima i "dranja koze sa ledja" if ju now wat aj min :))
Pozdrav svima i hvala unapred !


 

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
Filter bi trebao ubiti mirise i tu nemaš brige.razlika sa i bez je ogromna.
Treba ti ph metar za vodu a ovaj za zemlju ti je nepotreban,bolje kupi mjerač temperature i vlage.Tera magma je top klasa a što se tiče sjemenja to izaberi sam.Na 250w bi ja stavio jednu do dvije biljke
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.669
11.929
358
Socotra Island
eelslap.com
Zaboravio si na starter iliti upaljac , koji ti treba uz prigusnicu (osim ako ne uzimas sijalice sa integrisanim starterom) . Broj biljaka zavisi od velicine saksije u koju sadis , ja licno na varijantu 250w bi isao maksimum sa 4 biljke uz trening . Ako nemas neki ormar , cipelarnik , stari frizider ili tako nesto onda je sator ok kao instant resenje . Karbon filter radi posao i dosta pomaze kod eliminacije mirisa , lavandom mozes da kamufliras miris ali ne i da ga ubijes . Sto se tice PH metra , imas na ebay-u i kineskim online radnjama onaj pen type koji kosta par evra ,a mnogo je bolji od tog 3 u 1 ...
Terra magma je jedan od najboljih supstrata i koristi je vecina ljudi ovde .
Za semena i najbolji seed bank je bila tema , glasali su ljudi sa foruma pa baci pogled na to .
Sve sto si pitao vec pise na forumu , generalno ekipa ne voli kad se tema otvara bez specijalnog i posebnog razloga ...
Nadam se da sam ti barem malo pomogao .
Pozdrav
 
25.03.2015
3
1
3
33
Hvala vam ljudi, svaka pomoc mi je dobrodosla . Ipak cu uzeti grow od 400w, pa probati sa 5 biljaka , video sam neke sisteme treninga, pa cu na to posebno obratiti paznju . Od gnojenja sam jos daleko tako da necu nista da pitam sto se toga tice, idem polako, postepeno pa ako negde zaskripi pitacu . Izvinjavam se moderatorima nije mi bila namera da dobijem sve na gotovo, voljan sam procitati, nauciti nesto ..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Voljan si procitati, nauciti nesto, medjutim vidim i veliku volju za postavljanje pitanja koja su odgovorena barem 12 puta do sada. Gore su ti odgovorili detalje. Tema ide na yard, ima ih ovakvih podosta. Svako ti pitanje koje si gore napisao pejstaj u google i dobiti ces rezultat s vutra.org sigurno. Upri brate tu volju koju imas na citanje, ne na razmisljanje kako i koliko pitanja ces ovdje postaviti...
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
90x50 box ti nije nikako za 5 biljki, osim ako svaka misli bit u nekoj maloj tegli (saksiji) od 6-7 litara, a to ti se ne isplati. Idi na 3 biljke s malo većim teglama + trening, dobit ćeš istu ili veću količinu bez da napraviš gužvetinu u boksu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pedala
25.03.2015
3
1
3
33
hahahaha rodjeni sam sherlock holmes, nema sta :) izvinite ljudi, ja sam gradsko dete, nikada nisam radio nesto slicno, nemojte sta zameriti, bacam se ja na citanja :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.