Prvi grow - prva ljubav

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Biljku sam zasadio pocetkom marta i vrlo sporo je napredovala , verovatno zbog vremena. u pocetku je bila u casi pored prozora i gledao sam da dobija sto vise sunca ali je i dalje sporo napredovala. kad sam je presadio na sajt imala je oko 4 para listova. biljku sam presadio u kofu oko 20 l. Kod mene na vikendnici je dosta plodna zemlja pa sam hteo da poslusam svoj instikt i napravio mix glistenjaka , zemlje ispod oraha i neke bastenske zemlje. boljku sam ostavio i kad sam dosao posle 5 dana nisam mogo da verujem u sta se pretvorila. to je bila ljubav kakvu nisam osetio skoro :D od straha da je ne pojedu puzevi zavezao sam kofu tako da visi sa krova i uistinu sam je lepo zastitio.
Sada je sredina juna i biljka je i dalje zdrava i lepo se grana i ima oko 50-60cm ali problem je sto je i dalje u istoj kofi a mene je strah da je presadim da nesto ne userem x)
ovo sam trebao da kazem na pocetku , seme je iz domacice koja mi se svidela i jos nisam siguran da je zenka. Znam kako izgleda muzjak a kako zenka video sam gomilu slika ali kad gledam uzivo i nisam bas siguran.
Ja sam pocetnik u ovome ali imam veliku zelju da naucim , jer marijana je nesto posebno ^_^
EVO SLIKE PA BIH CENIO MISLJENJE I SUROVE KRITIKE :D
CAM00262.jpg
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
PowerSeed
HVALA :)) To je je bila vrlo kratko u hladu. ) Nego jel bi ti reko ovako od oka da je zenka? Nije mi dobra kamera pa ne mogu da uhvatim unutrasnjost.. A presadjujem je sutra...

L0oD
hvala druze :D
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Narast će ona i u ovoj posudi veeeeeelika :D mada bi bilo bolje da je malo veća (yupol ili sl)
Veća kanta je i stabilnija kanta kad ova,nadam se cura .... potjera do 2 metra.
A dal' je cura... to ćeš još malo pričekati.
Nadam se da si izbušio rupe na dnu ovog ampera i da zalijevaš svakih par dana,ako ne i svaki drugi jer je crne boje a sunce pravo žeže već duže vrijeme.
Sretno.

I da,hehe ... da ne zaboravim.Imaš opciju edit :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zmajmun zemljanin

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Stvari se ne odvijaju dobro... Ipak je 90 % sam siguran mudonja , jedino imam tracak nade da je hermic. A druga biljka koju sam zapostavio posto je mnogo lose napredovala malo se oporavila ali sad je sredina juna a ona ima tek po 4 5 para listova , citao sam malopre o kasnom uzgoju i shvatio sam da nije nemoguce da uspe tako da cu da joj posvetim malo vise paznje na dalje. E SAD imam dilemu koliko moram da je udaljim od mudonje ( eventualno hermica) da je ne oplodi posto bi sacekao jos malo s njom pa ako je totalni mudonja da ga uklonim.
SVE U SVEMU BAS SAM SE RAZOCARAO :( Da narucim semenke nemam para , a da pitam nekog od vas za to je bezveze. sto je najgore ne mogu da nadjem ni ulicno seme vise posto je u mom gradu stanje ocajno.
Ako je i ova druga bude mudonja ne ostaje mi nista drugo nego da odem u amsterdam na auto sto :D
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Nemoj se disperavat,ma sve će bit oki doki.Pazi tu drugu pa što bude i samo pitaj,iskusniji će ti odgovorit pa ih poslušaj.A što se tiće tog mudonje :objesen:
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
E dobro je napusio sam se neocekivano bas opasno pa sam smirio strasti.. sutra idem da izvidim situaciju. A planiram neki indoor posto sam em okasnio pa da ne ulazem glupo u menke :D ali trebace vremena za sve sto treba da se nabavi..
Rancero od ovde stvarno ljudi znaju i nigde nisam tolko saznao kao ovde iskreno
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
CAM00474.jpg

Ovako ljudi... Ove godine bas nisam imao srece. Prvo sam posadio jednu i brinuo o njoj i ispade muzjak , posadio sam drugu pazio je mazio ispao muzjak x) Krajem avgusta sam proklijao jednu mnogo lepu semenku i nadao se em da je zenka em da je auto flower . ostavio sam je na milost i nemilost prirodi i kad sam dosao posle mesec i po dana zatekao sam ovu prelepu lepoticu. Mojoj sreci nigde kraja samo zbog toga sto sam uspeo makar da vidim cvetanje ... Ali od vas mi treba mala pomoc. Kako da iz ove premale biljcice izvucem sto vise hedova , tj kako da ovaj glavni i jedini hed bude sto veci ??? Sutra cu da je gnojim plantelom cvet ali da li jos nesto moze da se uradi ? I dali je dobro da joj napravim mini ceradu protiv kise , strah me od pljesni. I koliko da je gnijim ? biljka ima svega 30 cm xD
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Haha
Reactions: Trimer

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Imaćeš za par pljuga od nje ako uopšte stigne da završi cvetanje.
Buđ uglavnom kreće od nižih delova biljke a tvoja je uz samu zemlju bukvalno jer je niska,prosle godine sam imao outdoor klon widow haze takođe od tridesetak cm i pobuđao je skoro na polovini cvetanja.
Ali pokušaj nemaš šta da izgubiš,daj joj crvenu plantelu jednom nedeljno,počupaj svo okolno rastinje oko nje i redovno zagledaj da nema buđi i krajem 11og meseca harvest :)
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Kad pada kisa velika je vlaznost u svakom slucaju, a ako pokrijes sa necim bice upadljiva oku... Nece odmoci ali ni pomoci toliko, ako je bas na skrovitom mestu odradi krov.