Prvi i izgleda neuspesni! :(

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.03.2014
4
2
3
Postovanje drugari,
ovo mi je prvi post i privi grow koji cu da vam pokazem!
Nisam strucan u ovome,nikad nisam to radio!Iz sprdnje sam poceo i dodjem do ovog foruma gde sam dosta stvari procitao i naucio,al izgleda kasno za ovaj grow ! :(
Posadio sam 5 semenki nepoznate vrste i svih 5 se primilo..Jedna je malo zakazala,al se primila i ona pre par dana!
Ovako:
Stavio sam sve semenke u neku staru zemlju gde je bilo ranije neko zvece,kada se sve to primilo presadio sam u kupovnu zemlju sa stiroporom..
Pre 10-tak dana sam posadio,drzao ih u sobi!Nisam drzao nikakvo svetlo iznad njih,samo stajale u saksiji i zalivao ih vodom!Pre par dana sam poce 12 sati nocu da drzim sijalicu od 250w iznad njih 15-20cm !I nadjubrio sam tecnim djubrivom koje je vrhunsko!To djubrivo mi komsija proizvodi pa me posavetovao kako da djubrim..No nema veze sad to!Problem je sledeci:
Sto mi sve biljke (osim sad ove jedne sto je malo kasnije izasla) otisle u vis 10-12cm a ne sire se...Znaci samo ko cackalica!Tek danas su pocele malo nesto da napreduju od ranijih dana,ali malo se samo vidi da su se pri vrhu prosirile...ja bih hteo sve ovo da batalim,jer nemam bas neke uslove za dobar uzgoj.Ali mi vi recite jer moze ista da bude od ovoga ili da ih batalim?Mozda bih ih dao drugaru u plastenik da odnese,samo ako ima vajde...
Malo sam oduzio,al eto samo da kazem kako je sve bilo,sad vidite slike pa mi kazite sta ce od ovoga biti,ili nece biti?
Hvala unapred!
Pozdrav dugari...

http://i62.tinypic.com/3005q36.jpg

http://i61.tinypic.com/bdamt.jpg

http://i61.tinypic.com/21evjug.jpg
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Nisi im osigurao nikakve uvijete za život,od starta pogriješio si sve što si mogao pogriješiti a to ciniš i dalje.....izdužene su jer se istežu za svijetlom kojeg nemaju...pa kad se izduže do granice pucanja ode u khurac.
Jedino ako želiš možeš ih posaditi negdje u prirodu ukopati ih u zemlju skroz do listova...pa šta ti bog da....
 
03.03.2014
4
2
3
Tako sam i mislio :)
Kada sam ovde sve lepo procitao skontao sam da sam sve s*bao..Ali mogu li makar ovu malu sad sacuvati koja ima oko 2-3cm?Da li cu nju moci da gajim u sobi sa 250w sijalicom oko 12h da je upaljena nocu?
 
03.03.2014
4
2
3
Prebacicu je u plastenik i uzeti neku dobru sijalicu..Moze preporuka ovde za neku koja ce biti dovoljna za ovu jednu biljcicu?mada u plasteniku ima svetla,al da pojacamo!
 
03.03.2014
4
2
3
Nije fora da se smejete tudjoj nesreci..Neko ko nikad uzivotu nije zalio cvece a ne sadio nesto pa sad uradi nesto prvi put a pre toga nevidi kako sta i gde onda je normalno da pogresi!
ja sam bezveze posadio,primilo se a nikad je nisam ni video kako izgleda tako da ni ne znam kako se razvija!Teka kad je otisla na 10cm sam video ovde negde na forumu da je to zbog svetlosti i video sta i kako se radi!
A za plastenik ne znam jos nista,i to sam lupio za svetlo jer mi je drug rekao da ce on staviti u plastenik,a ne znam ni kakav mu je iznutra,znam samo da je neko malo govno!Pa kontam da ce i tamo trebati dobro svetlo,jer sunca bas nema sad dovoljno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.