Prvi outdoor by Me:)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Ok Blade,hvala ti....znaci nista ne dirati,ja sam ih mislio trenirati da bih koliko-toliko povecao prinos,ali ako cu im time odmoci onda bolje da nista ne diram,ili da probam bar na jednoj,cisto vezbe radi.
Tvoje savete prihvatam definitivno,jer cinis cuda sa outdoorom!!!! :))

Hvala
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Povecati prinos mozes kada imas dovoljno vremena da biljka odradi vege na taj nacin. Sada vise nema nazalost, odnosno mozda i ima ali veca je sansa da nema tako da je bolje ne riskirati. Steta sto si kasno poceo ali eto ti iskustva za sljedecu godinu :)
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Pa da,nisam ja to nesto ni planirao da sadim,ali je ispalo slucajno,pa reko ajd sad:))).Ali onda sam malo bolje razmislio da mi se to mnogo vise isplati nego da kupujem stalno, da placam i nagadjam sta cu dobiti u paketu.

Sutra cu nabacim neke slike ba bacite neki komentar.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Evo foto update,danas im je 56. dan,eto neka neko baci neki kom. kako izgledaju,u zadnjih nekoliko dana je 2 puta padala kisa,a pre toga su gnojene skoro duplom dozom dva razlicita gnojiva i u zadnjih 7 dana su bas izrasle,jedino imam problem sa insektima,nista strasno,pa moram pognojiti i protiv toga,ali mi kisa neda,evo i sada se oblaca,ako ne padne,dovece ih prskam protiv bubica.Uzmite u obzir da je zemlja losa,mozda bi trebalo da budu i naprednije,ali sta je tu je.Pocele su i da mirisu,sto do sada nije bio slucaj.Visina im je preko 50 cm,nisam bas merio,ali otprilike.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Ako citas imalo forum vidjet ces da stavljanje vise gnojiva od propisane doze pogotovo duplog nikako nije dobro. Kao sto vecina ljudi pise dodavanje jos vise doze gnojiva ti nece pospjesit razvoj biljaka, moze samo sjebat. Po meni iako sam pocetnik mislim da bi bilo bolje da ih dobra kisa opere, ili ti sam da ih malo procistis i onda probaj par dana joj dati odmora od gnojiva i nastavi normalnom dozom... ja sam bas nedavno svoje indoor isprao, isto tako davao sam gnojivo nonstop jer nisam znao da se treba isprati ali nikad nisam stavljao na 10 l vode vise gnojiva nego sto pise (20 ml u mom slucaju).

Gledajuci puno drugih outdoor sadnji na ovom forumu mogu ti reci da su ti biljke mozda trebale jace napredovati u 56 dana, mozda su ti i preblizu jedna drugoj.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Davao sam ja vec 2 puta,normalnu dozu,ali sam sada namerno povecao,cisto da vidim sta ce biti....ali se potrefilo tako da je posle 2 dana nakon gnojenja,sa tom vecom dozom,pala dobra kisa,tako da nisam uspeo propratiti,da li bi to stetno delovalo ili ne,jer je isprala zemlju,u svakom slucaju sad izgledaju dobro,ali ranije u dnevniku sam naveo,da je zemlja losa i da su malo preblizu,zato su slabije napredovale.Ovo je cisto trening grow za sledecu sezonu.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Razumijem te da je trening, ali ako nista drugo, trebao si uzeti bar 2 veca pitara ili (saksija neznam kako tko razumije :D) i neku dobru zemlju npr ovako nesto slicno kao ja sto je jeftinije od terramagme, a isto je odlicna zemlja i posto si imao samo 2 biljke 1 vreca bi bila dovoljna cak i ako ces bas 2 velika pitara staviti opet bi ti ostalo, i to bi te doslo sve skupa 70 kn - 10€


Edit: jos jedna greska ako se mene pita, posto si vec nasao dobar sajt i ako si 100% siguran u njega da je na mjestu na koje samo ti zalazis, onda je steta tratiti dragocijeno vrijeme i sajt, jer mozda sljedece godine kad se odlucis za grow neces naci dobro mjesto kao to, osim ako ne ides na neki rizik pa stavis 2 puta na istom mjestu. Zato ti kazem da si mozda trebao to malo bolje odraditi, bar sa zemljom.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Hvala brate,ali sad je kasno,a da je neki sajt i nije....pord njega dnevno prodje bar 10 ljudi,ali niko ne skonta posto je u nekom grmlju,gde niko ne zalazi,da sad ne objasnjavam dalje.A naredni grow,kupujem seme i naravne bice odradjeno sve kako treba.
 
30.07.2012
8
0
0
37
Evo ljudi da i ja malo upadnem ovdje hehe :p. Isto sam se htio okusati u outdoor growingu ove godine ali nisam uspio nabaviti sjeme na vrijeme, pa sam odlucio to napraviti sljedece godine a do tada prikupiti sta vise informacija o svemu da mi prvi eksperiment bude uspjesan. E sada da vam kazem nesto o lokaciji, zivim u juznoj dalmaciji i znate vec kakva su ljeta ovdje sparna i susna i neznam kako bi biljka reagirala na to ali uglavnom. Moja zamisao je da sjeme koje je proklijalo odmah posadim na sajt da se ne zezam oko presadjivanja i takvih stvari. Sada me zanima sto da ucinim sa zemljom prije sadenja? Nasao sam vrhunsku lokaciju na koju nitko ziv ne ide bas ono kako bi mi rekli "Bogu iza nogu" :D. E sad da prije sadenja u zemlju pognjojim i u nju stavim stiropor (kuglice) zbog zraka koji ce dolazit do korjena, kad to sve pomjesan da stavim klicu i zalijem sa vodom? Znam da pitam pre rano ono godinu dana prije al dobro je citat i ucit, al nisam na forumu nista nasao u vezi ovoga iako sam tu vec par dana. Pa sam htio pitati vas malo iskusnije, ako nadete vremena odgovorite! Pozdrav svima
 
30.07.2012
8
0
0
37
Da citao sam taj dnevnik, covjek je jednostavno legenda! haha, sve sam shvatio osim toga sa zemljom :S i zanima me hoce li bit dobra ideja odmah staviti klicu van a ne indoor prvo..
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Hoce,sto da ne,samo kada ubacis klicu,preseci plasticnu flasu pa je prevrni preko,cisto da bude zasticena klica a i biljka kad izbije iz zemlje,pa dok malo ne ojaca.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
S obzirom na uvjete, napreduju odlicno. ;)
Da bih ti dao neki savjet, morao bih citati postove od prije zadnjeg mog posta al stvarno sam umoran i ne mogu. Uglavnom, stvarno lijepo napreduju s obzirom na kvalitetu zemlje i svjetlost.
Da su bajne, nisu, to znas i sam. Dal bi trebao gnojit il ne... ovak od oka bez citanja postova rekao bih da mozes.

Uglavnom, vidi se da im fali svjetla i ak ih pognojis, pitanje je dal ce moci iskoristiti uopce toliku kolicinu gnoja kad ostali uvjeti nisu zadovoljeni (uglavnom svjetlost). Mozda da puknes recimo npk 5-5-5 ak imas u manjoj dozi... znaci bez da je neki element u vecini.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Stoner2 je napisao(la):
Da citao sam taj dnevnik, covjek je jednostavno legenda! haha, sve sam shvatio osim toga sa zemljom :S i zanima me hoce li bit dobra ideja odmah staviti klicu van a ne indoor prvo..

:dada:dada jest covjek je legenda hahahah.........nebi bila dobra ideja stavit klicu odma van...prvo u male teglice...koje nemoraju biti indoor
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Uglavnom, vidi se da im fali svjetla i ak ih pognojis, pitanje je dal ce moci iskoristiti uopce toliku kolicinu gnoja kad ostali uvjeti nisu zadovoljeni (uglavnom svjetlost). Mozda da puknes recimo npk 5-5-5 ak imas u manjoj dozi... znaci bez da je neki element u vecini.[/QUOTE]


Fali im svetlosti to stoji,6-7 sati direktnog sunca,juce sam ih poprskao sa nekim sranjetom protiv buba,jos ne cvetaju,tako da im nece skoditi,a nije radjen nikakav trening,bolje neka izguraju ovako,manje stresa a jer nema dovoljno vremena za vege.Jedino razmisljam da li da odsecen neki ovaj veci list pa da sporedni malo pogura cisto da dobijem jos neki vrh,ne znam koliko ce je to stresirati i zakociti napredovanje?Posto sam video da ljudi rade to,pa cisto da probam.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Necu ih ni dirati,da imam vise biljaka eksperimentisao bih,a ovako,neka ih neka rastu pa sta bude.Ako ste videli slike,ima i jedna mala pored njih,nju sam topirao,na njos sam malo eksperimentisao,cisto da vidim sta ce biti.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Napreduju naravno :)) Evo jedno pitanje,do sada sam djubrio sa nekim Harvest djubrivom.Danas sam odlucio probati Plantelu list.
Sad me zanima koju dozu staviti na one moje dve biljke,posto ovamo pise 15ml. na 2L vode.Da li da stavim 30ml u 4L vode i da ih zalijem obe ili da podelim te dve litre na dve biljke,naravno prvo sam mislio dobro natopiti zemlju pa tek onda podjubriti.