Prvi outdor, svaki help dobrodošao

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.03.2013
22
6
0
38
suncana obala
Dakle kao što naslov govori ovo je prvi outdor mene i mog prijatelja, imamo oko 40 sjemenkica automatik-a i stavićemo sve da klija.. Sajt nam je na brdu, nedaleko od mjesta gdje mi živimo ( slike sajta idu za dan-dva) i kad ubacimo slike može li koji savjet šta da radimo ?

1. Pošto je to davno obrađivano tlo, jako mekano pod nogom i extra zaklonjeno od čobanskog putića velikim grmovima i stablima, i sa mnogo dnevne svjetlosti i sunca, zanima nas koliko bi sedmično puta morali da zaljevamo, i uopšte da brinemo o biljkama ?

2. Biljka je automatik, kako ona podnosi vanjsku klimu, smjenu dana i noći, količinu vode i sunca, i od 40 sjemenki koliko možemo očekivati muških a koliko ženskih biljki, po vašoj slobodnoj procjeni ?

3. Kako ide fora sa folijama, koliko pojačava dejstvo otprilike ? kolio su veće šanse da će neko otkriti sajt ?

4. Blizu toga, nekim čudom postoji neki izvor vode koji iz potpune pi*ke materine izvire iz zemlje, ( neko čudnovato crijevo xD ) a opet ne znamo jel to traje samo dok su kiše pa to teče zbog kišnice ii bude li toga uopće ljeti, a dobro bi bilo ako bude vode stalno.. Koliko vode ide na jednu biljku, planirali smo ih najmanje 10-15 ako uspiju, svaku na 0.6-7 m2, koliko vode po biljci ?

5. Primjetili smo na sajtu jedan termitnjak sa žutim malim termitićima, pa me zanima jesu li oni štetni i primjetili smo brabonjke od zeke, kako ih otjerati sa sajta, ljudska kosa, odjeća ?

6. Kakva su vaša iskustva i koliko g ili kg možemo očekivati u savršenim uvjetima rasta, a vjerujemo da će biti tako jer imamo volje i sajt je savršeno zakriven..

Nadam se da sam temu stavio u odgovarajuće mjesto, i sve što mislite da bi nam pomoglo molim vas da podijelite sa nama.. Pozdrav ekipa :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
1. jednom u dve sedmice je dovoljno, dok ne procvetaju moze jednom sedmicno
2. podnosi vanjsku klimu kao i svaka druga biljke, smena dana i noci je ne zanima jel je automatik ;) ne dajem slobodne procene, to ces videti licno
3. nemam pojma o kakavoj fori prcas, pojacava dejstvo cega...
4.u outdooru ne mozes bas preterati sa vodom, al ne pravite mocvaru tu gde zasadite
5. e, sa zekanom kekanom ce biti natezanja https://www.vutra.org/topic/10302-outdoor-grow-2013-mix-seed/?p=232064
6. koji je automatik u pitanju, vidi sta kaze brider za tu vrstu, pa malo smanji i to ti je tu negde, ako su uslovi optimalni sto obicno nikad ne bude ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
25.03.2013
22
6
0
38
suncana obala
Hvala druze na brzom i opsirnom odgovoru, te informacije su nam i trebale.. A ovo za folije mislio sam jesu li one toliko korisne kao što sam čuo, da reflektuju svjetlost ispod biljke da biljka brže raste ? I kakve fore imaju da se riješimo zekana kekana sa sajta, neki jaki mirisi da ga odbiju ili znaš li ti neki dobar način ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nema zasto da se reflektuje svetlost ispod biljaka, batali folije, samo pravis sajt upadljivim... dok su biljke male zastiti ih kao sto je tamo na onom linku venlo pokazao, pokri isecenim flasama moze i oni baloni od 5L, kasnije, kad bilje ojacaju zekan im nije neka opasnost, mozda neki donji list strada ali to je nebitno, opasnije su npr. srne... ako imas psa dovedi ga da malo urinira okolo, da ostavi svoj misris (a mozes i ti;) nista od odece ili bilo kakvih predmeta ne ostavljaj na sajtu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Neće ti zečevi jesti vutru, valjda im nepaše ili je jedu samo kad su bolesni. Oko mog sajta isto ima zečeva al nisam ih nikako spriječavao niti su dirali biljke. I de pliz ak znaš o kojoj je automatik sorti riječ?
 
25.03.2013
22
6
0
38
suncana obala
Stvarno ne znam koja je sorta druze, samo znam da je iz dobre vutre... Srna ovuda nema, tako da je sad za sad jedino što nas brine jesu ove zeke i termiti..

A sta mislite o temperaturi, posto je ovo Hercegovina dnevna temperatura ljeti dostize i do 60 C, koliko to utjece na biljku pozitivno ili negativno ?
Danas smo isli i cistili sajt, od korova, trave i drugih pi*darija, zakrpili stari prolaz pa napravili novi, manje vidljiv, skoro nikako.. Informisali smo se mnogo na forumu i naucili mnogo korisnih stvari sa vutre, al ipak praksa je nešto drugo. Momci svaka vam čast i hvala vam na savjetima :)
 
25.03.2013
22
6
0
38
suncana obala
to nam je dao jedan ortak sto smo pusili od njega i rekao nam je da je automatik mada ni sam nije siguran da jee. samo znam da je thc bio high i na nivou xD
ugl. napravit cemo i mi jedan dnevnik, posto nam je prvi put pa da rijesavamo probleme kako budemo nailazili na njih a nadamo se da ih nece bit puno :D
 

Orange14

Aktivan Član
08.04.2013
51
15
0
Serbia
Cim ni on nezna verovatno znaci i da nisu automatik,po meni i mojoj proceni mislim da ste malo zeleni ili ti neozbiljni za tako puno biljaka a uopste i za par to kad se radi radis sam da niko nezna ili sa najboljim drugarom..Cinite mi se nekako neozbiljni i neiskusni..Nego za sve postoji prvi put ja vam zelim srecu i PAZITE SE,samo dobronameran savet,pozdrav i sa srecom :D a urin i par tecnih parfema ce ti pomoci za zekana :D
 
25.03.2013
22
6
0
38
suncana obala
Orange14 je napisao(la):
Cim ni on nezna verovatno znaci i da nisu automatik,po meni i mojoj proceni mislim da ste malo zeleni ili ti neozbiljni za tako puno biljaka a uopste i za par to kad se radi radis sam da niko nezna ili sa najboljim drugarom..Cinite mi se nekako neozbiljni i neiskusni..Nego za sve postoji prvi put ja vam zelim srecu i PAZITE SE,samo dobronameran savet,pozdrav i sa srecom :D a urin i par tecnih parfema ce ti pomoci za zekana :D

Da smo zeleni istina je, prvi outdor i par uspješnih indoor-a hahaha :D pitacemo ovog naseg pajdu zna li od cega je ovo sjeme, pa da znamo kako i sta dalje :D
 

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
meni je zeko prosle godine pojeo biljcicu(indoor)haha poprilicno je obrstio,al kad sam vidjela :kenny_revenge: mislim da 40 sjemenki prelazi ono za vlastite potrebe,al kao sto rece nikad se ne zne koliko ce uspjeti i koliko ce biti cura.Outdoor je mnogo laksi od indoora jer majka priroda obavi vecinu posla,tvoje je samo da je obilazis(ne tako cesto),pazis i tepas :love001: hihihi
u svakom slucaju sretno,i ja ove god planiram outdoor pa cemo vidjeti :dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: blackfox and Z&N

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
vutrojed ahahahahahah al bas,jeste power kucni ljubimac-bivsi kucni ljubimac,nakon sedmicu dana i njemu je dosao kraj od strane mog macana,vidis kako sve ide u krug