Purple Lady 200/250W LST/ScRoG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
Pozdrav vutroljubci !!!

Nakon mukotrpnog slaganja boxa napokon pocinje zabava!
Pa da lagano pocnemo!

Box: DIY vege + flower box
https://www.vutra.org/threads/diy-vege-flower-box.14550/

Svjetlo: Elektrox 200W CFL 6400k, normalni (modificirani) reflektor za vege i Sylvania 4000W HPS za cvjetanje u Sputniku

Ventilacija: Pasivni upuh (x4 slojna mrezica) dimenzija 40x10cm, Ispuh: Blauberg 125 Turbo na 1. brzini + isti takav za flower box
Upuh je postavljen na vege boxu sa desne strane, a za flower sa lijeve da se uklone moguci light leakovi sa jednog na 2. box

Tegle: za sada ove male polL/L za kasnije imam spremne mrcine 33x33cm sad nisam tocno izracunao kolko imaju litara (dovoljno)

Gnojivo: Bio-Bizz Root, Grow i Bloom

Zemlja: Florabella Žuta uz dodatak perlita

Sjeme: Lady Purple x 2kom

Klijanje: mokra maramica 6.10. stavljeno na klijanje 7.10. proklijalo sjeme i stavljeno u zemlju
WP_20151007_006.jpg

Ostala oprema: 2 hidro/higo meter - box, 1 termometer - za growroom, pumpa za stvaranje mjehurica, grijac za vodu, mikroskop, ph metar, mikroskop 60x-10ox, ovlazivac i posteni ventilaor se kupuje + 250W dualspectar sa prigusnicom sjedi na klupi :)

Strain Info: Lady Purple
Type: afghani/hindu kush x US Purple Kush
Indoor flowering: 56 - 70
Outdoor flowering: end Sept, 1st week Okt.
Ourdoor yield: up to 300 gr./m2
Height: 100 - 170
Buzz: astrong high with body stone
Taste / smell: pine/sandalwood with a sweet undertone

This is a high-potency, strong yield feminized strain of Afghani with a strong Purple influence. Lady Purple is easy to grow indoors, even for the beginner, but will also flourish outdoors in spring and summer in areas where the climate is moderate.

This variety is bred from some of the best Cannabis plants the world knows. Her ancestors can be found in the legendary Indica cultivars of the Afghan Hindu Kush region, as well as the Californian Medical Marijuana scene and the top varieties from Holland. The Afghani ancestry are the source of Lady Purple’s potency, fast flowering and sturdy consistency. A more distant ancestor is a much sought after Jamaican Sativa variety which makes her slightly taller and adds a lot of extra High to complement her Indica Body Stone. Crossing these ancestors with an incredible Dutch bred Hindu Kush and the US Purple Kush gives the Lady Purple her final look.

The purple color is most prominent in her flowers, not just in the leaves. It is even not uncommon that Lady Purple finishes with green leaves that accentuate the lovely Dark purple violet buds.

Buds of mature plants are solid and spiky, covering a large portion of stem and branches. Purple Lady’s flowers are covered with sparkling resin crystals and smell of pine and sandalwood with a hint of sweetness.

8.10. Pocelo je pocelo! Desna curka je samo nakon nekoliko sati izbila na povrsinu, druga se jos ceka :gled:

Udaljenost lampe je na nekih cca 25cm, temperatura varira 28-29C, vlaga 45-55%
Za sljedeci dan dolaze mokre carape na upuh i tacne sa vodom da sreduju vlagu dok ne dode ovlazivac, sada cure mogu na lagani pocinak, rezim svjetla 16/8, pitanje dal da povecavam rezim na 18/6?

WP_20151008_002.jpg
 
Poslednja izmena:

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
Malo mi je nejsan nutrient schedule za bio bizz, kada tocno poceti sa root juice? Pise da treba poceti prvi tjedan, ali samo su oznacena 2 tjedna vegetacije... Dali to znaci da prva 2 tjedna nista ne koristiti? Savjetuje se da se pocinje sa gnojidbom nakon 4 pari listova???

Update: Prva biljcica je napustila ljusku i lagano pocinje suncanje, druga se jos bori!
 

Prilozi

  • bb.jpg
    bb.jpg
    779,7 KB · Pregleda: 40

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Naravno ništa ne koristiš prva 2-3 tjedna jer zemlja ima hrane u sebi,koristis samo bakterije tj. root juice prvi tjedan,a mozes komotno i 2 tjedna koristit...

Ako imas OK zemlju ne trebas gnojit u vege,osim ako ne radis vegetaciju od 30+ dana.

EDIT: Sad vidim imaš dobru zemlju...ja prvi put gnojim kad mi biljka sama pokaze da je gladna,bolje tako nego je sprzit nutrijentima.
 

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
Prvo zalijevanja dobivaju malo đusa :D

Evo ga! Obije su sretno izvirile na suncanje!
Visina lampe promjenjena sa 25 na cca 18cm
Danas im je bilo hladno na cca 25C pa sam malo spustio lampu da ostanu nize i da im bude toplije + lumeniiii! . Na ovoj visini za sada je temp max 27.5 C, vlaga 50%, ne spavam barem jos sat vremena da se uvjerim da je temp zaista stabilna...

Dal je ovo ipak malo prenisko? Koristim stednu od 200W a i nije im vruce za sada..:confused:

Ubacene su tacne vode sa 2L vode unutra + gaza na upuhu koju ovlazavam :)

WP_20151009_009.jpg WP_20151009_008.jpg
 

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
200w cfl treba da je na 15ak cm

Tako sam i gledao da bude, samo me je bilo malo strah jel su skroz male pa da im nebi bilo previse.

Hvala na brzom odgovoru :joint2:

@lauba hvala, hvala primjena je pocela!

Kada mislite da je pravo vrijeme za stavit ventilator? Nakon prvog para listova ili malo kasnije jos?
S obzirom da turbina radi 0-24 tako da je svijez zrak konstantan i mjesenje je time osigurano
I jos jedno pitanje jel bi bilo ok obicnu lampu (rucnu svjetiljku) ofarbati u zeleno i tako da sa time mogu hengati u boxu dok je noc?

+ Ovlazivac se pridruzio aparaturi tako da je sada
Dan: temp 26 C i vlaga 60% +
Noc: 22C, vlaga75% +
 
Poslednja izmena:

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Vent nek bije izmedju bijoza i svetla, a ne direktno u bijoze.Kad ih presadis onda turi ventic.
U vegetaciji mozes i sa obicnom lampom, a ako nemas vremena i moras da prckas u cvetanju dok je mrak, nabavi zelenu i nek ti bude mrak u prostoriji gde je box.Nisu skupe lampe i izbecices da bace bananice.
Sretno u nastavku ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GrobnaJama

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
Update ! ! ! 7. Dan curke (Od kada su izasle) :)

Posto su pale temperature ne mogu vise koristiti ovlazivac jer previse hladi box, ali trenutni uvjeti mislim da su (skoro) idealni ;)
16.10. - 100ml vode svakoj uz dodatk rootjuic-a 2 mL/L
Trenutno upaljeno: Ventilacija 0-24h, Lampa 18/6, Ventilator (6h ne radi, na timer postavljeno), 2 termo/hidro metra


Noc:
Temp - Vlaga
21.3 C - 60%

Dan:
Temp ---- Vlaga
26 - 27 C -- 49-50%

Lampa na udaljenosti od 8-9 cm :sun2::sun2:

WP_20151013_006.jpg

Lijeva Djevojcica :)

WP_20151013_010.jpg

Desni curicak :)

WP_20151013_011.jpg

Jedna slika zajedno

xure.jpg

@rKj420 Da, da definitivno pazim na fotoperiod i da im nikako ne uzemiravam mrak makar i kroz vegetaciju. Trazio sam vec zelene zarulje u 4-5 ducana i nisam mogao naci, srecom na putu do doma sa posla navratio sam u neku trgovinu i voila! Oteo zadnju zalihu zelenih zarulja :thumb:
zarulja.jpg
Ventilator je postavljen da puse izmedu lampe i biljoza. Curke mi se cine jako zadovoljne! Samo pomalo im zatitraju listici kao da guštaju na povjetarcu !

Cool mode on! :cool23:

kada mislite da je pravo vrijeme za presadivanje? kolko sam vidio po dnevnicima kada sirinom preraste posudu. Moja posudica je malo sira pa sam mislio nakon 2. para listova presađivati cca 5-6 dana.. Sta vi mislite?

Edit: Svi komentari i kritike su dobrodosli! Pucajte slobodno! :let:
 
Poslednja izmena: