Računi za struju!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
SiD je napisao(la):
dali potrošnja struje po nižoj tarifi ( po noći ) spada samo u dvotarifna brojila, ili je manja cijena također i kod jednotarifnog??
da, spada samo u dvotarifna brojila, kod jednotarifnog modela struja se gleda po obracunskoj jedinici dana (skuplje struje).
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
znaci najvaznije je koristiti jeftiniju tarifu...nego u kojem je to vrimenu ja mislin da je od 19 ali neznan do kad ujutro...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
kod mene je od 20:30 (na kutiji sa osiguracima imam zelenu lampicu koja se upali), a do kada nemam pojma a i nije ti bitno, svakako moras odraditi tih 12, tako da obavezno proveri kada te ukljucuju na jeftinu i iskoristi maximum
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
SiD je napisao(la):
dali potrošnja struje po nižoj tarifi ( po noći ) spada samo u dvotarifna brojila, ili je manja cijena također i kod jednotarifnog??

Biseru :icon_lol:

Tropico je napisao(la):
0d 22:00 -07:00 jutro....tako je svugdje u hrvatskoj!

Kad se prebaci na zimsko računanje vremena, onda je 21:00 do 6:00h :lml_spam:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
zlo&naopako je napisao(la):
Kad se prebaci na zimsko računanje vremena, onda je 21:00 do 6:00h :lml_spam:

Stvarno? Koliko znam prosle godine je bilo do 22:00 do 7:00 ujutro....tako mi je bar susjed koji radi u elektri na salteru reka prosle godine...biće da se nešto izmjenilo :S
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Tropico je napisao(la):
Stvarno? Koliko znam prosle godine je bilo do 22:00 do 7:00 ujutro....tako mi je bar susjed koji radi u elektri na salteru reka prosle godine...biće da se nešto izmjenilo :S

E,pojma nemam sad...pratio sam kad se indikator na uklopnom pali/gasi...moguće da je kod mene tako bilo do prošle promjene...jbga. Možda ti je on rekao kako je "trenutno", a ovo kod izmjene ljetno/zimsko mu je valjda bilo logićno da ćeš provjerit sam.
 
14.12.2011
11
4
3
34
Pozdrav svima!

Ja imam veliku želju uskoro se bacit u indoor uzgoj. Već sam se sa frendom koji sam živi dogovorio oko svega (ja nabavljam opremu, on mi daje prostor, urod dijelimo popola) i onda je on odustao od svega jer je čuo od nekoga da ti policija može pretražit stan samo na osnovu toga što ti je naglo povećan račun. To mi ima smisla, ali koliko god sam tražio informacije vezane uz to, i na ovom forumu i na netu općenito, nisam uspijevao pronaći pravi odgovor. Ukratko, zanima me, ako imaš svoj vlastiti stan, dali ti policija može doći na vrata zbog naglog povećanja struje? Ako može, dali postoji ikakav način kako svoj uzgoj prekriti, zakamuflirati, zaobići to pravilo, bilo šta??? Jer vidim da, bez obzira što je potrošnja struje problem, ljudi diljem balkana ovdje stavljaju svoje dnevnike uzgoja i nitko od njih nije završio na policiji (ili su završili tek nkon što su posušili i popušili svoju biljku). U čemu je tajna?!?! Kako to izvesti? Molim da mi netko da konkretan odgovor jer ludim!

I ispričavam se ako je već negdje bilo o ovome riječi. Ako je, ja zaista nisam uspio pronaći tu temu, makar sam pročešao cijeli forum i ova tema mi se činila najprikladnija za postaviti ovo pitanje.

Unaprijed hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mica.maca

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Dok plačaš nema šanse da ti netko dođe njuškati po kući. Šta sad, ima ljudi koji troše masu struje na grijanje preko zime. Ima ih i koji troše isto tako masu na hlađenje preko ljeta! A ti bi uzgajao, predpostavljam sa nekih 400 do 600W i to bi trebalo bit problem!?
Evo, da ne ostane samo na tome, nekoliko činjenica. Prosjećna termo peć je snage 3-4 KW, kalorifer 2KW, klima uređaji su oko 3.5KW ... Koliko bi ti kilovata trošio da ti murija dođe zbog struje?
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
u prvom groeu mi skocila potrosnja za 50e zato sto majmun nisam drzao lampe preko noci kad je jeftina,

i nikakav problem,a sad sam izracunao na 2x400 u cvetanju +uljani radijator od 1kw radi kad nerade lampe greje box

25e komplet potrosnja.nemoj da se zamajavas sa time napisao sam to negde nikog nezanima koliko ti trosis treba samo da platis,

a i ako neplatis samo ce te iskljuciti samo peglaj na jeftinu i opusteno.:bong7bp:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Samo da velim. U HR se obicno dogovori neka mjesecna rata za placanje struje... I to placas 6 mjeseci, a nakon toga ti dodje obracun struje i na tom obracunu imas razliku koju si potrosio/nisi potrosio i to platis i opet ide ugovorena rata za sljedecih 6 mjeseci... Npr. kod mene u sobi je hladno pa se dodatno grijem elektricnom grijalicom od 1600W (4x400W) i ujedno placam racune preko neta pa vidim koliko je struja... Eto do sad se nije povecala rata, a dnevno potrosim mozda 10-20kW vise nego inace....
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Slažem se sa zloćestim i samo bi se nadovezao na borna-Nietzche ti ćeš zapoćeti,odraditi i završiti grow i tek onda ćeš dobiti veći raćun za struju,struja se oćtava tj obaćunava 2x godišnje
 
14.12.2011
11
4
3
34
Znam da je obračun struje jednom svakih nekoliko mjeseci, ali u HEP-u mogu u svakom trenutku očitati stanje tvoje potrošnje. Zato me mučilo, mislio sam da se na takve nagle poraste pazi upravo zbog potencijalnih uzgajivača i da je policiji za dobiti nalog za pretragu dovoljno naglo povećanje struje na nekoj adresi. Tako mi je frend rekao da je čuo pa je zato odustao od našeg 'projekta', hehe. Ali ako vas nekoliko, uključujući moderatora, tvrdi da nije tako, onda valjda nije. Hvala na informacijama. Pokazat ću mu vaše objave, možda se razuvjeri!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ne mozes ti u gajbi da trosis bas toliko struje da bi to nekom bilo sumnjivo, a ako se racuni placaju nikom ne smeta da trosis i vise ;)
edit: kad bi npr. dobio blizance trosio bi mesecno vise struje nego sto ce ti pojesti jadan hps400, ocekujes da ce neko doci da proveri da li imas bebu :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
A jedino što ti preostaje je da pogledaš broj uspjelih dnevnika na forumu pa da sam zaključiš. Nema straha, račun plaćaj ti (ili frend) i samo vi, ne starci, babe, susedi, srodne duše, jehovini svjedoci.

Ekipa ti je sve rekla... Jedna obična strujna grijalica, veš mašina, usisavač troši puno više nego neki HPS od npr. 600W tako da se nemaš što sekirat.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Samo još jedna napomena na ovo sve, pa da zaključimo raspravu.
Pošto je očito da vas je dvojica, to pomalo granići sa udruživanjem, bla bla bla...znate kako to ide. Izbjegavajte u budućnosti spominjati da ste dvojica, ako nešto pišete na forumu. Ne trebaju nam problemi sa organima vlasti...
Da bi svima bilo lakše, pročitati pravilnik vutra organizacije i članak cilj vutra organizacije
Hvala.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
zlo&naopako je napisao(la):
Samo još jedna napomena na ovo sve, pa da zaključimo raspravu.
Pošto je očito da vas je dvojica, to pomalo granići sa udruživanjem, bla bla bla...znate kako to ide. Izbjegavajte u budućnosti spominjati da ste dvojica, ako nešto pišete na forumu. Ne trebaju nam problemi sa organima vlasti...
Da bi svima bilo lakše, pročitati pravilnik vutra organizacije i članak cilj vutra organizacije
Hvala.

i jos da dodam, uvek je najbolje da to odradis sam. razmisli koliko ce taj grow biti diskretan, "odustao od svega jer je čuo od nekoga da ti policija može pretražit stan ..." ako je cuo od nekoga ond taj neko zna sta se planira, a ako zna onda vise nije tajna, cisto razmisli, da ti policija ne bi upala zbog nekog drugog razloga a ne zbog racuna za struju