Računi za struju!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
milos123 je napisao(la):
...ortak mi je rekao da je veoma rizicno raditi uzgoj u kuci, jer navodno skapiraju da ti je racun za struju mnogo veci nego sto je pre bio i murija bane na gajbu da proveri i dovidjenja...
pozdravi ortaka i kazi mu da lupeta zesce, ako placas redovno struju nema sanse da ti iko dodje na gajbu, pricalo se o tome vec na forumu samo je tesko na to nabasati za tri dana (il veceri) sigurno neces uzgajati pod 4Kw lampama, tako da po tom pitanju opusteno, placaj struju i growaj u miru... ovi postovi se prebacuju u temu koju ti je skaj dao, procitaj je celu


milos123 je napisao(la):
...zanima me koliko veci racun za struju se dobija za jedan PC grow?...
na ovo sam mozes naci odgovor preko kalkulatora, ali tacan odgovor moz znati jedino ako znas kakve lampe planiras, tj koliko wati ces trositi na sat... ako radis sa 4 jace cfl ili hps 70~100, racun ne bi smeo biti preko 10e veci
 
16.05.2013
10
3
0
hvala puno ljudi, i jos jednom se izvinjavam za spam. prosto po forumu ima toliko stvari da je nemoguce odjednom naci sve sto te zanima. :) verovatno zbog toga sto ljudi kao ja zatrpavaju forum glupavim pitanjima.:) necu vise. peace and love!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aeronsbc
07.05.2013
32
5
0
Jeli mogu ja spojiti HPS ili stedne sijalice na neke superultramegajebenojake baterije na punjenje umjesto na struju preko kabla :D ?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
In practical use, the lamp is powered by an AC voltage source in series with an inductive "ballast" in order to supply a nearly constant current to the lamp, rather than a constant voltage, thus assuring stable operation. The ballast is usually inductive rather than simply being resistive to minimize resistive losses. Because the lamp effectively extinguishes at each zero-current point in the AC cycle, the inductive ballast assists in the reignition by providing a voltage spike at the zero-current point.


NE!! :) postoji razlog zašto HPS imaju balast/upaljač


http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium-vapor_lamp
ako znadeš Engleski,pročitaj ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
ulaskom u EU, vako-nako, pojavljuju se novi distributeri el. energije na našim prostorima...i reklamiraju se na način da će cijena el. energije koju nude biti manja....
jučer se javila i hr.elektroprivreda i rekoše da će cijena za krajnjeg korisnika biti manja za cca 6-7%...
eto prostora za indor potrošnju :) jer ovakvo pojeftinjenje pokriva dio troškova indora za istu cijenu koja se plaćala do sada :)

uhhh,ranojutarnje razmišljanje o gandži :)
 
03.07.2007
2
0
0
34
a to ce ti bit razlika od 15% najvise.... ali isto ima caka kod njih, tako da... ali mislim da oni nece kontrolirat potrosnju i dolazit gledat zasto ti se drasticno povecao racun jer je njima to u interesu, profit! to ih jedino zanima...