Režim svetlosti u fazi vegetacije i cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja imam oba, i analogni i digitalni tajmer.... ali koristim digitalni jer ne samo što je precizniji (do 1min.) nego što imam mogućnost programirati ga za čitavih 7 dana, a za svaki dan ima 25 "programa", npr: ponedeljak i za ponedeljak mogu namjestiti da se 25x pali i gasi (u određenim terminima)...
To nije neophodno za lampu.... ali npr: za ventilatore, ili slične *****rije (npr: CO2 ko koristi) ...
Oba su mi uključena, trenutno analogni koristim za lampe samo, dok digitalni za ostale stvari (ne koristim CO2... ali sa digitalnim mogu u kojem god danu (pon-ned) u kojem god vremenu (00-00h) tačno u minutu podesiti podesiti koliko da im dajem CO2, ali nema potrebe, jer ja ne koristim CO2... jer biljke nisu u box-u, nego više u ćošku, tako da imaju CO2... :) ima 3 moda, "Always online - uvijek upaljen bez obzira na tajmere, "Tajmer" - tad se pali kako je podešeno, i "random" da se sam pali ne bitno od postavke tajmera, znači pali se nasumice (Radnom)... Baterija Li-On preko 10 dana van utičnice radi...
Naravno tu su i "standardne" stvari za takve digitalne stvarčice, kao npr: alarm (budilnik sa nekoliko melodija), calculator
Uglavnom nije loš, a mala razlika u cijeni (5€ čini mi se...)

Kao što SID reče, oba rade svoj posao... ali mala je razlika (bar u SA) između analognog i digitalnog...tako da ja bih kupio digitalni. Ali sve se može isto uraditi sa analognim... znači bez ikakvog "gubitka" na nečemu... što se naše biljke tiče naravno!!!

P.S. Moj ovaj ima Li-on bateriju, kao mob. i ne kad ga ištekam iz struje, 10 dana može normala da radi sve, bez da izgubi sve, tj. da ponovo moram štimati sve iz početka...
 
02.07.2010
9
1
0
42
bok ljudi imam i ja neko pitanjce!!pošto prvi put krečem sa unutrašnjim uzgajanjem zanima me koliko biljka mogu stavit pod HPS 600w i koliko to struje jede??
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....kao prvo kakav prostor namjeravas koristit za box? od tud prica krece.....jer se po prostoru uzima jacina zarulje.....HPS 600W daje oko 90000 lumena a to je dovoljno za prostor 1x1.5m.....a koliko biljaka, ovisi sta zelis mozes i 20 u taj prostor ako su regular i kad izbacis mudonje taman ce bit prostora za cure koje su ostale.....sve to ovisi, neki stavljaju manje pa dugo vegetiraju i imaju velike biljke a drugi stavljaju puno pa imaju vise biljaka ali manjih al to nakraju dode sve na isto.....

....a potrosnja je 600W na sat odnosno 0.6 KW ili ti 11 KW/dan u vegetaciji ili 7KW/dan u cvjetanju....

....prosjecna cijena KW struje u HR oko 0.75 kn....
 
14.09.2008
11
0
0
34
imam jedno pitanje malo sam se polako izgubio po komentarima. Radim box velicine 110cm visine 60 sirine i duljine. Unutra sam mislio staviti 8CFL PHILIPS 23W 1450lu po zarulji i 5600kelvina tj snop svjetlosti, ali sad vidim da trebaju bit i crvene tj plave zarulje? Kada i koju stavit,ako uopce stavljat? i dali bi mi jedna hps od 200w bio bolji sobzirom na dimenzije boxa te da se hps puno vise grije od cfla pa automatski treba bit jaca ventilacija,pojacana vlaga itd itd ?

svi savjeti su rado dobrodosli. Unaprijed hvala
 
02.07.2010
9
1
0
42
prostor mi je najmanji problem,imam cijelo potkrovlje samo za sebe!!sa žaruljom sam dobio upute da je to ja 1,6m2.za viked se spremam u slo pa me zanimalo kolko mi treba sjemenki za tu veličinu lampe..jel ima ko kakve preporuke koju da robu uzmem a da paket nije skuplji od 60eur??
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
TensOne...plave su ti za vege, a crvene za cvjetanje...mozes i mijesano 4-2, 5-1 i slicno...ali zasigurno ti je bolja opcija hps... Ne grije to toliko jako kao sto se prica...bez problema mozes odrzavati temp pomocu pc ventova...

Sa vlagom svi imaju problema, ali ne moras se previse brinuti zbog toga...ti samo pruzi sto bolje uvjete i biljka ce ti sve to uzvratiti urodom...tako da ako si u mogucnosti uzeti hps, ne razmisljaj i uzimaj... =)
 
29.08.2010
8
0
1
49
Negde na polovini ove teme Greenpower1 je postavio pitanje, nismo dobili odgovor, ajde da ponovim, mozda neko zna :) Kako to da biljkama kod outdor uzgoja ne smeta mesec, a kod indor uzgoja im smeta makar i malo svetla u fazi cvetanja, hm, hm. Jel ima neko pojma o ovome? Ja sam imao u dvoristu biljcice koje je przio mesec, i osvetljenje u dvoristu svaku noc, a na kraju su bile odlicne :banana: Eh kad se samo setim, jedva cekam sledece:banana_rasta:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja nisam nista o tome nasao al sam skontao posto sam sadio u gradu da kad biljke navknu na neku jednaku svetlost onda to uzmaju kao noc mislim na noc... posto u gradu ima dosta svetla...
isto tako sam imao u sobi box i unutra je dopiralo svetlo al svaku noc je isto svetla bilo u sobi kojoj sam ziveo i normalno je sve raslo nije bilo problema ...
a mozda biljkma i nije potreban potpun mrak nego odredjena kolicina mraka al to ne znam lupetam mozda al sigurno da je najbolje potpuni mrak i puno kiseonika nocu :) eto mozda ima neke logikke a moda sam ja lose skontao....
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Mjesecina ne daje nista svjetlosti...gledano sa fizickog stajalista...

Pun mjesec u cistoj noci(bez oblaka) daje 0,27 luxa...dok po danu imamo 30-130 tisuca luxa...svi cemo se sloziti da je to beznacajno...

Dok kod kuce ona svjetlost koje moze prodrijeti je puno veca od tih 0,27lux i iznositi ce minimalno 100tinjak ako ne i vise...

Ne valja ni zanemariti temperaturu boje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fukmondo
29.08.2010
8
0
1
49
Dobro, videcemo uskoro, box je skoro gotov pa cu javiti rezultate. Prostor mi je dosta veliki oko 2.5s x 2.5d x 2.6v, a imam dve hps jednu od 150w i jednu od 125w, (obe sam dobio za dz, zivelo Gradsko Stambeno Preduzece:) ), pa cu to malo da ispregradjujem na 170d, 60 s, a visinu cu da ostavim 260, ali mislim da necu moci da postignem TOTALNI mrak, zato sam ponovo postavio pitanje. Resicemo dilemu totalnog mraka uskoro. :)
p.s.reflektor sam sam napravio 140x40, pa ostavljam box malo veci od njega, dok ne budem resio da se otvorim za neko jos ozbiljnije svetlo :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ukoliko namjeravas imati box 170 x 60 onda ti te lampe nece biti dovoljne...tu ide 400w...savrseno bi bilo 600...
 
29.08.2010
8
0
1
49
- 2.0m x 2.0m - 1000w HPS
- 1.5m x 1.5m - 600w HPS
- 1.0m x 1.0m - 400w HPS
- 0.8m x 0.8m - 250w HPS
- 0.5m x 0.5m - 150w HPS
- 0.3m x 0.3m - 70w HPS

Tebra, po ovoj semi bi trebalo da mi bude dosta, ispravi me ako gresim :) ja imam 150w plus 125 w, a racunam kao da imam 250 w (a imam skoro 300). 0.8 x 0.8 je 0.64m2, a ja imam 1.70 x 0.60 jednako 1.02 m2. sad si mi ubacio crva u glavu, smanjicu ga na 1.60 x 0.50 i to bi valjda onda bilo o.k. pozz
 
14.04.2011
4
0
1
36
Posto je tema svetlo zakljucana hteo bi se ovde obratiti.napravio sam box od kutije 50x50x50 ubacio sam jedan ventilator od napajanja iz kompa koji sam okrenuo tako da mi ubacuje vazduh u kutiju drugi za izbacivanje nemam jer mislim da mi i ne treba bas jer imam i vratanca koja sam izrezao da bih mogao da pristupim biljkama tako da njega uvek malo odskrinem i tako da odilazi stari vazduh.e sad imam jednu filips sijalicu bele boje 100w ovih a kao valjda 23w i jednu istu tako samo nije filips i zute je boje,isto oblik i stedljiva.nemam para bas za pocetak sad da kupujem hps komplete zato me interesuje mogu li ove sijalice bele i koliko bi mi trebalo da bi bilo to kako treba.ja bi okacio i slike mog boxa samo mi treba objasnjenje kako da ih ubacim .hvala unapred i pozzz.
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
35
http://img842.imageshack.us/ evo tu ideš na Media Upload, izabereš sliku i UPLOAD NOW klikneš
kad se slika uplovda ili više njih uplovdaš klikneš na sliku i s desne strane piše Embed thumbnails of this image, e tu kopiraš link di piše Forum.... taj link fino zaljepiš ovdje i trebalo bi sve bude ok a onda če dalje da ......

kaj se tiće sijalic jesul to štedne ili... ? nisam skužio :))
za tu veličinu boxa je malo ja bih naj manje stavio 3 plavog i 3 crvenog spektra.... šta više lumena to veči urod itd.
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
svetabiljka je napisao(la):
ubacio sam jedan ventilator od napajanja iz kompa koji sam okrenuo tako da mi ubacuje vazduh u kutiju drugi za izbacivanje nemam jer mislim da mi i ne treba bas jer imam i vratanca koja sam izrezao da bih mogao da pristupim biljkama tako da njega uvek malo odskrinem i tako da odilazi stari vazduh
Bolje okreni vent da ti izbacuje zrak, imaš manje zajebancije a na box te veličine bi mogao biti sasvim dovoljan. S tim da napraviš rupu u boxu (najbolje pri dnu boxa) kroz koju će ti zrak ulaziti pošto će izlazni vent vući zrak (ili jednostavno odškrini malo vratašca). Samo pazi da ti svjetlo ne ulazi u box kroz otvore dok je unutra mrak.
 
14.04.2011
4
0
1
36





e hvala ti puno na objasnjenju stvarno ste cool momci tako da sam obecao slike kada mi objasnite kako da ubacim i evo ih.tako izgleda moj box.zeleo bih iskrene kritike i da mi kazete sta ne dostaje a sta valja.i naravno bice jos slika vec se spremaju i nove za ubacivanje u ovaj box pa bi zeleo da znam ako nesto ne valja da ne propadaju dzabe..[IMG=http://img692.imageshack.us/img692/7066/p4250132.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us ovo su novajlije :)))