Režim svetlosti u fazi vegetacije i cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ne računaš W/m2 jer po toj logici sam ja bacio pare kad sam 150W HPS kupio.Računaš Lm/m2 (pročitao si temu o rasvjeti?) i recimo da je optimalno 50-tak tisuća lumena po m2-400W HPS (po domaći-visokotlačna natrijeva žarulja),a maximum :sun2: ne postoji!
Za takav kontinuitet kakav imaš u planu treba dosta prostora,pa još razmisli jesi li spreman.Kažeš da nisi nov u uzgoju!Koliko sam vidio na ovom siteu,mnogi su tako "prešli" sa outdoora na indoor i ćini mi sa da im unatoč iskustvu nije lako.
Što se kloniranja i majke tiće,neču ništa komentirati jer nisam kompetentan :icon_lol:
Sretno! Pozz
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Prvo da zahvalim Zlu za odgovor....a onda da dodam još neke sitnice, da vam bude lakše odgovoriti...

kao prvo,imao sam dva izbora za site, podrum i potkrovlje, pa sam se odlučio za podrum jer je dolje temperatura konstantna,..nadalje, prostor za cvjetanje je 160x240x220 cm(šxdxv), tako da mislim da je dovoljno mjesta za režim ''jedna berba mjesečno'' ako su 4 biljke u ciklusu (moglo bi i više, ali toliko mi treba), prostor za vegetaciju je 100x150x220 cm, gdje je 100x100 za 4 biljke u pitarima i 50x100 za klonove, i zadnji 80x60x220 za majku...ventilatori, cijevi,termometar,higrometar,sistem za fermentaciju je tu, sad još da kupim svijetlo, timere,ovlaživač, sve to pospajam, jedno tjedan dana isprobavam uvjete i krečem...btw, imam 1000 eura na raspolaganju..

E sad, može li mi netko na osnovu ovih podataka reći koje lampe i koliko komada u koji prostor, gdje ih mogu nabaviti u HR ??? Nije ptrebno da budu najskuplje, samo najoptimalnije,,,nebi bilo loše da ostane koji euro za struju..:))

Još jednom molim nekoga da mi odgovori na ono pitanje o majci i klonovima

Hvala svima na pprijedlozima i odgovorima
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Sva su pitanja odgovorena več na forumu.Pogledaj po kategorijama u uzgajanju,nači češ sve,i više od toga:)
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
ma znam, čovječe, jučer sam cijeli dan proveo na sajtu, kopao po temama....vrlo rado ću ja to sam pročitati, ako ćeš mi točno reći koje postove da čitam. Za svjetlo me zanima vaše mišljenje,koliko čega na ovolike dimenzije, dok za majku piše sve ali nisam nigdje našao koliko godina može preživjet u idealnim uvjetima aza klonove isto znam kako što ide ali nisam našao prosječno vrijeme od ubiranja do prebacivanja u pitare u vegetaciji...pa ako van nije tlaka, molio bih vas da me savjetujete, da se ne gubim po forumu...hvala
 
S

silikolor banda

Guest
sative su ok ali bas teske za uzgoj, nezne do zla boga. + cvetaju dugoooo, ja imam domaja sative i znam
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
najbliže mjesto mi je 500 m od kuće, ali nisam lud da tu kupujem, idem u neki grad barem 100 km daleko. ;) sve što me zanimalo sam prečešljao na forumu....
 
15.04.2010
2
0
0
32
ljudi,ova fora da se uzgaja 6-9 nedjelja,u plasticnim dvolitarskim flasama,zna li neko kako treba da postupam sa svjetlom tu?mislim,koliko treba mraka,koliko sjvetla,i kad da pocnem to da mijenjam?hvala
 
15.04.2010
2
0
0
32
ljudi,ova fora da se uzgaja 6-9 nedjelja,u plasticnim dvolitarskim flasama,zna li neko kako treba da postupam sa svjetlom tu?mislim,koliko treba mraka,koliko sjvetla,i kad da pocnem to da mijenjam?hvala
 
12.04.2010
20
0
1
cao ljudi...owo mi je prvi indoor grow...napravio sam box 40x40x65..postavio neonke,kulere i jednu MH lampu od 150w ali kad nju ukljucim temperatura raste do 30c i vishe.
Kuleri su u gornjoj zoni i izvlace vazduh a dole imam otvor za ulaz svezeg vazduha.
Zanima me da li biljcice mogu da rastu uz neonku dok ne reshim pitanje MH lampe i da li je MH dobra za vegetaciju?
 
12.04.2010
20
0
1
cao ljudi...owo mi je prvi indoor grow...napravio sam box 40x40x65..postavio neonke,kulere i jednu MH lampu od 150w ali kad nju ukljucim temperatura raste do 30c i vishe.
Kuleri su u gornjoj zoni i izvlace vazduh a dole imam otvor za ulaz svezeg vazduha.
Zanima me da li biljcice mogu da rastu uz neonku dok ne reshim pitanje MH lampe i da li je MH dobra za vegetaciju?
 
12.04.2010
20
0
1
... mislim da shtedne sijalice proizvode samo plavi spektar koji je pogodan za vegetaciju ali zbog slabe snage moraju se postaviti na 10 cm od vrha biljchice,neka me stariji groweri isprave ako greshim :)
 
12.04.2010
20
0
1
... mislim da shtedne sijalice proizvode samo plavi spektar koji je pogodan za vegetaciju ali zbog slabe snage moraju se postaviti na 10 cm od vrha biljchice,neka me stariji groweri isprave ako greshim :)