Ruderalis Indica, White Russian fem + Passion #1 indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

icarus

Aktivan Član
12.11.2013
70
157
33
44
Rijeka
@smak420 : 2 early jalapeno i 2 chockolate habanero ;) feferoni i 3 x cherry tomato. dobro si primjetio ;)

Update i (moguć razlog za promjenu teme)... kum dofurao svoju biljku kod mene jer su kod njega plavci počeli njuškat... uglavnom... dobio na poklon curicu passion #1 u (pre)malo zemlje koja je već započela cvat, tako da sam ipak odlučio ove tri biljkice od gore staviti u vege box a ovoj odraditi flowering. (mada je passion #1 ogromna biljka i nemam pojma na šta će to ličiti u mom skromnom boxiću) :D sreća je šta ju je on natjerao u flower nakon samo 2 tjedna vege. faze - dok je bila relativno mala, tako da možda izbjegnem biljku visine 2 i pol metra u ormaru od 90 cm :D)

pitanje za sve vas koji growate u zemlji... da li se isplati ovako slabašnu biljku spašavat? da li mogu išta očekivat korisnog od nje za 5-6 tjedana? :) Sutra joj namjeravam dati TM + perlit + 30% organskog komposta pa nek se bori... šta vi mislite?

155klxx.jpg


Pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
:respect: za ATmega!

Daj malo detalja oko cele price, kako, koliko, posto, jesi li sam pisao software, koji kontroleri, kako sve radi... Slobodno se raspisi, mozda ne bi bilo lose i da se otvori posebna tema za ovo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: icarus

icarus

Aktivan Član
12.11.2013
70
157
33
44
Rijeka
@SkyHighatrist

Trenutno radim na shemi cijelog projekta a prodavat ću i cijeli kontroler sa svim senzorima u kitu (ili složen kao gotov uređaj).
Sve će biti Open Source i Open Hardware i jako lijepo objašnjeno na jednom siteu koji ću otvoriti kada mi prve profi ploče dođu iz tvornice :)

Cijena kita će biti nekih 30ak € a gotovog proizvoda 40€. Mislim da ispod toga ne ide s obzirom na svu elektroniku koju će se dobiti u paketu - a tu je i iskustvo lemljenja trough hole elemenata... neprocijenjivo :D

nego, daj savjet kad si već ovdje što se tiče prethodnog pitanja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SkyHighatrist

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
icarus je napisao(la):
dobio na poklon curicu passion #1 u (pre)malo zemlje koja je već započela cvat, tako da sam ipak odlučio ove tri biljkice od gore staviti u vege box a ovoj odraditi flowering. (mada je passion #1 ogromna biljka i nemam pojma na šta će to ličiti u mom skromnom boxiću) :D sreća je šta ju je on natjerao u flower nakon samo 2 tjedna vege. faze - dok je bila relativno mala, tako da možda izbjegnem biljku visine 2 i pol metra u ormaru od 90 cm :D)
pitanje za sve vas koji growate u zemlji... da li se isplati ovako slabašnu biljku spašavat?
Ovako već izdužena i "štrkljava" nije najsretnije rješenje za box od samo 90cm. Ako već znaš da je ženska i nije predugo u cvatu, možeš prilikom presađivanja capniti par najdonjih grančica za klonove (kojima bi pružio bolje uvjete od starta), a biljku u novoj većoj tegli ukopati nešto dublje.
Na taj način, u slučaju da "majka" ipak preraste box, imaš mogućnost frknit je u smeće i odradit optimalan đir sa njenim klonovima. Pozdrav. :)
 

icarus

Aktivan Član
12.11.2013
70
157
33
44
Rijeka
@Isan - kasno vidio...

Poslušao sam bogeyev post od sinoć i napravio joj troslojni zemljani krevet...
Na dnu malo hidrotona, iznad perlit + teramagma na vrhu organski kompost pa nek se bori jadnica :) Možda bude za smotat 2-3 komada :D

p_1.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
obzirom na hidroton i perlit, vodi racuna da ne zalivas preterano, za klonove jos nije kasno ako ti odgovara solucija, mozda si mogao i blagi lst obzirom na visinu pox-a, ako budes vodio grow kako treba bude tu znatno vise od 2-3 komada ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

icarus

Aktivan Član
12.11.2013
70
157
33
44
Rijeka
Nisu nisu, imaju cca 1cm standing vode koju mijenjam svaki dan dok ne puste korijene a onda idu u normalne posude sa umjerenim zalijevanjem (tj. kada im bude trebalo) ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
da li poklopis tu kadici, zasto sejance sa klonovima, zemlja mi kod njih izgleda prilicno vlazno, krenuce ti u visinu... i sto je ona jadna u tako malo zemlje, zabijaj to uskoro u posudu jer je koren verovatno vec dosao do kraja
 

icarus

Aktivan Član
12.11.2013
70
157
33
44
Rijeka
A gle... ja sam "hidroponičar" :) Nikad nisam presađivao prije nego sam vidio korijene da su došli do dna, mislio sam da isto vrijedi i kod ovih tresetnih valjaka :D Presadit ću to, uskoro ;) (P.S. korijen nije došao do dna još)

A što se tiče pitanja oko kadice i sjemena i klonova... U kadici su samo klonovi koji inače stoje pod neonkama (poklopljeni), ove sa sjemenkama sam stavio tu samo da ih pofotkam ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SkyHighatrist

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
icarus je napisao(la):
Trenutno radim na shemi cijelog projekta a prodavat ću i cijeli kontroler sa svim senzorima u kitu (ili složen kao gotov uređaj).
Sve će biti Open Source i Open Hardware i jako lijepo objašnjeno na jednom siteu koji ću otvoriti kada mi prve profi ploče dođu iz tvornice :)
Bravo zmaju!

Enivej, daj neki tizer, sta ce sve moci da prati i kontrolise i kakav je interfejs koji pali/gasi sta vec treba?

icarus je napisao(la):
Cijena kita će biti nekih 30ak € a gotovog proizvoda 40€. Mislim da ispod toga ne ide s obzirom na svu elektroniku koju će se dobiti u paketu - a tu je i iskustvo lemljenja trough hole elemenata... neprocijenjivo :D
Hahah, zapravo bi kit trebalo da bude skuplji zbog uzivanja u lemanju :vb_kez:

icarus je napisao(la):
nego, daj savjet kad si već ovdje što se tiče prethodnog pitanja :)
E gotovo, resio si to, i to fino koliko vidim :)
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.362
258
Ako je ona žgolja visoka još i igri, ja ti preporučujem da je saviješ dole zbog visine. Ne razumem čemu frka oko visine kad to malo LST-a može lako da reši. ;)

Ajde sretno! :spcartman: :smoke18: