Rumble in the jungle (Pineapple Chunk, Acapulco Gold, Sour Diesel, White Widow)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Thank you miss Cannabis :rolleyes: ....ma prave dalmatinke....žestoke i lipe.. :hippy: .....19 :b_lame: :b_lame: 195 :)
Ena, pa moram ih muški zalivat....kad piju ka žene. :D
Stipe, :signs046: kad čeljad nije bijesna, kuća nije tijesna...prati Sunce ovih dana, prati sjenu.....i znat ćeš di dogodine sadit,
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Promjena strategije......od jučer zalivanje svaki dan....ponekad budem zavidan ekipi koja ode obići cure svakih 10 dana....ali to traje samo par minuta....dok nosim kante. :D ...brzo me prođe.
Faza cvjetanja nikako da krene u punom obimu....ali topovi se debljaju i debljaju......
Trenutno nema nikakvih novih napada.....izgleda kao neko primirje.....samo da potraje. Za svaki slučaj sam danas našpricao okolno žbunje mješavinom actare i deter.za suđe.
Koga su zmije grizle, i guštera se boji. :angry:
Evo konačno i slija uslikanih na popodnevnom Suncu.....



Pineapple je jednostavno predivan....a ww ogromna....sa puuuuno topova, i da vam dočaram sušu...



U poptunosti se slažem sa Imbrom.......mani visinu.....debljina...debljina....to te ja pitam. :assshaking:

DSC00459.jpg
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Postavio si letvicu visoko....i da bi te pratio, moram se zaista dobraaano potruditi, a to rezultira ovakvim hedovima....pozitivna konkurencija. ;)
Imaju one sasvim dovoljno zemlje...doduše kupovne...ali svaka ima 70 lit..osim Pineapple-a, on ima možda 50, a možda i manje, ali opet sasvim dovoljno.
Mene zanima, je li to normalno da biljke piju 10 litara dnevno. Ako ih ostavim dva dana bez zalivanja, nađem ih obišene....a učinio sam sve da ne isparava, ima i hidrogela, napravio lolipop, skinuo sve grane koje ne obećavaju hedove, a one opet puuuuno piju. Je da je bilo i vrućina i bure, i da kiša nije pala nekih 20 dana, ali opet baš svaki dan zalivanje.....nije da kukam, tako je kako je.....
veži konja di ti aga kaže. (meni kao hajduku ovo sa agom teško pada :p )
Jučer sam razgovarao sa onim frendom koji se odustao od sadnje na sličnoj poziciji mojoj (parcela do parcele) i rekao mi je da je i on morao svakodnevno zalivati.....jedina logična pretpostavka je....puuuuno Sunca. A zaista imaju Sunca u izobilju...od izlaska do zalaska, bez sjene po cijeli dan..... :sun2: :sun2: :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and Stipe

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Popiju po 2-3 l. dnevno , litra ispari a ostatak ode duboko u zemlju da ne kazem krs .
takozvani efekt rijeka ponornica kao rijeka Lika i sl. recimo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Sharp, u boxu sam imao pitare od 14 lit. i zalijevao sam ih sa 1,5 lit...i to je bilo taman da malo procuri. Ovdje je 70 lit. i da bi ih potpuno zalio, treba znači 7,5 lit vode. U boxu nema bure i ovakvih vrućina, a i biljke nisu jednake veličine u boxu i vani, što pretpostavlja i da im treba više vode nego u boxu. Pogotovo u fazi debljanja. ;)
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Zato sljedeci put u rupu koju iskopas ulijes dvadesetak litara blata od glinaste zemlje ili neki nepropusni materijal pa neces tako gubit vodu.
Jos povise svega dobar malc, pa ti vidi razliku.
Svaki ili svaki deseti dan .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ma razmišljao sam ja i o tome da na dno rupe stavim plastičnu foliju, i napravim kao kadicu na dnu, ali onda sam vidio da i to ima mane.....npr. može mi istrunuti korjen, a ja to neću znati dok se ne osuši biljka. Malč na vrhu ima, ....od trogodišnje suhe maslinove komine, a to svaki deseti dan u Dalmaciji mi zvuči kao SF,......... jedino ako nađe podzemnu vodu, pa tako ima maslina koje nikad ne trpe sušom, a odmah do nje druga skapava. Idealno bi bilo, iskopati još dublje...na dubinu cca 70 cm, ...a to ću i napraviti za iduću godinu, pa taman morao minirati i bagerom kopati. :rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and CilI
16.09.2013
31
233
33
Jones Davy je napisao(la):
Ma razmišljao sam ja i o tome da na dno rupe stavim plastičnu foliju, i napravim kao kadicu na dnu, ali onda sam vidio da i to ima mane.....npr. može mi istrunuti korjen, a ja to neću znati dok se ne osuši biljka. Malč na vrhu ima, ....od trogodišnje suhe maslinove komine, a to svaki deseti dan u Dalmaciji mi zvuči kao SF,......... jedino ako nađe podzemnu vodu, pa tako ima maslina koje nikad ne trpe sušom, a odmah do nje druga skapava. Idealno bi bilo, iskopati još dublje...na dubinu cca 70 cm, ...a to ću i napraviti za iduću godinu, pa taman morao minirati i bagerom kopati. :rofl:
ja sam ispod jacka la mote i onih ostalih stavio nebušenu foliju u koju može stati skoro 200 litara vode pa kako vidjeti možeš nije strulio korijen. treba mi sad na ovim vrućinama 40 litara za 4 biljke svaki 6 dan i sasvim dovoljno. a temperatura u ovoj mojoj kršini možeš zamisliti. ako na jesen krenu kiše jednostavno je proobušim željeznom šipkom na nekoliko mjesta.
za tvoj način rada bih ti preporučio ovako
na dno stavi onako kako si rekao kadicu na dnu u nju stavi vreću koruna ( klipovi od kukuruza normalo bez zrna) ili
trulih grana znaš onako onih trulih hrga od masline kad se već raspadaju u komadiće
kad puniš rupe zemljom dodaj još foliju uokolo rupe do dubine od 25-35 cm tako ti okolna zemlja neće vući vlagu.
ja sam tim sistemom smanjio zalivanje 2-3 puta tj količinu vode.
preporuka svima što dublje iskopate zimi rupe manje će te se patiti ljeti s vodom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ideja ima smisla. :thumb: Vrijedi pokušati. Jučer sam opet zalio, iako je zemlja još uvijek bila malo vlažna. Ma mogu one izdržati dva-tri dana, malo se objese, a kad ih zalijem vrate se u roku pola sata.
Dovoljno bi mi bilo skratiti vrijeme zalivanja na tri dana, a i ne bi smio svakih šest dana, jer ima i drugih problema osim zalivanja....Evo jučer sam opet našao jednu grančicu napola pregriženu, i da ne dolazim svaki dan, ona bi se osušila...ovako ja je zalijepim izolirom, privežem i ona pichi dalje, tako da nije sve crno-bijelo...ima prednosti, a ima i mane. Da su bar u vrtu kraj kuće.....kao pomidori, još bi mogla i skvo zaliti koji put. :D
 
16.09.2013
31
233
33
Jones Davy je napisao(la):
Ideja ima smisla. :thumb: Vrijedi pokušati. Jučer sam opet zalio, iako je zemlja još uvijek bila malo vlažna. Ma mogu one izdržati dva-tri dana, malo se objese, a kad ih zalijem vrate se u roku pola sata.
Dovoljno bi mi bilo skratiti vrijeme zalivanja na tri dana, a i ne bi smio svakih šest dana, jer ima i drugih problema osim zalivanja....Evo jučer sam opet našao jednu grančicu napola pregriženu, i da ne dolazim svaki dan, ona bi se osušila...ovako ja je zalijepim izolirom, privežem i ona pichi dalje, tako da nije sve crno-bijelo...ima prednosti, a ima i mane. Da su bar u vrtu kraj kuće.....kao pomidori, još bi mogla i skvo zaliti koji put.
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=128405
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?s=716ac1c655ea89058017bfd407cec4c2&t=108418

ja sam ideje pokupio ovdje samo ih malo prilagodio svojim uvjetima.vjerujem da ćeš i ti naći rješenje za sebe.
a ovako se rezervoar vode nalije

 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Tequilla, gerila...korisno....još da je za ove naše dalmatinske uvjete pisano.....u svakom slučaju korisno. :thumb:

Za dogodine ću se još bolje pripremiti, nema druge......a do tada treba završiti ovaj grow....a ni ovaj nije loš...dapače...jako sam zadovoljan sa trenutnom situacijom.

Za približno dočaravanje uvjeta u Dalmaciji......masline ste vidjeli....danas su u još gorem stanju.....čupam korov po masliniku, a korjen i zemlja zaljepljena na korjenu topliji od mojih ručica.....šta oće reć da je preko 40 C na dubini od 10.15 cm.....suša i vrućina nastavljaju.....večeras ako ne padne, opet me čeka potezanje kanti.....

Za početak idemo sa slijom prilikom dolaska, prošlo dva (2) dana od prošlog zalivanja......



Onda sam zamiješao malo jaču dozu plantele, 40 ml. na 2 litra, i svakoj dao po 7,5 litara.(ph 6,9) To......ako još sutra padne kiša :Laie_28: bi trebalo biti to....ako ne padne.....kante.
Prvo razgrnem malč i zalijem......po 3,5 litra svakoj......pa 5 minuta pauze.....pa opet svakoj 3,5 litra., i nakon 5 minuta zatrpavam rupu malčom od maslinove komine.



Odem do maslinika, zapalim frulicu.....prošetam, pogledam masline....uzmem kocke za boj sa pantaganama, i poljskim miševima, i growers kit. (škarice, izolir,prskalica)
i vratim se biljčicama. Poštucam žuto i nepotrebno lišće (svaki puta, to mi je bolest...ma ne mogu gledati one žute listove....kvare opći dojam, he,he)...pregledam je li koja grančica nagrižena...jednom rječju.....guštam......
I tako prođe nekih 20 minuta od zalivanja.....i evo slije one iste biljčice sa početka ove današne priče.......



Kao da nikad nije ni bila žedna. :)
I ostale su se odmah rekuperale.....onda još par slija nadolazećih cvjetova.



I jedna na rastanku......idemo gledati Ajduka......(dobro je....moglo je i gore, a trebalo i malo bolje)

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.