Rumble in the jungle (Pineapple Chunk, Acapulco Gold, Sour Diesel, White Widow)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Nije mi jasno zasto ne kolcite te grane? Imas 5,6 ljepih grana na biljci,to je 6 kolaca i svaka nevera je macji kasalj,a plus je sto se biljka nemora boriti kasnije sa ogromnom tezinom hedova ;)

Super su ti curice :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ima neka viša sila...ima...uvik kad se "malo ponesem" naglo me nešto spusti.......da ne poletim. :t3038: ...he, he...dobro je da me na kažnjava previše.....pa mogu popravit...
Vosak u ruke, (u prste) i maži brajo....svaku granu je oglođalo...za ne povirovat....potroši san skoro pola boce voska. Baš me hebe....nemam pojma ko to glođe...a kocke odnešene....možda pantagana, možda miš....nemam pojma. Uglavnom, ona grana što je pukla, pukla je iz tog razloga.....na ugrizenom mjestu je pukla.
Sad sam zabo kolac i za PC i SD, privezao špagom sve u "buket", pa kad puše...sve se njiše....trebalo bi biti dovoljno, iako razmišljam da sve okolčim....ali to bi ipak bilo previše čak i za mene.
Eto, sanirao sam štetu, cure zalivene, zemlja rashlađena, topovi i dalje "bujaju"... :)

sd pc

20140824_173921.jpg 20140824_173953.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Jooj Maco ja to radim,ali veruj da moram i pored toga vezivati i lepiti trakom...doduse nemogu bas toliko kolaca jer gledam da bude sto manje upadljivo ako neko nedaj boze nabasa slucajno na sajt..tako da je jako bitno gde i zivis jer ovde npr kod mene su tako jaki vetrovi i nevremena da nemozes verovati..toliko napada kisa da je strasno..sva sreca sto su mi biljke ogromne i velike pa gutaju tu vodu da su manje nebih valjalo..:) a treba da vodimo i racun o budji to je sad i najveci problem koji cemo imati ,puno kise kao i vlage tako da se moram opredeliti za prskanja hemijom kao preventivom ili ce se shebati ..tako da cu uraditi ono sto moram a ne kako bih zelela,bez hemija itd..:)
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Nije to tako puno posla,vidim ja kolko si vrijedan sa zaljevanjem ;)
Napravi im uslugu i stavi kolac na svaku jacu granu,imaju vise svjetla,vise zraka izmedju cirkulira,pogotovo ako ih jos malo rasiris jednu od druge(manje pljesni) i nema brige od nevere i biljka se nemora dodatno mucit da jaca granu za velike hedove jer je tu kolac da pomogne... :)

Ena:ista stvar kod mene,da nema kolaca od ovih nevera sve biljke bi bile cropane i to ruzno :)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Jedna grana više manje..svo zlo s tim ;) Bit će tu materijala i više nego dosta,tako da s obzirom kakav belaj je bio.dobro si prošao.
Samo naprijed,i malo pozabadaj kolaca uz njih i ricaj radi eventualne buretine ili sl.

cure me pretekle,nisam vidio da ima još jedna strana dnevnika...Navijamo za kolce :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ma bit će materijala....i viška....
Sada svaka ima kolac u sredini, i sve grane su privezane špagom na kolac....čini mi se sigurno....a od pijavice me ni sva žica ovog svijeta ne bi spasila.....pa odustajem od kolčenja sa 4 strane, sa farmer žicom opasano....to mi je palo napamet, ali onda nemam pristup do sredine biljke......., a najviše me brinu nove ogrizotine....nemam rješenje......pšenica nula bodova, kocke isto toliko.....sve pojedeno....pa koja onda svrha,....možda jedino da obložim deblo i grane celofanom....ali i za to je već prekasno.....kore više nema...i ne znam kako uopće funkcioniraju. :eek:hno:
Zaheban ovaj grow....neprijatelja ko u priči.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Imam ti ja ideju za to sta ti grize grane :) Imala sam i ja tih strugotina ,pa sam ti onda kupila ljepilo za miseve i sve u krug oko biljke i nikad vise nagrizene grane nisam nasla,mozes da probas kad vidim da si sve ideje potrosio :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Gagiba

Aktivan Član
Matori, pa ti si se baš raspisao!!! :D
Nisam bio neko vreme i trebao mi je sat da pročitam diskusije.
A i pratilaca si nakupio mašala. Jbg...dobra biljka daleko se čuje!!! :D

Cimnuo sam te jednom sa moba kad ste kupili sudiju protiv Zadra ali nije otišao post. Sad se već to i zaboravilo... ;)

Dobro si primetio to toplo-hladno tripovanje. Malo dobrog zezanja pa onda neki loš zajeb i sve tako u krug. Na tebi je da poslednji trip nikako ne bude zajeb!! Pupupu daleko bilo... ;)

E bratunga, sad će hedovina da oteža i biće problema ozbiljnijih ako dune neka sila, a dunuće promašaja nema!! Da ti ne pričam kako ovde po kontinentu čupa iz korena i vadi iz temelja, nego ima jedna solucija koja je neophodna gotovo kao izolirka ako ne i neophodnija, a zove se bakarna žica (nisam siguran baš da li je to ta špaga)!! Dakle predlog je da učvrstiš kočeve maksimalno a onda sve problematične grane u više tačaka vežeš bakarnom žicom koja ima dovoljno fleksibilnosti a daje ujedno neophodnu čvrstinu kompletnoj strukturi. Mnogo efikasnije rešenje od običnog kanapa jer vetar ne može tek tako da joj hebe kevu i da šašavi grane gde mu padne na pamet. Komentarišem iz ugla ovih nenormalnih dešavanja ovdašnjih i čudnih vetrova koje niko nikada zapamtio nije! (Ako nas ne karaju onim HARPOM, evo 'de sam... :eek:hno:) A i treba računati da će topovi imati po dve kile svaki!!! :D

Sve u svemu polovinu su biljoze pregurale!! Da ih ne hvalimo, ali imaju prolaznu ocenu za sad!! :dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Stipe, to je ta farmer žica koja mi je pala na pamet,....samo to je vrlo uočljivo....čak iz aviona, pa će ta ideja ostati na čekanju....zasad.
Maco, jedino da probam namazati donji dio debla, pa da se ne penju....to bi možda igralo.....kupujem danas ljepilo. ;)
Eh, Gagiba...upravo tako sam i napravio....sve grane su vezane na više točaka, samo ne žicom, nego debelom špagom....a kompletna struktura je sada čvrsta.
Ma da sam je ovako vezao prije nevere, ništa joj se ne bi dogodilo, jer su ww i pc bile vezane (manje nego sada) i prošle se neokrznute,
Najveći su mi problem miševi, a njih ćemo se pokušati riješiti ljepilom.
Eto, ima neprijatelja, ali prijatelji su jači.... :vutra.org: .....hvala vam.....
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.677
163
Parangal na suhom za miševe(pantagane) s otrovnom ješkom,ljepilo je ok ali mislim preslabo. baš me razljute ti glodavci kad vidim kakvu štetu rade. Vjeruj mi smo ih ko klinci na štap s udicom usred grada pecali i napecali ih se-odvratni štakorčine,fuj!!!!
Sretno dalje,mudro i strpljivo-ninja grower JD !!! U boj :ridinghorse: :ridinghorse: :ridinghorse:
:respect: ovaj ananas je baš prelijep!!! :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Odneses jednu macu na sajt i nema vise miseva,ti srecan a i maca srecna..:) sala malaaa..:) ma udri ih otrovom,ili postavi dosta misolovki po sajtu i stavi malo sira na nju,i sigurno ces ih se osloboditi..stavi desetak musolovki napravis krug oko biljoza sa misolovkama,i nema problem sa glodarima..:)
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Na parangal bi se pri ja ufati nego pantagane. Probat ću sa ljepilom popodne. Ovo uistinu postaje ninja-grow :ph34r: , a za dogodine sve ide u žicu, sa malim okom ;) ili nabavljam mačku lovicu....
Ma ko bi reka da i miševi toliko vole maricu....sad su se još i navukli....
Ljepilo bi trebalo funkcionirati, sigurno im neće biti ukusno, a namazat ću deblo i grane. Mišolovke nemam, a i ne znam ih koristiti, nikad nisam imao problema sa miševima. Doma imam mačka i mačku, pa mi ponekad donesu ispred vrata pokojeg mišića, u znak zahvalnosti. :)
Eto, ne možeš imati sve....mi nemamo probleme sa plijesni, viškom kišnih dana, ali imamo drugačije probleme, i tehnika uzgoja se razlikuje od sajta do sajta, od podneblja do podneblja.
Imam osjećaj da kod nas još nije počelo pravo cvjetanje, jer su dani još uvijek vrući, a i noći su još tople. Možda sam u krivu, ali vidim da ekipi na kontinentu cvate sve u 16, a meni nikako da krene. Možda je i razlog što su ostale bez kore.....možda...ja ne znam, možda netko zna....kakve su posljedice kad biljka ostane bez kore.
Biljke su i krtije na mjestima bez kore, tu se osuši, i ako nije privezana, grana puca.
Još 40-tak dana (i noći) treba izdržati.....
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Evo me opet.
Vratija se Šime......potroši sam cilu tubetu ljepila, oblipi po deblu, po granama, po rukama, po hlačama..posvud ima ljepila. Jedva sam se opra.
Nije bilo novih napadaja, i ko ne zna kroz što prolazim, rekao bi....lako je tebi, voda blizu, Sunca u izobilju, možeš svaki dan obać curke.
Evo današnjeg prizora......ma divota, puf,puf..da ne ureknem ;)

Pineapple chunk u buketu.



White widow, nije u buketu, ali je privezana na dnu.



I ona jadnica Sour Diesel, spašene obje grane, sve vezano u buket.



Okopavanje podnijele perfektno, preporučam, i zahvaljujem na preporuci.

PS Gagiba, karta za Dnipro u džepu, ovaj puta na istok, da vidim koreografiju. ;)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    256,4 KB · Pregleda: 26
  • 2.jpg
    2.jpg
    258,5 KB · Pregleda: 25
  • 3.jpg
    3.jpg
    268,7 KB · Pregleda: 24
  • 4.jpg
    4.jpg
    246,2 KB · Pregleda: 23
  • 5.jpg
    5.jpg
    261,5 KB · Pregleda: 23
  • 6.jpg
    6.jpg
    271,6 KB · Pregleda: 26
  • 7.jpg
    7.jpg
    280,7 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena od urednika:

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
To, lipi moj čovik :) neće Mičurin dat loš savjet!!!Samo opušteno,i ima da budu lipe ka garofuli ;) WW-u možeš bez problema skinut donju trećinu fan listova,pa da malo sunca dobije i taj dio...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Thx Mitch. :thumb: Skinuo sam donju trećinu odavno, a sada skidam žućkasto i oštećeno, i poneki veliki sunčani koji zaklanja donje cvjetove, i to je to.
Totalno sam opušten, možda čak i previše, a malo sam se previše navukao na ovaj naš forum, pa možda i pretjerujem sa postovima. Hebaj ga, ušlo u ritual. :rofl:
Mitch, lipi su i garifuli, ma su ruže lipje, a i bolje vonjaju, a i znaš kako ide pisma...."Dalmacijo, moja ružo procvala....." :happy031:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.