Rumble in the jungle (Pineapple Chunk, Acapulco Gold, Sour Diesel, White Widow)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
jones,reci mi kad si izmesao hidrogel i zemlju i kad si zalio jel zemlje narasle,podigla se,jel dobila na zapremini...
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Hvala prijatelju,učio od najboljih ;), drago mi je da guštaš....ja to isto tako to ti, ha, ha

Jučer nije bilo nikakvih nadimanja zemlje, idem popodne vidit što se događa, staviti zamčice, izmjeriti ph kišnice, zemlje......pa opet oko mojih ljepotica......pa zapalit joju....47....baš me lipo opusti

Sajt će siguran 99.99%, iako nikad ne znaš, samo bez paranoje, imaš neku drugu vrstu radova u poljoprivredi, pa nikome nije sumnjivo......ako mi je suđeno, hebaj ga....ali nećemo o tome....

Idem sad, bit će update kasnije večeras.....


Evo updatea:

Judi moji.....djevojčice su prezadovoljne......jedva su čekale :sun2:

Izmjerio ph kišnice......iz gustirne...pa na sajt.....(8,3 ??)

DSC_0166.jpg DSC_0176.jpg DSC_0177.jpg


Sav sam se raznježio kad sam ih ugledao.... :hippy:

DSC_0168.jpg DSC_0170.jpg DSC_0178.jpg


Pripremio zamčice za skakvce i veprove....

DSC_0171.jpg DSC_0172.jpg

Stupa ili jutena vreća se natopi dizelom i na par mjesta uokolo......veprovi ne vole ništa neprirodno tipa nafta, benzin....

Eco-trap se napuni do pola ili malo više nečim slatkim (može i coca-cola) i objesi na granu ili ostavi u blizini,,,,,,

DSC_0174.jpg


Ma baš su prekrasne....i neka se zna......nema nikakvih nadimanja zemlje....ukoliko se stavi dobar omjer hidrogela i zemlje


DSC_0173.jpg DSC_0170.jpg



I za kraj.....jedna za Powera i ostale ljubitelje......

Oblica....pred cvatnju

DSC_0167.jpg
 

Prilozi

  • DSC_0179.jpg
    DSC_0179.jpg
    308,9 KB · Pregleda: 104
Poslednja izmena od urednika:

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Naoblačilo se gadno. Zovu grubo vrime idućih nekoliko dana. I kišu, i buru i tramontanu. Nadan se da će one moje dvi cure vanka preživit sve nevere i stresove.

U inkubatoru toga nema. Udovica i Sour su ka u paveru. (vati)

Jedini stres koje su doživile je cipanje vrhova.

Pokvari mi se ph metar, pa sad ulijen ph minus aloće (odokativno) ali već znan miru. Po čepa od cole na 1,5 lit vode.

Dobile još jednu dozu plantele list. 10 ml.na 1,5 litar

Mali su mi pitari, pa ih vaja češće zalivat, ali boje i to nego rizik na milost i nemilost oven luden vrimenu.

Mora san kupit još 20 lit. zemlje, jerbo će mi falit za presadit.

Evo cura iz inkubatora.

NtffLNR.jpg
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Nije mi :devilfingers: dao mira, pa san iša povirit upoje....ma gren ih vidit i vezat za onu šipku, da ne bilo nismo znali.....

Taman lipo izvirilo Sunce prije nevere....

DSC00179.jpg


DSC00181.jpg



DSC00180.jpg


Vidin, sve je alles klar, pa da ih privežem, zove buru i tramontanu.....

Sad kad su malo sigurije, idan se prošetat po masliniku, zahumat jednega....., ma ko vo more platit......


DSC00186.jpg



DSC00184.jpg



Da ne bude sve idilično (a nikad u životu ne more uvik bit) pobrinuli su se moji najveći neprijatelji....

DSC00188.jpg



Nisu niti 1 cm veliki.....ali ih imaaa........po cilen masliniku....taman se roje....Ovako je bilo i prošle godine....ajme, ako ne pomogne kvasina i cukar naheba...
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ne da mi više onako kao prije. Nemam pojma u čemu je problem. Probao sam svakako, ali neće pa neće. Jedino ovako. Možda Power zna razlog ?
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.431
28.218
1.098
Trøndelag
vjerovatno si presao limit za upload slika na forum,probaj stavljat slike na na nekakav servis tipa postimage
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Snašao sam se nekako, ali opet nije to to za sada......."ma ne bu mene niko hebal"...
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Izgleda da nije uvijek "što južnije to tužnije"

Prošli smo lišo ove baze. Malo kiše (35 lit) malo bure, i to je to. Je da je zahladilo, ali dobro smo prošli.

Nisu svi bili ove sreće.

A box i dalje predstavlja "sigurecu". Jedino što sam morao presaditi udovicu, jer je "prerasla" pitar, pa je dobila još prostora do konačnog "staništa" :p

Danas je 28 dana udovici i desetak manje Dizelu.

U ponedjeljak idu van. Konačnooooooo :sun2: :sun2: :sun2: :sun2: :sun2:

20140516_230052.jpg



20140516_230121.jpg
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Dvi-tri riči o Sour Dieselu.



Sour Diesel: A Sativa Strain To Start The Day


Sour Diesel is one of the most widely smoked Sativa strains of all time. If you haven’t heard of this strain, someone you know has already tried it (and probably loves it).

The Sour Diesel Strain Is Really Popular Among MMJ Patients
So why is Sour Diesel a favorite among medical marijuana patients and cannabis connoisseurs world-wide? It is because the Sour Diesel strain has got a distinct, pungent gassy stench that is coupled with an exciting burst of energy. Having Sativa lineage, it is correct to assume that Sour diesel will predominately affect the mind.

“Patients can expect the Sour Diesel strain to make them alert, energetic, and even slightly light-headed.”

Patients typically use Sour Diesel as their first source of medication to start the day; it’ll have you feeling awake and ready to go. Sour D affects your head almost exclusively; there’s absolutely no couch-lock or heavy body feeling. The way I think of Sour Diesel is similar to how a dog reacts when it sees a squirrel. Head perks up, instantly aware of your surroundings, and sort of tuned into your environment like you’ve never been before. It seems to work with the brain to create tons of ideas and energy.

All of this makes it very hard to focus on the task at hand. Personally would rather medicate with Jack Herer, Blue Dream or Green Crack for more of a clear-headed high conducive to deep-thought. After all, the trance-like effect makes it really easy to get distracted when medicating with the Sour Diesel strain.

Sour Diesel Strain Genetics & Where It Comes From
The specific lineage of Sour Diesel is tricky and documented very poorly. Some believe the Sour Diesel strain simply comes from a phenotype of Chemdawg that was slightly different and more on the Sativa side of the equation. Others believe Sour Diesel stems from the mixture of Original Diesel (which consists of Chemdawg x Super Skunk x Northern Lights) and an unknown Skunk phenotype (most likely consisting of Skunk x Hawaiian x Northern Lights).

Tell-Tale Signs of a Good Sour Diesel Batch
The smell of Sour Diesel should be intoxicating. It should remind you of an overpowering stench of lemons and diesel fuel. It should be a pungent stench. The pictures attached are a good example of what a good batch of Sour D looks like. A+ medication that is sure to explode in popularity as more and more people make the switch to medical marijuana.




I jedna sličica:

sourd_FULL41.jpg




It will be continued......
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Koristim priliku da na jednom mjestu zabilježim većinu onog što me zanima, te ovom prilikom prilažem i jedan recept za izradu ulja od kanabisa.

Vjerovatno ću jednom probati i ovo napraviti, a ideja mi je pomiješati ga sa maslinovim uljem, i napraviti super-učinkovito ulje, za svekoliku uporabu.



Simpsonovo ulje konoplje dokazano je efikasno i u liječenju raka.
Rick Simpson je aktivist za medicinsku upotrebu marihuane te ljudima pruža informacije o ljekovitosti ulja konoplje već gotovo cijelo desetljeće. Rick je izliječio sam sebe 2003. godine od metastazirajućeg raka kože i otad je posvetio život širenju istine o ulju konoplje. Susreo se s golemim brojem protivnika i nedostatkom potpore kanadskih vlasti kao i farmaceutskih kompanija, vladinih agencija za zdravlje te UN-ovih ureda. Unatoč tome Rick Simpson je uspješno (i besplatno) izliječio više od 5000 pacijenata te vjeruje da se mogu izliječiti sve bolesti i sindromi. Naglašava kako je normalno da se sve vrste raka i bolesti izliječe koristeći visoko kvalitetno ulje konoplje kao lijek.
Rick je liječio pacijente sa rakom, AIDS-om, artritisom, multiplom sklerozom, dijabetesom, leukemijom, Chronovom bolesti, depresijom, osteoporozom, psorijazom, nesanicom, glaukomom, astmom, migrenama, opeklinama, kroničnom boli, mutiranim stanicama (polipi, bradavice, tumori) pa čak i one s potrebnom regulacijom tjelesne težine.
Rick Simpson: ‘Želim da ljudi znaju kako se izliječiti’
Rick Simpson vjeruje kako oralno uzimanje ulja konoplje uništava stanice raka u tijelu, a kada se koristi površinski može izliječiti i bolesti poput melanoma. Kako god bilo, kao i s bilo kojim drugim lijekom, previše ulja konoplje može uzrokovati i neke nuspojave. Tri najčešća su – glad, sreća i pospanost. Ovo je, dakle, iznimno siguran lijek ako ga usporedimo sa stotinama drugih koji su odobreni za korištenje s vrlo malo ili lak nimalo ispitivanja te koji su pacijentima pružili grozne nuspojave među kojima i – smrt. Nitko nikada nije umro od kanabisa ni u kojem obliku.

Rickov recept za ulje
Kako biste napravili ovo ulje potrebna vam je jedna unca (oko 28 grama) suhe biljke. Od jedne unce biljke dobit ćete oko 3-4 grama ulja iako i to varira ovisno o soju biljke.

Vrlo bitna napomena: Ove upute sažete su direktno s Rickove web stranice. Budite VRLO OPREZNI tijekom iskuhavanja otapala, jer te pare su vrlo lako zapaljive. Izbjegavajte pušenje, bilo kakve iskre, vruće površine štednjaka ili bilo kakvih sličnih elemenata. Pripremite i ventilator koji će otpuhati pare što dalje od lonca i budite sigurni da se cijeli procesa odvija u dobro provjetrenom prostoru.

1. Potpuno suhi materijal stavite u plastičnu kantu
2. Navlažite materijal s malo otapala koje ćete koristiti. Može se koristi više otapala – čista nafta, eter, butan, 99-postotni izopropilni alkohol ili čak voda. Za 0,45 kilograma suhog materijala potrebno je 7,6 litara otapala, za jednu uncu materijala dovoljno će biti pola litre za izvlačenje THC-a.
3. Zdrobite biljku koristeći komad čistog netretiranog drveta ili nečeg sličnog. Iako će materijal biti vlažan bit će ga lako drobiti.
4. Nastavite drobiti materijal dodajući otapalo sve dok biljka ne bude u potpunosti prekrivena i namočena. Nastavite miješati oko tri minute. Dok to radite THC će se otpuštati s biljke u otopinu.
5. Odvojite otopinu od ostataka biljke u drugu posudu. Na ovom koraku oslobodili se biljku od otprilike 80 % THC-a.
6. Drugo ispiranje: ponovno dodajte otapalo na ostatke biljke i miješajte još tri minute kako biste oslobodili i ostatak THC-a.
7. Otopinu prelijte u onu prvu otopinu koju ste prethodno odvojili.
8. Bacite ono što je ostalo od biljke nakon dva ispiranja.
9. Uljnu otopinu procijedite kroz filtar za kavu u čistu posudu.
10. Otopinu treba prokuhati: najbolja opcija je kuhati je u kuhalu za rižu. VRLO BITNO: izbjegavajte štednjak, iskre, cigarete i otvorenu vatru jer, kao što smo već napomenuli, pare su iznimno zapaljive.
11. Dodajte otopinu u kuhalo za rižu do 3/4 zapremnine i upalite na opciju ‘HIGH’ (visoka temperatura). Osigurajte da se sve ovo odvija u prostoru koje se može lako provjetriti te imajte u blizini i ventilator koji će otpuhati zapaljive pare. Kako otopina u kuhalu isparava tako nastavite dodavati ostatak otopine i tako sve dok ne dodate kompletnu otopinu u kuhalo.
12. Kako se razina otopine u kuhalo po posljednji put smanjuje dodajte nekoliko kapi vode (10 kapi na 0,56 kg suhog materijala). Ovo će pomoći osloboditi talog i zaštiti ulje od prevelike topline.
13. Kada u kuhalu ostane oko 2,5 cm otopine stavite kuhinjske rukavice i podignite kuhalo te ga malo vrtite uokolo dok ne prestane kipjeti.
14. Kada se otopina iskuha namjestite temperaturu na kuhalo na ‘LOW’, odnosno na nisku temperaturu. Ni u kojem trenutku ulje ne bi smjelo prijeći temperaturu od 140 stupnjeva Celzijevih.
15. I dalje s rukavicama na rukama uklonite posudu s uljem s kuhala. Lagano ga prelijte u posudu od nehrđajućeg čelika.
16. Posudu od nehrđajućeg čelika stavite u dehidrator ili na neku lagano spravu za podgrijavanje kao što je, recimo, grijač za kavu. Možda će biti potrebni sati, ali voda i nestalni terpentini će ispariti iz ulja. Kada primijetite da na površini ulja više nema aktivnosti, ulje je spremno za upotrebu.
17. Usišite ulje plastičnom špricom ili nečime sličnim. Špricom će se ulje kasnije lakše moći izvlačiti i koristiti. Kada se ulje u potpunosti ohladi trebalo bi biti teksture poput guste masti.

Zora novog doba medicine
Rick Simpson naglašava kako ulje konoplje pomlađuje vitalne organe te nije neuobičajeno da se ljudi osjećaju i 20-30 godina mlađe nakon kratkog perioda korištenja ulja. ‘Nalazimo se u zori novog doba medicine i novog dana za čovječanstvo. Ne samo da konoplja može spasiti svijet, ona može i eliminirati veliku količinu ljudske patnje, ali i stati na kraj gladi u svijetu. Što čekamo?
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Svakako ce nam koristiti to sto si lepo i detaljno napisao,pogotovo nama koji zelimo napraviti ulje..:)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Saljem pozitivnu vibru. Jedino me zalosti sto su slike mrtve a nisu stare niti 10 dana :(
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Hvala na vibri.. :)

Evo, da slike ne budu "mrtve", današnji update.

Vrijeme idealno za predađivanje. Temp. 22-23, sunčano :sun2: :sun2: :sun2:

Ponovio sve kao i sa Ananasom i Acapulcom.

20140519_161236.jpg


Zamiješao sve tri vrste zemlje, posuo sa hydrogelom (ovaj puta 200 grama na 100 lit.zemlje) i opet sve to skupa promiješao, pa po 10 lit zemlje na dno rupa.

20140519_161715.jpg



20140519_161947.jpg


20140519_162327.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and Bassman

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Zalio sve sa po 5 litara kišnice za svaku,

Izvadio lagano biljke iz pitara (okrene se naopako i lagano tucka po dnu pitara dok ne ispadne) postavio u rupe i zatrpao sa ostatkom mješavine.

Dopunio zemljom sa sajta do vrha, utabao rukama, i opet svakoj po 5 litara kišnice,

20140519_162518.jpg




20140519_162641.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bassman

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Nije to baš tako kolega Bassman.

Ima tu i jedan ali.....

20140519_163256.jpg



Ponovo vrh posuo sa "šušnjem" da se malo spriječi isparavanje.

20140519_163741.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.