S cim grijati prostor za grow?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Pozdrav ljudi, evo kako se svako malo spremam za novi grow, odlucio sam uzeti nesto za grijanje prostora za grow, pa imam neke nedoumice.

Ako uzmem peć na drva, kaze mi prijatelj da bi to odlicno bilo ne samo zbog suzbijanja vlage i reguliranje temperature, vec i zbog kolicine co2 koja bi se vracala u prostor, ali mi je problem sto bi trebalo izraditi dimnjak, ali ne bi bilo dobro da se puno dimi tj. da nije upadno.

Pa sam kao jedinu soluciju vidio peć na lož ulje ili na plin, uzmite u obzir da je taj prostor obicna 4 zida, ovo ljeto je bilo lako ali sada kada zima dolazi klima ne bi pomogla jer nema izolacije nikakve u tom prostoru i klima se ne bi ni osjetila.

Pa me interesiralo ako vi imate iskustva sa nekim od ova 2 nacina grijanja da mi kazete nesto, koji je bolji, korisniji, znaci cilj mi je da proguram ovu zimu samo sa grijalicom bez postvaljanja izolacija u prostor koje bi dosle skupo a toliko sada nemam.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Afghani Mazar-I-Sharif
Ak nemas za dimnjak :p


Pec na drva je mnogo bolja od plinske, ovo sto pricas o stvaranju co2, to je od izgaranja drva a kod plinskih i ostalih peci nema drva da izgore


Uzmi neki strain koji voli hladne temperature :dada
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
vjeverice, kakve veze ima tvoj link sa temom S cim grijati prostor za grow? covek nije trazio savet za vrstu, ti to malo reklamiras i trazis infr. ;) ni jedan strain ne voli "hladne" temperature, neki ih podnose bolje a neki losije i svi mogu do neke granice
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
HPS-icom dok gori i mala grijalica...kako ti je Blade napisao dok je ugasena mama...tako sam ja jednom,davno
 
12.03.2012
35
32
0
39
Blade je napisao(la):
Mala kupaonska grijalica ili grijac za akvarij ali ništa sa otvorenim plamenom
da ne bukne požar

grijač za akvarij nemože radit bez vode,osim ako nisi mislio na grijač za terarij....
ili da gurne u svaki pot po grijač u zemlju....ahahahha zaj.....ancija...

korisnikvutre: evo ovdje imaš ideje pa možda uzmeš koju na doradu...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako nemas nikakvu izolaciju u tom prostoru ima da se naplacas para za zagrejati to sta god da koristis (koliki je uopste prostor u pitanju)
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
imaš one sijalice za grijanje + HPS mislim da ne bi bilo problema..ja sam prošlu zimu radio sa grijalicom,stavio je na timer i nisam imao nikakvih problema,a uvjeti su bili katastrofa,rječ je o dvorišnoj zgradi u jako lošem stanju temperatura je bila oko 5 stupnjeva,ali u boxu nije bilo problema,kad je lampa radila bilo je idealno a preko mraka grijalica je odradila svoje...Sve u svemu probaj :))
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
kalorifer-iz licnog iskustva pricam-oni mali stoni su oko 10-15e,zavrsavaju posao
inace mislim da nije samo c02 nusprodukt sagorevanja drva(ne da mislim nego znam),ima tu i drugih supstanci koje ne uticu bas tako dobro...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nekoliko paketa stiropora, jedno popodne posla i ako već ideš na struju grijat (neki predlažu kalorifere) radije uzmi uljni radijator. Skuplji je od kalorifera, ali bolje grije, odnosno manje troši od kalorifera koji grije samo dok je uključen grijač, dok ovaj isijava toplinu i bez grijača.
Ja bi tako napravio, a ti sad vidi ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Tropico je napisao(la):
hmmm i sam cu se uskoro naci u takvoj situaciji....kalorifer da, ako nekome nije problem placati 2+ kw po h

pa ne radi on non stop, nariktas na temp izmedju 16~18 i sam se gasi, + obicno ima I i II, pa ukljuici na I i trosis 1Kw dok radi... mislim da je to ok ako je povrsine ne veca od 2m na kvadrat, za ostalo mora ici nesto ozbiljnije, eventualno to sto zlo sugerise
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bom

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ako ces u box stavljati-kalorifer,il' cak ta fora sa stiroporom mozda prodje(dobar je to izolator)
ako ces grejati prostoriju,definitivno uljani radijator (ili TA pec,ako imas od nekog uzeti/pozajmiti)
 
26.10.2011
47
1
0
44
stiropol i uljani su dobitna kombinacija uljani trosi 400w na sat a kosta oko 35e izolacija je ta koja neda toploti napolje a uljani samo dogreva. TA pec nije dobra jer ce ti i po danu grejati a nocu se puniti da bi bilo ekonomski isplativo. a da plafon je i najbitniji da nije supalj i tamo zalepi stiropol ili ga naslazi odozgo to ti je dugotrajna investicija leti hladi zimi greje :)
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
box 166x100x100 bit će obložen stiroporom,sad neznam da li stiropor ide izvana ili iznutra boxa
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ako nemas reflektujucu povrsinu unutar boxa-onda lepi stiropor.moze i spolja,do tebe je.
ali,ponavljam,ako nisi nabavio foliju ili mylar-stavi stiropor unutra,on je solidna reflektujuca povrsina
 
12.03.2012
35
32
0
39
mar1o je napisao(la):
Da li može koji grijač za terarij na upuh?

najbolje ti je uzet grijač za terarij,da te ne boli glava za račun oni su ti od 5w do 35-40w ima i jačih ali skuplji jedno 50eura za neki bolji i jači,oni se ne zagrijavaju do te granice da nemoš ruku držat blizu pa ti paše za bilje da ih ne kuri tokom dogrijavanja box-a,i slobodno ga metneš u box,staviš ga u čošak negdje,za jedan mjesec struje koje češ dobit za grijalicu kupiš vrhunski grijač sa termometrom i ostalim dodacima i miran si....a troši 25w......