Sitnice koje nas cine srecnim

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Radila sam mnoge experimente u zadnjih par godina na biljkama i mogu vam reci da sam se prijatno iznenadila... Okruzena sam prijateljima koji se bave uzgojem na mnogo visem(ozbiljnijem) nivou nego ja i zaboravili su na to koliko je ustvari fun ili koliko mogu kreativnosti uneti u uzgoj za dobrobit biljke i za nas same(psiha). Navescu par stvari koje sam probala da bi podelila sa vama moje licno iskustvo i naravno ocekujem da ce te i vi iskreno da mi odgovorite i podelite vasa iskustva, misljenja o mom radu jer za koju godinu planiram diplomski napisati na ovu temu :))

Moj ,,rad'' tako bi ga nazvala odvijao se vise godina. Svake godine sam drugacije postupala sa biljkama ili sam ih odvajala od drugih po grupama da bih bolje uocila razlike, takodje sam stvorila i idealnu viziju - sliku o savrsenoj(poor energy) biljci...

1. Dati ime biljci - pokusala sam da postupim sa njom/njima kao i sa zivim bicima dala sam im ime kako bi mogla na sto laksi nacin da se poistovetim sa njenim frekvencijama. Na energiju ludo reaguju kao i na nase misli. Primer: jednoj mojoj biljci sam dala ime po mom flegma drugu i kad je doslo vreme da se pusi bila sam u nirvani, dok je naka druga dobila ime po mojoj hiperaktivnoj drugarici pa posle nje znate ono ,,zene puno pricaju'' hahaha :D Prvo sam mislila da je to moj trip, ali i drugi su na to isto odreagovali pa ne vidim zasto ne bi bilo tako.

2. Pricati price - mozda malo ludo zvuci, ali bile su price i za laku noc. Pozitivne price najcesce o mojoj proslosti neke super stvari koje su mi se desile, psihodelicna iskustva i slicno. Samo puno truda treba uloziti u sve to i treba paziti kojom energijom se izrazavamo i kako se u datom trenutnku i mi osecamo. Drugoj bljci sam pricala uobicajene monotone stvari vezano za skolu, posao, drustvo,... Mozete predpostaviti posledice moja jadna biljchica se osusila :/

3. Dodiri - svesno prenosenje energije

4. Pogledi i misao koja prodje u tom trenutku kroz taj pogled

5. Muzika - nekim sam pustala reggae, nekim psy, goa, klasika, dnb, chillstep, i sl.

6. Pokazati drugima biljke - ovde sam se najvise iznenadila, jer sam neke biljke dopustila drugim ljudima da vide. Cim su ih videle ramisljali su o njima stvarali su misli o njima, a svaka misao je ziva i one ih upijaju. Zamislite biljku koju nikad niko nije video sem vas, niko nikad nije pomsilo o njima sem vas, dosta sam upoznala i sebe i moju energiju kroz ovaj deo.

7. Aditivi, zemlja, svetlost - bili su mi manje bitni faktori jer su vise reagovale na mene nego na bilo sta drugo sto je dolazilo spolja. Cak one koje su dobile neke posebne, skupe aditive su lose odreagovale kao da su bili previse jaki za njih. To je isto kao kad bi ja pila lekove sa vitaminima. Sve sto je ljudska ruka dodirnula prljavo je..

8. Odvojiti biljke ili ne

9. Pruziti znanje bljci - nauciti biljke na sta da reaguju iz spoljasnje sredine, a na sta ne. Znanje u pogresnim rukama moze da prouzrokuje haos, ali one poseduju toliko cistu energiju da posle malo druzenja sa njima osecamo se tako blazesno i smireno. Mislim da mozemo da uticemo na nivo svesnosti kod njih.

10. Izbegavanje navika i monotonosti - svaki dan se ponasati isto sa njima ili imati tacno odredjeno vreme kad ih zalivati, staviti na vece sunce, tacno odredjene kolicine vode koje im dajete ili bilo sta slicno. Eonima pratimo obrasce i opcinjeni smo sugestijama neko me je na dan potrebno 5 case vode a nekome 15 :) sve zavisi od osobe do osobe(fck the rules).

Naravno u mom dnevniku je ovo opisano na mnogo opsirniji, detaljni, naucni nacin, ali pokusala sam sto vise da skratim da bi bilo zanimljivo citati ili da bude vise kao neka zanimljiva tema. Ostavila sam i neke neizvesnosti koje ce te sami upotpuniti i time upoznati sebe, izbegavala sam neke nerazumljive reci kako bi svi mogli razumeti i neke teme jer bi bilo stvarno previse :) Verovatno neko od vas poseduje jos neke ideje ili smatra da sam nesto vazno izostavila, nadam se da ce te usavrsiti ovu temu. Veliki pozdrav za sve!

Kad smo bili deca znali smo da se igramo
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
a gde je pečat/dnevnik? :)

7. Aditivi, zemlja, svetlost - bili su mi manje bitni faktori jer su vise reagovale na mene nego na bilo sta drugo sto je dolazilo spolja. Cak one koje su dobile neke posebne, skupe aditive su lose odreagovale kao da su bili previse jaki za njih. To je isto kao kad bi ja pila lekove sa vitaminima. Sve sto je ljudska ruka dodirnula prljavo je..

ovo me najviše zanima,pošto nemam para za 250W komplet i hesi start paket.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SoStoned
03.07.2009
1.740
2.317
188
hej ho lets go

ima nas raznih "frikova" :) i ja sma frik juhu :D

1.Ime biljci dati...osim neke osobne satisfakcije ne vidim kako bi biljci pomoglo u razvoju, davanje imena jel...mislim da biljke ne razumiju naš "jezik" i da to previse kod njih ne pali :)

2.pričati priče...ovisi kojim tonom...mislim da tu mogu "registrirati" energiju koja dolazi iz tih zvukova

3. dodiri....energija....svakako

4. Misao blizu biljaka treba zapostaviti, ignorirati ih i onda je to sam otakvo mentalno talasanje :)

5. Muzika. radili su nekakve testove, klasicna glazba ovo ono sigurn oda ima u tome nesto, prvenstveno koju frekvencij uta glazba odasilje :)

6.Pokazati drugima biljke...puno vjerujem ljudima pa pokazem inace svakako ne pokazivati :D

7.Aditivi zemlja svjetlost ili zemlja svjetlost....jako bitni...treba ih znati dozirati, biljku "pitati" kako god. Btw ne mozes za stajski gnoj kojeg je ljudska ruka dodirnula tvrditi da je "prljav" je prlja je ali ne zato sta ga je ljudska ruka dodirnula :D i to svakako nije isto ka kad bi ti pila ljekove sa vitaminima :)

8. Pustiti da vise vrstazajedno raste...s ti mda treba uraditi selekciju biljaka i odabrati one koje si međusobno pomažu na ovaj ili onaj način

9. Biljci ne triba pruziti znanje...svjesnija je od nas ljudi.

10. Glavno je biljk pratiti i "osjetiti", tad ce covjek najbolje uociti sta im treba i u koje vrijeme :)

Pis :D
 
A bi ja krenula ali tek upisujem drugu godinu :) Trebam dobro razmisliti da li cu uopste upraljati ovakve stvari povezujuci ih sa zastarelim ustanovama gde ce ih mozda definisati i teorisati na njihovom lvl-u i onda sve u k :D

Po meni ne treba ti puno love za uzgoj samo ljubav :) Najbolje je da probas pa ako ne uspe bar ces znati da popravis greske sledeci put(licno iskustvo). Za pocetak uzmi saksiju i humus, npr moj drug je bacio kroz prozor semenke u bastu i izrasle su 2 biljke i to bas zenske i pusilo se i bile su full!
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
tu bi se moglo svega proćitat! :p odlićna tema! pratim! nabacivat se curama,mislim na NAŠE cure! :) malo ih mazit,koju ljepu reć a nadat se zahvali! nadam se da shvacate! :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
mythbusters su radili čitav serijal o biljkama (spominjao sam to već negde),nije zgoreg za podsetiti se ŠTA im to u stvari prija,jer su rezultati zapanjujući :D

evo i linka
http://www.youtube.com/watch?v=fStmk7e9lJo

http://www.youtube.com/watch?v=DU7xkuzH1X0


http://www.youtube.com/watch?v=iUwYKnRvqzE

http://www.youtube.com/watch?v=CMiVNPXR5qw
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam and usrname

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Sve je stvar licnog dozivljaja. Neko smatra da su biljke bezosjecajne, dok drugi znaju da su to ziva bica, nista manje bitna od nas ljudi.
Niceg cudnog nema sto vecina ljudi smatra da su biljke, ne bica, vec predmeti. Djecu ucimo kako eksploatisati sume zarad novca, a ne da su to ziva bica.

Danas je sreca imati dvije - tri osobe koje tako razmisljaju u svojoj blizini. Treba s nekim razgovarati o svemu, a takva tema nosi epitet cudaka u prosjecnom drustvu.
Biljke su ziva bica, a kako ce se koja zvati bitno je, uglavnom, onom ko se o njoj brine. Davanjem imena biljci, u nama se formira i biljka kao licnost, a samim tim i imamo vecu obavezu da se brinemo o jednoj licnosti, jednom bicu, od obaveze koju, za mnoge, predstavlja nekakva biljka

Bice da su sretne sudbe sjemenke koje tebi zapadnu u ruke :)