Snow Ryder Grow [Fem.Auto]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.10.2012
17
0
0
42
Pozdrav svim ljubiteljima, ove pedivne biljke i pozdrav svim vrijednim forumašima. Zadnje vrijeme sam započeo jedan svoj projekt, jer sam spletom okolnosti završio u Amsterdamu i donio neke posebne sjemenke. Snow Ryder Feminised Automatic i Super Skunk Feminized od Sensei Seed Bank. Budući da dugo nisam uživao, a znao sam ;) odlučio sam se vratiti na stare staze i još jednom započeti avanturu sa dotičnom ljepoticom. Snow Ryder Automatic je jedna od tih novih sorti kojoj se puno priča u zadnje vrijeme, križane sa Rudelaris sortom predstavljaju jednostavan način da se dođe do relativno dovoljne količine budova u kratko vrijeme 10-12 tjedana. Gospodična u banci sjemena rekla mi je da mogu očekivati oko 30-40 g proizvoda u dobrim uvjetima. Druga biljka je Super Skunk koja je naravno "feminised" kao i prva, budući da ću raditi sa klonovima, ako ove prođu dobro samo bi nastavio s istima na način da ih se klonira. Fotografiram biljke svakih 4-5 dana i odlučio sam postaviti slike kako bi mi netko pomogao odgovoriti na pitanje. Naime na listovima se javljaju bljeđi predjeli kao bijele fleke. Biljka izgleda jako zdravo i poletno, svaka tri - četiri dana je duplo veća, počeo sam je hraniti tek 25 dana i odlično je reagirala, zapravo nikakva promjena. Problem bijelih fleka prati ju od samog početka iako to nije baš negativno utjecalo na nju. Moguće je da je malo manja, nisam siguran, zato kad pogledate slike, naravno komentirajte. Meni se čini prilično dobro, horizontalno, skoro pa ravno postavljeni listovi što indicira na dobre uvjete. Zemlju sam kupio u vrtnom centru, porjeklo BIH, na vrećici indikacija da je zemlje pH 6.8. Svjetlo sam odlučio da će biti LED, jeste skuplje ali je na kraju isplativije. Dvije žarulje od 3W snage, 200lum, 6000K boja i dvije žarulje od 1W snage, 100lum, 6000K boja, za koji dan stavljam još dvije od 3W. Poprilično jako svijetli zasad, kako budu rasle tako će rasti i snop svjetlosti, naravno. Temperatura je oko 22 stupnja. Pogledajte slike pa mi javite što mislite, kakve su to bljede fleke na rubovima listova.

Snow Ryder 28 dana (prve 4 fotografije) i Super Skunk 25 dana (zadnja fotografija)
 
29.09.2012
31
9
8
pozdrav i tebi
Za 25 dana biljke izgledaju dosta malo i izduženo, neznam ništa o LED rasvjeti ali ove biljke traže svjetlo što znači da ga ima premalo, preveliki razmak je između noda. Tek sad kreću sporedne grane što obično biva 10-tak dana nakon klijanja. Osim premalo svjetla vjerojatno nije niti zemlja najbolja pa kombinacija tog dvoje je malo usporeni i izduženi rast. Nema potrebe za gnojenjem dok su tako male biljke eventualno neki boosteri, ili nešto za korijen
Nisi napisao kolike su posude, moj savjet: stavi još lumena, kroz neko vrijeme je presadi u veće posude, ako ti već nije dostupna provjereno kvalitetna zemlja, bar probaj složiti malo drugačiju smjesu, rastresitiju, recimo 20 % izmrvljenog stiropora nebi škodilo. Sa zemljom se ne šali, kupuje se nabolje dostupno, ako ulažeš u LED - biće i za zemlju valjda. Kvalitetna zemlja - voda dobrog ph-a, pravilno gnojenje ( kad biljka kaže a ne po nekom rasporedu) i rješio si se 80 % možebitnih problema tokom growa.

Kažeš bijele fleke, na prvoj slici se vidi nešto na jednom listu, ništa zabrinjavajuće po meni, ako izuzmemo ono što sam rekao u prvoj rečenici meni to dobro izgleda, samo im nikad nebih dao 25 dana nego 10-tak najviše. Možda zbrajaš i vrijeme germinacije, vidim da neki i tako računaju

Sretno, i apdejtaj s vremena na vrijeme, LED je uvijek interesantan za pratiti, i ja planiram uskoro - prvom prilikom kad se ukaže nešto povoljno i dostupno
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
temperatura ti i nije bas najsjajnija,nemoj ici mnogo ispod 25C,ne prija im bas(mada bolje reaguju na temperature ispod 25C nego da je iznad 30C),mislim da su ti LED-ice slabe,malo je to lumena,sve ispod 15000 lumena drasticno utice na brzinu rasta(neko ce reci 10.000,ali i dalje si slab),vidjao sam da ljudi koriste panele LED,a ne tri-cetiri lampe...biljke su ti zaista,zaista usporile,nesto tu nije kako treba...
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ako ti je to automatik star 28 dana znaci da nis t 1-3 gramaod toga jer bi on trebo vec duboko da cvate a to znaci da e na njemu bit 1-3 grama...

] u crvenim krugovima su ti auto haze stari 30-tak dana cvatu jako hps 250 w + cfl
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
JumperBt je napisao(la):
Pozdrav svim ljubiteljima, ove pedivne biljke i pozdrav svim vrijednim forumašima. Zadnje vrijeme sam započeo jedan svoj projekt, jer sam spletom okolnosti završio u Amsterdamu i donio neke posebne sjemenke. Snow Ryder Feminised Automatic i Super Skunk Feminized od Sensei Seed Bank. Budući da dugo nisam uživao, a znao sam ;) odlučio sam se vratiti na stare staze i još jednom započeti avanturu sa dotičnom ljepoticom. Snow Ryder Automatic je jedna od tih novih sorti kojoj se puno priča u zadnje vrijeme, križane sa Rudelaris sortom predstavljaju jednostavan način da se dođe do relativno dovoljne količine budova u kratko vrijeme 10-12 tjedana. Gospodična u banci sjemena rekla mi je da mogu očekivati oko 30-40 g proizvoda u dobrim uvjetima. Druga biljka je Super Skunk koja je naravno "feminised" kao i prva, budući da ću raditi sa klonovima, ako ove prođu dobro samo bi nastavio s istima na način da ih se klonira. Fotografiram biljke svakih 4-5 dana i odlučio sam postaviti slike kako bi mi netko pomogao odgovoriti na pitanje. Naime na listovima se javljaju bljeđi predjeli kao bijele fleke. Biljka izgleda jako zdravo i poletno, svaka tri - četiri dana je duplo veća, počeo sam je hraniti tek 25 dana i odlično je reagirala, zapravo nikakva promjena. Problem bijelih fleka prati ju od samog početka iako to nije baš negativno utjecalo na nju. Moguće je da je malo manja, nisam siguran, zato kad pogledate slike, naravno komentirajte. Meni se čini prilično dobro, horizontalno, skoro pa ravno postavljeni listovi što indicira na dobre uvjete. Zemlju sam kupio u vrtnom centru, porjeklo BIH, na vrećici indikacija da je zemlje pH 6.8. Svjetlo sam odlučio da će biti LED, jeste skuplje ali je na kraju isplativije. Dvije žarulje od 3W snage, 200lum, 6000K boja i dvije žarulje od 1W snage, 100lum, 6000K boja, za koji dan stavljam još dvije od 3W. Poprilično jako svijetli zasad, kako budu rasle tako će rasti i snop svjetlosti, naravno. Temperatura je oko 22 stupnja. Pogledajte slike pa mi javite što mislite, kakve su to bljede fleke na rubovima listova.

Snow Ryder 28 dana (prve 4 fotografije) i Super Skunk 25 dana (zadnja fotografija)


vidi, prvo ne treba ti automatik da bi zavrsio za 12 sedmica (tj. 3 meseca) to u indoru mozes da uradis i sa fotoperiodnom biljkom... drugo, za to vreme (28 dana) automatik bi vec trebalo da je procvetao, svi moji su cvetali izmedju 16-og i 21-og dana, trece, mislim da nema sanse da izvuces 30ak grama iz tog automatika (ako je uopste automatik), cetvrto, zemlja je bitna koliko i rasveta, a i litraza posuda, i kad sam spomenuo svetlo, peto, ne kontam sta planiras sa 4 led diode koje ukupno imaju 600 Lm, nadam se da si citao forum i da si registrovao da je za uspesan uzgoj potrebno bar 5.000~6.000 Lm, naravno pozeljno je preko 10.000, ajd sretno (+ 6000K ti nece napraviti posao kada procvetaju, uzmi hps koji ima 2000K i daj im zivota, mani se skupog leda "koji obecava")
p.s. nema potrebe da napominjem da su biljke premale za taj uzrast, al dobro i da su tolike kada radis pod 600 Lm
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Te fleke su bile i meni (terramagma 400WHPS) dok nisam počeo provjeravat ph vode.Pozdrav
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Jos i dobro izgledaju s obzirom na svjetlo :ludak

Mozes ih slobodno racunat ko da su stare 2 tjedna. Kupi hitno svjetlo.
 
12.10.2012
17
0
0
42
Hvala prije svega na brzoj akciji. Što se tiče izduženosti biljke, mislim da u usporedbi sa Super Skunkom, Snow Ryder je 3 puta veći. Namjerno sam izabrao LED jer se ne grije i lampe su uvijek bile na 10-15 cm od biljki, a s obzirom da su u ormaru nisam htio lampe koje se jako, jako griju. Mislim da ako je falilo svjetlosti onda bi se SS isto tako izdužio, mislim neznam. Činjenica je da je svjetlo od samog početka bilo slabo i zato se slabije razvija. LED mi je jednostavno najbolji izbor, jedna žarulja ima 48 LED-ica na sebi i što se tiče podataka (da se nadovežem na post o LED-u) oni su takvi prepisani sa kutije. Znači potrošnja 3W, kut svjetlosti 120 stupnjeva, 6000K boja svjetlosti (cool), to su već modernije diode, u onom postu su ajmo reći među najstarijim diodama koje rade na 1,5-2 volta. Ovo što ja kupujem radi na puno većoj voltaži od običnih, spaja se na 220V iako ne radi naravno na toj voltaži jer ima prigušnicu i radi se o SMD LED, sličan proizvod na 48SMD GU10 LED (GU10-5048) China (Mainland) LED Lamps, s obzirom na potrebnu količinu svjetlosti trebao bih kupiti oko 60W (1 od 3W 70KN) tih žarulja da bi imao relativno dovoljno za uzgoj. Budući da je radni vijek 40000h mislim da će se isplatiti. Činjenica je da se svaki lijepi i sunčan dan nalaze vani i uživaju na suncu. Trenutno ih držim na 20/4, ali od početka su bile na 24/0. Što se tiče zemlje, vjerujte mi našao sam najbolje od svega jer je izbor nažalost jako loš po vrtnim centrima, tj. nema skoro ničega što sam tražio. Da ne prepisujem podatke sa vreće zemlje jednostavno sam ju slikao, među ostalim slikama naći ćete i slike led žarulje i ostale slike. Što se tiče vaze ona je promjera 20cm i dubine 17cm.

Što se tiče bijelih fleka, u biti više bi to opisao kao diskoloraciju (teže vidljivo kad se slika, znači ti djelovi po rubovima lista su bljedo, svijetlo zelene boje. Staviću bolju fotografiju jer se nije dobro vidjelo, pa možda bude jasnije. Inače SS nema fleka, izgleda super, prelijepo, samo što je niska jako. Razgovarao sam sa ženskom u seed shopu i rekla mi je da SS neće narasti veliki jer je 80% indica, čini mi se da je rekla 70-90 cm. SR je 75% indica i ona naraste između 90-120 cm. Proces germinacije je u slučaju SS trajao 3 dana i već se pojavila klica dok u slučaju SR je trajalo 8 dana i nije uračunato u dane starosti. Da napomenem za gnojivo, čep ima 3 razine, na prvoj se razrijedi sa 1 litrom vode a ja sam razrijedio sa 2 i pol litre kišnice i zalio sam samo 20% sa gnojenom vodom a ostalo je bila čista voda. U biti na gnojenje je odlično reagirala, nema promjene, raste jednakom brzinom kao i prije i nepokazuje znakove stagnacije ili nešto drugo.Još jednom vam puno hvala što ste se tako brzo odazvali i nadam se da ćete nastaviti i dalje sve komentirati i davati savjete.Pogledajte prilog 2910Pogledajte prilog 2911Pogledajte prilog 2912Pogledajte prilog 2913
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
sve je to super,ali nigde ne vidim LUMENAZU tih LED-ica,a to ti je bitno,ne koliko trose...
biljke izgledaju PREMLADO,kao da je tek 10 dan,ili tako nesto..a i nigde ne pominjes PH ni vode ni zemlje.a iz licnog iskustva znam,da ako je neki od pomenuta 2 narusen,biljka stagnira,a sa svakim sledecim zalivanjem,problem postaje jos gori...


EDIT-na tom linku koji si naveo kaze '210' lumena.znaci 20-25 takvih sijalica i mozes razmisljati o daljem uzgajanju.
 
12.10.2012
17
0
0
42
Tako sam nešto i razmišljao 20-25 sijalica (20x3W=4200lum) cca. 60W potrošnje, nebi bilo zgoreg ni pojačat s vremenom na 100W to bi bilo to. Znam da je svijetlo problem već 2 mjeseca kopam po netu i istražujem i sve mi je jasno. Problem je što trošim pare na znate već šta pa je malo ostalo za sijalice. Evo stavio sam još tri štedne žarulje po 21W, 2700K, digao sam temperaturu na nekih 25-24 C i idem sutra u dućan po još ledica 100%. Može li netko prokomentirat zemlju koju koristim ima slika mislim da se vidi OK ako treba staviću u višoj rezoluciji. Što se tiče pH vrijednosti zemlje i vode, ne mjerim, ali sam isprobao onu metodu sa octom i sodom bikarbonom i nije se pjenilo ni na jednom testu. Na vreći od zemlje piše "uzgojni supstrat pH u H2O 5.0-6.8" Naravno moram negdje nabaviti potrebno za mjeriti pH vrijednosti.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
probaj da nadjes u akvaristickim radnjama PH kapi,one su ti najeftinija opcija..zemlja mi deluje ok. ali ne vidim nigde da pise da sadrzi azot(N),losa je malo fotka,ali mi se cini da tamo gde se navode sastojci,ne pise nigde N(vidim za fosfor i kalijum).to je OZBILJAN problem,i vrlo lako moze biti razlog zasto biljke ne rastu-ne dobijaju dovoljno(ili uopste) azota.ako je to istina,ili presadjuj(sto je po meni najpametnija solucija),ili pocni do gnojis sa nekim djubrivom koje sadrzi mnogo vise 'N' od 'P' i 'K'...

usput,mozes naci polovne MH/HPS l komplete na oglasima dosta jeftino...ne znam da li ce ti se te LEDice isplatiti,tih 20-25 je minimum za neki kakav-takav rast,ali sta ces posle? bolje ti pojuri na oglasima komplete,imas i ovde forumasi prodaju/menjaju...
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Ola, Jumper!
I ja sam na samom početku (prije cca 2 mjeseca) pokušavala razne improvizacije samo da uložim minimum novaca i vremena oko pripreme growa i grow-boxa (fensi ime za moj prilagođeni ormar) i da ne moram kupovati skupe lampe (za HPS, starter i balast nikad prije nisam ni čula). Tako sam u tom naletu neznanja uzela neke obične reflektorice (Osram Natura 2x100W) i preko ebaya neku kinesku LEDicu (164 red&blue LED), iskreno misleći kako su drugi nerazumni i pretjeruju što troše lovu na specijaliziranu rasvjetu i ostalu opremu.

Ipak, čitajući srodne teme ovdje na forumu i grow iskustva drugih, plus dobronamjerni savjeti iskusnijih članova, s vremenom sam došla do spoznaje da sam u krivu i da tako ne mogu dobiti ni približno željene rezultate. Nisam više htjela odgađati ulaganje u potrebnu opremu i u 3-4 dana nabavila osnovno: zemlju, HPS250W, reflektor, ph mjerač i sl.

Nisam u poziciji da nekom pametujem i dijelim savjete (još sam zeleni početnik), ali mislim da moraš prelomiti u glavi pristup "uložiti što manje i improvizirati". Nema druge nego nabaviti dobru opremu i složiti pristojan box za biljkice, jer ćeš jedino tako doći do priželjkivanih rezultata. Ovako ćete se samo ti i biljke mučiti (pogotovo biljke), umjesto da svakodnevno uživaš u njihovom rastu i napretku te na kraju žanješ ono što si posijao :)


PS
ne znam kakve su cijene kod tebe, no ja sam uložila cca 170€ u HPS250W, zemlju Terra Magma, par ventova, HESI gnojiva i ostalih sitnica (ne računajući sjeme)
.

Eto, ovo ti je stvarno prijateljski savjet...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Vidim da nitko ne čita, a svi vole komentirati... kod ledica nije bitna ta temp. boje koja je deklarirana. Bitne su valne duljine koje ledice emitiraju i bitna je snaga samih ledica (pojedinačno svaka dioda, ne to sve skupa). 48 ledica, a samo 3W... nula bodova...
 
12.10.2012
17
0
0
42
Naručio sam i pH trakice i pH metar za zemlju jer očito bez toga neide. Činjenica je da je na LED grow slabiji, ima čak i video za usporedbu negdje na internetu i da bi bolje bilo da su lampe HID ili nešto tog tipa, ali budući da je opasnost od požara daleko veća nego kod LED, nemogu stavit u ormar takve lampe, jednostavno se previše grije.Cijena je veća, recimo za usporedbu s Ivaninih 250 W za 170€ meni će trebati 200€ kn za 20kom 4200 lum.LED mi je bolji jer je jednostavno u usporedbi s HID, HPS, MH hladan i kad odem negdje na dva dana nemoram se brinut hoće li se nešto spržit. Prednost kod LED je još taj što ću sam složit lampu, redajući i nizajući žarulje i dulje će raditi nego bilo koja od navedenih lampi. Prvi grow će biti vjerojatno slabiji nego drugi jer do drugog ću već imat vrlo dobru rasvjetu i potrebnu opremu. Postaviti ću nove slike, za usporedbu što se dogodilo s biljkama, jasno se vidi da se za 24h list s 5 pera na Snow Ryderu povećao. Loop daj molim te pogledaj novu sliku zemlje jer ja ne vidim nigdje NPK na paketu zemlje, koristim talijansko gnojivo Compo NPK 7-6-6 piše Composizioni 7% Azoto (N) totale: 3.9% Azoto (N) nitrico, 3.1% Azoto (N) amoniacale
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
JumperBt je napisao(la):
Prednost razvijanja LED tehnologije je u tome da ledice što su novije jače svijetle, a troše manje energije. Posjetite LUXEON STAR LED pa se možete uvjeriti da led dioda može trošiti i svega 0.75W a radi na 18V i svjetli ko blesava.

Oprosti na grubosti, nije mi namjera uvrijediti te, ali nadam se da za pola godine, kada će ovaj gow ovim tempom biti gotov, ja neću biti taj koji će ti reći: "Šta sam ti ja rekao?" :icon_lol:
Podržavam eksperiment sa LED-om, ali sa odgovarajučim LED-om. Samo želim pomoći, pa ću te još pitati ovo. Možeš li uslikati te LED-ice u radu i možeš li molim te napisati koje valne duljine emitiraju te LED-ice! Zanemarit ćemo snagu, a temp. boje mi ništa ne govori u ovom konkretnom slučaju. Kod fluo i HID je bitna, kod LED-a nije.

b r a i n c h i p je napisao(la):
...

Ako zelimo uzgajati svakojake biljke, potrebno nam je UV, Plavo, Crveno, Infracrveno. Znaèi trebali bi 85% Crveno, 12% Plavo, 3% UV/Infracrveno. To jest 400-420nm, 450-470nm, 620-660nm, and 700-730nm. Samo crvena, ili kombinacija crvena/plava ce uzgojiti samo NEKE biljke. Isto tako, obratite pozornost na specifikacije: voltažu, ukupnu wattažu i lumene lxi/candele na specifiènim duljinama. Trebati ce vam (4) 5mm LED-ice po inèu za dobar uzgoj.

...

Kasnije u temi, pogotovo među poslijednjim postovima ima dosta stvari razjašnjeno, jer ovo je ipak post iz 2007. godine, a u gotovo 5 godina se puno toga promjenilo.
 
12.10.2012
17
0
0
42
Ma nema beda, nisam se ja uvrijedio, mislim tu sam došao znajući da će ljudi izrazit svoje mišljenje i to mi je bila namjera tako da sve OK. Šaljem nove slike 31 dan. Ubacio sam štednih žarulja i sad imam ukupno: 2x20W, 6500K, 1080lm; 2x 21W 2500k, 1230lm; 4x3W, 6000K, 840lm i 2x1W,220lm što znači da trenutno trošim 95W a imam 5680lm. Imam još mjesta za dvije žarulje samo neznam koje da stavim ove toplijih boja ili hladnije 2500K ili 6000k. Ima puno priče o tome, jedni govore jedno, drugi, drugo???Iskustva? Čekam PH trakice i metar pa ću pogledati što sam radio do sad. Što se tiče valnih duljina za LED nema podataka na internetu niti kod proizvođača ali piše da nema UV zračenja. Fleke se pojavljuju na svim listovima, ali ne u velikoj mjeri. Jedva čekam pH alatke.

Pogledajte prilog 2950Pogledajte prilog 2951Pogledajte prilog 2952
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
mislim da su ti biljke i dalje daleko od lampi, postavi te cfl u horizontalni polozaj i digni biljke gore, ako ces kupovati, uzmi jos dve od 2500~2600K (kad bi mogao osramove od 30w 2500K napravio bi posao;)
 
12.10.2012
17
0
0
42
Pozdrav svima. Evo novi upload, biljke lijepo napreduju. Snow Ryder će još malo pa u cvjetanje. A to je to, na netu kaže 6-8 tjedana u dobrim uvjetima, moja je upočetku bila u lošijima tako da računam 10 tjedana kako mi je i rekla ženska u seed shopu. Zasto su mi vrhovi listova sve više žuti, stariji listovi nisu, a što se više gleda prema mladim listovima sve je više žuto. Koliko sam ja skužio trebalo bi pojačati N, što i jesam ali nema promjene, a biljka izgleda jako zdravo???
Pogledajte prilog 3049Pogledajte prilog 3050Pogledajte prilog 3051Pogledajte prilog 3052
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.