Spremanje klonova za Outdoor ;)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

admiral

Aktivan Član
31.03.2012
83
13
8
41
Pozz Polako dolazi vreme za outdoor ..
Moram da se pripremim kako treba ..
Nabavio sam jednu semenku Jack Herer Feminized
Kada da je posadim pod lampu ...
planiram da skinem jedno 20 ,30 klonova za outdoor ..(klonirao sam do sada par puta )


Nikad do sada nisam izbacivao klonove outdoor
Da li prinos (gramazu ) mogu da daju kao majka ili manje ?
Napisi te mi jos neki savet kada da ih izbacim da ne procvetaju prerano i te spike .....

Planiram dnevnik ovde na forumu :)


POZ hvala unapred
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
meni se slucajno polomila biljka,nepaznja jbg,i to pri dnu stabla,biljci je bila prva nedelja cvetanja,odmah sam poskidao 12 klonova,sada mi stoje na 24/0,(lisce od nje motam o rokam jer sam u nestasici hedova):)kada se ukorene idu mapolje u plastenik,i mene zanima da li je pametno da ih izbacam napolje za nekih 20 dana,ili da ih drzim u vege boxu do kraja marta ali to ima da budu cudovista do tad,moje misljene je da nece da rastu ni da cvetaju kada su niske temperature tj.bice u hibernaciji tako da je mozda i izvodljivo,ako neko ima neko slicno iskustvo neka pise ili neka da savet bar sta da se radi,moze i misljenje na osnovu predpostavki pa da razmotrimo. :wave:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
959
1.461
163
https://www.vutra.org/topic/4168-experiment-cvetajne-u-maju/page-2?hl=%2Bcvetanje+%2Bmaju#entry97504
http://www.vutra.org/topic/5483-uzgoj-muskih-biljaka/page-2?hl=%2Bcvetanje+%2Bmaju#entry118514

Trebace ti dosta vremena da od semena napravis toliko klonova , makar dva meseca ako vec znas da je fem biljoza .
Ako vec izbacite procvetale u martu nastavice one sa cvetanjem do pocetka maja a onda se vracaju u vege pa za mesec dva opet prelaze u cvetanje .
Evo vam dve korisne teme za out pa proucite malo .
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
ne planiram procvetale klonove da izbacam u martu,ko je to i hteo uopste,to su klonovi koji su na 24/0,oni ce biti u vegetaciji kad ih izbacim van,a klonovi su od zenske biljke(orange bud),jedino me zabrinjava da li ce poceti sa cvetanjem zbog duzine dana,mislio sam da ce zbog hladnog vremena da miruje(hibernacija) pa taman kad otopli da krene da raste,ona najbolje zna kad je to.ovo nema veze sa zokijevim dnevnikom on covek izbacio biljku u cvetanju.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Sve to štima al to je 2 mjeseca još do previlnog procesa vegetacije u outdooru..stresiranje ne neizbježno....moguci hermici i masa drugih stvari..cemu komplikacije kad se mogu bilje posadit uredno za cck 50 dana.....ljepo ih dignut u indooru na 20-ak cm i izbacit van...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ocusadit

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
blade ja onda da bacim ove klonove ili da ih ispusim:)nemam mesta u boxu za cvetanje,ok sad sam video nastavak tvog posta,pa onda cu da vegetiram do aprila pa napolje sta bi drugo
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
A ne ih bacit sad kad si tako uradio potrudi se da ispije nešto od toga.....samo za ubuduce nema potrebe da si kompliciraš život tako...sretno
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
ma slucajno sam je slomio pa da iskoristim bar nesto od nje,sadio sam pocetkom marta u plasteniku(leja) i u aprilu sam izbacao i imao sam grdosije,e sa klonovima nisam imao to iskustvo.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
održavaj klonove na životu, drži ih na vege i ako postanu preveliki samo od njih napravi nove klonove i kad puste korijen onda stare možeš maknuti...

inače, prije sredine 4. ili početka 5. mjeseca biljke nemaju što tražiti vani, u to sam se i sam uvjerio, i to 2 godine za redom tako da sam sada sigurno naučio... :)
 
21.12.2011
16
15
3
33
Skidaj klonove od biljoza, drzi ih u vege pa posle od klonova mozes opet da skidas nove (ako imas vremena)
Ako nemas mesta kupi neke cfl-ke, prosiri box. Stvarno mozes da izvuces 20, mozda i vise do sredine 4. meseca, pre toga nikako! Koliko sam cuo Dzek herer je jedna od biljaka koja se lako klonira, pa Sretno onda ;)
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Baky91 je napisao(la):
Skidaj klonove od biljoza, drzi ih u vege pa posle od klonova mozes opet da skidas nove (ako imas vremena) Ako nemas mesta kupi neke cfl-ke, prosiri box. Stvarno mozes da izvuces 20, mozda i vise do sredine 4. meseca, pre toga nikako! Koliko sam cuo Dzek herer je jedna od biljaka koja se lako klonira, pa Sretno onda ;)
kod mene skidanje klonova sa klona se nije dobro pokazalo,da isti kvalitet ali gramaza losa do boga,sve se lako klonirju,ne samo Jack Herer, samo treba pravi uslovi da se ugode.A biljozu treba da posadi odmah da bi imao klonove u aprilu koje moze da izbaci van.
METALMANIJAC ja biljke izbacam krajem marta i to su vec biljke visine po 20-tak i vise cm,sa klonovima je druga prica,svakom preporucujem ko ima probleme sa zalivanjem da da biljke sadi ranije kako bi se koren sto bolje rasirio u vlaznoj zemlji koja je natopljena preko zime,naravno ne toliko rano da temperatura bude -3C,ali svako ipak ima svoj nacin,mozda se meni posrecilo ovih 10god kako sadim na ovaj nacin, ko zna. :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Petar Pan

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ja govorim generalno za područje balkana, iako se naravno može na nekim područjima saditi i u 3. mjesecu...

ja sam prošle godine posadio 1.4. a biljke sunca doslovno nisu vidjele do početka 5. mjeseca, samo kiša i oblaci, automaticima je trebalo 35 dana da procvjetaju, pa ti vidi...
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
pregledao sam tvoj outdoor dnevnik,bile su u zaseni nekih drveca cini mi se,ja sam posadio isto pocetkom aprila jer je bilo ono sranje sa vremenom,hladna zima i duga,inace bih pre,e sad ako nam se posreci ova godina mozda bude dobra pa ce mo moci i polovinom marta da sadimo,ja bi voleo da to bude,brze i pol pokazu ne moram da zalivam muzijake bezveze.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
metalmaniac je napisao(la):
održavaj klonove na životu, drži ih na vege i ako postanu preveliki samo od njih napravi nove klonove i kad puste korijen onda stare možeš maknuti...

inače, prije sredine 4. ili početka 5. mjeseca biljke nemaju što tražiti vani, u to sam se i sam uvjerio, i to 2 godine za redom tako da sam sada sigurno naučio... :)

Ahahahahahhahaha bitno da si naucio hahahahaha