Sto se dogadja sa mnom?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

wed

19.07.2014
75
173
33
ovo se i meni desava pa sam od danas odlucio da napravim pauzu, inace znam da se ''provozam biciklom'' neki put. :)
 
24.01.2014
80
33
28
Probacu da ti pomognem. Ja sam imao te problem. Imao sam osecaj kao da je svuda oko mene magla (izrazavam se metaforicno),izgubljen, lutam. kao da ne znam ko sam, sta sam. Uveren sam da si mlada osoba koja je jos u procesu formiranja licnosti. Ja kao neko ko je prosao depresiju I anksioznost u tim ludim godinama mogu samo da ti kazem da se opustis, da batalis svu gudru na neko vreme. Moras da nadjes sebe. Da ustanovis sta volis u ovom zivotu, koga volis, sta bi voleo da budes I da radis na tome. A ta magla o kojoj pricam ti je posledica turbulentnog sazrevanja I gudre. Vidim da eksperimentises sa opijatima po tvom avataru. I ja sam prosao sve, kad kazem sve mislim bukvalno na sve vidove opijata bez izuzetaka. Velika greska. To vodi u mrak. Verujem da ce me osuditi vecina clanova foruma ali mislim da je I aktivno pusenje trave kontraproduktivno iako sam I sam aktivni korisnik. Jednostavno nemam volje dupetom da mrdnem dok ne izduvam dzokavca. :) Jos jedna stvar. Takodje sam siguran da si u zescoj nejebici. Ne mozes biti u depresiji sa curom u koju si zaljubljen a da pritom u krevetu sve funkcionise u najboljem redu. Stani pred ogledalo I zapitaj se sta si ti. Ako odgovor bude niko I nista udari sebi samar pa razmisli ponovo. Jedan je zivot brate uzivaj u svakom dahu. NADJI SEBE.
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
I ja imam slican problem. Eto sad sam naucio da se to zove anaksioznost. I to ta socijalna. Isto sam probao dosta droga , i te slicice isto. Ali mislim da je to sve od psihe. Kad se naduvam i blejim sa ljudima imam neke trzaje i totalno ne mogu da pricam ni sa kim. Kad nisam naduvan bolje je al ni tad nisam bas nesto. Imao sam problema sa kompleksima i resio sam to sa sobom ali i dalje se oporavljam od necega i borim sam sa sobom. Lakse mi je kad vidim da neko ima slicnih problema. Ali dobro je kad smo svesni svega toga pa cemo to sigurno i da resimo :D
 
23.09.2008
86
135
33
Probacu da ti pomognem. Ja sam imao te problem. Imao sam osecaj kao da je svuda oko mene magla (izrazavam se metaforicno),izgubljen, lutam. kao da ne znam ko sam, sta sam. Uveren sam da si mlada osoba koja je jos u procesu formiranja licnosti. Ja kao neko ko je prosao depresiju I anksioznost u tim ludim godinama mogu samo da ti kazem da se opustis, da batalis svu gudru na neko vreme. Moras da nadjes sebe. Da ustanovis sta volis u ovom zivotu, koga volis, sta bi voleo da budes I da radis na tome. A ta magla o kojoj pricam ti je posledica turbulentnog sazrevanja I gudre. Vidim da eksperimentises sa opijatima po tvom avataru. I ja sam prosao sve, kad kazem sve mislim bukvalno na sve vidove opijata bez izuzetaka. Velika greska. To vodi u mrak. Verujem da ce me osuditi vecina clanova foruma ali mislim da je I aktivno pusenje trave kontraproduktivno iako sam I sam aktivni korisnik. Jednostavno nemam volje dupetom da mrdnem dok ne izduvam dzokavca. :) Jos jedna stvar. Takodje sam siguran da si u zescoj nejebici. Ne mozes biti u depresiji sa curom u koju si zaljubljen a da pritom u krevetu sve funkcionise u najboljem redu. Stani pred ogledalo I zapitaj se sta si ti. Ako odgovor bude niko I nista udari sebi samar pa razmisli ponovo. Jedan je zivot brate uzivaj u svakom dahu. NADJI SEBE.
Bit ce sretan kad procita ovaj tvoj text,nece imati sumnje u savjete,odvojio sam puno vise vremena za prepisku sa njim i u suštini 95 % iste stvari rekao
drago mi je sto vidim da je raja spremna pomoći :) peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: portoriko123
23.09.2008
86
135
33
u svojim textovima ne vidim neslaganje ni sa jednom stavkom pravilnika a eto opet sam ga pročitao,neće naškoditi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

SaleDimic

Banned
Banovan
30.10.2015
7
1
1
37
ja sam 9 marta prosle godine otvorio cakricu, sanjao sam da se delim na dva dela a da iz mene izlazi duh i ide na nebio, mozda sam umro ja kontam da sam se samo probudio :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zmajmun zemljanin
05.12.2014
22
72
13
42
Poz svima, nov sam na forumu i trebam savjete posto imam nekih problema. Pusim vrlo cesto, 4-5 puta na tjedan i tako vec 2 godine. Na neki nacin sam ovisan o vutri jer kad je nema, nije bas da ne mogu izdrzat al nije bas ni da mi je svejedno. Uglavnom, kad sam poceo pusit, sve je bilo okej, znaci nikakvih problema ni nista. Ali u zadnje vrijeme, nekih pola godine a mozda i vise, poceo sam se cudno osjecat. Kao da ja uopce nisam ja, znaci jako cudno za opisat, onako "spacey" osjecaj ako znate na sta mislim. Nije da mi to stvara neke velike probleme u zivotu ali mi je puno teze fokusirat se na stvari oko sebe (recimo kad citam neki tekst, cesto znam razmisljat o necem drugom i malo "odletjet"). Takoder imam problema sa memorijom, znaci puno teze pamtim stvari i vrlo brzo ih zaboravljam. Inace imam socijalnu anksioznost, dosta mi je neugodno bit pokraj hrpe ljudi (ako netko od vas to ima, zna taj osjecaj) ili s ljudima u cijem drustvu se ne osjecam ugodno. Kad pusim, ponekad sam opusten i boli me tuki, samo sam za zajebanciju i jebeno mi je. Ali ponekad sam jednostavno tiho i nemam sta za rec, ali to sve ovisi u kakvom sam drustvu. Samo jos moram napomenut da ne pusim nikakav HQ stuff nego iskljucivo ovo smece sa ceste, ali sljedece godine cu imat prvi grow (Master Kush i Skunk #1) pa cemo vidjet kako ce bit. Unaprijed lahva na odgovorima! :)

A sto ti OSJECAS (ne mislis) da bi treba tj nebi trebao napraviti???
Ocito ti se svijest otvara.
"Kao da ja uopce nisam ja, znaci jako cudno za opisat, " A tko si ti? To pitanje odgovori sebi. Al ne na nacin titula ovog materijalnog svijeta. Sto osjecas da ti jesi?
Nebrini se za kraj sa tobom je sve OK samo se razvijas prema 4 dimenziji. opusti se i uzivaj
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Mislim da ces videti koliko samo ovde ima ljudi sa istim ili slicnim problemima, a ko zna koliko jos sto nikada neces saznati, i u tvojoj blizini i malo dalje! Evo ja npr, kad citam knjigu, desi mi se da procitam stranu, i na kraju shvatim da sam razmisljao ko zna o cemu drugom, i ne secam se nicega sto sam procitao, i sta cu, opet ispocetka sa pojacanim fokusom na citanje! Ali moras nauciti da zivis sa tim, i da ti to ne predstavlja nesto sto ce te kociti u zivotu, vec bas suprotno. I nadji neku zanimaciju kao sto su ti mnogi pomenuli, ali ne nesto na silu da radis, vec nesto u cemu ces uzivati! Ja sam npr. bas nasao sebe u growanju trave, stvarno sam zavoleo to, i onaj osecaj da stvaras nesto, radis ono sto volis (cak i onaj feeling leptirica u stomaku, ipak je ovo nelegalno, i da me navataju, smesi mi se oko 3 god zatvora) sve to nekako ispunjava! Otkad sam nasao sebe u ovome (iako sam jos uvek los nazovi ''grower'') meni je mnogo lakse, fokus na stvar koja mi se svidja umesto na crnu danasnjicu koja ce po svemu sudeci biti jos crnja itd... I da, definitivno obrati paznju sta pusis, imas sorte za lifting i druzenje, i one koje spustaju, teraju te uzmes smoki, slatkise i sokic i uzivas sam u ''Fear and loathing in L.V.'' po 13298-i put :)
Ja ću se samo malo nadovezati na ovu priču. Koliko god je growanje opasan hobi jako je zanimljiv i uzbudljiv, pod tim mislim na out. Dok to radim osjećam se kao neki istraživač sa discovery channel ili national geographic u vrlo opasnoj misiji i sva ona paranoja sa početka se pretvorila u oprez i adrenalin i jednog dana shvatiš da jednostavno uživaš u tome. Još ako uz to popuniš život nekom rekreacijom kao što je vožnja biciklom osjećaćeš se puno bolje. Vremenom sam i prijatelje isfiltrirao tako da su ostali samo pravi istinski. Redovno se družimo i pomažemo i uvijek smo spremni s razumjevanjem i podrškom jedni druge saslušati. Djevojka koju sam volio (mogu reći da je čovjek najsretniji kada je zaljubljen, jer ti apsolutno ništa nije teško kako bi se i ta osoba osjećala sretnom) ostavila me je što zbog trave što zbog toga što ne mogu naći stalni posao. Znači nikad me nije ni voljela. Patio sam iskreno, ali sam uz growanje to brzo i prebolio.
E sad vezano za travu. Dok sam uzimao od lokalnih dilingera bilo je tu svašta. Kad se samo sjetim šta sam sve pušio jeza me prođe. Da se razumijemo bilo je tu nekad nalijetalo i jako dobre vune, ali većinom loše stvari i da ti se zaplače kad znaš da si dao novac ni zašto.Htio sam da kažem dok sam pušio ta sranja, a bilo je tu kad sad razmislim svega, od buđave vutre (nisam znao???), nekakve memli koja smrdi na štalu, smeđe u fazi truhljenja, crne kao da je sintelanom lijepljenja pa do raznorazne neke čudne koje ne mogu ni opisati. A o simptomima djelovanja tih uličarki da i ne pričam. Od njih sam imao raznorazne psiho učinke od depresije do nekih čudnih psiho stanja koje ne mogu opisati. Zato mogu reći da je pušenje trave sa ulice jako opasno i za psihičko i za tjelesno zdravlje. Kako pušim neke brendirane sorte i svoju domaju sasvim je druga priča. Čak imam osjećaj da sam u vrijeme prije ovoga uzimao neku drugu drogu. Tolika je razlika. Nema više depresije i osjećam se sasvim dobro. Nekad spržim i 5 pljugi dnevno, a najčešće 2. Znači vutra sa ulice i vlastito uzgojena, dvije različite stvari. I kada mi nestane moje nema šanse da ikada više kupim to bolesno smeće. Mislim da od njih dolazi do mnogih psihičkih poremećaja, jer ko zna šta rade s tim. Samo zdrava trava je prava trava i bude sve ok!:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zmajmun zemljanin

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Anskioznost nije problem ako si je svijestan...nezgodno je ako se neznate.Mislim nije da nije problem ali je puno lakse iskontrolirati situaciju.Meni je bio dovoljan razgovor sa lijecnikom i sve se slozilo samo od sebe...osjetim,docekam i odpratim nekada sa vise muke nekada bez problema ali uvijek uspijesno.
Mislim da mijesanje marihuane,odnosno nagla promjena straina moze lako dovesti do takvog stanja.

E tako i ja. Ne pretjerujem kad kažem da me anksioznost i panika ne isperu svaki drugi dan i to dobro. Nekima je ne zamislivo šta čovjek može proći u jednom danu. Ali svijest je tu najbitnija. Nakon svakog dana ja sam puno jači, kao da stvarno šta te ne ubije te ojača. Jer masu toga šta muće ljude za mene su dječja igra na koje niti ne obračam pažnju, ali kad me probije moj iskonski strah to je tornado,uragan. I to šta kaže opa cupa. Biti svjestan, osječati, prepustit se i otpustit. Nekad čovjek pomisli ajme hoće li to kad prestat, uvjek isto...

A meni je jedan jako mudar čovjek reka: to ti je kao cigarete naprimjer u ovoj kutiji, izgledaju isto ali nijedna nije ista.

Ti osjećaji ne dolaze izvana nego iznutra tako da nosiš ti to u sebi, osječao ili ne osječao, bio svjesan ili nesvjesan. Kad se podignu u svjest to je prilika da se osjete, prožive i izbace...
 
23.09.2008
86
135
33
Ljudski mozak je jedna najsavršenija mašina,a nepravilnim korištenjem iste dolazi do mnogih kvarova i zastoja..
živimo u takvom svijetu i okruženju da trčimo na sve strane,najmanje vremena izdvajamo za sebe i odmor svoje mašine (što bi bilo najvažnije za nas i naše zdravlje)
ako ne možeš naći u sebi kutak koji je samo tvoj i koji te ispunjava,stvori ga sebi i bjezi tamo kad je najteže :) "control your brain"
(inspiracija preuzeta sa vutra radia) :)
 

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
222
459
63
Balkan
Prvom i najbitnije: NISMO SVI ISTI, a ti nađi šta ti paše!
Psihičke probleme rješavam teškim fizičkim naporom, npr trčim uzbrdo na +40!
Također rješavam ih psihičkim odmorom, odeš negdje na dan bez ikoga i ičega (trave, alkohola itd).
Rješavam ih travom na više načina. Pravim čaj od lišča, pola lišča pola trim lišča, ko ima neka proba, pričače o tome!
Pušenjem trave također, ali u biranom društvu ili na samo kad osjetim da sam za to!
A najljepše se osjećam kad sa 20 litara na leđima idem par kilometara uzbrdo na plusu i onda lagano vezujem biljku, gajim i pazim. Pa čitavu su nauku Japanci napravili od Bonsai drveća, mi radimo slično, a na kraju ide i nagrada koju popušimo!
Po meni ne bi trebao prestati pušiti travu, nego smanji uličnu, pojačaj domaću eko uzgoj. Sve vještačko je baš to, vjeeštačko!
SUVREMENA MEDICINA LIJEČI SIMPTOME, A NE BOLEST!
U ovoj izjavi je sva mudrost!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.