Super Bud & The Doctor ...konacno da pocnem dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Pre 10-ak sati pao je FiM....bem li ga dal sam stvarno omasio videcemo.U svakom slucaju ako ne bude kako treba ima da bude:''fik i gotovo''-toping.
Isao sam standard secenje sterilisovanim makazama na pola topa.Nadam se da ce ovo da izadje na dobro.Jutros kada sma obisao i napravio slike vidim da su se vec rasirile secene liske glavnog topa pa mi daje nadu da ce da se odvija kako treba.
Evo par slika pa procenite sami!
152013001.jpg


152013002.jpg


152013006.jpg


Evo grupne na celu sa ''Cirom'' koji dimi ko zapaljen!
152013003.jpg


E sada nebi bilo u redu da sve bude savrseno i dobro...kod ove najmlajde koja je stavljena na klijanje 7 dana posle ovih velikih uvijeni su listovi ka gore a i boja listova je popud senceno bleda.Sta je uzrok i kako da ovo ispravim ako je ispraviti moguce.Ona napreduje ali sta donosi to je veliko pitanje?!
152013005.jpg


Biljke su poziciono izrotirane jutros tako da je tretman svetla sa svih strana svima isti.
Prva sumnja za ovu biljku i njen problme je da joj je svetlo dosta blizu ali to se iskljucuje samim tim sto je najniza i provereno nema dodir sa visokom temperaturom.
Pred gasenje lampi zalivene su sa kompletom Hesi za vegetaciju,ph 6,3...stavljena 1/4 tablete za CO2.
Do sledeceg update...pozdrav!
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Sto se tice Fima ja bi jos to dolje cvaknio,mislim da si samo vrhove lisca posjeko ne vidim dobro,ali ostavi pa cemo vidjet sta si napravio.
Tu zadnju biljku isflusaj i prekini je hranit jedno tjedan dana,iako mi izgleda da je svjetlo malo pece ili cak da ph nije tocan a rekao si da je 6.3 i da je najmanja tako da vherovatno nije to dvoje.
Mozda si malo pretero sa hranom,frkaju se listovi kao da je previse dusika,ali ja bi reko manjak magnezija.
Ai mislim da ti je ipak prerano da krenes sa CO2 mozda je i to utjecalo nekako na sam rast biljke,jer koliko sam ja upoznat CO2 ide za vrijeme cvijetanja...
Dosta ljepe biljke ali tu zadnju isflasaj sa 3 puta vecom kolicinom vode na velicinu tvog kalica.I kad je isflasas ostavi da se ocjedi voda jedno sat vremena pa je vrati u box.
Mogao bi i malo hidrogena dodat,dobro dode sa kombinacijom Hessia svakako ga je dobro imat tokom cjelog growa.
Sto se tice korijenskog sistema pruza kisik a i dobar je kao insekticid u nekim slucajevima.
Nadam se da sam bar malo pomogao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cane corso winer

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
XsmokemashineX@hvala na savetu...odradicu kako si rekao (vezano za biljku koja ima problema)
Medjutim ovo oko FiM-a me interesuje...kako mislis samo lisce?U svemu je bitno da se ne povrede novi budovi ako sam dobro shvati tehniku?!Sad ako idem logikom 50% postojeceg buda onda je dobro jer sam isao po sredini...sad naravno onaj ko je to radio i ima iskustva sa istim bolje zna (mislim na tebe).Nije mi jasno koliko zapravo smem da idem sa secenjem tj sta je zapravo mera secenja kojom dobijamo efekat FiM-a?
Molio bih te da mi pojasnis ako mozes i naravno ako treba da korigujem rezove odradicu to odmah.Hvala!
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Pa slusaj,ovako ja radim(ne kazem da nisi dobro odradio),pri vrhu zavisi od sorte imas glavnu granu i sporende grane,svrha fima je da cvaknes novi izdanak na glavnoj,i izdanke na sporednima ukoliko su blizu vrhu,jer kad cvaknes glavi vrh na jednoj od grana narast ce 2(kao toping)samo ovdje je caka da uhvatis sto vise mozes sporedni grana koje su na vrhu+glavna grana i odprilike cvaknes tako da na svakoj toj grani krenu 2 cole...
Nemoj jos nista cvakat,ostavi zasad tako,mozda i ne vidim najbolje,mozda je u redu napravljeno.Mislim tako to i inace izgleda samo sto ja kad ga cvaknem onda ga cvaknem.Kroz 2 do 3 dana ces vidjet jel tvoj postupak urodio plodom,vidices nove izdanke na samom vrhu.Ako nije ispalo kako treba cvakaj a zasad ne diraj nista da ne bi biljkama priredio jos stresa.
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Mladu biljku isflesovao sa oko 40l vode
Odsekao jos oko 0.5 cm vrhove ...cekam pa da vidim sta ce da se desi.U svakom slucaju da se ispraviti zar ne :)
Hvala obojci!
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Pozdrav svima...evo malo update posle 5 dana od FiM-inga biljki.
Gde je bilo 3 vrha sad je 8 itd....itd...slika sve kaze!
Mozda su malo niske ali cekam jos 3-4 dana pa ih stavljam pod mrezu a posle jos dve nedelje da se popune pa na cvet.
Sve sugestije rado prihvatam.Pozdrav
slikeoddanas245017.jpg


slikeoddanas245018.jpg


slikeoddanas245016.jpg


slikeoddanas245025.jpg


slikeoddanas245020.jpg









I evo jedne slicice stabla i grana
slikeoddanas245027.jpg


slikeoddanas245024.jpg
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Izvinjavam se na tehnickoj gresci....postavio sma sve kako treba ali sam omaskom izbrisao slike iz sering foldera.Pozdrav!
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Dobre su ! Jel to ona zelena zica za ogradu, ako je i ja sam mislio od takve radit scrog vidio sam rolu jeftino u trgovackom centru. Jedino me brinulo da rupe nisu dovoljno siroke ali opet ne vidim zasto nebi bile. Bas me zanima kako ce se dalje sve razvijati.
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
doomer je napisao(la):
Dobre su ! Jel to ona zelena zica za ogradu, ako je i ja sam mislio od takve radit scrog vidio sam rolu jeftino u trgovackom centru. Jedino me brinulo da rupe nisu dovoljno siroke ali opet ne vidim zasto nebi bile. Bas me zanima kako ce se dalje sve razvijati.
Hvala!
Jeste zica za ogradu ali posto je njima polje 10x5cm onda sma ono polje prepolovio sa zicom za malinu presvuceno plastikom i dobio polja na SCROGU 5x5 kao sto ''propisi kazu'' (Grow biblija 2x2 inch..1 inch 2,5 cm).
Kao sto vidis ispalo je dobro a i jeftino moja mreza je 40x40cm ili ti 8x8 polja.Nadam se da sam pomogao.

Sto se tice ''voca'' tu su pored jagoda i lubenice par struka krastavaca i naravno paradajza...rekoh sebi kad vec gori da iskoristim za jos nesto korisno...i napreduju kao blesave :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Naravno, dobro je da je presvuceno plastikom jer inace bi ti rezalo biljke kad pocnu gurat zicu i imo bi malo problema s tim, ovako imas tocno sto ti treba, sretno dalje. Hehe ajde bar znam da nisam jedini koji je o toj zici razmisljao a potez ti je super vidi se da koristis mozak : ) Sto se voca i slicnog tice, dobra je to zajebancija ali imaj na umu da ne dovlacis biljke sa balkona ili vrta u growbox ili ako si bio u vrtu ili imao kontakta sa drugim biljkama (ruze, sobno bilje) da skidas cipele i odjecu po mogucnosti i tusiranje : D ne zelis prenjeti crvene pauke do grow boxa. Ali ako sam dobro shvatio to si posadio voce iz sjemena pa nije bilo vani da se kontaminira sa parazitima? samo prijateljsko upozorenje: ) Eto ja sam imao cast upoznati prijatelja crvenog pauka pa zato sam mozda i opreznji nego sto treba.
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Pozdrav svima....
Evo par slicica ''biljcica'' pod mrezom.
Sinoc je palo zalivanje sa oko 400ml vode i 1/2 doze hesia jer sam predhodno zalivanje isao punom dozom pa su reagovale blagom zlatnom bojom na rubovima pojedinih fan listova.Situacija je sada odlicna.

scrog001.jpg


scrog006.jpg


scrog002.jpg


scrog003.jpg


scrog004.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.