Super Lemon Haze GHS & Autofem Tutankhamon (250w)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
biljčica od 30 cm ne može osušiti pot od 14 litara za 2-3 dana, osim ako je u boxu 30°+. koristiš plantelu balkoniu koja je sama po sebi dosta jaka, a uz to si još i gnojio više puta. savjetujem da odatle kreneš tražiti uzrok problema (ako je pH u redu, kao što tvrdiš da jest).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Doista čudna pojava, biljke ti u stvari izgledaju napredno i dosta snažnog rasta. I dalje se razvijaju i bujaju,a lišče žuti. Ja nebi lišće sam uklanjao, tako se ona brani i pustio bi joj da ih sama odbaci kada dođe vrijeme.
PH za automatike koliko znam nije neophodan, dovoljno je 1-2 sata odstajale vode da klor ispari i nema frke. Ja bi problem tražio u zemlji. Možda ima nekih elemenata u tragovima viška pa ti spaljuje listove ?? Ja to onako laički. Probaj ovu što nije procvjetala pažljivo presaditi u drugu zemlju..., neka bude i 2-3 dana u šoku ništa joj se bitno neće desiti. Ako se problem zaustavi onda si siguran da je do zemlje.
Ali pusti moja razmišljanja i poslušaj iskusnije.

Sretno :)

Ps. Gnojiva koja nisu adekvatno skladištena, več su odležala na suncu ili su smrzavana znaju napraviti nepopravljivu štetu. Provjeri koji je rok trajanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
limunko izgleda bas lepo, e sa d to sa listovima, verovatno zbog gnojiva? Kazi mi jel se oseca dosta limunko i jel koristis nesto za osvezivac vazduha ili prostorije ?
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
fulldedarak je napisao(la):
Ma ne osjeti se jos nista jer nije poceo cvijetat..jos ga jedno vrijeme razvlacim pa prebacujem na 12/12..malo se osjeti tutan,ali malo skroz...
okacicu slike ovih dana, ali meni se limunko oseca i to bas lepo mirise. Sta si odlucio da radis sa listovima, jer ces ih ukloniti ili ?
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
pa jesu one gladne ili koji klinac?????
sinoc se temp malo popela preko 35 i vlaga pala ispod 20%..al ne vjerujem da bi to uzrokovalo žućenje listova u ovim razmjerima...

2wnagio.jpg


2jfite.jpg





kdwifp.jpg


jutssm.jpg


59zyxk.jpg
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Gladne i to jako mi se cini.
U postu #25 mi se cini kod tutana da su mu jako tamno zeleni listovi sto moze biti previse dusika.
Zemlja ti je jaka dosta i gnojio si par puta u vege.
Neznam stvarno meni se cini kao to i nek te neko iskusniji savjetuje sto i kako dalje..

Evo iz vodica naseg tu na forumu;

'Dušik je mobilni element što znači da može putovati po cijeloj biljci.Obično znakovi nedostatka dušika budu vidljivi na donjem dijelu biljke I biljka obično vuče dušik iz starijih listova.Kako nedostatak dušika postaje veći tako promjene na lišću kreću prema gornjim dijelovima biljke.
Urod će biti znatno smanjen usljed nedostatka dušika.U ekstremnim slučajevima,na lišću se uz žutu boju može pojaviti I purpurna.
Za razliku od nedostatka magnezija,nedostatak dušika očitovati će se od vrha lista prema peteljci.Nekad je moguće pobrkati ova dva nedostatka hranjiva.Nedostatak magnezija početi će na rubnim dijelovima lista,kao žutilo,i nastaviti će se širiti na cijeli list.Jedino vene lista ostaju zelene.
Ako uočavate spor rast biljke I žućenje listova,vrlo je vjerovatno da je u pitanju nedostatak dušika.
U sredini I pred kraj perioda cvata nedostatak dušika je normalan I poželjan.Na taj način se pripremate za konačno ispiranje zemlje I berbu.Nemojte pokušavati nadomjestiti dušik u tom periodu.

Nakon što biljka iskoristi zalike dušika iz listova koji žute,oni će otpasti.' - kompletan vodic za bolesne biljke, probleme s nametnicima i ph
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Daj mu samo za cvjetanje, svako gnojivo za cvjetanje ima neki udio NPK pritom N slabiji ali mislim da ce ti pomoci..
Pognojis li ga jos sa vege gnojivom uz to mislim da ces napravit jos veci problem..poskidaj te listove koji su skroz zuti, ako je 30% zdrav list ostavi ga jer on jos ima funkciju..
Vec si mjesao gnojiva za vege i cvijet ako se ne varam.. Jeli to moze imat kakvih nuspojava to neznam ali pripazi sada da je nebi do kraja satrao s necim.. ;)
A za dozu procitaj na ambalazi sto pise i skrati za trećinu za svaki slucaj..

Edit; ajd napisi sto si im sve davao do sad i u kojoj dozi..ovakvo zutilo se nije desilo preko noci..
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Nije preko noci..vec neko vrijeme lagano zuti,al u zadjih dan-dva je pojacalo...
Prvo gnojenje je bilo relativno rano u vege fazi sa plantelinim VRT-om(jednomsa punom dozom tutanu i pola doze lemonu)
Tad su pokazali blago zutilo na listovima i tu i tamo smedjkastu flekicu..ali to je bilo zanemarivo...
Onda je stiglo gnojivo od bio-bizza(vege i cvijet).prije gnojenja sa biobizzom je odradjen flush iz razloga ne mjesanja gnojiva razlicitih proizvođača...dan-dva nakon flusha su poceli malo jace zutit listovi pa je tutan pognojen sa punom dozom za vege i pola doze za cvijet..a lemon sa pola doze za vege...
Nije bas bilo nekog ucinka nakon par dana pa sam tutanu bubnuo jos jednom punu dozu za vege,jer sam isto sumnjao na deficit dusika..ali izgleda ne pomaze...znaci listovi mi zute a peteljke su crvenkasto-ljubicaste
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Gnojio si u vege fazi sa Vrtom koje nije npk gnojivo nego m.b. gnojivo. Vrt je samo ubrzao i pospjesio hranjenje biljke(hranom iz zemlje) i zato ti je biljka izgledala zdravo i zeleno puno dusika. Biljka je pojela sve sto je bilo u zemlji i onda si jos napravio flush i ispro sve iz zemlje. Biljka je usla u cvjetanje sa deficitom dusika, i to je najveci problem.
Ljubicasti stemovi mogu bit do fenotipa ili do nedostatka fosfora.
O biobizzu nemam pojma. Stoka je napisao vec da vidis deklaraciju i pognojis full dozom. Ako biljka dobro prihvati full dozu, ja bi i na sljedecem dao opez full dozu. Znaci bez preskakanja gnojenja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StokaGodine

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Ne pise nista na bocama o omjerima za gnojenje....Na netu pise da je 4ml/l full doza...najradije bi stavio i grow i bloom punu dozu na tutana,a lemonu samo full doza grow
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Jeli imas jos one plantele vrt?
Bubni nju i 4ml/l tog za cvijet radije nego mjesat vege i cvijet..
Ta plantela ce ti ozivit malo biljku pa ce pocet brze jesti, prosli put si je flushom ogladnio sada bi moglo pomoc..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shota123

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Nebi trebalo jer ta plantela nije klasicno npk gnojivo to smo vec zakljucili..
Probaj tako i budi stand by za flush ako sto pode krivo.. Ne bi trebalo..
Sretno dalje lega ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
zanima me jel zuti listovi,bilo u mom slucaju ili u globali,mogu povratit zelenu boju..??
recimo fali im dusika i pola lista je zuto ili cak i vise od polovice..jel mogu listovi dodatkom dusika povratit zelenu boju,klorofil...