suse mi se grane i listovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.08.2012
8
0
0
49
biljka je vani i stara je oko pola godina visine je oko 4 metra i odjednom mi se svako 10,15 dana osusi grana prvo obavene i zatim se osusi ali samo dojnje grane ovo je vec 5 grana sta da radim?? i listovi zute po cjeloj biljci ali ne svi,biljka je u vrhu zdrava i tek pocije da daje cvjetove
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Pregledaj biljku dobro dali možda ima paukova ili nekih drugih kukaca i dali ju redovno zaljevaš jer kako kažeš biljka je 4 metra znaci treba dosta vode i gnojiva i u kakvoj je zemlji ?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
meni se sushe vrhovi listova na full mladim biljkama ( 14-tak dana )..i chudno se ponashaju biljke..sve sumnjam u terra magmu....poshto sam...eliminacijom doshla do nje kao mogucheg problema..
jer...em se biljka chudno ponasha..em daje neke simptome nedostatka hranjiva..+ stagniraju...
chak sam ishla na to da presadim u svjezhu zemlju (istu terra magmu..ali reko.ajd u sluchaju da je neki zaheb nastao.iako nije imao chime poshto nisu gnojene + zaljevam ih ph korigiranom vodom )...i kukuruz...ne da nije nishta bolje....jedna je chak loshije...
pochele su listove kovrchat....mislim.zhive su..ali..nisam zadovoljna...
+pokushala sam chak i sa suncem..dajem im cca 7 sati prirodnog sunchevog svjetla...
ono.nemam pojma shto nisam pokushala..osim gnojiti.jer, koji k. da gnojim.pa nisu u 7 dana mogle pojesti chuvenu terra magmu....p.m.

danas che biti gotov veliki box...pa chu vidjeti...ali..mislim da nije do toga.jer,prechudno - ponashaju se kao da im smeta svjetlost( bilo sunce, bilo hps, bilo neonke-i to dvije vrste neonki )

koliko je vas imalo problema sa terra magmom ???? i kakvi su simptomi bili ??
ova koju sam uzela je staja vani.i to po najvechim vruchinama...ali..iskopala sam vreche sa dna palete ( taj dan sam preshaltala pa valjda pol tone zemlje )+normalan miris...tj. nije smrdilo kada sam otvorila vrechu..
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne zaljevaš ju jelda, priznaj.
Ak ti se suše odozdo svakih 10-15 dana to ti je do vode, nema vode, nema, nema.
Jer ako je to 4 metra... Treba vode.

Vještice od tebe trebamo sliku.
 
30.08.2012
8
0
0
49
nije do vode ima je i previse izgleda dobro i odjednom na jednoj grani obavene lisce i nakon dan dva suha,stavit cu slike za koji dan
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a jesi li pogledao te grane koje su odumrle?? da ti ih ne jede neshto izunutra??? neki rovash ili neko slichno chudo....neka lichinketina??
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
biljka je vani i stara je oko pola godina visine je oko 4 metra
Temperatura tla je npr kod mene ovo ljeto u površinskom sloju zemlje preko 45°C,tako kažu u poljoprivrednoj emisiji.E sada,zalijevanje po vrućinama ili dok je još vruće bi mogao biti problem koji šteti doljnjim granama na biljkama.
A sa druge strane,manjak vode daje znak cijeloj biljci da nešto mora odbaciti da sačuva top biljke.Posadi biljku i nemoj ju zalijevati uopće.....imaćeš samo vrh,možda...sve ostalo će se osušiti.
To su dvije varijante...
Za svaki mogući dalje odgovor,premalo podataka si dao.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
daj sliku pozutjele(osusene,trule) kore od te grane, na mjestu di si slucajno ili namjerno ostetio(crop) granu.