Ulje od konoplje i giht

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Evo ovako, bio bih jako zahvalan kad bi mi netko mogao pomoći oko ove teme.
Jedan moj dragi mi susjed ima giht, za one koji neznaju giht je upalna bolest zglobova. Vec mjesecima mu je upaljen zglob na nozi, noga mu je natečena i trpi strašne bolove. Izvadio sam mu sa interneta dosta toga o toj temi, cak sam i nesto tu na vutri nasao da se moze ljeciti sodom bikarbonom, limunovim sokom, jabučnim octom. To je sve probao sto god smo nasli na netu ali nista nije pomoglo zasad. Prosli tjedan je poceo piti srebrnu vodu na preporuku nekog doktora, to jos nije dalo rezultate, naravno proslo je premalo vremena da mozemo vidjet dali djeluje ta srebrna voda...vrijeme ce pokazati.
E sad, mene zanima dali bi ulje od konoplje imalo kakve djelotvorne ucinke na taj giht. Recimo da si uljem namaže taj upaljeni zglob i previje gazom, ili da oralno konzumira dnevno određenu količinu. Neznam, zato i pitam, ako ima tko kakvih slicnih iskustava da podjeli tu, onako moje laičko mišljene je da mozda samo ulje nebi to izlječilo al bi mozda barem ublazilo bolove.
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
neče štetu naprait sigurno, olakšat situaciju bi trebalo
nemam nikakvih iskustva s gihtom ali ono kaj znam.....djeluje protiv upale i odlično je za kožu
a konkretno za giht bi trebalo probat pa vidjet rezultate
možda za početak da se napravi krema s melemom ili vazelinom.....te dvije kreme se ne grudaju kad im dodaš ulje....one bijele kreme poput onih za ruke se ne daju dobro pomješat s uljem.....ove dve su jako dobre za to a sigurno i neke druge
to nebi trebalo zamatat jel to koža dosta brzo upije pa ne treba.....osim ak se ne pretjera s kremom
tolko od mene....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
Ako može nabaviti ili još bolje napraviti čisto domaće ulje od trave za koju znaš da je uzgojena za osobne potrebe.Ja sam 100% uvjeren ne da može nego da mora pomoći.Nemogu ti reći kojim se poslom bavim al ti mogu reći da mi se desi da po 15-tak sati provedem sjedeći s glavom naklonjenom naprijed.I ako loše spavam svi vratni mišići mi se pokoče,to je postalo tako neugodna bol da mi vrat krcka i vrat mi se ukoči.Tu ne pomaše ni gel za hladjenje ni tablete i još koje kakvi narodni lijekovi što sam probao al bez većeg uspjeha.Povremeno znam zapaliti pljugu al glavni razlog zbog kojeg sam počeo saditi kanabis je problem sa vratom i kičmom.Ni sa jednim lijekom nisam postigao uspjeh kao sa uljem od konoplje.Ja 2-3h prije spavanja uzmem dozu i na spavanje idem kad me počne lagano omamljivati,kad počne djelovati cijelo ti tijelo utrni do kostiju.Ujutro kad se probudiš misliti ćeš da si se probudio u raju jer ćeš se tako opušteno i odmorno osjećati.Njemu bi u početku bile dovoljne male doze i postupno pojačavati i svaki dan da uzima, možda nebi 100% pomogle za dan ili dva al nakon kraćeg vremena bi pomoglo.Što je najbitnije ne možeš se predozirati, ja sam prvi put uzeo duplu dozu nakon 2h ništa i onda uzmem još duplo od toga.Prvu dozu sjećam se ko jučer uzeo sam u petak popodne,zaspao sam pred večer a došao k sebi tek u ponedjeljak.Još cijeli utorak sam se osjećao pomalo omamljeno,u WC nisam mogao sam otići morali su me držati jer nisam mogao samostalno sjediti.Sad svake godine sadim po par biljki da bi mogao napraviti dovoljno ulja i ponekad zapaliti.Za sada sam uvijek imao dovoljno za svoje potrebe i da pomognem dvojici prijatelja koji boluju od Psorijaze i Parkinsove bolesti,kod oba slučaja im je pozitivno djelovala na zdravlje.Kako god napravi nema što izgubiti,nije toliko bitna koja sorta ni koliko ima čega u sebi.Bitno je da je bez kemikalija jer svaka ona u sebi ima ljekovita svojstva.To je brutalno jaka stvar i nevjerovatno dobrotvorna biljka da bi se trebala zvati božija biljka.