Unexpected sativa club-vertical scrog by opa cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
fijuuu...2 i pol kvadrata vrhova na kvadrat prostora (ili koliko vec?)...impresivno, nema na cemu za rep...cini mi se da ce ih bit jos puno do kraja ;-)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
opa..bravo cupa!
Jako lepo,kvalitetno i uredno odradjen setup. Jos kad bi tako pisao i text da ceo dnevnik bude pregledan..ubaci neki novi red,povlaku..ne vidim nista,talasaju mi slova. Koliko vati,koja temperatura,planovi za blizu buducnost,mudo,sarma...

Shvati ovo kao predlog,poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Jucer radim radim radim i cijelo vrijeme mi se kroz glavu vrti misao: Pa di je onaj Opa Cupa s verticalom, bas me zanima kako je je fino namjestio grow, budem doso danas doma pa cu spamat Opa cupi i Bizzu u temama da di je update :D

Uglavnom, znas kaj, nemoj nas muljat, ovo je je preljepo slozen box, priznaj da ti ga je zena radila a ne ti haahaha :pP



Koja je to lampa, ne znam jesam li jos pospan ili nisam dobro cito, jel 400W? I kaj nisi stavio bar jos 2-4 komada, kaj nece biti mjesta? Ili nemas sjemena?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
:respect: za start i od mene.Sviđa mi se izvedba,uredno,majstorski izvedeno...
Sretno sa novim growom,i dobar urod ti želim.Ovo je svakako dnevnik koji će se pratiti sa zanimanjem:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Super zamišljeno i nesumnjam da će biti kvalitetno i odrađeno samo naprijed i ja pratim:respect::thumb:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Sulundar je napisao(la):
opa..bravo cupa!
Jako lepo,kvalitetno i uredno odradjen setup. Jos kad bi tako pisao i text da ceo dnevnik bude pregledan..ubaci neki novi red,povlaku..ne vidim nista,talasaju mi slova. Koliko vati,koja temperatura,planovi za blizu buducnost,mudo,sarma...

Shvati ovo kao predlog,poz
Sulundar priznajem da manje obracam paznju na gramatiku i sigurno da cu to ispraviti. hps-ica je od 400w.temperatura varira izmedu 27 i 30 vlaga u boxu dok je svjetlo 50-55% kada je ugaseno zna biti i 80%.... sretnik sam koji ima klimu pa se nebojim ljeta.imam u planu drzati u vege.dok nepopuni dobar dio zice...mislim da nece biti ispod 9 tjedana.pozdrav
Napušena Vjeverica;212346 je napisao(la):
Jucer radim radim radim i cijelo vrijeme mi se kroz glavu vrti misao: Pa di je onaj Opa Cupa s verticalom, bas me zanima kako je je fino namjestio grow, budem doso danas doma pa cu spamat Opa cupi i Bizzu u temama da di je update :D

Uglavnom, znas kaj, nemoj nas muljat, ovo je je preljepo slozen box, priznaj da ti ga je zena radila a ne ti haahaha :


Koja je to lampa, ne znam jesam li jos pospan ili nisam dobro cito, jel 400W? I kaj nisi stavio bar jos 2-4 komada, kaj nece biti mjesta? Ili nemas sjemena?
400w je lampa.nisam stavio vise jer se nadam da ce popuniti ove tri a i nisam imao sjemenki:) a ti si cudo:thumb:.. hvala svima na pohvalama, kritikama i na rep+
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

deastate

Aktivan Član
25.09.2011
118
8
0
36
Stvarno nevolim pisati postove tipa "Bravo majstore" i sl...

ALI...


SVAKA TI CAST MAJSTORE




 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
deastate je napisao(la):
Stvarno nevolim pisati postove tipa "Bravo majstore" i sl...

ALI...


SVAKA TI CAST MAJSTORE





Lagao bi kada bi rekao kako mi ovo nista neznaci:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
To ti ja pricam! Ja sam ipak odlucio da idem na pc grow. Ali isto ide par shema krizano u jednog u malo vecem kucistu! :)
Respect za izvedbu, ideja je opcenito perverzija! Pratim i ovo ovdje :)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Svaka cast. Bice interesantno pratiti tvoj dnevnik.

Cini se da si veoma dobro napravio box-s.

Dali ce ostati samo dve biljke? - Ja bih dodao jos jednu. UPs procitao odgovor
Kako ces pustiti da raste biljka? - Ja im nebi dozvolio da izadju u unutrasnji deo, rasle bi uvis i spolja ( izvan zice ). I kad bi ih prebacio na cvetanje onda bi se ona izduzila ( svakako naraste min 1/3 u cvetanju ) i krenula da raste unutra prema svetlu. Nesto slicno samo ne vodoravno nego horizontalno radim ja. Tako da na kraju samo hedovi iznad zice budu.
Dali ces presadjivati u vece saksije? - Ako planiras da drzis u vegetaciji 9 nedelja bice to jako velika biljka. Velika biljka mala saksija mogucnost pojave problema velika. Ja bih min 15l saksije.
Mislim da 80% vlage je jako puno, opasnost od budji je velika a steta bi bilo.

Sretno dalje.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
DEDE je napisao(la):
Pozz

Svaka cast. Bice interesantno pratiti tvoj dnevnik.

Cini se da si veoma dobro napravio box-s.

Dali ce ostati samo dve biljke? - Ja bih dodao jos jednu. UPs procitao odgovor
Kako ces pustiti da raste biljka? - Ja im nebi dozvolio da izadju u unutrasnji deo, rasle bi uvis i spolja ( izvan zice ). I kad bi ih prebacio na cvetanje onda bi se ona izduzila ( svakako naraste min 1/3 u cvetanju ) i krenula da raste unutra prema svetlu. Nesto slicno samo ne vodoravno nego horizontalno radim ja. Tako da na kraju samo hedovi iznad zice budu.
Dali ces presadjivati u vece saksije? - Ako planiras da drzis u vegetaciji 9 nedelja bice to jako velika biljka. Velika biljka mala saksija mogucnost pojave problema velika. Ja bih min 15l saksije.
Mislim da 80% vlage je jako puno, opasnost od budji je velika a steta bi bilo.

Sretno dalje.

ja sam njih i mislio pustiti da rastu prema gore samo bi grane kupio i vezao za zicu. Nisam se mogao odluciti dali izvan zice ili unutar. Vjerovatno bi bilo bolje ispod i mislim da cu to i napraviti....Vlaga mi je problem ,tesko ju mogu podici iznad 55% i tu nesta moram napraviti. Posude su od 4l.imao sam ih u proslom uzgoju i uz malo vise brige izgurale su mi 17tj.pa se nadam da ce i ovaj put. Malo sam ogranicen prostorom pa i nemam neki izbor.hvala DEDE sto pratis pozdrav

Bizzarius je napisao(la):
To ti ja pricam! Ja sam ipak odlucio da idem na pc grow. Ali isto ide par shema krizano u jednog u malo vecem kucistu! :)
Respect za izvedbu, ideja je opcenito perverzija! Pratim i ovo ovdje :)

ja sam isto napravio jedan pc box ..jebeni su ti mali boxovi.Koristim ga za prva dva tjedna vege.ako je sve kako treba ,fin gulas znaju oni skuhati:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
pozdrav curama je danas 26.dan vegetacije.Odlicno napreduju i cini mi se da je zica na ovaj nacin puno bolja,bar meni Lako je raditi bilo sto oko biljki sve je pristupacno......do jaja.Dio na kojima su biljke mogu rotirati cijeli krug i to bi preporucio svima koji planiraju nesta slicno. Temp. u boxu je 25-27 zahvaljujuci losem vremenu vani.Vlaga izmedu 55%-70% kad je ugaseno.Tu je i filmic jer mi je tesko napraviti dobru sliku pozdrav.[video=youtube;Uvx6s6IgPlg]http://www.youtube.com/watch?v=Uvx6s6IgPlg&list=HL1339535736&feature=play er_detailpage#t=7s[/video]
dsc03886fr.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Ja sam mislio da ces izvan zice pustiti da raste, onda nebi smetali veliki fan listovi jer bi ostali iza. A u cvetanju pustiti unutar da se izduzi pa bi dobio samo kolice u unutrasnjosti.

Super izgleda a vidim i funkcionise.

Sretno dalje.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
zahebo sam stvar ispocetka ali ici ce van zice jos danas.pozdrav Dede.procitao sam danas da su Haze-i predvideni za hidroponic:( ja sam od onih koji bi u vreci punoj onih stvari uhvatio bas za njega......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
kako napreduje grow...daj neki update?
lagano sam vec nestrpljiv ;-)

citao neki dan na ic magu da ekipa sa vertikalnim uzgojem puno bolje rezultate postize sa golom zaruljom, dakle bez cool tuba...eventualno neki vent ispod zarulje da ubrza podizanje topline prema gore...a gore jaci vent na ispuhu koji instantno pokupi svu toplinu...znaci hladi se kompletan prostor a ne cooltube...vele ljudi da su rezultati primjetno bolji...sto je lako moguce jer je zakrivljeno staklo od cooltuba prilicno debelo i vjerovatno se tu dosta gubi
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Evo osvjezenje dnevnika ....mislio sam pricekati jos koji dan dok nestigne Hesi,danas im je 38 dan vegetacije i ja sam ugodno iznenaden kako biljke napreduju ....do sada ih nisam prehranjivao iako je vrijeme Interesantna stvar je da su vec visinom vrlo blizu vrhu zice tako da sam vec lagano poceo usmjeravati biljku vodoravno....ustvari imam dobar plan a i nadam se da jos dva-tri tjedna vege.zica puna....prva slika je od zadnji put cisto radi usporedbe jer je tesko napraviti dobru fotografiju. Biljke su pred samo spavanje i zaljevanje a i gladne su pa mozda malo umorno izgledaju
dsc03886c.jpg
[/URL] ovo je trenutna situacija Kocka na zici je 5x5cm sto znaci da su biljke narasle 25.cm u 12 dana.......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Z&N

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
o tome ti ja Vjeve pricam,strategija....prvo pokazemo koliko je losa situacija pa onda iznenadenje....kuzis ............................. Marco polo citao sam nesto o tome ali nisam razmisljao da skinem tubu.....Nabavio sam nekakvu turbinu ustvari zvjer koju planiram instalirati ....e sada dolazi u obzir mozda i ta opcija da skinem tubu,uglavnom razmislit cu sigurno ...hvala sto pratite
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.