Unutrasnji uzgoj sa CFL by Ćiro

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Pozdrav svima po prvi put.
Čitavo vrijeme sam proucavao i pratio teme o uzgoju pa je vrijeme da podijelim i sa vama ovo sto sam zapoceo da uzgajam.
Nesto sam sklepao, a moj box je:
- visina 80cm, duzina 70cm, sirina 50cm
- rasvjeta:
4 stedne:
1) 24 w, 6500k,1650L
2) 20 w, 6400k, 1080L
3) 13 w, 6400k, 650L
4) 24 w, 2700k, 1750L
- ventilacija
3 PC ventilatora, najmanji ubacuje zrak, drugi izbacuje, a treci je unutar boxa i puse u biljku i sijalice
Sjeme nepoznato.
Slike brzo ubacujem.

Sve ovo sam napravio u dnu ormara, a prednju stranu sam zatvorio plocama od stiropora od kojih jednu stranu (lijevu) otvaram, dok je druga fiksirana. Evo i slike kako izgleda



http://imageshack.us/photo/my-images/526/06072012284.jpg/

 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
malo lumena za taj prostor ,box ti je samo nizi od mog ostale dimenzije su tu negdje dakle 5.000 lumena je slabo napucaj bar jos toliko , povecaj lumenazu i watazu ;) ide to kasnije 2ez ! lp

EDIT: nisi naveo koju zemlju koristis,koliko biljaka ,kolike tegle i koliki pH za pocetak :) e da koja je temperatura boxa i vlaga ? :)) aj slike daj i malo vise detalja olaksaj nam svima !
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Znam da mi je malo lumene ubacujem jos za par dana dvije cfl po 6500k,stizu i slike sa zemljom koju koristim i ostali rekviziti.
Tek sam prije par dana ovo napravio,a biljka mi raste ubrzano nakon patnje od mjesec dana na prozoru.
Evo i slike pa reci ima li nade :)







Sad imam jednu biljku stara je mjesec dana, u box sam je ubacio tek prije 4 dana.
Zemlja Florahum, pomjesana sa jos nekom koju sam kupio, ne znam naziv. Bilka je saksiji od 4 l. Temperaturu i vlagu jos ne znam jer nisam sve zbavio, ali mi se cini da je ok.

biljka mi je na rezimu 18h svjetlo,6h mrak
Prije dva dana sam je presadio u saksiju od 4L i zalio sa pola od preporucene doze plantele za list,odma mi je pocela bolje rasti ali su joj zadnja dva para listova malo pozutila.
Dali od stresa prilikom presadjivanja ili vec ne znam cega!?

Sad izgleda ovako

[/URL]
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Problem imam pri ubacivanju slika pa sutra nastavljam da obavjestavam i ubacujem nove...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pozz & :signs046:

Molim te ubuduće stavljaj Thumbnail link, ove su pre ogromne slike. Postovi sređeni, ukoliko ne vidiš post koji si poslao, moraš čekati odobrenje moderatora.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav. Postoji ulozen trud a to se cijeni. I sam ces vidjeti sta ce ti sve faliti tokom rasta. Da li kontroliras PH? Nisi mogao doci u posjed teramagme?
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Ako ne budem zadovoljan sa ovom zemljom presadicu u teramagmu, ali sam vidjeo negdje na forumu da su i sa ovom koju ja imam zadovoljni bili. Ph nisam mjerio, potrosio sam PH test, a zaljevam ih stajacom vodom koju koristim i za akvarij, stoji mi 10 dana nekad i duze.
E sad me zanima, da li cu moci izgurati vega sa dodatne dvije sijalice 6500-6400k za barem jednu ili dvije biljke? Imam ove sijalice sa slike, planiram iste takve da kupim, pa ima li iko iskustva sa ovim sijalicama, da li su dobre?

 
23.02.2008
1.048
1.455
188
dobre su te sijalice, 3 i kusur evra ako se ne varam :) a sto se tice vode dodaj na litar bar
jednu kap sirca, meni posle 2 dana sa 7 ode na 8 i sa jednom kapi sirca na L vode dodje tu izmedju 6-7 PH.
Na taj prostor ti treba izmedju 10-15000 lumena, naravno sto vise to bolje!
A ako si u mogucnosti za teramagmu kupuj ne zali pare!

Sretno
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Preporucio bih ti da se pozabavis malo sa PH vode. Ona koja odstoji 10 dana ima ph preko 8 sigurno. Mozda cak i vise. Ja na litru vode stavljam 25 kapi limuna i ova iz cesme se sputi sa 7.3 ili 7.5 na 6.5 kako i treba biti. S tim da ako gnojim Hesi mi spusti PH skoro na onako kako treba biti.Sretno i pratim
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Da li Plantela za list smanji ph vrijednost vode?
Ima li neko da mi kaze valjaju li mi ova kokosija govna :) za gnojit biljku?
Kad i na koji nacin da gnojim sa ovim?
ima na vrecici uputa za gnojenje raznog zelenila ali ne i marihuane :)...
evo slika



Uploaded with ImageShack.us
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Huhu evo ide ćiro...nosi vijest: na biljcici prvi parovi po pet listica, raste! :watchplant:
Sutra slike. I cekam odgovor na prethodne postove.

Forum mi je toliko zanimljiv i cjelokupna stranica, da sam se zarazio, poceli su ljubavni problemi ali kad zajedno zapalimo, sve dodje na svoje...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ćiro;218252 je napisao(la):
Da li Plantela za list smanji ph vrijednost vode?
Ima li neko da mi kaze valjaju li mi ova kokosija govna :) za gnojit biljku?
Kad i na koji nacin da gnojim sa ovim?
ima na vrecici uputa za gnojenje raznog zelenila ali ne i marihuane :) ...

gnojivo po pravili povecava ph, kad vec imas zelenu plantelu savetujem da kupis i crvenu pa si miran za cvetanje, sto se tice tog u vreci, nikad video, ali ako planiras da ga koristis drzi se uputa za "razno zelenilo", to ti je to, mozda u pocetku pola doze dok ne vidis kako biljka reaguje ali mislim da je bolje koristiti tecno gnojivo, ovo bi mozda bilo zgodno za outdoor
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Na ovoj slici koju ja gledam PH vode ti brine biljku. S tim da nije ni iskljuceno i da je zemlja. Nisi napisao temperature iz boksa? Cekam sljedece slike :)
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Vrlo je moguce da Ph nije u redu, jer zute donji listovi. Pokusavao sam od oka spustiti Ph sa sircetom i prokuhavanjem vode, pa sam tom vodom zaljevao prije tri dana. Na biljci ima napretka, a evo veceras sam u vodu koja stoji dva dana ukapao desetak kapi limuna pa da vidim kako se ponasa, posto jos nemam Ph test. Za temperaturu ne znam tacno ali vjerujem da je ok. Za koji dan cu nabaviti i dodatnu aparaturu pa cu obavjestiti o detaljima.
Evo slike od radjenog LST-a. Kako se cini?




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Sutra na put u Maribor,biljke ostavljam mirne dva naredna dana.a kad se vratim nove slike i informacije.Uz to i ove dvije male idu na presadjivanje u vece saksije,a ubacujem i nove dvije cfl po 6400k.
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Eh raja evo novih informacija o uzgoju.
biljka raste odlicno,a cini mi se da sam nasao i mjeru za ph vode(odokativno),danas sam ubacio jos dvije cfl od 6400k obe imaju 1080 L.Problem imam sa temperaturom jer mi se penje cak do 32 stepena u najtoplijem dijelu dana iako mi sva cetiri kulera konstantno pusu(1 ubacivanje,1 unutar u biljke i 2 ispuh).Danas sam presadio i malu biljku u vecu saksiju i ona odlicno izgleda.
Evo i slike pa kako vam se cini?




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Evo na zadnjoj slici se vide novi vrhovi poslije radjenog LST-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.