Unutrasnji uzgoj sa CFL by Ćiro

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Nisam se javljao neko vrijeme ,al evo...Biljkice rastu prilicno dobro,na starijoj sam imao par ostecenja na nekoliko listova,pa sam te listove potrgao.Ne znam dali joj to puno smeta u rastu?Druga,ova koju sam oko mjesec dana kasnije posadio raste odlicno i potpuno je zdrava i bez ikakvih ostecenja.Inace ih mislim prebaciti na cvjetanje u isto vrijeme za nekih mjesec i pol dana.
Sutra cu i slike da ubacim.
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Nije me dugo bilo, ali evo slika, biljke su mi jos u vegetativnoj fazi, na starijoj sam imao dosta ostecenja i susenja listova, malo je se u posljednje vrijeme popravila, a evo kako biljke izgledaju.




Uploaded with ImageShack.us ovo je mladja biljka koja je zdrava u potpunosti





Uploaded with ImageShack.us ova je starija mjesec, dobijale su isti tretman, ali ovoj drugoj nesto nije odgovaralo, i na njoj su vidna ostecenja




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

Evo slike, pa sta mislite ima li sta od ovog? Kad da prebacim na cvjetanje?
 
26.09.2012
15
0
0
47
1, prebaci to na cvjetanje
2, nebi bilo lose da malo bolje vodis ovaj dnevnik
3, vise informacija ti das, vise pomoci od ovog foruma mozes dobiti
4, PAZI NA GNOJENJE
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Cekao sam da mi se ova starija malo dozove jer sam joj puno listova bio pocupao(bila je vjerovatno sprzena tokom onih toplih dana pa mi se javljala velika temperatura)
Kad sam vidio da se oporavlja i dobija nove vrhove malo sam produzio vega.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.089
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
stavi ti to na cvjetanje jer ta spaljena bi mogla lako od stresa hermic bit pa da ne duzis previse nek to cvate pa da vidis uopce sta je....
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Brzo cu da prebacim na 12/12 kontam da kupim 3 komada CFL od 2700k ,vec imam jednu koju sam koristio u vega ,a jednu cu da ostavim od 6500k
Mislim da je to ok jer sam i sa ovih 5 cfl poprilicno dobro izgurao vegetaciju,s obzirom da mi je ovo prvi grow.
Ali sam i vodio brigu o biljkama svakodnevno,njegovao i pomno pratio rast i svaku promjenu.
Gnojio sam samo plantelom i jednom sa onim kokosijim izmetom(ranije uslikano)koja su mi donijela probleme sa lisnim usima pa sam morao da koristim perfektion,ali imam osjecaj da su na neki nacin i dobro dosla biljkama jer mi se bas nakon toga ova starija vratila u zivot,a ova mladja 1 mjesec je jos bolje rasla i dobijala stalno nove vrhove.
To su otprilike stvari koje nisam iznosio za ovo vrijeme dok sam bio odsutan na forumu.Pozdrav
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Vjerovatno vec sad mozes vidit kojeg je spola,prouci malo o tome...predugo si cekao za cvijetanje a i trebo bi joj jedan dobar flush....Defolaciju listova obavezno svi koji su zuti....i malo to lst iraj nek ima nekog reda.
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
ima reda kako nema Lst sam uradio odlicno,biljku kad gledam odozgo svaki vrh se vidi i svjetlost dolazi do vrhova.
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Ok,pitaj druge jel valja...Ne zelim te obeshrabrit ali meni ti neizgleda nimalo dobro,i pregnojene su flushaj sad odma sa 3 puta vecom kolicinom vode nego sto imaju tvoje posude,stavi hidrogena 3ml po litri,ph na 6.5 i flushaj jer ovim tempom ja mislim da nece dozivit cvijetanje...
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Ne znam bas,vrlo malo sam gnojio biljke i to sa pola od preporucene doze.
na 1l vode sam stavljao 5ml plantele i to svako 4-5. zaljevanje, ako je to puno onda si upravu.
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Moras shvaitit da nije potrebno gnojit dok ne vidis da je potrebno...Osim ako imas neke bostere i sranja pa se zajebavas malo,ali plantela list je dobra za vegu u malim dozama...tek kad su krenile zutit si im trebo davat dusika,sad izgledaju malo pregnojene...Steta bi bilo da propadnu,ljepe su biljke i mislim da te cak magnezij malo zeza....Ne brini se nista dobro ti to isflushaj i kad se osusi zemlja za par dana nahrani malo u umjerenoj dozi...
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Ej evo kupio sam 4 sijalice od 20w, 2700k, 1100L,svaka
imam jos dvije,jedna je 24w,2700k,1750L
a druga 24w,6500k i ima 1650 L.
Dakle ukupno 7800L,danas sam prebacio na 12/12 i sa tim kontam da izguram do kraja.
Sta mislite?

Par pitanja:vidim u dosta tema da vecina vas mijenja zemlju i presadjuje u vece saksije prilikom prelaska sa vege na cvat pa me zanima moze li se bez toga dobro zavrsiti grow jer nista nisam planirao da radim osim da kupim plantelu za cvat i samo sa njom da gnojim?
Jos,pojavljuje mi se puno musica na povrsini zemlje u saksijama,koji je razlog?
dajte malo pomozite da nesto ne zeznem sad prilikom ovog prelaska sa vega na cvat.Sinoc sam zalio biljku malo vise da voda prodje kroz zemlju da se procisti.Kad da pocnem da gnojim sa plantelom za cvat?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
nitko ne mijenja zemlju s prelaska s vege na cvijet, osim ako nevalja zemlja...
inace moras presadit u vece vaze, od minimalno 8-10 litara da bi uspjesno rodila biljka...
slobodno pocni u 1,2 tjednu cvjetanja gnojit ali samo po propisanoj dozi...
sretno !!

peace out !
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
ćiro;229010 je napisao(la):
Par pitanja:vidim u dosta tema da vecina vas mijenja zemlju i presadjuje u vece saksije prilikom prelaska sa vege na cvat pa me zanima moze li se bez toga dobro zavrsiti grow jer nista nisam planirao da radim osim da kupim plantelu za cvat i samo sa njom da gnojim?
Naravno da može, većina postupno presađuje iz manjih u veće posude iz više razloga (na početku sa manjim posudama možeš nagurat više biljaka pod svjetlo, ukoliko je riječ o regularnom sjemenu - nema smisla davati velike tegle eventualnim mužjacima, većina biljaka i u vegetaciji nakon 3 tjedna pokaže preflowere i po njima se radi selekcija, presađivanje u finalnu teglu i flip na 12/12). Nije ništa pogrešno ni kako si ti dosad napravio.
ćiro;229010 je napisao(la):
Jos,pojavljuje mi se puno musica na povrsini zemlje u saksijama,koji je razlog?
Više mogućih uzroka : prečesto ili prerijetko zalijevaš (prečesto = pljesnive mušice / prerijetko = lisne uši), ne ostavljaj mrtve listove na zemlji da trunu. Pošto ćeš dalje koristit umjetno gnojivo, poslušaj starog lisca ventilatora i bez straha isperi dobro vodom PH 6.5 sa dodatkom 3% peroksida. Mušice možeš hvatati sa žutim ljepljivim listićima, možeš ih potamaniti i otrovom nekim, izbor je tvoj :)
ćiro;229010 je napisao(la):
Kad da pocnem da gnojim sa plantelom za cvat?
Moj ti je savjet da do kraja pognojiš eventualno jednom i to u 4. tjednu cvjetanja sa ne više od 1/3 propisane doze.
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
38
Ovako,danas je bio 3.dan kako su biljke na cvjetanju i ako se ne varam vec vidim pistile i to na obje biljke(nadam se da sam imao srece pa su zenkice).Nisam bas 100% siguran al sutra cu uslikati pa ubaciti slike da vidite.
Biljke sam oba predhodna dana zalio toliko da voda procuri u posudice i to ne puno;a veceras sam ih jos malo(blago)lst-iro i poprskao listove.
Nisam stavljao hidrogen u vodu i ne namjeravam mislim da nema potrebe,pratit cu kako raste i po potrebi jednom ili dva puta u toku cvata gnojiti sa Plantelom za cvat i to je sve sto imam u planu do kraja da uradim,jer za neke druge eksperimente mislim da nisam spreman a necu puno ni da komplikujem jer sam sa ovim do sad sto sam uradio zadovoljan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.